Het woord is aan: de kantoorkommissie 40-jarig jubileum de heer Zwierink Nieuw personeel produktiebedrijven kantoor Extra-vrije dag, loonregeling 65-jarigen en andere punten AH-FLIiSEN 5 Na de overgang naar Zaandam werd hij overgeplaatst op de hollerith-afdeling, waar hij met zijn grote kennis van zaken een bijzonder verantwoordelijke taak heeft, die vooral ligt op het terrein van de berekening van onze eigen artikelen aan de filialen. Onderscheiding Waarschijnlijk om in verband met de gevaarlijke datum verwarring te voorkomen, is het jubileum ge vierd op vrijdag 31 maart j.l. De jubilaris werd eerst tezamen met zijn echtgenote ontvangen door de Raad van Bestuur, waar hem door wethouder Hille de Orde van oranje- Nassau in brons werd overhandigd, waarna de heer G. Heijn hem het draaginsigne op spelde. Vervolgens werd de heer Zwierink in de kantine toege sproken door de heer G. Hoorn, die als chef de bureau Wij heien welkom De hr. P. van Smeden V.A. De hr, G. Dijkstra K.B. De hr. B. A. Kuddinq T.A. De hr. P. NobelK.B. Mej. J. Boon S.B. Mevr. TBakkcr- Dresselhuizen C.F. Mej. Y. A. Vogel C.F. De hr. H. van Mark C.F. Mej. M. Dijkstra L.F. Mevr. B. J. v. d. Holst- de Vries C.F. Mevr. E. Elzinga-de jong C.F. De hr. A. Slooves C.M. Mevr. A. M. Mandjes- Zonneveld O.G. Mej. V/. v. d. Laan V.A. De hr. K. van Montfort C.M. De hr. P. Stam K.B. Mevr. A. Mittemeyer- de Bruin C.F. Mevr. A. C. W. de Graaf - Mittemeyer C.F. De hr. B. C. Kohlberg C M De hr. F. Wijs K.B. De hr. J. Boerkoel Bedr.Bur. De hr. P. van Leeuwenkamp B A. De hr. L. W. Beerkamp D.C. Mevr. H. Drost- Bruinenbera Holl. Mevr. A. Helder-Wetlis Holl. Mevr. G. L. Kok-Boll Holl. Mevr. J. Rijnsbcrgen- Bakker Holl. De hr. M. Nieuwenhuijzen: factuur-afd. De hr. D. W. Lieuwen til. bur. De hr. J. Rijkhott fil. bur. De hr. K. Molenaar huish. dienst Mej. T. den Hartog kantine Mej. F. Kuikens fil. bur. Mevr. A. de Ruiter-Nol Holl. hem het diploma van de Maatschappij van Handel en Nijverheid overhandigde er zijn grote kwaliteiten niet al leen als werknemer maar ook Bridger, visser en knutselaar Toen sprak de heer H. Koerse als personeelchef en tenslotte me vrouw Rompies-Amesz, die hem namens het personeel een couvert met inhoud aanbood. Het was nl. gebleken, dat de jubilaris, die naast een verwoed bridger een groot visser en handig knutselaar is. dermate „goed in zijn spullen" zit. dat hij zelf maar moet beslissen of hij naast de vijf hengels die hij reeds be zit nog een zesde wil kopen, of dat zijn belangstelling meer naar water passen of dergelijk gerei uitgaat. Zaanse Amsterdammer De jubilaris dankte met enige wel gekozen bewoordingen allen die deze dag voor hem tot een werke lijke feestdag hadden gemaakt, waarbij beslist niet onvermeld mag blijven dat hij als Amster dammer verklaarde, liever in Zaandam te werken dan in Am sterdam. Nadat het officiële gedeelte was beëindigd bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. De heren A. van der Hazel en J. Zeeman - rechts op de foto - hebben de deelnemers aan de sterrit die 't beste resultaat behaalden, gefeliciteerd. In de rondvraag van de vergadering van direktie en kontaktkommissie kwamen diverse vragen aan de orde over allerlei onderwerpen die voor bet personeel van belang zijn. Zo vroeg êên van de leden van de kon taktkommissie zich af, hoe het zit met de extra-vrije dag voor speciale gelegenheden. Hier volgt het antwoord: Voor bepaalde gebeurtenissen wordt volgens een C.A.O. een extra vrije dag verleend, b.v. wegens huwelijk. Deze extra vrije dag is ingesteld om nood zakelijk verzuim te vergoeden en nu de vrije zaterdag is inge- P WOENSDAG 12 APRIL hield de kantoorkommissie aan de Westzijde haar eerste vergadering in de nieuwe samenstel ling. Op verzoek van de heer A. Heijn zal de taak van voorzitter worden vervuld door de heer G. Hoorn. Nadat deze de nieuwe leden had geïnstalleerd werd eerst gesproken over het nieuwe organisatieschema van het kantoor. De voorzitter gaf een duidelijke eens