Direktie en Kontaktkommissie bijeen Antoon Verhoeven bouwde eigen woonark en kwam in ,,Eva Ijskoud Bruid en bruidegom AH-FLITSEN De heer J. Popping ving dit vredige havenbeeld in de lens. Het leverde hem de eerste prijs op in de groep algemene foto's. |N ZIJN OPENINGSWOORD van de vergadering van direktie en kontaktkommissie op 20 januari 1961 deelt de heer Ir. W. A. Eggers de stand van zaken mede ten aanzien van de vijf daagse werkweek. Rondom de huidige ontwikkeling is zowel in Den Haag als in Zaandam de lucht vol geruchten die met de dag wisselen. Onze aanvraag is ingediend en de direktie blijft voortdurend bij de betreffende instanties aandringen. Voor de houding van het personeel op de eerste zaterdag in 1961, waar op nog gewerkt moest worden, heeft de direktie alle waardering en zij spreekt deze gaarne uit aan haar vertegenwoordigers. Het óverleg in de kontaktkom missie zelf en in de vergaderin gen van direktie en kontakt kommissie loopt zeer bevredi gend. Er worden echter punten behandeld, die ook voor be spreking in de ondernemings raad in aanmerking komen. De ondernemingsraadvergaderin gen vinden echter onregelmatig en met grote tussenpozen plaats, terwijl direktie en kon taktkommissie, regelmatig, één maal per maand, bijeenkomen. De kantoorkommissie houdt nog onregelmatig vergaderin gen. Na overleg in de onderne mingsraad en in direktiekring is nu besloten dat: a. het overleg tussen direktie en kontaktkommissie op de huidi ge basis doorgaat; b. de agenda's en de notulen van de vergaderingen van direktie en kontaktkommissie en van de kantoorkommissie worden uitgewisseld, zodat deze beide kommissies nauw met elkaar samenwerken; c. eenmaal per 4 maanden de heer A. Heijn de Onderne mingsraad zal bijeenroepen en enerzijds een schets zal geven van de belangrijkste ontwikke lingen in ons bedrijf, terwijl anderzijds algemene punten van kantoor en produktiebe- drijven aan de orde gesteld kunnen worden. Een rooster voor de vergaderingen direktie-kontaktkommissie in 1961 wordt ter vergadering goedge keurd en komt in de Flitsen (zie pagina 2). Als agenda voor de volgende ver gadering wordt het onderwerp „personeelsverloop" genoteerd. Publikatieborden In aansluiting op een vraag uit de kontaktkommissie deelt de heer Ypma mede, dat er een opzet wordt gemaakt voor uitbreiding en verplaatsing van de aanwezige publikatieborden. Op de vraag van Ir. Eggers en en kele suggesties, reageert de ver gadering aldus: a. publikatiebord tussen kleedka mers verplaatsen naar uitgang. b. publikatiebord ontspannings gebouw uitbreiden. Men verzoekt bij de telefooneellen weer een lijst met E.H.B.O.'ers aan te brengen. Vakantieregeling 1961 De reeds in de Flitsen gepubliceer de vakantieweken 1961 zijn in de Het was koud en de regen viel bij stromen uit een loodgrijze he mel. Een droefgeestige stemming hing er in de overvolle bus. waar mee ik naar Zaandam reisde. Voor mij zat een zeer zwaarlijvige man. die door zijn joviale manier van praten toch een glimlach op de gezichten van de buspassa giers toverde. Bij een der haltes waar de bus stopte, stapte een deftig geklede dame in en het was haar aan te zien. dat er binnenkort een blijde gebeurtenis te verwachten was. Voordat een der passagiers er erg in had, was de dikke man opgestaan en sprak tegen de nieu we passagier: „Mevrouwtje, as uwe soms zitte wil, ga dan uwes gang, ik mot 'r toch meteen uit." Maar de aangesprokene keek een beetje uit de hoogte en zei: „Nee, dank u, ik hou niet van een war me zit." Het antwoord was even raak als onverwachts. „Jammer, maar een are keer zei 'k eerst ijs in me broek doen." onderlinge vergadering der kontakt kommissie behandeld en aanvaard. Over de vakantieregeling 1962 zal de kontaktkommissie zich bera den. Enerzijds wil men graag 2 