Toezicht Vruchtbaar overleg direktie en kontaktkom missie Fietsgeld op kostenbasis Introduktieboekje voor iedereen Kundig bestuur personeelsfonds blijft ongewijzigd aan De heer v. d. Heuvel (O.D.) sprak als eersfe in serie over stafdiensten Ploegendiensten 5 dagen werken kleedkamers Attenties voor 45-jarige jubilea Reorganisatie expeditie 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 18e jaargang No. 5. Mei 1961 Verantwoordelijk eindredakteurJ. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: L. J. A. S. KLOOS (toestel 419) Aan dit nummer werkten mee: M. Barrette, J. Ph. Bartelson. A. Besterveld, J. Brceschoten, mej. C. Buntsma, J. Hali Jr., J. Hartog, J. G. Krijt, H. van Petten, G. A. van Rooijen, Mej. M. Strijp. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Direkt na de opening van de ver gadering van de kontaktcommis- sie en de direktie werden aan de leden van de personeelsvertegen woordiging de nieuwe introduktie- boekjcs uitgereikt. Zij vervangen de oude rode boekjes die op diver se punten verouderd waren. De nieuwe boekjes zijn losbladig, zodat noodzakelijke wijzigingen in de tekst, door vervanging van een blad kunnen worden aangebracht, waardoor zij langer gehandhaafd zullen kunnen blijven. De uitreiking aan het gehele per soneel zal zeer binnenkort plaats vinden. Volgens het reglement zijn de 4 bestuursleden van ons personeel- fonds aangewezen door de kon- taktcommissie. Van deze 4 dienen er per jaar 2 af te treden, die evenwel direkt herkiesbaar zijn. Daar de vergadering unaniem van mening was dat de kom missie goed werkt, wil men thans in de bestuurssamen stelling geen wijzigingen aan brengen. Wel zal een aftre- dingsrooster worden opge steld door de kommissie zelf. De heer Eggers vindt, dat enkele woorden van dank voor het werk DE ONDERHOUDSDIENST is er op ingesteld, voor de in stallatie van de door het technisch bureau gekochte appa ratuur te zorgen, ermee proef te draaien en de installaties en ook de gebouwen te onderhouden." Met deze woorden opende de heer J. B. H. v. d. Heuvel op de vergadering van direktie en kontaktkommissie op 17 april j.l. de rij van sprekers uit de staf diensten die op deze vergadering voorlichting zullen geven aan de personeelsvertegenwoordiging en via hen aan het hele per soneel. ,,Na de installatie van de appa ratuur draait de Onderhouds dienst eerst proef Degenen die er gebruik van maken, moeten zorgen, dat zij dit juist doen. Indien er fouten gemaakt worden kan de O.D. voor herstel zorgen, maar de stagnatie of de storingen die optreden door onjuist gebruik, vallen buiten de verantwoordelijk heid van de O.D. ,,De Onderhoudsdienst is er niét om de apparatuur zélf te gebruiken," zo vervolgde de heer v. d. Heuvel zijn voorlich tend praatje. Preventief Wel streeft de Onderhoudsdienst naar preventief onderhoud, het geen betekent dat men op grond van ervaring een onderzoek in stelt aan welke slijtage machines en in het bijzonder bepaalde on derdelen van machines, onderhe vig zijn. Als dit vastgesteld is kan ook periodiek en in overleg met degenen die de machines nodig hebben voor produktiedoeleinden, vastgesteld en gekontroleerd wor den of en wanneer eventuele revi sie mogelijk is. Op deze wijze kan men er toe komen zwakke punten in de apparatuur te vervangen op momenten dat deze appara tuur niet voor produktiedoel einden in gebruik is. Dit werkt enerzijds voor de On derhoudsdienst rustiger, doch De enige afdeling uit ons bedrijf waarin mei 3 ploegen wordt ge werkt is de Vermicellifabriek. De werktijdregeling die daar best07id vóór de invoering van de vijfdaag