F 3700.- Kienspel verovert heel Nederland Aanwinst aid. vervoer opera- en operetteavond Dit zijn de prijzen: Ruyterveer spaart veel tijd voor Herv. kerkdames Tegenvallend Ie herenteam Toneelvereniging „Albert Heijn" AH-FLITSEN 3 Ds.Van Pctegem (I.) de em loppe met de f 3.700,al in zijn hand dankt Ir. W. A. Eggers. Jammer dat de gladheid van de wegen verschillenden had weerhouden zich naar het zaaltje naast het O.G. te begeven. Kerkorgel Ds. Van Petegem die sprak na mens de kerkeraad van de ge meente uitte zijn voldoening over het feit dat thans de hele schuld tengevolge van de bouw van het kerkorgel was gedelgd. Namens de „kerkdames" overhandigde hierna mevrouw Kiel bloemen aan de dames van Ooyen en Apon van Albert Heijn, waarmee ze veel kontakt hadden gehad. r\ INSDAG 17 JANUARI 1961 zal in de geschiedenis van Al- bert Heijn ongetwijfeld bekend blijven staan als de start van de grootste stunt die het bedrijf ooit heeft gebracht. Deze fan tastische campagne, die op een sublieme wijze is uitgedacht, uitgewerkt en voorbereid, getuigt weer eens van het enorm dy namische karakter van het AH-bedrijf. Het was half drie toen de heer J. Legerstee alle aanwezigen onder wie alle bedrijfslei ders uit het land in het ont spanningsgebouw van harte welkom heette. „In de geschiedenis van Albert Heijn is het een zeldzaamheid dat we alle bedrijfsleiders tege lijk naar Zaandam laten ko men," aldus de heer Legerstee. Koflie-aktie In 1958 zijn wij ook in Zaandam bij elkaar geweest teneinde de 4- smaken-koffieaktie te bespreken. De koffieomzet is nadien met reu ze sprongen vooruit gegaan. En nu weer 3 jaren later bent U hier weer voor een nieuwe cam pagne. Dit is een van de grootste en duurste akties, die ons bedrijf heeft gevoerd. Gedurende 8 maanden heeft een kleine groep insiders over de actie geschreven, gesproken, gerekend en talloze moeilykheden moeten oplossen. Het resultaat van 8 maanden in tensieve voorbereiding gaat U nu beleven. Dit Bradfute-spel, dat zijn oorsprong heeft in Amerika, gaat Albert Heijn als enige op het vasteland van Europa, volkomen nieuw dus, in Nederland introdu ceren. Dit spel is by U allen van kindsaf bekend. WAARDE 317.000,— 12 Opeis Rekord 1500, bouwjaar 1961. 50 Erreswascombinaties 50 Siemens koelkasten (110 liter) 75 Braun keukenmachines 75 Philips transistor keuken radio's 150 Philips Mignon platenspelers 150 Pontiae horloges (dames of heren) 300 Arzberg 12-persoons theeser viezen (vijftien-delig) 300 Philips lichtgewicht strijk ijzers Verder: Ronson sigarettenaanste kers, Westclox luxe wekkers, Par ker ballpoint bureausets en lede ren manicure sets. Een uniek spel, afkomstig uit Amerika, gaat twaalf weken ach tereen spanning brengen in hon derdduizenden Nederlandse ge- Meer dan driehonderdduizend gulden aan prijzen liggen klaar. Twaalf splinternieuwe Opeis Re kord 1961 vormen de topprijzen. Vijftig Erres wascombinaties en vijftig Siemens koelkasten wach ten op hun prijswinnaars. Het AH-Kienspel wordt een rage. een onbeperkt aantal malen kan iedere Nederlander in die twaalf weken iedere week weer aan het AH-Kienspel deelnemen. Een gezellig spel, een boeiend spel, een familiespel voor de lange winteravonden, een gratis spel een spel met meer dan 10.000 vorstelijke prijzen. Op donderdag 9 februari ver schijnt het AH-Kienspel voor het eerst in de kranten. In bijgaand artikel kunt u lezen hoe het Kienspel aan de bedrijfs leiders bekend werd gemaakt. De heer Hania zag de hele wereld Iedere morgen, middag en avond gaan en komen tientallen van onze personeelsleden met het Ruyterveerpont over de