Verschuivingen in samenstelling O.R. Direktie en Kontaktkommissie bijeen De ongewenste supporters „Welkom bij Albert Heijn" in een nieuwe uitvoering Zover is het nu met het D.C. Gereformeerde dames verdienden f 1000 AH-FLITSEN Het nieuwe introduktieboekje van binnen en van buiten. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 18e jaargang No. 3 Maart 1961 Verantwoordelijk eindredacteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: L. J. A. S. KLOOS (toestel 419) Aan dit nummer werkten mee: M. Barrette, J. Ph. Bartelson, J. Boon, J. Breeschoten, mej. C. Buntsma, J. Hali Jr., J. G. Krijt, H. van Petten, A. Pos, G. A. van Rooijen, H. Rosiëlle, J. Schijf, J. Zeeman. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Achter elkaar liepen zij op de ingang van het grote gebouw af. Moeder voorop; een klein pinnig wijfje, met stekende krentenoogjes; daarachter kwam vader, een lange, wat vaal uit de verf gekomen man, die het ook niet helpen kon, met een grote treu rige snor als een verlopen walrus. „Me komme voor 't judasse", zei de man, terwijl hij in z'n binnenzak zocht naar de toegangsbewijzen. De portier zette het stomste gezicht op, dat hij op dat moment voorradig had en lispelde „voor 't judasse?" Doch toen kwam het kleine vrouw tje, dat al een stukje was doorge lopen, tussenbeide. „Ach meheer, die fent van mijn weet ook niks. Me komme voor 't judoje". „Oh nou. judoje dan: weetik veel", zei de man onverschillig. „Me soon Heintje mut fedaag mee doen ziet uwe', zei de vrouw. „Oh natuurlijk, u komt voor de Judo kampioenschappen" „Wel", hernam de portier, „dan gaat u hier deze gang helemaal uit en dan de laatste gang aan uw rechterhand in, dan komt u vanzelf aan de grote zaal. maar wacht eens", viel hij zich zelf in de rede, „u kan beter hier in doch de man onderbrak hem „Hij is voor ze bruinverbrande snot koker generaal", zei hij. „me vinne 't wel" „Nou", zei het vrouwtje tegen haar lange ega. „zitte me effe joppe of niet, twee plaatsen op 't hockic van de eerste rij, daar hep onze Heintje maar effe jofel voor gezorgd, hè va der?" Vader bromde wat onder zijn snor, hij zat liever te vissen aan de Am- stel, maar ja, dacht hij bij zichzelf, die jongen was nou eenmaal gek met dat Judo en hij had zijn moeder net zo lang bepraat, dat ze twee kaarten had gekocht. Maar daar kwamen de Judoka's bin nen. allemaal plaatselijke en districts kampioenen en daar liep Heintje, een korte gedrongen jongen met brede schouders en lange armen. Ze gingen allen aan de rand van de mat zitten met hun benen gekruist onder zich en op het bevel van de dojo-steward (scheidsrechtergroetten allen de mat door hun hoofd voorover te buigen tussen hun vooruitgestoken handen: het gewone ritueel voor iedere Ju doka. 't Lijken wel Mohammedanen, dacht de vrouw en ging rechtop zitten om vooral niets te missen. De eerste partij ging tussen een ta melijk kleine en een lange Judoka. Ze durfden geen van beiden aan te vallen en liepen al twee minuten el kaar te verkennen. Doch opeens zakte de lange door zijn knieën, zette aan en met een mooie schouderworp kwam de kleine op de mat terecht. Arme kleine stinkerd, dacht de vrouw meewarig, 't mot je kind maar wezen, doch haar aandacht werd direct weer opgeëist, want daar kwam Hein aan de beurt. Zijn tegenstander was wel twee l.op- pen groter, maar niet zo breed als hij Ze groetten elkaar en nauwelijks was het gevecht begonnen of Hein smeet zijn tegenstander met een prachtig uitgevoerde 10e beenworp op de mat Het kleine wijfje ging opgewonden overeind staan met rode wangen en schitterende oogjes zei ze: „Wat eert moord smakkert hè. zag je dat va der?" Doch vader werd er niet heet of kond onder, hij kauwde z'n pruimpie en geloofde het verder wel. De wedstrijd ging door en na enige tijd was Heintje weer aan de beurt om met zijn volgende tegenstander af gevecht werd op de grond voortgezet in het nadeel van Hein. Alle gevechten daarvoor waren „staand werk" geweest, zoals men dat in Judokringen noemt en dit was het eerste grondwerk. De grote Judoka had Heintje in een wurggreep waar hij niet uit kon komen, maar de kleine man wilde nog niet opgeven, tikte nog niet af. maar lag te wachten op z'n kans. Het vrouwtje