Cflif Felle strijd om zetels in de nieuwe O.R. Vier nieuwe, vier herkozen leden Ilfllllllllllllllll Een O.R. vooral bij grotere bedrijven Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 18e Jaargang No. 3 - Maart 1961 Een van dc foto's uit het nieuwe introduktiebockjc, dat binnenkort verschijnt. Hier ziet u Toosje van de Bosch van de vermicelli- j afdeling met op de achtergrond de heer F. G. Huisman. OP WOENSDAG 22 FEBRUARI J.L. heeft de tweejaarlijkse verkiezing plaats gehad voor de ondernemingsraad. Ditmaal ging het om de bezetting van 8 van de 14 beschikbare zeiels. Hei resultaat van de verkiezingen is, dat de ondernemingsraad in nieuwe samenstelling 4 nieuwe gezichten zal tonen. 90% van de kiezers hebben van hun stemrecht gebruik De heer w. hermarij «ar, beroep electricien en sinds 1955 bij ons in gemaakt. Dit is een hoog percentage, want in net per- dienst, is 43 jaar oud. centaqe niet-stemmers zitten ook degenen, die door Hij verheugt zich e, bijzonder op. dat 3 ..ii -ii hij gekozen is en hoopt, dat hij het ziekte of anderzins hun stem met konden uitbrengen. Het aantal kandidaatstellingen t.o.v. twee jaar geleden geeft eveneens een antwoord op de vraag hoe men op de verkiezingen heeft gereageerd. In twee groepen hoger en overig leidinggevend personeel, was het aantal kandidaten tweemaal zo groot als in 1958 en de KB- groep mannen, telde maar liefst 6 gegadigden voor 1 vakante zetel. vertrouwen, dat hem geschonken is. waard zal zijn. Hij heeft nog nooit een dergelij ke funktie gehad, maar is toch tamelijk goed op de hoogte wat er alzo in een ondernemingsraad komt kijken, want zijn vrouw zit in de ondernemingsraad van een grote fabriek. Hij hoopt tezamen met zijn vrouw hun wens om ge zamenlijk naar kursussen over de ondernemingsraad te gaan, te ver- Zoals gezegd hebben 4 nieuwe le- wezenlijken. Als aktief lid van de den zich gepresenteerd en 4 zijn vakorganisatie, wordt hij daarvoor r.erkozen. De heren J. Rep, Sj. Vos, H. van Petten en C. Way zijn door de kiezers opnieuw in hun zetel gezet. Niet kwam terug de heer M. J. Berg (C.M.) die echter vermoede nd °P &rond van zÜn tweede P,aats z9n stoel in de kontakt- I&. kommissie zal behouden. Nu ech ter als representant van alleen het C.M. Doordat de vertegenwoordiger van kantoor) is reeds bijna 11 jaar op i r, het overige leidinggevend perso- Hoofdkantoor werkzaam, in de funk- dat er fel gestreden. In twee «- nee, (de e0r w s^elforno) ons|fic 'm loonadmi„istrateur. C. Velthuis Mej. C. J. Vogels Bij telling van de stemmen bleek, wel in de gelegenheid gesteld. Mej. C. J. VOGELS (dames KB en V.A.), 10 jaar werkzaam op de KB. is als vertegenwoordigster gekozen voor haar kollega's van KB en V.A. Het is voor haar geheel nieuw en het zal, vinden wij, vooral in het begin moeilijk zijn op de juiste wijze de belangen van de meisjes naar voren te brengen. De heer C. WAY (beambten hoofd- legorteen hing de beslissing wie in de komende 4 jaar in de O.R zitting zou hebben af van zegge en bedrijf had verlaten, was deze ze tel vakant. Uit de 4 gestelde kan didaten kwam de heer J. Berg- hege als nieuwe vertegenwoordi- schrijve 1 stem. ger naar voren. De heer Berghege C. Velthuis (Exp.) kwam