Lochem is stad sinds 1233 Albert Heijn is vanaf 1923 in Lochem Damstraat Utrecht beschuitkampioen De natuurminnaar kan er zijn hart ophalen AH-FLI TSEN 5 VI II|E Het prachtig glooiende en afwisselende landschap in de omgeving van Lochem zal 11 beslist niet teleurstellen (foto fa. Schepers, Lochem) Men zoekt in Lochem vergeefs de grote, lange boulevards, waarop de dames en heren toe risten je in een doorlopende „modeshow" het „nieuwste van het nieuwste" presenteren. Ook treft men er geen dure nacht clubs aan, waar men tot diep ïn de nacht wereldberoemde artisten van zeer nabij ontmoet en de mu ziek van even vermaarde orkesten en bands je nog dagen daarna in de oren klinkt. Hoewel het toerisme in Lochem de laatste 25 jaar sterk is toegeno men, heeft dit stadje als één der weinigen zijn eigen karakteristie ke sfeer weten te bewaren. Stad sinds 1233 Lochem, dat op 16 juli 1233 van Otto H, Graaf van Zutphen en Gelre zijn stadsrechten verkreeg, heeft een oppervlakte van ruim 2100 ha en momenteel circa 7500 inwoners. Het heeft een prachtige om geving met een afwisseling als misschien nergens in ons land wordt gevonden. Dit landschap wordt dan ook in de geografie, en terecht, parklandschap" genoemd. De boerderijen liggen er ver spreid tussen bosomzoomde akkers en weiden. Rustig stroomt de Berkel langs de prachtig begroeide heuvels, die nog niet met een intense bebouwing worden bedreigd. Ongerept In dit oord van ongerept natuur schoon vindt men juist de rust, die velen in het dagelijks leven node missen. Men kan er uren dwalen in de uitgestrekte bossen, ver van het rumoer, met alleen het geluid van de zingende vogels. Ook per fiets kan men lange tochten ma ken op de goed berijdbare fiets paden langs intieme landwegen. Vanaf de Lochemse Berg en de Kale Berg overziet men een af wisselend landschap van korenvel den, het ruige Grote Veld, een zee van groen in oneindig veel kleur schakeringen. Kastelen In Gelderland en Overijsel zijn meer dan in andere delen van ons land een groot aantal kastelen be houden gebleven en gelukkig zijn ook in Lochem nog enige bewaard, zij het ook niet in de oorspronke lijke toestand, maar in verschillen de tijden verbouwd in verband met de eisen, die men aan de bewo ning stelde. Drie kastelen van betekenis in Lochems omgeving zijn Ampsen, Netelhorst en Wildenborch, die in. de geschiedenis een belangrijke rol hebben gespeeld. De Wildenborch is in 1782 gekocht door D. H. Sta ring, de vader van de bekende dichter, aan wiens nazaten het nu nog toebehoort. De Heest bij de Wengebrug is een klein kasteeltje aan de Berkel. De Cloeze is oor spronkelijk een kasteel geweest, doch nu verbouwd tot een fraai buitenhuis. van hotels en pensions naar ie ders keus, vindt men er het grote Natuur- en Zonnebad „Stijgoord". Dit prachtige natuurbad aan de Berkel, waarvan het zijn stromend water krijgt, heeft ruime zwem bassins met spring- en glijtorens. Bovendien grote g-azoiJ om te Het stad:|e was eSer d00r twee zonnebaden en een speeltuin metel?t?n, °mrmSd. waartussen de turntoestellen. Dit alles kan men "bleek Iag' waarop de Lochemse Grachten ook op zijn gemak aanschouwen vanaf 't terras van de theeschen- kerij. De Zandkuil Het openluchttheater „De Zand kuil" op de Paasberg, aangelegd door de gemeente, onder leiding van de Nederlandse Heide Maat schappij, werd in 1938 geopend. burgeressen haar linnen veilig konden te bleken leggen. De bui tenste gracht is sedert lang ge dempt, maar aan de lage ligging van de