m 9 v Feest in Steenwijk De zilveren plus naar Alkmaar Van Deltaplan naar reklameplan GEHUWD <^S1IS Geslaagden lakschrijven AH-FLITSEN 3 Dinsdagochtend liep het hele team van de heer Fok in hun beste kleren. Af en toe zag je er een met een schuine blik naar de klok kijken. We moesten namelijk om half twee met de trein naar Zaan dam. Om daar de zo fel begeerde zilveren Pluim in ontvangst te nemen. Voor het station in Zaandam wer den wij onthaald door de heren Brandsma en Eusman. De heer Fok en zijn vrouw mochten in de auto en wij gingen wandelen naar het hoofdkantoor. Daar waren de heren Zwarts, Van der Meer en Valk reeds aanwezig. We werden getracteerd op thee met gebak, sigaren of sigaretten. Ondertussen namen de heren om de beurt het woord en feliciteerden ons met het behaalde sukses. Hierna overhandigde de heer Zwarts de Zilveren Pluim aan de heer Fok. Wij kregen allemaal een zilveren knaak en nog een nagelgarnituur. Niet omdat we vuile nagels hadden hoor! Toen was het de beurt aan de fotograaf, die er een mooi plaatje van heeft gemaakt. Daarna met de trein naar Amsterdam. De heer Eus man ging met ons mee. Mooie etalages bekeken, totdat we voor de American Corner stonden en daar stapten we binnen. Onder het genot van een fijn aperitiefje hebben we gezellig gebabbeld over het werk en over de bitterballen, die zo lekker waren. Die lustte de heer Brandsma zo graag, dat ver telde de heer Eusman ons. Nou, dat kwam wel uit ook. Even later kwam de heer Brands ma binnen en het eerste was een bitterbal. Hierna volgde het diner. Dat was werkelijk af. Mevrouw Fok werd nog even in 't zonnetje gezet, als vrouw van de bedrijfs leider. De heer Brandsma over handigde haar een rijk geïllu streerd huishoudboek. Om half acht gingen we op weg naar de Kleine Comedie. Daar speelde de thriller Edwina Black. 7-4: 9-4: Willy, dochter van L. J. Jonker-Haar, Oegstgeest, B.L. 637. Johannes F., zoon van J. N. Hovius-Kat, Hilversum, A.M.B. 19-4: Corine, dochter van L. Smits-Drost, Alphen a. d. Rijn, B.L. 81. Frank, zoon van A. M. Berg-Lankreijer, Hilversum 28-4: Frank, zoon van L. v. d. Sehuren-Kuypers, Kerkrade fil. 641. Een spannend toneelstuk, waarbij wij erg gelachen hebben, om enige oude dames die achter ons zaten. Na afloop met z'n allen naar het station. Afscheid genomen van de heer Eusman die ons zo prettig had vergezeld, tiet was 'n moord- dag geweest en we hebben ons vast voorgenomen om 't nog eens over te doen! D. J. HARSEVELD, ass.-chef. De heer A. B. Fienig, reklamechef I N ONS VORIGE NUMMER hebben wij de benoeming van de li heer A. B. Fienieg tot reklamechef reeds gepubliceerd, maar wij vonden het wel leuk naar aanleiding van deze benoeming eens een praatje met hem te gaan maken. Hoe bent U tot dit vak geko men?" was onze eerste vraag en prompt kwam het antwoord: „Vanaf de paplepel, want mijn vader was technisch reklameman. Na de H.B.S. ben ik dan <pok di- rekt in het vak gegaan. Toch ben ik het beroep enige tijd ontrouw geweest, want in de oorlogsjaren ben ik in de avonduren Middelbaar Tech nisch onderwijs gaan volgen en heb toen enige jaren als opzich ter-tekenaar bij Rijkswaterstaat gewerkt. Je zou het niet geloven, maar toen al werkten wij aan het Delta-plan. Ik herinner mij nog dat ik heb zit ten berekenen wat de kapaciteit van de gemalen moest zijn als de Brielse Maas