Werktijdverkorting moet met elkaar worden opgevangen Zij behaalden tabaksdiploma Voor de tweede keer in 1960: Pluim voor Den Haag, Rijswijkseweg „Welkom bij Albert Heijn" in een nieuwe uitvoering GEHUWD Van liet ziekbed igU DE „VERKORTE WERKWEEK" in onze filialen is inge- I' voerd, achten wij het noodzakelijk in deze rubriek stil te staan bij het aandeel, dat U als personeelslid kunt heb ben in het slagen van het geheel. Natuurlijk is het prettig, dat voor het personeel een verkorte werkweek-regeling tot stand is gekomen. Onder de Grootwinkel bedrijven zijn wij (weer) toonaangevend geweest. Perspublicaties zijn gevolgd, de organisatie is „uitgekiend". Alles wijst er op, dat aan de buitenkant de zaak voor elkaar is. Alles wijst er echter nog niet op, dat het in de zaken overal ,,koek en ei" is. A H - F LITS E N Ten behoeve van de juiste gang van zaken gaven wij richtlijnen uit, waaraan wij ons allen dienen te houden, in het belang van het bedrijf, van onze leiding in het fi liaal, van onze kollega's en van ons zelf. We zullen deze richtlijnen eens op de voet volgen. Niet ruilen De extra vrije dag op maandag of op zaterdag kan alleen genoten worden op de dagen, welke op de arbeidslijst zijn vermeld. Deze regel spreekt voor zich zelf en het is dus niet mogelijk, dat iemand donderdag vrij vraagt en dan de zaterdag of maandag, waarop hij/zij vrij zou hebben, gaat werken. Kortom, ruilen met een andere dag is niet mogelijk. Opsparen van vrije zaterdagen of maandagen is er ook niet bij. Is men dus op één van deze dagen ziek, dan vervalt het recht op terugvordering van die extra vrije dag. Voorheen kwam het nog wel eens BIJ DE ONLANGS gehouden examens hebben de volgen de personen uit ons bedrijf het Tabaksdiploma behaald: FiL 19 J. Tienhoven 21 M. J. H. Timmermans 37 G. Keizer 49 W. M. Hassink 49 J. E. Vos 68 H. G. Schuurman 70 A. Tromp 79 A. J. Bakhuizen 106 J. Peters 155 L. J. Duckers 166 J. C. van Hoof 166 H. Oomen 167 G. Raaymakers 167 H. v. Rijsingen 168 F. v. Berkel 182 J. S. Nijholt 227 A. Swart 232 Th. Raasing 235 A. Brouwer 237 B. A. J. Sormani 243 G. B. v. Hees 256 C. Noordermeer 272 G. Bos 294 M. H. Brouwer 300 A. T. de Nijs 333 J. Palstra 354 A. Kogenhop 361 J. Smit 364 A. M. Kappenberg 502 J. Snijder 508 H. v. d. Burg 510 J. J. Willemsen 516 J. Huis in 't Veld 522 P. J. Gorter 531 L. Provoost 538 P. Langerhorst 542 B. Canrinus 544 Mevr. G. Meester-Klokkers 544 H. Stoelinga 551 D. J. v. Bekkum 554 J. Bakker 557 W. C. Wakkee 567 H. Askes 567 J. F. Makkinga 569 J. te Riele 571 J. Heuten 579 P. J. Scheerders 582 Mej. S. Ekris 582 G. v. Maanen 596 J. J. Kerner 603 R. B. Weizenbach 607 J. J. Koppen 610 H. C. Fokker 615 H. Gadet 621 M. H. Edelijn 707 H. Blom 710 G. v. Langeveld Res.chef A. Vermey (R. 11) J. Brosens (Mil. Dienst) Wij feliciteren allen met dit succes en verzoeken hen, die ook geslaagd zijn en nog niet op deze lijst voor komen, dit omgaand aan de Afdeling Personeelszaken op te geven. voor, dat iemand vrij vroeg om naar de kapper te kunnen gaan of iets anders. U zult begrijpen, dat deze extra-vrije uren niet meer gegeven kunnen worden. Uitzonderingen kunnen alleen bij hoge noodzaak aan de bedrijfslei der worden voorgelegd. Vakanties Om misverstanden te voorkomen bij VAKANTIES is het goed met het onderstaande rekening te hou den. IN EEN VAKANTIEWEEK VERVALT DE WERKTIJDVER KORTING. Een week vakantie is dus altijd 6 dagen. Voorkómen is dus, dat iemand 5 dagen vakantie vraagt, vooraf gaand aan de vrije zaterdag vol gens liet schema. Het opnemen van aaneengesloten vakanties achten wij van alge meen belang (dus voor U en voor het bedrijf). Waar geen verplichte winkelslui