Zaan en 't spreekt vanzelf dat dit uitzonderlijke vervoermiddel ons een groot gemak geeft. Toen dan ook rond kerstmis 1960 bekend werd dat de gemeente Zaandam het pontje uit de vaart wilde nemen, kon men alom horen: „Dat kost ons iedere dag minstens een kwartier heen en terug lopen". Bezorqdheid mee moesten. Zonder zich echter om de tijd te bekommeren, wan- Gelukkig is door de overname van delden ze druk pratend op hun de pont door ons bedrijf deze be zorgdheid ongegrond gebleken en alles blijft dus bij het oude. Ten minste ogenschijnlijk. Waren het eerst de geüniformeerde pontwachters van de gemeente, nu staat daar de heer G. Hania aan het roer. dooie gemak in de richting van de pont. Enkelen van de opvarenden rie pen hun toe een beetje op te schie ten, maar de dames gaven geen jyr IS EEN ONVERWACHT hoog bedrag" zei dominee Van Petegem verrast, toen Ir. W. A. Eggers bekend maakte dat de dames van de Hervormde Gemeente te Zaandam 3.700, hadden verdiend. Luid applaus De dames zelf, die enkele weken lang 's avonds in de produktie- bedrijven inpakwerkzaamheden hadden verricht, vonden dit ook en een luid applaus weerklonk. Het was het hoogtepunt van de gezellige avond die de ca. 65 da mes op vrijdag 27 januari j.l. werd aangeboden. Nieuw A.H.-spel kreeg warm onihaal De „kerkdames" in de zaal waren erg blij met het onverwacht hoge bedrag. Een punt van betekenis voor het 1e herenteam was de wedstrijd tegen Treffers uit Wormer. Het verging de A.H.-mensen op de zelfde manier als bij hun eerste wedstrijd tegen Treffers. Zij ver loren ook deze keer weer de wedstrijd met een stand van 3 7. Maar het belangrijkste is wel, dat het 1e herenteam geen kampioen meer kan worden en dus opnieuw moet proberen het volgende seizoen een kans te wagen naar de 1e klas. Zij staan op de tweede plaats achter Treffers en daar zullen zij wel blijven. Het is jammer voor ze, maar de sterkste wint nu eenmaal en dat Treffers ster ker was, dat hebben de uitsla gen wel bewezen. Het 2e herenteam heeft nog alle kans van slagen. De eerste 2 wed strijden van de 2e helft zijn beide gewonnen door AH 2 met 91 en 100. De belangrijkste wedstrij den zijn voor AH 2 op 23 januari en waarschijnlijk eind februari. Het le en 2e dames-team staat ook zeer goed geplaatst en zij blij ven het steeds goed volhouden. Tienkamp Verder zijn er 2 AH-afgevaardig- den naar de tienkamp gegaan. De tienkamp is een begeerde wed strijd voor diegenen die in de le helft van de kompetitie plm. 90 °/c behaald heeft. We zullen hopen dat zij beiden bij de tienkamp een goed resultaat zullen behalen en misschien winnen zij nog wel de prachtige beker als persoonlijke prijs. Al met al toch nog wel aar dige gegevens tot nu toe. Laten we hopen dat het zo blijft. Marine ZATERDAG 14 JANUARI 1961 hield de personeelsvereniging een avond waar liefhebbers van opera- en operette-zang hun hart konden ophalen. Solisten van de Nederlandse Opera en het ensem ble operette „Bel Canto", bijge staan door het mannenkoor „Ge- tea" van de Telefoondienst Am sterdam waren de gasten. Jammer dat de zaal niet geheel gevuld was (waar de voorzitter de heer A. Pilger bij de opening op wees) want het gebodene stond op hoog peil. Aria's, duetten en kwartetten Wij hoorden aria's uit Lucia di Lammermoor en Carmen, gezon gen door de zangeres Dora Leen, coloratuursopraan en Gina Wals, mezzo-sopraan, een duet en kwar tet uit Rigoletto. Operette Na de pauze kwam het operette gedeelte met o.a. der Zigeuner Baron, der Graf von Luxemburg, der Vogelhandier en een fragment uit Die Fledermaus met medewer king van koor en