afgesloten zou wor- Het is alweer enige tijd geleden dat filiaal 644, Weissenbruchstraat Den Haag als ZB werd heropend. Hierbij een fraaie foto van deze moderne ZB Deze foto geeft een goed beeld van ons tot ZB verbouwde filiaal te Hillegersberg, Rotterdam Ter gelegenheid van prijs in kienspel rvINSDAG 25 APRIL J.L. werden we door de heer en me- vrouw Raap uitgenodigd voor een gezellige avond. De reden hiervoor was het gunstige resultaat dat we bereikt hadden in het kienspel. aanwezig en het was wel een dub bele feestavond, want dezelfde avond werden door het Steenwijker actie-comité de nieuwe, muziek-uni- formen uitgereikt aan de plaatse lijke corpsen. De burgemeester deed dit vlak voor de zaak, dus hadden we de gehele avond gratis muziek. Eerst sprak de chef een inleidend woord en kwam hij nog even terug op het behandelen van garantie en verdere voorkomende problemen, zo als de service en het programma voor de laatste weken van onze O.P.W. Ondertussen genoten we van lekker gezette koffie van mevr. Raap. Dolle avond Toen begon dan de dolle avond, ten minste dat hebben we er wel van ge maakt. Heel wat spelletjes hebben we gedaan, zoveel zelfs, dat de tong ons om ruim 11 uur op de schoenen hing, neen niet van dorst hoor, want we zijn ondertussen goed getracteerd. Ook verschillende nieuwe artikelen zoals Rixona - Toostycrackers - Tuc hebben we geproefd. Verkledingsproces Zo ltwam dan nog het geheim van de avond, nl. „Het verkledings proces"! Dit proces ging gepaard met voordracht en muziek. Alleen jammer dat onze fotograaf niet op de foto staat, want genoemde was geloof ik wel het mooiste, want (onder ons hoor?), één juf frouw heeft zelfs zó gelachen, dat er niet meer kon worden gespro ken over „Rijstdroog" Werkelijk een avond om nooit te vergeten. We zijn dan ook om plm. 13 uur zingend huiswaarts gekeerd. „Kom laten we het nog eens over doen' enz. enz. Om Dubbel feest 7.30 uur waren we allen den en dus een vast peil kon krij gen. Na de oorlog ging ik korte tijd in militaire dienst en kwam 31 okto ber 1945 bij Albert Heijn als re- klame-assistent. In die tijd moest de hele reklame weer van voren af aan opgebouwd worden, we zaten dus al spoedig volop in het werk". Stuntman „Kunt U een korte omschrijving geven van uw vak?" „Graag zelfs, want de buitenwacht denkt dat de reklameman 'n soort tekenaar is, de binnenwacht denkt soms, dat het de stuntman van het bedrijf is, terwijl de werkelijkheid heel anders is. Een reklameman moet in de eer ste plaats verkoper zijn, want hij heeft de taak om het verkoopbe leid van zijn bedrijf op indringen de wijze aan het publiek, aan de klant door te geven. Om hierin sukses te hebben heeft de rekla- me-vakman veel technische kennis nodig op het financiële, commer ciële, kommunikatie en bedrijfs economische vlak. Als in een bestek Het zijn erg dure woorden, maar zonder die kennis loop je in het reklamevak direkt gevaar teveel geld uit te geven met te weinig resultaat. Het is in ons vak precies zo als bij het bouwen van een huis; je begint met een bestek want ook in de reklame moet je weten waar de riolering en de lichtknopjes moe ten zitten. Wij hebben ook een kwetsbaar vak, want je kent het spreekwoord: Een dokter begraaft zijn fouten, een rech ter stopt ze in de gevangenis, maar een reklameman moet ze publiceren. Over schuttingen Dat allemaal neemt niet weg, dat wij ook wel eens snel moeten im proviseren. Laat ik besluiten met hiervan een aardig voorbeeld te geven. Toen de obliga- tie-aktie start te, kwamen wij in tijdnood met het verspreiden van de folders, dat wij ze in verschillende equipes zelf per auto naar de bedrijfsleiders gingen bren gen. Onze equi pe ging o.m. naar Zeeland. 