Het huis aan het meer Barielson bezoekt Vernieuwde kontaktkommissie geïnstalleerd GEHUWD Orde en regel in bedrijfstijd O <pt x 7 iTrt 17; - 4 AH- FLITSEN Meisjesveriegenwoordiging uitgebreid Zo zijn dan op 13 maart de heer en mevrouw G. Jonkers (gepens.) 40 jaar getrouwd geweest. De feestelijke dag werd in eigen kring \/rnr AnrniMr gevierd temidden van kinderen en IR- EGGERb OPENT DE VERGADERING van direktie en kontaktkommissie op 22 maart j kleinkinderen en familie. Zoals ge- met een welkomstwoord aan de nieuw gekozen leden en diegenen die bij besluit van de woonlijk werd een bloemenbak en Ondernemingsraad aan de kontaktkommissie voor de produktiebedrijven zijn toegevoeqd. Hij een enveloppe namens het perso- iiij jji i ii j neel overhandigd met de wens, dat verklaart na deze woorden de kommiss.e als geïnstalleerd ze nog vele jaren voor elkander De uitbreiding, die de kontaktkommissie heeft ondergaan, is een gevolg geweest van het gemis i.„ gevoeld werd in het bijzonder aan vrouwelijke vertegenwoordigers. Met name voor de meis jes die in aantal vrij groot zijn, maar waarvan er minder kiesgerechtigden en verkiesbaren zijn, was de vertegenwoordiging zwak. Zodoende is er gezocht naar vertegenwoordigers uit alle afdelingen en zowel bij de mannen als bij de meisjes is dit nu verwezenlijkt. en hun familie gespaard mogen blijven. 16 maart was de grote dag voor mej. E. M. Cornelisse (V.A.), want toen was zij 7% jaar in dienst. Dan volgt een jubilaris op 4 april; dan is de heer P. Jongens (B.A.) 12% jaar in dienst en wij hopen dan ook dat u nog vele jaren met vreugde uw arbeid zal mogen doen in de beste gezondheid. Wij lopen wel wat snel vooruit, maar zo is nu eenmaal het leven. Mevr. M. B. Doesburg-Zalmstra (C.F.) heeft op 5 april haar 7%- jarig zakenjubileum gevierd en op 7 april was de heer W. J. Dek ker (C.M.) 12jaar in dienst. Wij wensen al deze feestgangers een heel prettige dag toe. De heer J. W. Hekkert heeft het ziekenhuis verlaten en het ver heugt ons te kunnen mededelen dat hij dus aan de beterende hand is. Op 1 april werd mevr. Kloppers 79 jaar en wij wensen haar nog tal van jaren toe in de beste ge zondheid. Op 11 april mag de familie J. de Jong (Herengracht 5) hun 54-ja- rig huwelijksfeest herdenken en wij willen heel graag onze felicita tie hierbij doen en wij hopen dat u beiden temidden van uw familie nog heel veel jaren voor elkander gespaard zal blijven en dat ge zondheid in ruime mate uw deel mag zijn. Onze ziekenlijst is de laatste we ken wel wat uitgebreid. De heer P. Kop (C.F.) moest ook worden opgenomen in het zieken huis. De heer D. Bakker (Kaas) heeft in het ziekenhuis gelegen. Hij mag thans over zijn gezondheid niet on tevreden zijn. Ook de heer J. de Boer (Mag. I) moest in het ziekenhuis worden opgenomen. De heren Nol (Mag. II) en Stroet (S.B.) moesten ook het werk stop pen wegens ziekte. De heer Bets (Exp.) moest weer opgenomen worden in het zieken huis en wij hopen dat hij weer spoedig thuis mag zijn. De heer De Boer (K.B.) is na eni ge weken in het ziekenhuis ver pleegd te zijn opnieuw opgeno men. Wij willen dan ook de heer De Boer veel sterkte toewensen. Ook de heer L. Heistek (K.B.) is nog wegens ziekte thuis; dit is ook een langdurige ziekte, waar heel veel geduld wordt gevraagd. Zo ook mej. T. Groothuesheit- kamp; dit is ook een langdurig geval maar we hopen maar weer het beste, Truus. Mevr. v. Wijngaarden (O.G.) mag misschien weer over een paar we ken beginnen, tenminste dat hoopt zij zelf. Dus afwachten maar wat de dokter oordeelt. De heer Argelo (C.M.) moest weer enige weken rust houden voor de maag. De heer P. Gruys (C.M.) knutselt nog al graag, maar door een of andere oorzaak gleed zijn mes uit, niet in het hout, maar in zijn hand. Nu loopt hij noodgedwongen met de hand in een doek. Tot