se werkweek is ongeivijzigd geble- Hij was min of meer aan de aan dacht ontsnapt toen in de loop van vorig jaar de problemen van en de voorbereiding op de vijfdaagse werkweek aan de orde waren. Vanuit deze afdeling zijn de pro blemen schriftelijk aan de direktie en de kontaktkommissie voorge legd en op korte termijn zal de werktijd op 135 uur per 3 weken worden gesteld. Dit was 136 uur. ISeraad Ten aanzien van andere, vragen, die in deze brief worden gesteld, wil de direktie gaarne even tijd voor beraad hebben, zodat hier binnenkort op wordt teruggekomen. Ook het ploegenwerk in andere af delingen en de vroege-dienst-rege- ling die van 6 op 5 dagen is ge komen, werd ter tafel gebracht en naar de oplossing van de aldaar gerezen problemen zal worden ge zocht. In de vorige vergadering heeft de heer Eggers reeds gespro ken over het toezicht op kleed kamers, gangen, O.G. en der gelijke. Nu is ook uit de kon taktkommissie het verzoek ge komen meer toezicht in de kleedkamers uit te oefenen, vooral in de dameskleedkamers Na het overlijden van mej. Kuijk is ook de kontrole bij de ingang niet meer zo intensief en daarom heeft de direktie besloten een kon- troleuse aan te stellen zowel voor uitgang als voor de kleedkamers. Het toezicht zal door deze maat regel beter worden. anderzijds, en dat is het be langrijkste, zullen er tijdens het produktieproces minder onverwachte en hinderlijke storingen optreden. Vijf groepen De medewerkers, die de heer v. d. Heuvel voor het uitvoeren van zijn taak heeft, zijn te verdelen in 5 groepen: 1. de groep elektriciëns o.l.v. de heer A. G. Korzelius. 2. de groep bankwerkers o.l.v. de heer J. J. Klitsie. 3. de groep pakmachines- en weegschaalmonteurs o.l.v. de heer J. Vermeer. 4. De heer A. Tuinman heeft de verantwoordelijkheid voor de verwarming en de koeling, voor het magazijnbeheer en de de administratie. 5. De heer D. Verdonk geeft leiding aan de nieuwe groep in de O.D. de schilders, timmerlieden en metselaars. Zowel de produktiebedrijven als het H.K. en het C.M. vallen ten aanzien van het onderhoud, onder de zorgen van de heer v. d. Heuvel. In ploegen? Er zullen dus nog vele vragen zijn die o.a. tot uiting komen in op merkingen van de personeelsver tegenwoordiging naar aanleiding van het gesprokene. Zo werd de vraag gesteld of de Onderhoudsdienst ook in ploegen gaat werken als dit in de produk tiebedrijven meer zal voorkomen. De heer v. d. Heuvel merkte op dat het stadium waarin zóveel ploegwerkers in de produktie zit ten, dat ook de Onderhoudsdienst in ploegen moet gaan werken, nog niet is bereikt. Alleen spoed Ook over het onderhoud van de trucks werd een vraag gesteld, waaruit bleek dat de koördinatie tussen produktie en onderhoud nog verbeterd kan worden. Voor al voor spoedonderhoud moet men de onderhoudsdienst speciaal waarschuwen, te meer daar er niet overgewerkt mag worden in deze dienst als het niet juist gaat om spoed-reparaties. Met deze enkele opmerkingen werd ter vergadering volstaan. De keer Eggers dankte de heer v. d. Heuvel voor de duidelijke wijze waarop hij de kern van de funktie van de Onderhoudsdienst heeft ge schilderd. Bij de vaststelling van het regle ment van ons personeelfonds is naar voren gekomen dat een 45-jarig huwelijksjubileum en een 45-jarig zakenjubileum voor het personeelfonds aanleiding waren een attentie aan het be treffende echtpaar of aan de betreffende jubilaris te sturen. Van direktiewege werd daar naast niets gestuurd, omdat zij zich beperkt hebben tot 12V2-, 25-, 40- en 50-jarige jubilea. Hoewel overwogen is de attentie bij 45 jaar te laten