BRIELLE Bedrijfsleider J. de Voogd te Delft veertig jaar kruidenier JIM 2500 punier) per man Stadionweg OPW-koffiekampioen SAH302000217 Flitsen Landelijk april 1961 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 18e Jaargang No. 4 - April 1961 Be eerste dag moest ik de hele dag zoutzakken rijgen, die aan een spijker bij de toonbank hingen. Andere werkzaamheden waren b.v.: met een handmolen de hele dag koffie malen, of het schoon maken van krenten en rozijnen. In de sloot We gingen ook wel met paard en wagen de boer op. De boodschap pen lagen dan los in kisten in de wagen. Vooral in de winter was dit zeer lastig omdat we dan met een kaarslantaarntje in de wagen moesten gaan zoeken. Ik herinner me b.v. als de dag van gisteren dat het paard eens ergens van schrok, met gevolg dat ik met wagen en al in een sloot terecht kwam. Practisch alle artikelen werden toen nog „los" geleverd, bijvoor beeld stroop, azijn, olie, boter, zeep enz. De stroop kwam binnen in enorme grote vaten en werd af getapt in een emmer. Vooral in de winter als het koud was beteken de dit een langdurig en vervelend karweitje. Als je namelijk in de verleiding kwam om er bij weg te' lopen, gebeurde het wel eens dat Toen ik zestien was kwam de eer ste bakfiets, dit was natuurlijk een groot feest. De volgende dag dacht ik er echter anders over, want ik ging gelijk de dijk af en weer de sloot in. Bij verschillende afgelegen boer derijen kon je met deze fiets niet komen en dan ging je maar met een zak kippevoer op je nek en de grote hengselmand met bood schappen aan de arm het wegge tje af. Ik was achttien jaar toen men tegen mij zei: „Je moet maar Vóór de O.P.W. begon hielden wij een personeelsavond. Deze was erg gezellig en naar laler zou blijken ook zeer nuttig. Wij hadden afgesproken dat ieder voor zich een bepaald quantum koffie per dag zou verkopen en dat iedereen ook beslist met de bussen vaeuumkoffie zou werken. Onze verkoopspecialist, de heer L. M. de Haas, was een enorme steun voor ons. Bij ieder bezoek dat hij bij ons bracht was de koffie het eerste aan de beurt. In spanning hebben we op de uit slag van de koffie-wedstrijd ge wacht. Woensdagmorgen 20 maart j.L, om even over half negen, kwam onze divisieleider, de heer P. J. van Rooy, binnen, samen met de heer J. Heijn. De heer Heijn vroeg of het tele gram er al was. Dit was nog niet het geval. Toen vertelde hij dat we de OPW- koffiekampioen 1961 waren ge worden. Het bracht ons 2500 pun ten de man op en hij feliciteerde ons. Ook de heer Van Rooy complimen teerde ons. Er heerste natuurlijk een uitgelaten stemming bij ons in de winkel en de vlag werd direkt uitgestoken. Gebak bij de koffie. De heer De Haas kwam ons geluk wensen alsmede de controleur, de heer Samuel. Uit de vele telefoontjes van diver se andei'en bleek dat het nieuws snel bekend was. A. DE NIJS, Stadionweg 181, Amsterdam. De „kienspel"-auto is de afgelopen weken door vele steden en dorpen van ons land op tournee geweest. Deze foto werd gemaakt voor de zelfbedieningszaak te Zeist. Bedrijfs leider A. G. M. Beekman kwam hem met zijn medewerksters en mede werkers bewonderen. I In het kader van een serie artike len over historische stadjes en in teressante. weinig bezochte streken in Nederland, willen wij in dit nummer beginnen met een repor tage over Brielle op het eiland Voorne. Hoewel waarschijnlijk iedereen, op het moment dat dit nummer in de bus glijdt, reeds zijn vakantie heeft vastgesteld, blijven er vooral nu met de verkorte werkweek altijd nog wel enkele dagen over om een klein tochtje in eigen land te maken. Met deze artikelen beogen wij u attent te maken op enkele oude stadjes, die een bezoek van een of meer dagen beslist de moeite waard zijn. De heer A. B. Fienieg Met ingang