geconstateerd dat de eige- Li u naars hun scooter of bromfiets on- toelichting op net nieuwe scne- oordeejj.undig stallen, zodat er ma, waarna de wijzigingen in Veel ruimte verloren gaat. Boven- de mechanische administratie dien worden er, ondanks de^ voor- besproken werden ten aanzien van het distributiecentrum. De voorbereidingen eisen veel tijd en aandacht en het streven is, dat de zaak goed marcheert wanneer het distributiecentrum tegen het begin van 1962 in ge bruik genomen wordt. Het machinepark van de mechani sche administratie is geheel ver vangen door uiterst snelle machi- De heer Martin gaf hierna een overzicht van de cijfers, die straks bij duizenden per minuut de ma chine zullen verlaten. Tijdens de rondvraag kwamen de volgende onderwerpen ter sprake: Het telefonisch kontakt met de Amsterdamse filialen, via het di visiekantoor, is niet ideaal en kost veel onnodig werk en geld. In de gevallen, waarover gespro ken werd, geeft direkt kontakt een snellere werkwijze, wordt misver schriften, meerdere malen fietsen op deze plaatsen gedeponeerd en uit gemakzucht niet van de daar voor bestemde rekken gebruik ge maakt. De voorzitter meende, dat hier een taak is weggelegd voor de kantoorkommissie en de „boos doeners" op het een en ander te wijzen. Rekken nummeren? De heer Koerse zal onderzoeken of het mogelijk is de rekken te nummeren en aan de personeels leden, die per fiets naar kantoor komen, een nummerplaatje uit te reiken, zodat een ieder zijn vaste plaats heeft. Bovendien zullen de deuren, die practisch overbodig zijn, verwijderd worden. Ernstige klachten kwamen nog naar voren over het stapelen van de ledige emballage van de winkel op de steiger en het afval, dat regel matig op de steiger wordt gedepo neerd. Regelmatig wordt dit onder de aandacht van de heer Oranje ge bracht, doch de magazijnbediende stand voorkomen, en mede in het sc/,y-nf ~,c/, hier weinig aan te storen. kader „verdien uw 5-daagse werk- £?en dergelijk misbruik van de steiger. week door iedere minuut nuttig te menigmaal voor meer dan de besteden" werd met klem ge vraagd voor bepaalde afdelingen toe te staan, dat zij rechtstreeks met de Amsterdamse filialen kun- i nen telefoneren, met name de ex peditie, de correspondentieafde ling, schadegevallen en voor gege- helft is bezet met ledige emballage, werkt ongelukken in de hand. Kantinekommissie Vervolgens deed de voorzitter me dedeling inzake 't voorzitterschap van de Kantinekommissie. De heer spijt betuigde van dit voornemen te horen maar het te kunnen billij- ken en haar waardering uit- spreekt voor de wijze, waarop de heer Bruin zijn taak opvatte, werd met algemene stemmen de heer D. Kwakkel aangewezen als zijn op volger, die gaarne bereid is het voorzitterschap van de Kantine kommissie op zich te nemen. Introduktie Ten slotte vestigde de heer Way nog eens de aandacht op de intro ductie van nieuw personeel. Voorgesteld werd om, evenals dit in de produktiebedrijven gebruike lijk is. voor het nieuwe kantoor personeel een z.g. introductie te houden. De bedoeling hiervan is, dat men een inzicht krijgt in on derwerpen als: a. de werktijden nu en hoe het vroe ger was, ook ten opzichte van andere bedrijven; b. het salaris, met een toelichting op de inhoudingen als A.O.W., be lastingen, sociale verzekering, kan toorfonds, personeelsvereniging, spaarfonds, collectieve ongeval lenverzekering, huurtoeslag; c. de gunstige pensioenverzekering in ons bedrijf; d. de gang van zaken in de kantine, fietsenstalling en parkeerterrein; e. vakantie, vakantietoeslag, gratifi- katie en verstrekking; f. ondernemingsraad en kantoorkom missie; g. een schets van het bedrijf: groei en huidige samenstelling met doch- terondernem ingen Het introductieboekje geeft weliswaar een opsomming van het bovenstaande, doch men neemt aan, dat in de prak tijk zal blijken, dat een beter inzicht wordt verkregen wanneer deze onder- 1 werpen door meerdere personen be handeld worden dan tot dusver het geval was. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. Agendapunten voor de eerstvol gende vergadering worden vóór 1 juni 1961 ingewacht bij de heer H. Koerse. voerd en er op zaterdag niet van verzuim gesproken kan worden, hebben diegenen die op zaterdag huwen geen recht meer op extra betaling en ver valt de extra vrije dag. Een ander kontaktkommissielid stelt de vraag, hoe de loonrege ling is voor iemand die 65 jaar is geweest. Hierop antwoordt de heer Ypma dat het netto loon ook na het be reiken van de 65-jarige leeftijd ge lijk blijft, doch dat het brutoloon wordt verlaagd met dat bedrag dat minder aan premie moet wor den betaald, b.v. de premie A.O.W. Destijds zijn namelijk de grondlo- nen verhoogd om deze premie te kunnen betalen. Het is dus logisch dat na de 65-jarige leeftijd deze loonsverhoging vervalt. Indien iemand echter na zijn 65e jaar minder ontvangt dan daar voor, moet er ergens een fout zijn gemaakt die in overleg met afde ling personeelszaken kan worden opgespoord en gekorrigeerd. Paasverstrekking De kontaktkommissie spreekt na mens het personeel haar dank uit aan de direktie voor de paasver strekking koffie en paasbrood waarover men zeer enthousiast was. Het onderwerp muziek vraagt vervolgens de aandacht, waar bij de heer Eggers toezegt de vragen die hierover gesteld zijn op korte termijn te be handelen. De heer Ypma zal de chef Ex peditie-afdeling in eerste in stantie hierover benaderen. Het punt vakantierecht bij langdurige ziekte wordt verschoven naar de vol gende vergadering. Vereenvoudiging Over de veranderingen in de ko- dering ten behoeve van de tarief berekening wordt een vraag ge steld die de heer Eggers beant woordt met de mededeling dat deze verandering een belangrijke administratieve vereenvoudiging betekent en dat dubbel werk in verband met de mechanische ad ministratie nu wordt voorkomen. Over het noemen van namen in de notulen wordt van gedachten gewis seld, doch hierover moet men zich eerst nog eens beraden en er zijn zo wel vóór- als nadelen. De nadelen zijn tot dusverre groter gebleken en ook landelijk heeft de ervaring geleerd, dat namen noemen in algemene zin ongewenst is. vens die soms op het hoofdkantoor d. Bruin heeft moeten besluiten niet voorhanden zijn en waarbij het voorzitterschap neer te leggen spoed is geboden en de zegelafde- jn verband met zijn drukke werk- ling over obligaties. zaamheden aangezien hem te enen male de tijd ontbreekt om deze Ie«I«T€* twee maanden funktie goe(j te vervullen. De heer Martin vroeg, of het de Nadat mevrouw Rompies haar bedoeling is, dat de kantoorkom- msmmm missie iedere twee maanden bij- eenkomt. De voorzitter zei, dat dit inder- H daad de bedoeling is. In dringende H gevallen kan altijd onderling over- I leg gepleegd worden en later in de H vergadering ter kennis gebracht n B ■jbBnk' Iftin B Stallingruimte B W t De Van Petten stal- iingsmisère nog eens tafel HxtU^ "t brengen, met name voor de scoo- I en bromfietsen. Naar zijn me- ning was de gereserveerde ruimte De kantoorkommissie in nieuwe samenstelling: v.l.n.r. de heren J. Oudemans. oestervela. O. Way, J. oiKKes, te klein voor deze categorie ver- D. Kwakkel. G. Hoorn (voorzitter), H. Koerse, mevr. G. A. Rompies-Amesz en de heer J. Hartog. Up deze (o o I voermiddelen. Echter is meer dan ontbreken de heren H. MartinH. van Petten en F. Boelens. Verwoed bridger, grooi visser en handig knutselaar als mens naar voren bracht. Oorkonde HET WAS ZATERDAG 1 APRIL 40 jaar geleden dat de heer J. C. Zwierink - Hollerith afdeling hoofdkantoor - in dienst trad bij de voormalige N.V. Van Amerongen. Na als jongste Daarna sprak de heer H. Martin bediende zijn loopbaan te zijn begonnen, heeft hij praktisch alle die als direkte chef van de jubi- werkzaamheden die op een kantoor voor kunnen komen verricht. Jn H^erende woorden konde, waarop enige zeer fraaie voorvallen uit de loopbaan van de heer Zwierink werden gememo- reerd.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 5