noi,wplnkK ppn nieuw gezicht te De heer met 23 stemmen met de hakken over de verkiezingssloot; zijn ri vaal, de heer M. J. Berg (C.M.) behaalde 22 stemmen. Dezelfde spannende strijd speelde zich af bij de dames van de K.B. en V.A. Mej. C. Vogels en Mej. C. Helsloot gaven elkaar weinig toe en met minimaal verschil - 8 tegen 7 stemmen werd eerstgenoemde in de raad gekozen. Wijzigingen in leiding bakkerij HET VERTREK VAN de heer Van Noort heeft enige wij zigingen gebracht in de leiding van de verschillende bakkerij afdelingen. Zo hebt u op de publikatieborden kunnen lezen, dat de biskwie-afdeling geleid wordt door chef Van Dam. Deze kon vrij gemaakt worden doordat er op de beschuitafde ling volstaan kon worden met één chef, zodat de heer De Vries daar nu alleen de scepter zwaait. Wy willen hierbij echter niet on vermeld laten dat de mogelijkheid hiertoe in belangrijke mate te danken is aan de medewerkers, die de heer De Vries op zijn af deling heeft. Bandovens Een tweede verandering, hoewel minder opvallend, is het feit dat de heer A. Kleinenberg naast de verpakkingswerkzaamheden bij de bandovens ook het toezicht zal houden op de beide bandovens. Ook hij weet zich verzekerd van de steun van trouwe, toegewijde vaklieden en hij verwacht op hun loyale medewerking te kunnen re kenen. Bij eventueel ploegenwcrk zullen de heren J. van Dam en A. Kleinenberg nauw gaan samenwerken, terwijl zij is nauwelijks een nieuw gezicht te noemen, want van 1956-1959 nam hij al deel aan de O.R.besprekin- gen. Mej. C. Vogels zal de dames van de K.B. en V.A. gaan vertegen woordigen. Zij bezet daarmede een vakant geworden zetel sinds me vrouw H. F. Mouw-Broekhuis ons bedrijf verliet. De heer W. Hermarij heeft er geen twijfel aan laten bestaan dat hij de aangewezen man voor de onderhoudsdienst en bouwafdeling is. De vorige vertegenwoordiger, de heer D. Verdonk was door funktieverandering voor deze groep niet meer herkiesbaar. De heer J. REP (K.B. mannen) is 45 jaar en werkt reeds 8 jaar in onze beschuitfabriek als deegmaker. In zijn vrije tijd heeft hij veel aan jeugdwerk gedaan. Rep Zijn andere aktiviteiten bestaan uit een aantal funkties in het so ciaal maatschappelijk leven. Zijn taak in de ondernemingsraad ziet hij als: een positieve bijdrage te C. Way J. C. Berghege leveren in de verdere demokrati- sering van het bedrijf. De heer J. C. BERGHEGE is geko zen als vertegenwoordiger van het lager leidinggevend personeel. Hij is 48 jaar oud en werkt reeds 22 jaar bij A.H. Het behartigen van de belan gen van het personeel in het bedrijf is hem niet vreemd. De 10 jaren, dat hij zitting heeft gehad in de kontaktkommissie, waarvan 4 jaar als sekretaris, zul len hem daarbij zeker helpen. Ver der heeft de heer Berghege zitting in de Pensioenraad voor ons per soneel. Als vertegenwoordiger in de O.R. ziet hij zich wel tot taak gesteld, dat de afgevaardigde geen klachtenbureau is, maar dat men moet trachten naar elkaar toe te groeien, voor de opbouw van het gemeenschappelijke belang. De heer H. VAN PETTEN (be ambten hoofdkantooris sinds juni '44 in dienst van Albert Heijn, waarvan 14 jaar als boekhouder, sinds 2 jaar medewerker van het Verkoopbureau. Zijn andere aktiviteiten bestaan uit: voorzitter van de O.G.