van gelijke datum zal de heer Valk in zijn functie en verantwoordelijkheid worden op gevolgd door de heer A. B. Fie nieg. Dit is onze nieuwe oploskoffie „BONGO", die door de prima kwa- liteit zeker in de smaak zal vallen. Bij jubileumviering onderscheiden HET WAS OP 29 MAART j.l. groot feest in filiaal Frederik Hendrikstraat te Delft. Op deze dag was het namelijk 40 jaar geleden dat de heer J. de Voogd in dienst van AH trad. Rayonleider G. J. van Alphen heeft hem laten vertellen over deze i 40 jaren. U begrijpt dat dit een te lang verhaal zou worden en daarom vertellen we U alleen maar de belangrijkste gebeurtenissen. Jk ben geboren op 13 septem ber 1908 te Middelburg en ben dus een rasechte Zeeuw. Op 12-jarige leeftijd moest ik een baantje gaan zoeken en op 29 maart 1921 kwam ik terecht in filiaal Mid delburg. Op de ruit van de etalage had namelijk een kaart gestaan met als tekst: Loopjongen gevraagd". Aan de hand van mijn vader ben ik toen gaan solliciteren en werd aan genomen voor f 2,50 per week. Dit was nog in die tijd, dat we een hele week moesten werken. Een vrije mid dag was er niet bij. Lopende Ik kwam meteen al in de moei lijkheden, want omdat ik op de zware transportfiets niet weg kon komen, moest ik lopende de be stellingen gaan bezorgen. Dit be tekende dus voor één klant een kwartier lopen heen en dan weer een kwartier terug om de volgen de bestelling te halen. De jubilaris wordt gedecoreerd met de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver. je aan de stroop niet meer dacht met het gevolg dat er een dikke laag in het hele pakhuis stond. De prijzen van de artikelen waren in die tijd onvoorstelbaar laag, zo als een pak koffie voor 25 ct., en 3 pond pinda's ook voor 25 ct. Weer in de sloot eens gaan kijken wat er ver der nog bij Albert Heijn te koop is". Dit gebeurde dan ook en zo kwam ik via filiaal Gorinchem, Baarn en Utrecht als bediende terecht in filiaal IJmuiden. In dit filiaal bleef ik éV2 jaar. Ik was bij de chef in de kost "an 's morgens 8 tot 's avonds 10. Naar huis gaan was er bijna niet bij. Dit bleef be perkt tot een maal per jaar tijdens de 3 va kantiedagen. Ik was dan meer dan 8 uur on derweg. Gordijn voor deur Op 14 decem ber 1933 werd ik benoemd tot chef van filiaal Abrikozen- straat te Den Haag. Hierna ging ik naarfiliaalGouda en op 15 augustus 1935 werd ik als bedrijfsleider aangesteld van het nieu we filiaal te Brielle. Dit was toen- Een gezellig gesprekje tussen de heren G. Heijn en de Voogd. dertijd het 200ste filiaal van ons be drijf. Een bijzonderheid in dit filiaal was het feit, dat de gordijntjes altijd voor de deur moesten, omdat de klan ten vanaf de straat niet gezien wil den worden. De bezorgwijken in Brielle waren dusdanig uitgestrekt, dat de be diende wel eens om 12 uur des nachts thuis kwam. Na filiaal Brielle ging ik naar mijn huidige filiaal in Delft". Tot zover de heer De Voogd. Van zijn vrouw vernamen wij nog, dat hij als klein kind altijd al graag met weegschaaltjes speel de. Het bloed kroop dus ook in dit geval, waar het niet gaan kon. Wij wensen de heer en mevi'ouw De Voogd in de jaren die hen nog van het pensioen scheiden toe, dat ze in goede gezondheid en met de zelfde werklust hun taak mogen blijven verrichten. Nieuwe reklamechef: de heer A. B. Fienieg OP WOENSDAG, 19 april j.l. heeft de heer H. Valk, reclame-chef van ons bedrijf, de 65-jarige leeftijd bereikt. Wegens de grote verdienste in een 38-jarige carrière bewezen, zal de heer Valk voor ons bedrijf nog ac tief werkzaam blijven als alge meen reclame adviseur, waarbij hij o.a. speciaal belast blijft met de verzorging van ons orgaan Al lerhande, de opzet cn regelingen van onze verkoopwedstrijden enz.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 1