tuinen is de plaats ervan nog te herkennen. Tot 1932 liep de binnenste gracht nog om het oude stadje. Een deel ervan is echter als offer van het drukke verkeer door wegen ingenomen. Een van de prachtige „buitens" bij Lochem (foto fa. Schepers, Lochem) Lochem was toegankelijk door drie ophaalbruggen werden in 1842 ver- poorten: de Molenpoort bij de water molen aan de Berkel, de Walder- poort en de Smeepoort, welke poor ten onderling nog waren verbonden door een stevige muur. Noch van de poorten, noch van de muren is maar een steentje overgebleven. Om streeks 1750 werden de muren afge broken, wat later de poorten. De vangen door vaste stenen bruggen. Niettemin heeft het stadje nog zijn prachtige omgeving. Het is dan ook alleszins de moeite waard voor mensen die de natuur lief hebben, een onbezorgde vakantie door te brengen in deze zo lande lijke en rustige omgeving. Zwemmen Naast een ruime verscheidenheid HET FILIAAL IN LOCHEM ligt in het centrum van het stadje aan de grote verkeersweg ZutphenHengelo. Een weg, die een wondere bekoring geeft, omdat deze zich praktisch van begin tot eind tussen de beboste heuvelruggen doorslingert. Een 1000 meter voorbij het bekende bord „LOCHEM MAX. 50" springt links het moderne Albert Heijn-pand in het oog. Dat het team van filiaal Damstraat Utrecht in zijn schik was met het winnen van de O.P.W. beschuit- ronde blijkt zonneklaar uit deze foto V Ook de zwemsport oefent een gro te aantrekkingskracht op haar uit. In het seizoen is ze zeker Het is het eerste van een aantal vooruitstekende panden, waar door het een ieder opvalt, mede door zijn moderne strakke bouw. De scepter in dit filiaal zwaait de nog jonge bedrijfsleider, de heer R. H. GOLDENBELD (29). Twee jaar Albert Heijn gingen aan deze benoeming vooraf, twee jaar, waarin de heer Goldenbeld in di verse filialen zijn opleiding genoot. Voordien is hij in een ander krui- deniersbedrijf werkzaam geweest. Natuur in De heer Goldenbeld is gehuwd en vader van twee kinderen, zoontje Herbert (3) en dochtertje Char lotte, die twee dagen nd zijn be noeming tot bedrijfsleider werd geboren. De Goldenbelds houden van de natuur en niet zelden grij pen ze de kans aan wandelend of fietsend van de prachtige omge ving te genieten. Het drummen in een jazzbandje heeft de heer Goldenbeld aan de kant ge zet, evenals het actief voetballen; het gaan zien van een goede wedstrijd echter niet. Dit laatste kan nu ook via de televisie, die sinds kort in de huiskamer prijkt. Ook voor een goed toneelstuk of operette-uitzending blij ven ze graag thuis. Mevrouw Goldenbeld hoopt dit seizoen haar oude hobby, zwem men, in het prachtige natuurbad „Stijgoord" weer te gaan beoefe- nen. Hernia Tankink (17) maakt sinds 30 augustus 1960 deel uit van het team aIs eerste vlees war enjuf- Ë22S9B3ESMSa32S« frouw. Zij leidt een druk leven, Opnieuw werd enige weken geleden een nieuw ZB-filiaal geopend. Het was want drie avonden per week be- aan de Dr. Colijnlaan te Rijswijk s want ane avonaen per week oe- |steedt ze aan haar lievelingssport turnen. Dan is ze nog lid van de kinderoperettevereniging, waarvan de repetities haar ook een avond per week opeisen. Overdag pleegt ze nog wel eens moeilijke aria's te repeteren, in de vleeswarenvoor- verpakkingsafdeling, die achter de ;ede,re dag teen *>aaJ m het makel ie gelegen En werkelijk, Locl,ems natuurbad te vinden, dan vraag je je af, of Maria Cal- las bij ons werkt! Kunt U zich voorstellen, dat voor Herma de in voering van