zat verschrikt te kijken, hoe het hoofd van haar zoon lang zaam rood-purper werd. Dat mocht toch zeker niet, dacht ze, iemand zo maar wurgen, direct stikte die jongen. Haar moedcrinstinct ontwaakte en ze raakte in paniek. En toen gebeurde het. Met een schreeuw vloog ze op Hein's tegenstander af, sprong hem op z'n rug, greep hem in z'n kuif en probeerde hem achterover van Hein af te trekken. De „stier" kwam met een verbaasde uitdrukking op z'n gezicht overeind, zodat het kleine wijfje langzaam als een vertraagde film van zijn rug af gleed. „Wat zalle me nou hebbe", zei hij tegen de met stomheid ge slagen dojo-stewart en tegen de vrouw: „Zeg juf, hebbie 'n hekel aan me?" Doch het kleine wijfje was furieus en schreeuwde tot groot vermaak van het verbaasde publiek: „Fuile patser, wou jij onze Hein effe wurge, ik had je wel in de gate hoor." Hein liep met een rood hoofd, maar nu van schaamte, naar zijn moeder toe. „Mens", zei hij, „wat hei je me nou geflikt, 'k sta voor schut „Ja maar", begon de vrouw weer, doch haar zoon viel haar in de rede. „Ach mens, wurggrepen zijn toege staan. dat hoort er bij, dat heb ik jc al zo vaak verteld, maar jullie luis teren ook nooit." Met vereende krachten werd het op gewonden vrouwtje weer op haar plaats gezet. Maar ze wilde niet lan ger blijven. „Kom op vader", zei ze tegen haar man. „me drukke onze snor" en uitdagend kijkend naar de gnuivende mensen in de zaal liep ze naar de deur met haar echtgenoot wezenloos achter haar aan. Bij de uitgang van 't gebouw mom pelde ze nog: „Hoe bestaat 't, wurge mag zeit-ie, wat een sport, tvat een sport." r\ P WOENSDAG 22 FEBRUARI waren direktie en koniakt- kommissie in vergadering bijeen De heer Vink was, bij afwezigheid van de heer Ir. W. A. Eggers, voorzitter van deze vergadering, die voor enkele aanwezigen de laatste zal zijn. Verkiezingen Fietsgeldvergoeding De heer Vink deelde de uitslag Het voorstel dat van direktiewege mede van de verkiezingen, ten aanzien van de fietsgeldver- C| goeding is uitgewerkt, werd ter waarover u in de Hitsen meer vergadering overhandigd aan de kunt lezen. Er zijn enkele be- heren Verdonk en Eijben. Deze I .1 hadden met de heren Bicker en langrijke verschuivingen in de Kloos een ander voorstel uitge- samenstelling van de O.R. ont- werkt en zul1™ het direktievoor- voorstel nu gaan bespreken om staan. het vervolgens in de onderlinge De heer Vink maakt van de ge- vergadering van de kontaktkom- legenheid gebruik om degenen die missie te behandelen. Daarna zal geen deel meer zullen uitmaken tiet dan in de eerstvolgende van de personeelsvertegenwoordi- vergadering direktie/kontaktcom- ging voor de door lien geleverde bijdragen zeer hartelijk te danken. De herkozenen wenste hij geluk - Het Centraal Sociaal Werkgevers en hij hoopte, dat deze vernieuwde ,P J Verbond schreef aan de direktie vertegenwoordiging met sukses dat op 1 mei de verjaardag van haar taak zal kunnen verrichten. Hare Majesteit de Koningin ge- missie opnieuw worden besproken. 1 mei vrije dag Op het gigantische terrein aan de Achtersluispolder waar het D.C. verrijst, zijn thans op enkele palen van de fietsenberging, ingang met portiersloge na, de palen (1800 in totaal) alle geheid. Naast enorme bergen weggegra- ven grond ligt de kelder van 3500 nV- op diepte. Men brengt de be kisting van de fundatiebalken aan en stort de werkvloeren. Over eni ge tijd zal de inrit naar de kelder geconstrueerd worden, wat voor de aan- en afvoer van bouwmate- Reeds f 15.000 bij elkaar rialen tijdens de bouw zijn voor delen heeft. Van de vloer van de ontvangstaf deling en magazijn is de Z-strook van 17 x 90 m gestort met de be- toninstallatie, waarbij het beton door buizen op zijn plaats werd gebracht. Men stort 25 m:{ per uur en de betonmolens zijn hiermede vol bezet. Binnenkort wordt een vloeroppervlakte ernaast van 50 x 90 m gestort; dit vraagt 900 m;i beton. Men denkt dit in 4 dagen van 11 uur storten af te werken. Een „gewichtige zaak", als men bedenkt dat 1 m3 beton 2400 kg weegt en in die vier dagen dus 2.160.000 kg wordt geplaatst. Aan het volgende vloeroppervlak van het magazijn wordt nu öf ge ëgaliseerd, öf werkvloer gestort, óf bewapening geplaatst tussen de steeds