solisten. De vocalisten hebben ons een prachtige avond bezorgd en wij zouden het zeer op prijs stellen, als wij ze het volgend jaar terug zouden zien. Enige indrukken van toehoorders wil ik ook plaatsen. De heren Vens en Prins, zelf le- vaart hij nog wel eens mee maar den van het Zaans Kwintet, waren vol enthousiasme. Tenoren De solisten hebben een stemvolume waar je van trilt. Alleen bij het koor was het hun opgevallen, dat het niet sterk in de tenoren zat. Ook de heer Kleij had dit gemerkt. Je moet er maar verstand van hebben, om uit een koor van zeker 80 man, dat ver der zo'n prima stuk werk leverde, dit te kunnen konstateren. Met de geüniformeerde heren was iedereen bekend en men kende ze allemaal, maar wie is nu onze nieuwe kapitein? Met deze vraag op de lippen zijn we eens op een middag aan boord gestapt tenein de iets meer van hem aan de weet te komen. 12-1: Sjoerd Rein, zoon van B. Didden (Adm. controleur). 18-1: Theodorus Hermanus, zoon van P. M. Vlootman (P.M.) Als sluitstuk van het seizoen '60- '61 is in studie genomen „Het huis aan het meer". Een thriller in drie bedrijven van Hugh Mills, in de nederlandse bewerking van Alfred Pleiter. De opvoering heeft plaats op zaterdag 25 maart 1961. De generale repetitie zal op de 24e worden gehouden voor de Bond van Ouden van dagen. Geboren in Sneek, trok in z'n jonge jaren zijn hart al naar het water en het mag geen verwondering wekken, dat hij als jongeman bij de marine tekende. Over heel de wereld heeft hij gezworven. Maar toen hij na een dienstttijd van 25 jaar zoveel van de wereld had gezien, dat er geen verrassing meer in zat, heeft hij de vaste wal opgezocht om ook van deze gezichtshoek uit het leven te bekijken. Na aanvankelijk enkele be trekkingen aan de wal te hebben ge had, was het toch weer het water dat het van het land won. Zo staat onze vriend Hania nu opnieuw aan het roer. Jonge dames Het bevalt hem uitstekend, zo ver telde hij. Er zijn weinig of geen moeilijkheden met het personeel van A.H. Of het moet al zijn dat, net zoals vorige week, een 3-tal jongedames, net op het punt dat hij van wal wilde steken, nog even Een Verheul-auto van 8 ton vormt de nieuwste aan winst voor de af deling Vervoer. Chauffeur Spaans voelt zich er best in thuis. Binnen kort komt er nog een aanhangwa gen bij, die de kapaciteit tot 15 ton zal vergroten De heer G. Hania, de nieuwe schipper j van de Ruijterveerpont, op de brug. gehoor. Hania heeft toen de klep maar opgehaald en is gaan varen. De dames konden dus de volgende pont nemen. Hania is en blyft de baas op de pont en vraagt ieders medewer king om zo snel en doeltreffend mogelijk over te zetten. Pachter Ook zult U wellicht al kennis ge maakt hebben met de eigenlijke pachter van de pont, de 76-jarige heer J. de Man; deze krasse oude baas die in zijn bijna 46-jarige loopbaan bij de rivierpolitie dus ook wel het één en ander heeft meegemaakt, doet het nu wat kal mer aan. Enkele uren per dag vaart hij nog wel eens mee, maar het grote werk blijft toch de heer Hania doen. 800 mensen leder kwartier gaat de pont 5 maal van de wal, per dag dus ongeveer 200 tot 250 maal, evenveel malen klep open, klep dicht, centen op halen en varen. Buiten het A.H.- personeel worden per dag zo'n 750 tot 800 mensen overgezet. Hania doet het met plezier, maar één vraag heeft hij wel en dat is: „Wanneer de pont volgeladen is met personeel van A.H., ga dan s.v.p. niet allemaal aan één kant staan, want dan wordt het schip bijna onbestuurbaar". Goede vaart verder, schipper Ha nia!

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 3