slot, al onze zieken het aller beste toegewenst en een spoedig herstel. Eén van de funkties van de kontaktkommissie, namelijk het over brengen van boodschappen van de leiding aan het personeel, kan nu beter tot haar recht komen. Ook omgekeerd kan de direktie dank zij deze uitgebreide kon taktkommissie meer horen over wat er leeft in de afdelingen. Deze bijzonder belangrijke taak eist een regelmatig goed ver gaderen waarin soms veel tijd gaat zitten. Door voorlichting hoopt de direktie te bereiken dat het werk, dat gedaan moet worden, zo goed mogelijk verloopt. Snijdend mes hoofdchef, chef en eventueel voor man gaat. In de taak van de Ondernemings raad vindt u dit terug in de woor den dat deze raad een bijdrage moet leveren tot het goed funktio- neren van de onderneming. Dit kan alleen als men van elkaar weet wat men wil. Op deze wijze kan het resultaat van, en het ple zier in het werk toenemen en het mes snijdt dus aan twee kanten. Ir. Eggers heeft de vaste overtui ging dat het streven, om dit zo goed mogelijk te doen, suksesvol zal zijn. Dit houdt ook in dat er gesignaleerd moet worden als er iets slecht gaat en dat men pro blemen en suggesties aan de di rektie kan voorleggen, opdat deze er iets aan kan doen. Dit geldt uiteraard niet voor persoonlijke problemen. Glazen huis Eén van de K.K.-leden haakt hier prompt op in door de direktie te wijzen op de reakties die bepaalde opmerkingen bij de expeditieafde ling te weeg hebben gebracht. Deze afdeling zit in een glazen huisje en door gebrek aan beunen (mede veroorzaakt door de plan nen ten aanzien van het D.C.) staan er op het laadperron nog al eens wat mensen te wachten, het- Daarnaast heeft de direktie echter wel behoefte aan een rechtstreeks kon- takt en hiervoor dient dan de kon taktkommissie, zodat eventueel foutief doorgegeven informaties gekorrigeerd kunnen worden, terwijl de reakties op maatregelen van bovenaf ook recht streeks aan de direktie kunnen wor den gerapporteerd. Om de leden van de kontaktkommissie een goed inzicht te geven in de taak van de stafdiensten zal de heer Eggers in de volgende vergaderingen steeds een staflid uitnodigen om plm, 10 minuten te praten over de taak van zijn afdeling. Momenteel zijn de staf- en lijndiensten bezig hun taak te omschrijven en af spraken te maken over de samenwer king die tussen beiden noodzakelijk is. Eén van de kontaktkommissieleden merkt op dat in sommige gevallen de regels wel eens wat ingewikkeld kun nen zijn zoals b.v. bij het halen van schoonmaakartikelen. Uiteraard gaat de direktie niet diep op dit punt in, doch zij zal er wel aandacht aan besteden en met betrok kenen bespreken Goed begrip voor de kontaktkommissie geen geen erg efficiente indruk Voor de taak en het werk van de maakt. De exp. afdeling kan hier betrek kelijk weinig aan doen. De heer Eggers kent deze proble men wel doch herinnert aan de af spraak die ongeveer een jaar ge leden gemaakt is om tegenover de verkorting van de werktijd een grotere inspanning van fluit tot fluit te stellen. Vandaar dat wachttijd bij koffie- en theedrin ken en dergelijke dan ook tegen de afspraak is en dus niet getole reerd kan worden. Er bestaat na melijk al te gauw de neiging om regels en afspraken na kortere of langere tijd weer te laten ver slappen en hiertegen wil de heer Eggers zich met klem verzetten. Organisatie Ten behoeve van de nieuwe leden geeft de heer Eggers nog eens een duidelijke uiteenzetting van de or ganisatie van onze produktiebe drijven en de taak van lijn- en stafdiensten. Hierover is reeds in de Flitsen meer geschreven doch het is wel eens goed te herhalen dat het in eerste instantie de eigen chefs zullen moeten zijn die op de men- tlijke verhoudingen, het overleg i de kommunikatie, de meeste invloed hebben. Vandaar dan ook dat de hele