voortgaande konstructie van de vloerbalken. Van de vloer in de vrachtwagen boxen langs het perron is hetzelf de te zeggen; men ontgraaft, stelt en stort randbalken, stort werk- I vloeren, legt bewapening en heeft 1 een begin gemaakt met de bekis ting van het perron. Ook hier werkt men van de waterzijde naar de dijk. Duizend gulden precies hebben de raste dominee de Bruyne, voorzitter dames van de Gereformeerde Kerk van de Kcrkeraad, het mooie bedrag te Zaandam in A.H.'s produktiebe- uitbetaald. te rekenen. Dat ivas een grote zware I drijven bij elkaar verdiend. Ze de- in zijn dankwoord deelde deze kerel met borstelig zwart ha.,r. een hen dat in de tijd vóór Kerstmis mede, dat het energieke groepje soort stier, maar dan zonder horens en Sinterklaas en wel ten behoeve dames door hun aktiviteiten reeds Op een gegeven ogenblik trok Heir. I van hun kerkgebouw. f 15.000,hadden verdiend voor tje zijn tegenstander in een sutemi de restauratie van de kerk. Aldus over zijn hoofd heen op de grond. De heer J. Ph. Ypma heeft op maan- werken zij daadwerkelijk mee de doch de worp mislukte half en het j dagavond 20 februari j.l. een ver- i hoge kosten te kunnen bekostigen. vierd zal worden en dat op deze dag extra vrij gegeven mag wor den. Volgens Artikel 20 van de C.A.O. geldt deze dag als extra vakantie dag. Leiding bakkerij De heer Vink doet nadere mede deling over de wijziging in de lei ding van de bakkerij na het ver trek van de heer Van Noort. In de Flitsen zal dit verhaal worden op genomen (zie pag. 1). Vervolgens lichtte de heer Vink de plannen toe die er bestaan ten aanzien van de verplaatsing van de pepermunt-afdeling. Deze zal verhuizen naar pand '38. Deze verhuizing is een eerste stap van een groter plan dat verhuizing van de S.B. III naar pand '38 beoogt. De huidige ruimte van de S.B. II zal dan als produktie-ruimte wor den toegevoegd aan de V.A., waar men bijzonder met tekort aan ruimte heeft te kampen. Groter plan Het plan ten aanzien van de ver plaatsing van de S.B. Ill is weer een onderdeel van het grotere plan om de ruimte die vrij komt na het inge- bruiknemen van het Distributie Cen trum. een andere bestemming te ge ven. Secundaire arbeidsvoorwaarden Over de sekundaire arbeidsvoor waarden bij de vijfdaagse werk week, te weten o.a. vakantierege ling, betaling van werken op za terdagmorgen, ziekengeldregeling en dergelijke kan nog weinig kon- kreets gezegd worden, daar de be sprekingen met werkgevers en werknemers hierover nog niet zijn beëindigd. Zodra hierover meer bekend is zal dit in de vergadering aan de orde worden gesteld. Voor zover thans reeds regelingen moeten worden getroffen zullen deze voor het gehele jaar 1961 van kracht blijven, tenzij op korte termijn definitieve uitspraken worden gedaan. Met name geldt dit voor de 13 dagen vakantie. Leiding SB en CF Wegens ziekte van de heer Hek- kert, welke naar het zich laat aan- z'en, nog wel enige tijd zal duren, werden de heren Keune voor de Chocolade Fabriek en Vinke voor de Suikerbakkerij als tijdelijke plaatsvervangers aangesteld. Vertrouwen In de rondvraag dankt de heer Verdonk de direktie voor de pret tige samenwerking en verzocht hij de heer Vink dit over te brengen aan de direktie. Tevens dankte hij de overige leden van de Kontakt- kommissie die hem hun vertrou wen hebben geschonken. De heer Vink dankt de heer Ver donk, naar aanleiding van het ge sprokene, nogmaals voor zijn pret tige en loyale leiding aan de per soneelsvertegenwoordiging van de produktiebedrijven en voor de sa menwerking met de bedrijfslei ding. Loonverschillen De heer Kuijt vraagt tenslotte nog naar opheldering van de verschillen 'n de lonen na invoering vau de 45- urige werkweek. Doordat opnieuw de uurlonen zijn berekend, zijn enkele •erschillen ontstaan, die in verreweg de meeste gevallen niet van betekenis waren. Enkele gevallen welke wel van betekenis waren zijn voorgelegd aan de afd. Personeelszaken. Mochten er nog verdere vragen zijn dan kunnen deze ook door Personeelszaken worden behan deld en eventueel in overleg met de bedrijfsleiding worden opgelost. Met dank voor de belangstelling, sloot de heer Vink deze vergade ring.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 2