Het vierde kien-probleem gaat verspilling tegen Wat kost «lat? Stroom van Vorig- probleem 1U- winnaar f f f f f INLEG VELbehorend bij 18e jaarg. No. 4 April 1961 Landelijke editie oplossingen houdt aan DITMAAL GAAT ONS PROBLEEM de verspilling te lijf. Wij bedoelen hiermede de kosten die onnodig gemaakt wor den en daarom beter kunnen worden voorkomen. Hieronder zijn 5 voorbeelden van verspilling genoemd. Rekent U even uit wat dat allemaal kost? U vult de ontbrekende bedragen in, telt deze op en zet Uw naam eronder. De volgende woorden ontbraken in ons maart-probleem: 1. Kruiden. 2. 12 januari 1961. 3. Lege potten e.d. in kisten breken vaak. De in de kisten achter gebleven glassplinters kunnen dan in d e beschuit komen. De ge volgen zijn niet te overzien. 4. De gulden is onlangs gereva lueerd. 5. Reserve du Palais Gallien Blanc. Dit is een witte Bor deaux wijn. Een andere goede Bordeaux is Graves Superieur. De winnaar van de tussentijdse prijs is deze maand zoals gewoon lijk bij loting aangewezen. De winnaar is Piet Lagard uit Utrecht, Fil. 68. Van harte gefeliciteerd. U ont vangt een dezer dagen 15.00 per postwissel. Als U iedere maand het in Flitsen 1 genoemde probleem oplost en vóór de sluitingsdatum (ditmaal vóór 2 mei) naar Redaktie A.H. Flitsen stuurt, en als U op de kienkaart die aan de inzenders van vorige problemen is verstrekt na akkoord bevinding van de Redaktie iedere maand een vakje doorkruist, ja DAN, kunt U de eerste zijn die Uw kienkaart geheel vol hebt. j Dan hebt U KIEN en bent U winnaar van een van de volgende prijzen: Ie prijs: Een televisietoe stel of radio-gramo- fooncombinatïe 750.00 2e prijs: Een complete bromfiets400.00 3e prijs: Een complete fietsƒ200.00 4e prijs: Een fototoestel 75.00 5e prijsEen fototoestel 40.00 Bovendien wordt iedere maand on der alle inzenders goed of fout de maandelijkse premie van 15.00 verloot. In filiaal X heeft de bediende de doosjes eieren verkeerd gestempeld. Op ieder doosje staat een prijs van 0,81. De voorraad was vijf kisten. De juiste prijs is 1,11 per doosje. Er zitten 40 doosjes in een kist. Oh, Marietje. Dat is nu al de derde keer deze week dat je een vleeswarenzakje verknoeit! Die kosten 3 cent per stuk! Verbeeld je dat ieder van de 3000 personeelsleden dat eens deed! Wat zou dat per jaar kosten? Als de telefoon kon spreken! Ja dan zou hij waarschu wen voor al die privégesprekken. Een interlokaal ge sprek in zone C kost 8 cent voor de eerste 12 seconden en voor elke volgende 12 seconden of gedeelte daarvan 4 cent. Wat kost een gesprek van 4 minuten? Een ongeluk zit in een klein hoekje. Bij ongeluk werd er in de winkel een fles cassis vruchtenlimonade ge broken. Wat kost dat Die weegschaal is ook zo'n Jantje precies. Annie weegt chocolaadjes uit in zakjes van 100 gram. In ieder zakje weegt ze echter 10 gram te veel. Zij heeft al 10 doosjes van 1,3 kg per doos klaar. En dat terwijl de chocolade 0,69 per 100 gram kost. Hoeveel is dit? Dat kost totaal Filiaal No.: No. van Uw kienkaart: Twee plaatjes, die gemaakt zijn in het ontspanningszaaltje van ons Opleidingscentrum tijdens een caissière-kursus, na afloop van de lessen.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 5