Hoger peil in zen dingen Schuldbewusie proever Het gebeurde in de december maand in een van onze filialen. Er was zojuist een nieuw assor timent chocolade binnengekomen a 79 cent per 100 gram. De be drijfsleider liet alle personeels leden proeven en vertelde daar bij o.a. dat ieder chocolaadje plm. 8 cent kostte. Een kwartier later I vond de B.L. 32 cent op zijn kantoortje met het volgende brief- j je: „4 chocolaadjes a 8 cent van een schuldbewuste proever". Den Haag. 27-12-60 Lieve meisjes Wil één van jullie (plm. 30 jaar) met mij cor responderen? Ik ben 34 jaar. Ik zou het erg leuk vinden. Foto komt nog! (Gaarne onge huwd, dus nog helemaal vrij!!). Hartelijke groet. GERRIT P.S. Goed uiteinde, goed begin! Zo luidde de tekst van een briefkaart, die nog voor de jaarwisseling bij A.H. in de bus zat en was gericht aan de meisjes van de produklie- bedrijven. Wij wilden deze zeer kordate uitnodiging van Gcrrit. die helemaal vanuit Den Haag de A.H.- meisjes in Zaandam blijkt te bewonderen, niet j aan de laatsten onthouden. MEDE NAMENS DE heren A. Slob en A. Groot, die tezamen met ondergetekende als „Jury" de ingezonden foto s heb ben beoordeeld en de prijswinnaars aangewezen, wil ik op ver zoek van de organisatoren van deze fotowedstrijd een enkele opmerking maken. In de eerste plaats dient dan vermeld te wor den, dat de totaalindruk van de inzendingen beslist beter was dan de laatste jaren het geval was. Het aantal inzendingen is welis waar nog wel voor uitbreiding vatbaar, maar wat ingezonden werd getuigde vrijwel zonder uitzondering van grote zorg, terwijl over het geheel geno men het peil van de inzendir gen hoger lag dan in voorgaan de jaren. Voorts was 't tot dusverre meest al zo, dat een enkeling met kop en schouders boven de anderen uitstak, doch dit jaar waren er meerdere inzenders, die elkaar maar weinig toegaven. Hoger peil De verdeling in drie groepen, resp. algemene-, landschaps- en kinder foto's, heeft beter voldaan dan de voorheen gebruikte indeling mooie en leuke foto's. Deze drie groepen moeten dan ook, naar wij menen, gehandhaafd blijven. Daarnaast komt het ons voor dat, nu de inzendingen op hoger peil komen en er meer konkurrentie tussen de deelnemers ontstaat, het aanbeveling verdient om voor de volgende wedstrijd een vast for maat, bijv. 13 x 18, voor te schrij ven. Mogen wij de organisatoren deze suggestie in overweging geven? Deze foto van een oude schuit, deinend op de Zaan. bekroonde de jury met een tweede prijs in de categorie landschapsfoto's. De maker is de heer J. Stroet. Bescheidenheid Tenslotte bieden wij de prijswin naars onze beste gelukwensen aan met het behaalde sukses. We hopen, dat zij en uiteraard ook degenen, die dit maal niet in de prijzen vielen of uit bescheiden heid nog niet inzonden, voor de volgende wedstrijd weer hun bes te beentje voor zullen zetten en voor mooie foto's zullen zorgen. J. MIJNDERS. Een peuter verloren op een immens plein. De heer J. Breeschoten kreeg er de tweede prijs voor in de groep kinderfoto's. In de serie algemene foto's sleepte de heer J. Breeschoten een tweede prijs in de wacht met dit grappige tafereeltje. De heer J. Schoen behaalde een derde prijs met een plaat van dit gemeerde schip. Algemene foto's. Illllllllllllllllllllllllllllll'llllllllllllllllllllllUilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllll Bij de inzendingen van de landschapsfoto's keurde de jury dit verstilde Hollandse landschap een derde prijs waard. De opname is van de heer J. Schoen. „Fikkie-stoken" was het onderwerp, dat de heer Schoen de derde prijs opleverde bij de categorie kinderfoto's.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 4