Albert Heijn krijgt een Supermart in groots gepland shopping center Verwarmde straten in opzienbarend Haags project Ik heb al een wasmachine Filiaal Rijswijkseweg, Den Haag beantwoordde 1001 kienvragen Afscheid van de heer en mevrouw van Gils GEHUWD Filiaalflitsen A H - F L I T S E N 3 Op 30 januari jl. opende filiaal Rijswijkseweg te Den Haag op treffende wijze de OPW. U ziet hier het team nadat de bedrijfsleider het startschot had gelost. Vijf jaar i» Jienst Fil 542 Mej. A. H. Blom 5-3 542 Bed. A. Westerhof 5-3 520 Bed. H. H. Schleipfen- bauer 5-3 78 Mevr. L. T. Hasselbach- Westenend 12-3 216 Mej. T. Driesens 19-3 217 Bed. H. B. T. Jansen 19-3 623 Mej. M. A. Bekkers 19-3 177 Bed. W. Lijster 26-3 Amb. rayon 6 Mej. B. Kui per 26-3 351 B.L. J. W. Kok 26-3 Bedrijfsleider G. Haleber van filiaal. Santpoort geeft één van z'n klanten, op haar vraag, een kienkaart en zegt daarbij op zijn manier gekscherend, terwijl hij de kaart omhoog houdt: „Mevrouw, u zult het zien, hiermee kunt u een wasmachine verdienen!" Waarop mevrouw volkomen ern stig antwoordt: „Nee zeg, geen wasmachine, die heb ik al, geef mij maar een andere kaart!" De toekomst betekent meer, veel meer auto's dusparkeerruim te. En als er parkeerruimte is, is er ook ruimte voor fietsen en scooters. Nu zegt men wel, wat in Amerika kan, kan hier nog niet, maar met meer reden kan men zeggen, wat in Amerika kan, kan hier ook. Want alle voorwaarden die in Amerika b.v. tot de shopping cen ters hebben geleid, zijn hier, uiter aard in verhouding, aanwezig. Overigens zal Nederland van de Europese landen niet de primeur hebben. Reeds enige jaren bestaan er namelijk al shopping centers in Frankrijk, Zweden en België, en in andere landen zijn diverse plan nen in een vergevorderd stadium. Als een van de meest vooruitstre vende en toonaangevende bedrij ven in Nederland heeft ons bedrijf zich tijdig beraden over de moge lijkheden die er voor ons in deze shopping centers liggen. Zoals U wellicht reeds bekend is heeft men in 1959 een begin ge maakt met de bouw van het eer ste shopping center in Amstel veen. In dit ware lustoord voor de huis vrouw is ook Albert Heijn met een grote Supermart vertegen- Waar nu op de achtergrond de contouren van de flats oprijzen, zal straks het Shoppingcenter dit uitzicht in beslag nemen. V woordigd. Het parkeerterrein is met twee straten verbonden met het winkelcentrum. Er is een zogenaamde „Dames straat" waarin winkels gedacht zijn als een: kapper, parfumerie zaak, handwerkzaak, lingerie en andere specifieke dameswinkels. In de „Herenstraat" komen o.a. winkels met rookartikelen, foto artikelen, grammofoonplaten, doe- het-zelf-artikelen, enz., enz. Midden in het centrum is 'n plein tje gedacht met bloemperken, ban ken, kiosken en een restaurant met een heerlijk terras op het zui den. De bouw van dit prachtige project vordert langzaam maar zeker en verwacht mag worden dat het nog dit jaar in gebruik kan worden genomen. Een ander kolossaal project is ontworpen in de Haagse stadsuit breiding „Mariahoeve". Volgens dit ontwerp zal een winkelgalerij met twee verdiepingen en een par keergelegenheid voor meer dan 600 auto's worden gebouwd. De totale lengte van het project is plm. 500 meter. De straten in het centrum zullen worden verwarmd. Ook hier zult U te zijner tijd een Supermart van Albert Heijn kunnen vinden. Bo vendien komt hier een restaurant, cineac, theater, bioscoop, lunch room en meer dergelijke objecten. Alhoewel nog geen ervaring is op gedaan met deze shopping centers moeten wij aannemen dat ook in Nederland het publiek enthousiast zal zijn. Deze plannen hebben het karakter van iets nieuws, van een experiment, van durf, en vertrou wen in de toekomst. Vooral wat betreft dit vertrouwen durven wij te stellen, dat dit een der belangrijkste pijlers van een gezond bedrijf is. U zult er nog wel meer over ho ren. 20-1: Ronnie, z. van J. Houben, ass. chef fil. 601. 26-1: Jan Peter, z. van H. Leye- Muizelaar, BL fil. 539. 1-2: Helenneke, d. van J. M. J. Folst-Groenendaal, res. chef Rayon 6. 2-2: Roeltje, z. van E. Rijnsbur ger, BL fil. 328. 3-2: Marcel, z. van M. J. Ver- brugge-Meerveld, BL fil. 549. 3-2: Lukkina Lena, d. van H. G. Scholte-Kuiper, fil. 618. 4-2: Maria, d. van A v. d. Vlerk- van Vliet, Openingsploeg. 5-2: Conny, d. van J. Elberts- Donkervoort, fil. 529. 