's Nachts om half twee wa ren wij in Zie- rikzee en om 6 uur in Axel. Aangezien alle bedrijfsleiders in diepe rust waren, hebben wij over schut tingen en tuin muurtjes moeten klimmen om de folders veilig achter te laten. Na 36 uur toujours rijden vertikte de motor het bij Helmond. Wij liftten toen naar Den Bosch en vandaar per trein naar huis. Maar de folders wa ren op tijd." 21-4: Tjesse Staal en Johanna Vrieling fil. 229. 25-4: J. Buy ten en P. v. d. Valk fil. 62 (bedrijfsleider). 25-4: Hendrikus v. Veenendaal en G. A. Portenge, fil. 511. 26-4: Nicolaas Arie v. d. Burg en Hannie Christina de Jong fil 526. 26-4: Greet v. Schalkwijk en Wim Houtveen AMB. 26-4: Koos Martijns en Adrie Bruggeling fil 501. 3-5: Hendricus G. Schravemade en J. D. Hamelinck fil. 134. 4-5: T. v. Garderen en N. Door nenbal fil. 37 en 181. 4-5: Hendrik Wijma en Saakje Hoekstra fil 509. Carolien ten Broek en Bert Visser fil. 235. Theo van 't Hullenaar en Nelly Boot fil. 222. Frits Zijlstra en Ynskje El- zinga fil. 511. P. v. Veldhuizen en Maria Hofland fil. 529. F. Klaassen en Alie Zalm fil. 629. Anneke v. d. Broek en A. C. D. v. Ommeren fil. 595. T. v. d. Vlist en Christina Helena Broers fil. 19. A. de Vries en Hendrika Griffioen fil. 352 (bedrijfs leider). Herman de Galuwe en Wil ly Breepoel fil. 120. J. Roelofs G. H. Fukkink W. Marsman W. v. Vreeswijk A. v. Groningen J. de Jong J. H. D. ten Bokkel Van harte gefeliciteerd! Wie volgt? filiaal 573 556 554 640 640 508 163 Enige weken geleden werd aan het Admiraalsplein te Dordrecht een gloednieuwe A.H. ZB ge opend. Vooral de koffie „stond" er in dit filiaal bijzonder goed „bif Fi liaalf lit sen uit alle windstreken Groot leest was het enige tijd geleden op de afscheidsavond van B. L. Verbrug- ge van filiaal Schiebroek. Van ver koper C. J. G. Scheffel ontvingen wij een zo natuurgetrouw verslag, dat wij spijt hebben deze avond te hebben gemist. Naar Dorus ging het team van filiaal Laren. De oud-papier-pot en een prijs in de plus moesten „stuk geslagen" worden. Ze hebben zich uitstekend geamu seerd en het wachten is nu op het vullen van de pot of het winnen van een nieuwe prijs in de Plus. Sukses. Service Dit was het thema van de perso- neelsavond, die gehouden w7erd in filiaal Korte Bisschopstraat te De venter. Door de bedrijfsleider wer den alle punten die op service be trekking hebben, nader toegelicht. Aan het slot van de avond was een ieder voor 100 overtuigd van de noodzaak van een goede service. Kursus Zandvoort Hierover werd door de bedrijfslei der gesproken op de personeels- avond van filiaal Verlengde Here- weg te Groningen. De oorzaken van klantenverlies en het geven van goede service wa ren o.a. onderwerp van gesprek. De plus maakte het mogelijk voor 't team van filiaal Gouverneurlaan te Den Haag eens gezellig een avondje uit te gaan. Ze hadden namelijk een eerste prijs gewonnen. De avond is voor herhaling vatbaar schreef verko per T. Baltus.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 3