aaneengesloten weken, anderzijds blijven dan erg weinig snipper dagen over. De vóór- en nadelen zullen over wogen worden, zodat tegen augus tus/september bekend is waar het personeel de voorkeur aan geeft. Daarna zal ir. Eggers dit in de direktie-vergadering bespreken, zodat de beslissing kan vallen voor 1962. Het aantal dagen in 1961 hangt af van de datum van invoering van de vijfdaagse werkweek en de alsdan te treffen regelingen der sekundaire arbeidsvoorwaarden. Voorlopig wordt 13 dagen aange houden. Kankerbestrijding en aktie Kasai Ten aanzien van beide punten wordt besloten een publikatie op te stellen en belangstelling te wekken. Aan de hand van de reakties zal dan op korte termijn een inhouding ten behoeve van de aktie Kasai plaatsvinden. Het door het personeel bijeengebracht be drag zal door de direktie worden verdubbeld. Voor de kankerbestrij ding vindt de inzameling plaats bij de uitkering der vakantietoeslag. Bedrijfskleding Zowel over de aanschaf als over het wassen der overalls zijn enke le vragen en verzoeken ingediend door de kontaktkommissie. Deze omvatten: a. kan het bedrijf voor het was sen van alle bedrijfskleding zorgen b. kan in plaats van een tege moetkoming in de kosten een vergoeding van de gehele kos ten worden ingevoerd? De konsekwenties van deze vra gen worden overwogen, waarbij: a. de kostenverhoging van het to taal der personeelsvoorzienin gen door ir. Eggers worden aangevoerd (koffie, thee, eigen bussen op Amsterdam benoor den het IJ, werktijdverkorting, uitbreiding O.G. enz.). b. De slijtage van bedrijfskleding blijkt uit het feit dat velen, die overalls kunnen laten wassen, dit toch zelf blijven doen. c. Een grotere hygiëne slechts in weinig gevallen het resultaat zal zijn. d. De verstrekking van gratis be drijfskleding aan de dames een argument voor de mannen vormt. Aan de hand van een overzicht der kosten zal de heer Eggers dit bespreken doch op korte termijn, d.w.z. voor 1961, doet hij beslist geen enkele toezegging. Bedrijfsjubileum Een door ons „overgenomen" per soneelslid had dit jaar zijn 124- jarig dienstjubileum moeten vie ren. Door een administratieve fout is hij niet op de lijst geplaatst en is dit feit niet herdacht. De direktie betreurt dit bijzonder en verzoekt de personeelschef alsnog met be trokkene overleg te plegen over de te volgen gang van zaken. Intussen heeft reeds overleg plaatsgevonden, terwijl er tevens nog op wordt aangedrongen de elk jaar in december gepubliceerde ju- bilealijst zo nodig te korrigeren. Als dit nu door betrokkene was gedaan, zou het gebeurde voorko men zijn. Personeelsfonds Het voorstel om het personeel van de bouwafdeling als deelnemers van het personeelfonds Oostzijde te handhaven, wordt geakcep- teerd. In hetzelfde voorstel ge lanceerd door het bestuur perso neelsfonds om het opleidings centrum en de drukkerij als deel neemster van de fondsen van het hoofdkantoor te beschouwen, vindt eveneens instemming. Eén en ander zal opgenomen worden met betrokkenen. Tijdstip vergadering direktie kontaktkommissie De vergadering van direktie en kontaktkommissie zullen gehou den worden op woensdagmiddag, half vier (zie verder rooster), ter wijl rekening gehouden zal wor den met ploegendiensten, vakan ties, enz. Uitbreiding U on takt kom missie In het kader van het streven van de direktie om tot een steeds beter en nauwer overleg tussen direktie, bedrijfsleiding en personeel te ko men is een voorstel tot uitbrei ding der kontaktkommissie uitge werkt. Dit voorstel wordt in grote lijnen besproken en zal nu aan de heer Bomli worden voorgelegd. Vooral over de leeftijd der eventuele kan didaten wordt uitvoerig van ge dachten gewisseld. Introduktie ln verband met de tijd wordt de introduktie niet besproken, doch zal elk lid van de kontaktkommissie