voor lichting van direktie tot de man of het meisje aan de machine via kanalen van bedrijfsleider, n Thriller 11 drie bedrijven DR. MAURICE HOLT woont met krijgt dat Maurice en Stella meer zijn vrouw Janet en zijn zuster van de moord op Colen weten. Stella in een groot huis, gelegen Wanneer Maurice dit merkt, be- aan een groot meer. Dr. Holt ver- sluit hij om Janet onder hypnose keert in financiële moeilijkheden zelfmoord te laten plegen. Dit en besluit samen met Stella zijn wordt door Mr. Howard op het rijke stiefbroer Colen Holt door laatste nippertje verhinderd. Deze vergiftiging van het leven te be- weet nu genoeg om Maurice en roven. Stella onder arrest te stellen. En het doen lijken of Colen door Dit is in het kort de inhoud van het ijs van het toegevroren meer een boeiend stuk, dat u zeker en- is gezakt. Mr. Howard van Scot- kele uren in spanning zal houden, land Yard wijst Janet op enige te- De regie heeft Tonny Foletta. genstrijdige voorvallen in huis, Het stuk wordt opgevoerd op za- waaruit Janet een vermoeden terdag 29 april a.s. in het O.G. kontaktkommissie bestaat volgens de leden onvoldoende begrip. Naar aanleiding van deze opmerking wijst de heer Ypma op de artikel tjes die hierover in de Flitsen zijn verschenen en zullen verschijnen ten aanzien van de kontaktkom missie, de ondernemingsraad, de stichting van de arbeid en de so ciaal ekonomische raad. Naar aanleiding van het verdere gesprek wijst de heer Eggers op de bijeenkomsten die voor de chauffeurs en voor het personeel van het Centraal Magazijn zijn ge houden en die meer afdelingsge- wijs georganiseerd zullen worden. Hierbij komt men tot een direkter kontakt en hier worden wel veel praktische zaken besproken. Ook het vergaderen van de kon taktkommissie zonder direktie heeft haar voordelen doordat de leden bepaalde vragen of problemen zelf kunnen oplossen, al zullen in het algemeen oplossingen gezocht moeten worden in vergaderingen waarbij iemand van de bedrijfslei ding aanwezig is. Een opmerking dat de aanwezig heid van eigen chefs remmend zou werken, heeft wat negatieve kanten en opzet is om samen iets beters op te bouwen. Wassen kleding Een vraag in de vorige vergade ring om alle bedrijfskleding via het bedrijf te wassen is bekeken en berekend. De kosten van het wassen zouden vrij belangrijk zijn, terwijl boven dien ook de slijtage van kleding hierdoor zou toenemen. Noch ons personeel, noch ons be drijf zou met deze regeling geluk kig zijn en het gevolg zou waar schijnlijk zijn dat er meer bedrijfs kleding zou worden gevraagd. Vandaar dat de direktie besloten heeft niet tot het wassen van alle kleding over te gaan. Van de zijde der kontaktkommis sie had men ook geen hoge ver wachtingen van dit voorstel en men kan zich volledig neerleggen bij het standpunt van de direktie in deze. Gerda Exalto correspon- dentieafd.) met de heer G. Beunder. W. J. S. Bos lab.) met mej. A. T. Zijs. „Mammie, pappa heeft het nieuwe tapijt al opgemerkt." Ir. Eggers opent het gesprek hier over met de opmerking dat hij ons bedrijf gezellig vindt en dat de ge hele sfeer van gezelligheid voor een deel te danken is aan een ze kere ongedwongenheid. Het moet echter niet ontaarden in onge bondenheid en er zijn dan ook een aantal maatregelen in overweging om verbetering te brengen in de orde en netheid. Ook in trein en bus en in gangen en kleedkamers moet orde en regelmaat zijn. Er is een afspraak met de pont baas gemaakt om op tijd te ver trekken, zodat hier ook geen ver traging ontstaat en vanzelfspre kend betrekt de heer Eggers de personeelsvertegenwoordigers graag in het streven om bij het personeel begrip voor deze maat regel te kweken. Een der kontaktkommissieleden acht het gewenst in het streven naar netheid en ordelijkheid ook meer aandacht te besteden aan de steeg en