Onze algemene ontwikkeling Drachter papierpot in Nu modern waiersporicenirum COPIE Groningen geopend Honderden reakfies op artikel over FORMULIER UITKNIPPEN. Aan: OPLEIDINGSCENTRUM ALBERT HEIJN In A.H.-Flitsen las ik het artikel: „Het belang van algemene ontwikkeling". Ik wil graag meedoen aan een kursus „Algemene Ontwikkeling". Mijn schoolopleiding is als volgt: en ik bezit de diploma's: Naam en voorletters: Leeftijd: jaar Adres: Woonplaats: Man/Vrouw Fil. No. Vervolg van vorige pagina Ondanks het feit dat Voorne steeds meer ontdekt wordt, zijn Inlichtingen over deze excursie kunt U inwinnen bij Reederij er ook midden in het seizoen on- Koppe N.V., Postbus 506, Amster- gekend rustige plaatsjes te vinden. dam of telefonisch te Hellevoet- sluis 01883-502. Alles wat wij U nu verteld hebben over Brielle en het eiland Voorne vormt uiteraard slechts een zeer summier beeld. Duinen Wij hebben U b.v. nog niets ver teld over het unieke duingebied bij Rockanje, over de vele broedplaat sen van vogels, over de prachtige bossen bij Oost-Voorne en over de vele andere plekjes, waarover wel een boek kan worden volgeschre ven. Toch willen wij nog op één ding de nadruk leggen: En dit is iets wat je niet van alle vakantiecentra in Nederland kunt zeggen. Zaandagen Weer vele kollega's hebben een bezoek gebracht aan onze pro- duktiebedrijven te Zaandam. De foto's tonen u de Zaandag-groe- pen van linksonder naar rechts boven) resp. van 7 februari, van 24 januari, van 31 januari en van 21 maart. voor het meinummer moet vóór I 6 mei in het bezit van de redaktie I zijn. Langs deze weg betuigt bedrijfs leider A. J. Zwarts van filiaal P. C. Hooftstraat te Amsterdam dank aan allen die hun belangstel ling getoond hebben bij zijn 25- jarig jubileum op 23 maart j.l. Het is voor hem een onvergete lijke dag geworden. 6-3Maria Johanna, dochter van J. Tabak, centr. slagerij Amsterdam. 13-3: Anna, dochter van H. Drielsma-v. d. Ham, fil. 703. 14-3: Frans, zoon van J. Grizell- Bouman, fil. 507. 17-3: Robbie, zoon van A. D. J. Konings-Driessen, fil. 277. 18-3: Peter, zoon van H. J. van Dassen-Oostveen, fil. 201. 22-3: Johny, zoon van J. M. Beu- kers-Wamelink, bedrijfslei der fil. Lisse. 27-3: Annemarie, dochter van J. J. in 't Hout-Brussé, fil. 239 bedrijfsleider. 26-3: Paul, zoon van G. J. M. Hoonhorst-Meijer, res. chef. 29-3: Colette, dochter van E. H. v. d. Ham-Verschool, fil. 701. Daar onze papierpot voldoende gevuld was, besloten wij geza menlijk een uitstapje te gaan maken. Op woensdag 15 maart j.l. stonden we om twee uur klaar om de bus naar Gronin gen te nemen. Eerst hebben we gezellig een kopje thee gedron ken, waarbij we ons een slag roomwafel goed lieten smaken. Daarna zijn we met z'n allen gaan winkelen in een groot warenhuis. De heren die niet zo veel interesse hadden voor de damesmode, beslo ten zich tijdelijk van de dames af te zonderen en de kruideniersaf deling in het zelfde warenhuis te gaan bezichtigen. Toen we daar uitgekeken waren, zijn we naar buiten gegaan waar we natuurlijk nog een tijdje op de dames moesten wachten. Er volg de een diner in 'n chinees restau rant (soep, bahmi en loempia). Om half zeven gingen we naar de bioscoop, waar de Nederlandse speelfilm „Het mes" draaide. Tijdens de voorstelling meenden we van één onzer dames een snik te horen; we dachten er al aan onze zakdoek uit te lenen, maar gelukkig bleek dit niet nodig te zijn. Na afloop van de film naar restaurant „Indië" voor een ver frissing. Om half tien kwamen we met veel plezier op het busstation aan, waar bleek, dat de bus naar Drachten juist was vertrokken. Van deze gelegenheid maakten we gebruik nog een lekker kopje kof fie te gaan drinken. In de bus hebben we enorm ge zongen en zo kwam het einde van •deze uitstekend geslaagde feeste lijke dag. Het gehele team