-kom missie en redaktielid van de filia- lenflitsen. Zijn taak in de O.R. ziet hij als volgt: In elk bedrijf, maar vooral in een groot bedrijf, is het belangrijk dat het personeel gelegenheid krijgt met de leiding te praten en van gedachten te wisselen in het be lang van het bedrijf waar wij alle maal, van hoog tot laag, onze bo terham moeten verdienen. De heer SJ. VOS (hoger leiclinggc- Groep Steni ger. Ook mocht hij graag op de zangvereniging zijn stem laten horen. Echter heeft hij de laatste jaren vanwege de „ploegendiens ten" wel wat van het verenigings leven moet laten varen. De heer Rep heeft als ondernemingsraads lid reeds eerder de belangen van het personeel bepleit en hij hoopt thans deze belangen op dezelfde wijze te kunnen dienen. Dc heer C. VELTHUIS (exp. mag. C.M.). 42 jaar, is magazijnbediende. Hij werkt ongeveer 5J/£ jaar bij A.H. in de expeditie. Hij houdt er geen speciale hobby op na. Eerder is hij nooit lid van de kon- Expeditie Mag. I en II Centraal Magazijn Mann. pers. K.B. B.F. B.B. en meelzolder Lager leiding gevend personeel Beambten hoofdkantoor Hoger leiding gevend en leiding gevend personeel taktkommissie of ondernemings- beiden bijgestaan zullen worden door 1 raad geweest. Ook de heer Veld- mevr. Sjollema, die meer dan tot dus- huis hoopt ais lid van de onderne- verre bij de verpakkingsmachines van mingsraad de „goede zaak" voor Techn. afd. de bandovens te vinden zal zijn. A.H. en personeel te dienen. Bouwafdeling Vr. pers. K.B. C.F. B.B., pakkamer K.B. en V.A. uitgebr. geldige kandi Beh. stemmen stemmen daten stem. M. J. Bergh 22 R. Boom 4 52 49 C. Velthuis 23 G. J. Brehler 1 J. Lagrand 1 47 44 J. Popping 14 J. Rep 24 J. Schoolenaar 3 K. Visser 1 J. Berghege 4 7 7 A. Broek 1 J. Cobelens 1 L. Heistek 1 N. H. J. Algera 33 283 283 P. Groenescheij 71 H. van Petten 94 C. Way 85 D. Abbink 5 D. Verdonk 6 28 26 E. Vinke 3 Sj. Vos 12 Mej. C. Helsloot 7 15 15 Mej. C. Vogels 8 J. den Bakker 2 30 30 W. Hermarij 28 vend personeel produktiebedrijven) is al 39 jaar in onze dienst. Vanaf de instelling in 1956 maakt hij deel uit van de O.R. De heer Vos, chef van de embal lageafdeling, ziet in zijn taak „het verkrijgen van betere bedrijfsre sultaten door een hecht overleg tussen leiding en werknemers". H. van Petten De Commissie Ondernemingsra den van de Sociaal-Economische Raad heeft in een nota een beeld gegeven van dc stand van zaken met betrekking tot de onoetne mingsraden. Uit deze nota blijkt, dat 37 pro cent van dc ondernemingsraden, die volgens de Wet op de Onder nemingsraden behoorden te zijn ingesteld, tot stand is gekomen. Het aantal in te stellen onder nemingsraden is te schatten op totaal ongeveer 4.500. Het percentage ondernemingsra den, waarvan het definitieve reglement is goedgekeurd (1.129) bedraagt circa 25. In aanmerking nemend dc goedgekeurde voor lopige reglementen tot een aantal van 1.671, wordt dit percentage 37. Uit de gehouden enquête blijkt, dat de ondernemingsraden dichter gezaaid zijn bij de grotere onder nemingen dan bij de kleinere. (Economische Voorlichting. 11 november 1960)

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 1