bij het verslag een exemplaar ontvangen van de gewijzigde opzet der intro- duktie-bijeenkomsten. Rondvraag Bij de rondvraag informeert de heer Bartelson of de direktie wederom ge negen is subsidie te verlenen voor het uitstapje van de gepensioneer den. De direktie verzoekt de kontaktkom missie de plannen dienaangaande aan haar voor te leggen en verklaart zich in principe bereid op de oude basis voort te gaan. Het grote voordeel van vakkennis is, dat men zich dit ook privé ten nutte kan maken. Eén der onzen uit de bouwafdeling, Antoon Verhoeven, heeft hier een dankbaar gebruik van gemaakt, toen hij en zij (Annie Fibbe) aan trouwen dachten. Zij zouden nog 5 jaar moeten wachten, voordat een woning voor hun beschik baar was. Vijf jaar lijkt een eeuwigheid, als men jong is en veel van elkander houdt. Toen kwam het idee ,,als we eens een woonark bouwden". Moeder Fibbe vond het maar griezelig: ,,een woonschip, altijd op het water en gevaarlijk ook". Maar de jeugd ziet de dingen nu eenmaal anders en Antoon begon zijn eerste ontwerpen te maken. Een mooie boot moest het worden, veertien meter lang en vier en een halve meter breed. Plank voor plank timmerde de heer A. Verhoeven zijn drijvend huis. Zijr. a.s. echtgenote assisteerde hem voor twee. De indeling zou een huiskamer worden, een slaapkamer, keuken, douchecel en 2 kleinere slaapka mers, je iveet nooit wat er nog ko men kan. De kostenbegroling was wel het grootste probleem, maar Op 14 december trouwde de heer A. Verhoeven, die uitvoerder is op de bouwafdeling, met mej. A. Fibbe. Het damesweekblad „Eva" wijdde er in haar rubriek „de bruid van de week" een speciaal artikel aan. De reden? Die zet de heer Sikkes in dit artikel uiteen. Na lezing zult u zeggen: ja, dit is de moeite waard! waar een wil is, is een weg en ook die werd gevonden. Terwijl het betonnen onderstuk in aanbouw was, begon Antoon de kozijnen te maken. Toen de onder bouw afgeleverd werd, begon de opbouw. Jaar lang Een jaar lang werkten zij 's avonds en de weekeinden aan de boot in Zaandam, waar ze via een kennis een plaatsje hadden gevonden om ongehinderd te werken. Week in week uit trok Annie na kantoortijd van Haarlem naar Zaandam om be hulpzaam te zijn bij de bouw van hun toekomstige woning. Het werd een prachtig geheel. Een woonkamer, die groot genoeg is voor een flink gezin, een droom-1 keuken met een juweel van een aanrecht, warm en koud stromend water en een gasfornuis maakten het geheel kompleet. De bouw verliep volgens plan. Al leentoen de trouwdatum was bepaald, zaten ze nog steeds te wachten op een ligplaats. Geluk kig kwam dit na veel moeilijkhe den op het laatst toch in orde. Ze kregen een plaatsje aan de Braak - dijk in Zaandam. Maar dicht bij de plaats van bestemming kwam de schrik van hun leven. Toen ze namelijk de brug van Haaldersbroek moesten passe ren, bleek deze net een paar centimeter te smal te zijn om er doorheen te gaan Zou nu alles toch nog in dui gen vallen? Luide hoera's Na veel wikken en wegen werd de klap van de brug ge deeltelijk gedemonteerd. De boot werd aan één zyde zwaar belast en eindelijk schoot het geval onder luide hoera's door de brugopening naar de plaats van bestemming. De „Woelwater", want zo was de ark gedoopt, ligt nu vol trots aan de Braakdijk. Het gelukkige paar is getrouwd in Haarlem en wij wensen hen veel geluk en voor spoed in het mooie werkstuk door hen zelf gemaakt. De dag voor hun huwelijk op 12 januari kregen mej. R. de Saegher en de heer J. Kwakkel van de Onder houdsdienst hun huwelijkscadeau. De heer A. Daub bood een „echte" strijkplank aan en een „fop"-strijk ijzer. Het aanbieden hoeft geen formele aangelegenheid te zijn! Nauwer overleg direktie, bedrijfsleiding en personeel

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 5