is er van overtuigd, dat dit beslist voor herhaling vatbaar is. C. ZANDSTRA, Fil. Drachten. n E EERSTE STROOM aanmeldingen is binnen. Op he. I jk™ ogenblik zijn er zo n zUU aanmeldingen binnen voor de 2yn toestemming) onverkort af- cursus Algemene Ontwikkeling die in ons vorige nummer werd drukken, aangekondigd. En nog iedere keer brengt de post ons enthou siaste brieven met één of meer ingevulde formulieren. Wat voor aanmeldingen? Van de heren zijn het er een honderdvijftig de rest komt van de dames (Hulde!) De leeftijden? De leeftijd van de kandidaten va rieert van 14 tot 60 jaar. De opleidingen? De opleidingen: van L.O., Huis houdschool, Handelsavondschool, U.L.O., tot K.B.S. Opvallend is, dat ook velen die reeds in het be zit zijn van een M.U.L.O.-diploma, zich opgeven! Deze belangstelling is een ver heugend verschijnsel! Maar het probleem is er voor ons niet min der groot om geworden. Dit geeft ons een nieuwe puzzel Hadden wij eerst een opzet voor een eenvoudige, op L.O.-aanslui- tende kursus, die later de gelegen heid geeft om desgewenst een stap verder te komen, nu zijn wij door U volop aan het werk gezet met het opzetten van een aantal ont- wikkelingskursussen, die dusda nig gevarieerd zijn, dat ze aanslui ten op een reeds door U verwor ven ontwikkelingsniveau. Hoe meer deelnemers, hoe lager de kosten per deel nemer worden! Bij dit alles moeten wij ook nog denken aan de kosten. Kosten die door U èn door ons ge dragen zullen moeten worden. Een dergelijke kursus mag U zeker niet meer dan 1,tot 2,per week gaan kosten. Eer der minder dan meer. Dit probleem is niet eenvoudig en U kunt ons daarbij (en Uw colle ga's) een grote dienst bewijzen door een ieder, die wel voor zo'n kursus voelt, maar nog niet een invulformulier heeft ingestuurd, dit zo spoedig mogelijk te laten doen. Doorzetteu U dient echter te beseffen, dat éénmaal begonnen, doorzetten be tekent. We kunnen niet halver wege stoppen!! Alleen inschrijven is niet genoeg!! Voor het geval U geen invul formulier meer heeft, drukken wij er hier nog een af. Praat er in uw filiaal eens over want over een paar weken moe ten wij weten waar wij aan toe zijn. Wij willen tot besluit een van j Mijne Heren, Met grote belangstelling heb ik uw artikel over algemene ontwikkeling gelezen. Ik kan u niet half vertellen hoezeer ik dit initiatief toejuich. Ik hoop dat vele, zo niet alle collega's doordron gen zijn of ivorden van het belang van algemene ontwikkeling. De hoeveelheid kennis is immers be palend voor iemands plaats in de maatschappij. Bovendien geloof ik dat wanneer iemand meer weet, hij ook meer be grijpt. Hieruit volgt dat zo iemand ook meer bewust leeft. Wanneer men slechts weet te praten over voetballen en het mooie weer, dan is men dood, geestelijk dood. Wiens kennis zich vergroot, diens geest verruimt zich. ]e kunt pas leven wanneer je de dingen begrijpt. Pas dan kun je genieten. Dit klinkt misschien wat theatraal, maar het is de waarheid. Ik geloof niet dat de door u beoogde kursus ons tot in de gelederen van de intelligentia zal voeren. Maar dat i door uw cursus de mogelijkheid wordt geboden te komen tot een hoger gesprekspeil en tot een beter inzicht in de meest elementaire zaken, staat voor mij vast. Meestal is het zo, dat de gesprekken wel tot het opluchten van de ge-1 moederen bijdragen, maar niet zo erg opbouwend zijn. Wat mij persoonlijk betreft, te laat naar mijn smaak heb ik ingezien hoe belangrijk het is, om wanneer iemand ie vraagt: .,Wie ben je?" een naam te kunnen noemen en niet te moeten zeggen: „Zo maar I lijk meehelpen om de jongeren wak iemand". ker te maken. Want hoe vroeg je Ik hoop dat vooral de ouderen onder ook begint, het is altijd de hoogste ons dit zullen inzien en daadwerke- tijd.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 4