6-2: Marieke, d. van M. H. Ede- lijn-Onstein, BL fil. 621. 10-2: Jurjen, z. van H. W. Mep- pelink-Streutker, fil. 196. 10-2: Dirk Jan, z. van C. Zand- stra-Feenstra, fil. 542. 21-2: Albert, z. van W. Slïcht- Warmerdam, ass. chef fil. 531. 26-2: Marianne Catharina, d. van J. H. Verploeg-Lanse, fil. 126. 4-3: Bennie, z. van W. J. Schuur- man-Kostei-, BL fil. 519. Klant: „lk heb honderd kienspelkaar- ten, wat moet ik nu doen?" Antwoord: Een snipperdag opne men voor het nakijken." Kina-spel Jochie: „Heb u voor mijn een kaart?" Verkoper: Van Noord- of Zuid- Holland?" Jochie: „Voor het KINA-*pel!" De oplettende lezers onder U zal het zeker niet zijn ontgaan, dat vooral de laatste weken vrij uitvoerig in de pers geschreven is over de moderne winkelcentra zoals die in Amerika reeds vele jaren bestaan, de zogenaamde shopping centers. Nu is „Shopping centers" niet zonder meer een vertaling van „winkelcentrum". Door de ontwik keling in de detailhandel heeft het woord shopping center een andere betekenis gekregen dan ons Ne derlandse woord winkelcentrum; in Amei'ika is shopping center een bepaald soort winkelcentrum. Concentratie Van het begrip shopping center bestaan vele definities en om schrijvingen, doch als de belang rijkste eigenschappen kan men de volgende noemen. Op maandag 16 januari 's avonds om acht uur was al het personeel van filiaal Groenestraat te Nij megen vertegenwoordigd, om het afscheid te vieren van de heer Van Gils. We hebben gezamenlijk een bloe- menstandaard met vaste planten aangeboden als aandenken aan die tijd dat we met de heer Van Gils hebben samengewerkt. Nu de heer Van Gils ons gaat verlaten, wen sen wij allen hem van harte suk- ses in zijn nieuwe zaak in Den Bosch. Na het officiële gedeelte hebben we gezamenlijk nog wat gezellig gedronken en gebabbeld. Het is een met overleg en zorg samengestelde concentratie van winkels waarin naast een voldoen de vei*scheidenheid ook een gezon de konkurrentie bestaat. Ongestoord Aangezien het publiek rustig en ongestoord wil winkelen, wordt het verkeer uit het winkelcentrum geweerd. Wel ligt het shopping center dicht bij de grote wegen, omdat men er gemakkelijk moet kunnen komen. En als men er eenmaal is, wil men ook graag zijn auto kwijt en daar om is het shopping center voor zien van een groot parkeer ter rein. Nu zegt men wel, ach die auto's, dat loopt zo'n vaart nog niet, maar in dezelfde kranten waarin over buitenlandse shopping cen ters wordt geschreven, wordt ook geschreven over de „ontstellende" groei van het autopark in Nedei-- iand en over verstikking van we gen in de binnenstad. Bouwen doet men voor de toe komst. IJs Veenis en Janny Regts, fil. 886. Gert Lebbink en Alie van Dijk, fil. 557. Ferdinand van Valen en Margaretha Poot, fil. 515. Rijk van Dusschoten en Hennny van Dunschoten, fil. 529. Dick Meelen en Hanny Kragten, fil. 68. Floor Griep en Suus Brou wer, ass. chef fil. 608. Het spijt mij Paul, maar het heeft zo lang geduurd voordat ik mijn mid- i dagjapon had aangetrokken, dat ik 'i nu weer even naar boven moet om 2 mijn avondjapon aan te trekken. Klant: „Mag ik tien kienspelkaarten van u'" Verkoper: „Neen, mijnheer, ze gaan niet per kilo." Een toekomstbeeld? Inderdaad. Toch zult u over enige jaren dit unieke Shoppingcenter „Mariahoeve" kunnen bewonderen. Bovenstaande foto is gemaakt van een maquette van dit centrum. Hallo, Monika, herinner je je Willy nog, van wie je altijd zegt, dat dat de juiste man voor je zou zijn ge weest. Ik heb hem vandaag uitgeno digd bij ons te komen eten. Vanzelfsprekend Klant stond bij het koffieschap in filiaal Slotlaan, Zeist, waar de be diende bezig was uit te pakken. Ze nam een blik vacuumkoffie, waarna tegelijk drie blikken naar beneden vielen in haar mandje. Prompte reactie: „Ze is verrukkelijk die vacuum van jullie." Dus nam mevrouw ze allemaal mee naar huis. „Porgy and Bess" Filiaal 544, Br. Ingenhoeslaan te Voorburg besteedde het geld van de Groepsprijs van de Pluspluim door gezamenlijk naar de film Porgy and Bess te gaan. Na af loop werd in ï-estaurant „Formo sa" (de Haagse!) natuurlijk nog een kopje koffie gedronken. Opgewonden persoon belt filiaal en zegt: „Heb alle cijfers op de kien kaart weg kunnen kruisen, waar kan ik de Opel halen?" j Antwoord: Bij de Dealer voor 8]/j I mille." Bij de Dealer

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 3