ting is, streven wij er naar, dat het personeel 1012 dagen aan eengesloten vakantie neemt. Is de zaak wel b.v. gedurende een week gesloten, dan kan later nog maals een week vakantie worden opgenomen. Er blijven in beide gevallen voor de rechthebbenden dus altijd nog 3 snipperdagen over. Overigens kunnen deze snipper dagen alleen maar op woensdag of op donderdag worden opgeno men, en dan nog maar één voor één, dus niet aaneengesloten. In noodgevallen is overleg moge lijk met Uw bedrijfsleider, Uw rayonleider of personeelsspecia- list. De bijzondere verlofdagen, ge noemd in het artikel 14 van onze C.A.O., vallen hier buiten. Teruggekeerd van vakantie, hebt U de eerste week daarna geen werktijdverkorting (behalve na verplichte winkelsluitingsweek) Feestdagen In de weken voorafgaande aan en volgende op Pasen, Pinksteren en Kerstmis, en in de week waarin Hemelvaarts dag valt, werken wij ook zon der extra vrije maandag en zaterdag. Voor Maria Hemelvaart en Allerheiligen is voor de daar voor in aanmerking komende gebieden een afzonderlijke re geling gemaakt (geen werk tijdverkorting, maar ook geen verplichte snipperdagen meer. Deze dagen, 15 augustus en 1 november, gelden dan als ex tra vrije dag). Wanneer U deze richtlijnen gele zen hebt, zult U de noodzaak hier van wellicht beter inzien. Met elkaar Wij moeten, zeker in het filiaal, „MET ELKAAR" er voor zorg dragen ,dat een ieder, dus U zelf of Uw kollega, haar/zijn extra vrije dag krijgt. Hoewel het loon hetzelfde geble ven is, werken we korter, niette genstaande de zaak open blijft. Onder Uw bedrijfsleider zult U dus met elkaar het geheel dienen op te vangen. Prettige voorbeelden zijn reeds bij ons binnengekomen van team work, dat er zijn mocht. Wij hopen dan ook, dat ieder Per soneelslid haar of zijn taak duide lijk ziet. De organisatie zeker ook in ziektegevallen is voor Uw be drijfsleider moeilijker geworden. Zonder twijfel zullen krachten moeten worden aangetrokken om in bepaalde gevallen in filialen hulp te verlenen. Ieders bijdrage U en wij zien niet graag, dat de werktijdverkorting OMZETVER LIES gaat betekenen. U IN 'T FILIAAL, U kunt Uw STEEN bijdragen door: met deze richtlijnen rekening te houden het teamwerk te bevorderen U zo nodig extra in te spannen Uw bedrijfsleider terzijde te staan een prettige medewerker (ster) te zijn. DAN DIENT U DE VERKOOP, DE KLANT, DE BEDRIJFSLEI DING EN U ZELF. Vele handen maken licht werk Na gedane arbeid is 't goed rusten F. BRANDSMA. In de kantine van het hoofdkantoor maakte de fotograaf dit plaatje van hel pittige team van filiaal Rijswijkseweg te Den Haag. 1 FEBRUARI J.L. kwam de ploeg van filiaal Den Haag, Rijs ivijkseweg, met aan hel hoofd bedrijfsleider C. A. de Kievitnaar Laandam om de tweede in 1960 verdiende Pluspluim in ontvangst te nemen. Ditmaal in de 13e periode. Bij aankomst op het hoofdkantoor voorzag ieder zich van een fraaie corsage en daarmee getooid betrad- het gezelschap cle canline. De Zilveren Pluim werd over handigd door de heer P. G. Zwarts, algemeen bedrijfsleider filialen, die er in zijn toespraak op wees, dat dit filiaal niet al leen tweemaal beslag gelegd heeft op de Zilveren Pluim, maar tevens een goede gooi gedaan heeft naar de Gouden Pluim 1960. De behaalde 6e plaats is zeker eervol en wijst er op, dat in de Rijswijkseweg constant goede pre staties zijn geleverd. Feestlied Het verslag van de ploeg over de 13e periode kwam op muzikale wijze in de vorm van het volgende vlot gezongen lied: Refrein: Tralala tierielierie, wat een feest i 2-1: Theo van Veen en Jeanne van de Heuvel, fil. 542. 19-1: Johan Schlömer en Jos. Ha- gemeijer, fil. 554. 