de verkorte werk week een uitkomst was Sinds die tijd zien ze haar thuis tenminste ook weer eens! Het jongste lid van de gemeen schap is Frieda Braakhekke (15), die twee dagen vóór Herma in on ze dienst trad. Voor het grootste gedeelte helpt ze haar collega in de vleeswaren en ze kunnen het best met elkaar vinden. Ook heb ben ze gezamenlijk de Zaandag meegemaakt. Eén avond per week reserveert ze voor de meisjesclub in haar woon plaats Barchem; de andere avon den verdiept ze zich in een boek, of assisteert in de huishouding. Ook fietsen behoort tot haar re gelmatige bezigheden. Marinus Nijmeijer (21) is sinds maart 1955 bij ons in dienst, met een onderbreking van zijn militai re diensttijd. Als zijn studie (mid denstandsdiploma!) het enigszins toelaat, pakt hij zijn ac cordeon, met welk instrument hij al vanaf zijn elfde jaar „bevriend" is. Een goed detectiveboek kan Marinus ook waarderen, doch Ma rinus beseft wel, dat niet alle ken nis alleen in detective romans is neergeschreven. De ontwikkeling van het kruide- niersbedrijf in het algemeen en in het bijzonder bij Albert Heijn heb ben zijn ogen geopend en hij is dan ook vast besloten zijn belang stelling op „bredere" basis te ont wikkelen, om straks aan de „ei sen" te kunnen voldoen. Mevrouw Gerrie ten Bokkel-FIe- ming (25) is gehuwd met ass.-chef Ten Bokkel uit filiaal Deventer, Zwolseweg. Ze wonen nog bij moe der in, want het huizenprobleem viert ook in Lochem nog hoogtij. Ze hoopt echter dat de promotie van haar man tot bedrijfsleider niet lang meer op zich zal laten wachten, want dat betekent ook een huis! Nu is ze alleen zondags maar de echte huisvrouw, want dan is het verzorgen van de maal tijd in haar handen. Toen de O.P.W. koffiewedstrijd afgelopen was, bleek onze be drijfsleider, de heer VanZeelst, niet tevreden te zijn over het resultaat, hoewel we 44 procent boven de basis waren gekomen. Daarom werden de koppen bij el kaar gestoken en 's maandags met de start van de O.P.W. beschuit ronde ging een ieder enthousiast aan de slag. En grote massa display en een knal prijskaart deden won deren. Niet durven hopen Vier weken lang is er voor ge streden, maar op een telegram: „Beschuit-kampioen", daar had maar (jen we njet op durven hopen. Toen dit telegram toch kwam was onze bedrijfsleider in Zandvoort, op ZB- kursus en werd direkt opgebeld door onze rayonleider de heer W. J. de Jong, die hem door de tele foon een gat in de lucht zag sprin gen. Wij in de zaak waren de kluts van blijdschap en trots hele maal kwijt. De 2500 verdiende punten werden direkt uitgereikt en wij hopen in de toekomst nog meer sukses te boeken. H. J. SYPKES, Fil. 638, Damstraat, Utrecht Fil. 590 Bed. J. Klaasse 1-5 27 Mej. W. J. W. Westra 7-5 573 Bed. J. Roelofs 7-5 125 Bed. A. Quekelberghe 14-5 537 Mej. A. A. Budde 14-5 48 Bed. IV. A. van Breen 14-5 143 J. H. Nas, bedrijfsleider 14-5 507 Mej. E. Maasbach 28-5 ALS TOERISTENPLAATS IS LOCHEM niet te vergelijken met I Sindsdien verwierf dit theater zich onze internationale „vakantie-vermaak-centra"waar iedere toerist cen §'?ede «aam. Wekelijks wor- kan vinden, wat bij voor het dagen van zijn vakantie beslist noodzake- j gebieT van'toneeirSanInenP mu- lijk acht. ziek. Het grote theater leent zich met zijn 1200 zitplaatsen voor treffelijk voor „massa-regie", j Ook de liefhebbers van de vis- j sport kunnen hun hart ophalen in I de visrijke Berkel, waar vooral veel aal gevangen wordt.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 5