de steiger die er vermoe delijk, mede door het ruimtege- Nieuwe hoofddoekjes zijn in brek, bepaald niet fraai uitzien, bestelling en de volgende De heer Eggers zal onderzoeken week zullen de eerste proeven of de opslag op de steiger, die in hiermede genomen worden, verband met dit ruimtegebrek Het kan niet worden getole- juist goed zou moeten zijn, ver roerd dat men met smerige beterd kan worden, kleding op straat rondloopt of Overigens maakt ook het sukses op de vuilnisbakken bij de van (je kienaktie dat wij veel extra B.A. gaat zitten. werk hebben in de verzendafdelin- Gedurende de schafttijd kan gen en dat hierdoor het huidige men zich in het O.G. zelf of ruimtegebrek zich nog zwaarder in de tuin voldoende bewegen. doet voelen. Zo zullen 2 maal per week de schorten worden omgeruild voorzover hiertoe momenteel de mogelijkheid is. Er zullen nieuwe schorten worden aangeschaft waardoor deze omruiling voor alle af delingen gaat gelden. Rondvraag In de korte vóórvergadering zijn enkele punten aan de orde gesteld die nog snel even de revue passe ren. a. er wordt gevraagd om 'n bord op de grote poort waarop staat dat deze alleen bestemd is voor auto's. b. Er is een suggestie gedaan om de carenzdagen van meisjes uit een pot te betalen waaraan men gezamenlijk bijdraagt. Dit voorstel zal nader worden uitgewerkt. c. De huidige regeling dat de loonadministratie halve snip perdagen zodanig betaalt dat men altijd het volle weekloon op basis van 45 uur ontvangt, werkt bevredigend. Kleine ver schillen door vroeg of laat schaften spelen hierdoor geen rol. d. In de volgende vergadering zal de kommissie die zich in de fietsgeldvergoeding verdiepte, haar voorstel op tafel leggen. De kommissie blijft ondanks de nieuwe vertegenwoordiging, ongewijzigd. e. De samenstelling van het be stuur van het personeelsfonds zal door de onderlinge verga dering der kontaktkommissie worden besproken. 2 leden die thans namens de kontaktkommissie zitting heb ben in het bestuur, zijn aftre dend, zodat nieuwe leden moe ten worden voorgesteld of deze leden hun mandaat voor 2 jaar zullen zien verlengd. f. De gebitvergoeding zal onge wijzigd worden gehandhaafd. Een vraag van één der perso neelsvertegenwoordigers om een ruimere vergoeding kan al leen worden ingewilligd als de regeling wordt veranderd. Hiertoe ziet de direktie thans echter geen aanleiding. g. Het personeel van Mag. III verzoekt via de kontaktkom missie om radio-aansluiting. De mogelijkheid en de wense lijkheid hiervan zullen onder zocht worden en in de volgen de vergadering hoopt men dan hierop antwoord te kunnen ge ven. h. De kommissie die het uitstap je van onze gepensioneerden regelt zal in de volgende ver gadering worden geïnstalleerd. i. De sluiting van het bedrijf in haar geheel op de dag na He melvaartsdag is onmogelijk. De O.R. heeft dan ook een des betreffende suggestie niet on dersteund, doch verwezen naar de kontaktkommissie en de kantoorkommissie. In hoeverre het gewenst zou zijn alleen de produktie-afde- ling te sluiten wordt overwo gen doch hiervoor voelt men bijzonder weinig, j. Een laatste vraag betreft het recht op snipperdagen tijdens ziekte. Tijdens ziekte kweekt men normaal recht op vakantie- en snipperdagen, doch het recht om dagen op te nemen loopt van 1-131-12. Hiervan wordt alleen afgeweken indien de betrokkene hierover overeen stemming bereikt met zijn chef. Dit geschiedt doorgaans alleen dan, indien de chef 't opnemen van dagen om zakelijke redenen liever uitstelt en dit met be trokkene regelt. Eén en ander houdt in, dat niet vóór 31 december opgenomen dagen, tengevolge van ziekte, niet kunnen worden opgeno men of uitbetaald. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. ll ->*>> A i 1 )n rif 1 A tfi

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 4