vervallen, had de meerderheid der kontaktkom missie hiertegen toch wel ernstige bezwaren. Het zal namelijk bijna niet moge lijk zijn een 50-jarig jubileum te vieren, terwijl 45 jaar nog net haalbaar is voor iemand die vóór zijn 20ste jaar in dienst trad bij onze firma. De direktie doet al aan dit 45- jarig jubileum mee, daar zij voor 50 bijdraagt in de financiën van ons personeelfonds. De vergadering stelde daarbij wel met nadruk vast, dat het voor de be treffende jubilaris dan ook duidelijk moet zijn, dat de attentie die bewezen wordt bij zijn jubileum, een attentie is van direktie en personeelsfonds beide. ..Meubels kunnen wij immers altijd nog kopen!'' van deze kommissie, bijzonder tevreden is. hier op haar plaats zijn, waarbij hij speciaal zijn dank wil betuigen aan diegenen, die door hun bezoeken zoveel bijdragen tot de werkelijke belangstelling voor hen die ziek zijn. „Dit kunnen wij", aldus de heer Eg gers, „niet genoeg waarderen" De heer Eggers lichtte op de ver gadering van direktie en kontakt kommissie de tijdelijke reorgani satie in de expeditie-afdeling toe, die verband houdt met de ziekte van de heer C. R. de Grooth. In het D.C. zal de heer Maas de magazijnen beheren met uitzondering van de kaasafdeling en in dit kader is hij nu reeds belast met de leiding in de expeditie-afdeling. De hiernaast gelegen uitzetruimte is onder de heren F. Martens en S. Meijn gebracht daar de heer Martens, geassisteerd door de heer Meijn, in het D.C. de uitzet- ruimte en het vervoer onder zijn hoede zal nemen. De leiding over Mag. I, waarover de heer Maas wel supervisie houdt, is tijdelijk in handen gelegd van de heer Groot, daar deze in het D.C. chef van afdeling ontvangst zal worden en momenteel op ver schillende plaatsen op deze taak wordt voorbereid. IN DE AANVANKELIJKE sug- gestie door de kontaktkom missie ten aanzien van de fiets- geldvergoeding stelde men voor 75% van de kosten van een openbaar vervoermiddel te ver goeden. De direktie heeft hierna een voor stel laten uitwerken waarin de af standen iverden gemeten en een kilometer-vergoeding werd voorge steld op basis van de kosten van een rijwiel, resp. bromfiets, dit laatste op grotere afstanden. Het voorstel van de vroegere kon taktkommissie en dat van de di rektie liep niet ver uiteen, zodat de desbetreffende voorstellers het direktieplan konden accepte ren. Enkele leden van de kontakt kommissie meenden echter dat de reiskosten op basis van een open baar vervoermiddel vergoed moes ten worden. Tegen deze opinie zijn zeer princi piële bezwaren, te weten: 1. de fietsgeldvergoeding, die na de oorlog officieel werd ingevoerd, en nog steeds van kracht is, ging uit van de werkelijk gemaakte kosten. 2. Het principe, dat men niet vóór en na werktijd afstanden ging fietsen om op deze wijze op be paalde vergoedingen iets te ver dienen. is van de aanvang af ge hanteerd. Direkt ingevoerd De heer Eggers zag dan ook geen aanleiding van het di- rektie-voorstel af te stappen en verzoekt de heer Ypma er voor te zorgen dat het direkt wordt ingevoerd. De onbillijk heden die in de oude regeling waren ontstaan, doordat de afstandsbepaling op andere wijze was geschied, zijn dan meteen opgeheven. Uitzonderingsgevallen voor ploegenwerkers en dergelijke zullen apart bekeken worden, doch in grote lijnen zal men zich bij het vergoeden van kosten moeten neerleggen. Vergoeding binnen 3 kilome ter blijkt op grond van de of ficiële regeling niet mogelijk al zegt de direktie toe aan de desbetreffende vragen aan dacht te zullen besteden.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 2