26-1Beb van Dijk en Peter Mun- stra, fil. 546. 26-1: Luigi Viltorio Dell'Avo en Christina Dollee, fil. 705. 28-1: Alie Vollenbroek en Henny Zwiep, fil. 556. 1: Abel de Vries en Johanna Roeters, fil. 613. 30-1: Jan Slomp en Marianne Ra demaker, fil. 705. 3-2: Jurriën G. Huizinga en Evert je Mulder, fil. 618. 7-2: Leendert N. van den Hooven en Gezina van der Gaag, fil. 515. 8-2: Jan van Giezen en Jo van der Geer, fil. 637. 8-2: J. C. de Bruin en Tineke Bras, (etaleur). 8-2: Cornelis Lafeber en Maria E. Elshout, fil. 549 9-2: Dick Versteeg en Lenie de Wit, fil. 515 9-2: Alex Stokkerman en Ria Loos, fil. 125. Het nieuwe introduktieboekje van binnen van buiten EN NIEUWE BAAN betekent een andere omgeving, andere gezichten, een andere organisatie, andere regels. Iedere nieuweling wil en moet zo snel mogelijk van al dit „andere" op de hoogte komen en een belangrijk hulpmiddel hierbij is ons introductieboekje „Welkom bij Albert Heijn". Dit boekje bestaat al vele jaren, maar is nu in een andere uitvoering verschenen. Het is niet de eerste keer, dat er een herziene uitgave komt. Dat is ook niet te verwonderen, want in een dynamisch bedrijf als het onze zijn er regelmatig grote of kleine veranderingen. Vroeger was een wijziging alleen aan te brengen door het boekje in zijn geheel te herdrukken. Het ge volg was, dat het soms eigenlijk te lang moest duren, voor het weer „bij" was. Losbladig Om dit bezwaar te kunnen onder vangen en wijzigingen gemakke lijk en snel te kunnen aanbrengen, is nu overgegaan op een losbladig systeem. Als er bepaalde veranderingen noodzakelijk zijn, kan dus volstaan worden met het laten drukken van een of enkele blaadjes, die dan in alle boekjes ingevoegd kunnen worden. Een tweede belangrijke verbetering is, dat de verschillende onderwerpen zonder gezoek direct gezien en op geslagen kunnen worden. Het boekje is of wordt aan ieder personeelslid uitgereikt, ook dus aan hen, die reeds eerder een boekje hebben ontvangen. Want er gaat nu voor de 2de maal een pluim naar Den Haag. Het gestoomde gehakt was wel naar onze zin. Want die gaan er bij de klanten wel altijd graag in. Gehakt bij macaroni, op brood en bij het eten. Mevrouw heeft u heus niet zon blikje vergeten. 1. U zult wel eens denken: waar halen ze 't vandaan. Maar we hebben de plus altijd goed zichtbaar staan. Voor in de winkel in een heel grote mand. Zo verkochten wij worstjes aan iedere klant. Refrein: De pffffft koffie was voor ons allen het meest Het naarste artikel in de ronde geweest. Maar de klanten die gingen van het pak op cle bus. En dat werd voor ons het succes in de plus. Refrein: In de kerstweek toen kwamen de crackers aan de beurt. En werden door menige mensen gekeurd. Met heerlijke Sandwichspread er op gedaan. Zo zijn bij ons de crackers de deur uitgegaan. Refrein: Hiermede besluiten wij dan ons lied. Maar heus, Albert Heijn die vergeten wij niet. Wij hopen te komen nog eens naar Zaandam. Maar dan niet voor zilver maar goud als het kan. Refrein: Het feest werd besloten met een diner in „Formosa" te Amstei'dam en een bezoek aan de „Kleine Co- medie". j/ORTGELEDEN IS IN het Rot- terdams Zeehospitium te Katwijk aan Zee opgenomen de heer G. van Driel. Wij ontvin gen van hem een brief, waarin hij verzoekt via ,,AH-Flitsen" alle vrienden en bekenden te groeten en een tot spoedig ,,tot ziens" toe te roepen, hetgeen hierbij gaarne doen. Voor hen die misschien de heer Van Driel willen schrijven, volgt hier zijn adres: De heer G. van Driel Zweeds Paviljoen Zaal 5 Rotterdams Zeehospitium Katwijk aan Zee. Hij zal U zeker dankbaar zijn voor Uw belangstelling.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 4