van Hoofdkantoor Uitbundig feest in de kantine NAnwvuck'f.aan Wees heer in telefoonverkeer en voorkom lastige stagnatie Tijdens vakantie in Oostenrijk Bussumse verkoopsters zagen interessante ski-wedstrijd en Soraya Filiaalflitsen Amstelveen, Randwijcklaan, won Gouden Pluim AH-FLITSEN e.tmjfiM W'lNfSA.A!J 'I i. V: liE iikiit; V.(i KM a JN DE KANTINE van het Hoofdkantoor heerste dinsdag middag 31 januari j.l. een uitbundige stemming. De oorzaak? Een glunderende ploeg uit filiaal Amstelveen, Randwijcklaan, o.l.v. de heer G. v. d. Eng, werd door de heren J. Legerstee, H. Valk en J. Kuyl verwelkomd, en zij waren gekomen om de Gouden Pluim in ontvangst te nemen. had ze nooit verwacht en ze heeft de nacht daarop slecht geslapen. Ze schenkt nogal eens een extra kop koffie en als het koud is een kop heerlijke soep. „Griep-weer"! Hans Meijer (15) werkt iy2 jaar bij Albert Heijn en al die tijd bij de heer v. d. Eng. Heeft altijd met plezier gewerkt. Hij woont in Weesp en zijn ouders willen, dat hij dichter bij huis komt werken. Hij wil echter beslist de O.P.W. in Amstelveen meemaken. In de wijk verkocht hij bij 90 klanten 60 zak- Iken jaffa's onder het motto: „Het is griep-weer, dus koop jaffa's". Hobby's: zeilen en zwemmen. Bijen houden Jan van Mansom (34) is de chauf feur en woont in Ouderkerk a. d. Amstel. Hij heeft vier kinderen, die hem erg dierbaar zijn. Zijn hobby: bijen houden. Ook de vorige Lia Meerveld (21) is, haar jeugd ten spijt, een oud-gediende. In het filiaal verzorgt zij de administra tie en verkoopt via de telefoon veel van het plusartikel. Zij heeft ook de vorige (zilveren) pluim meegemaakt. Judo-les Elly Hekman (20) ging ieder jaar enioO maanden in de zomer in Ita lië in een hotel werken. Dit jaar vermoedelijk echter niet meer, hoorden wij tot onze verwonde ring. Zou er een man in het spel zijn Zij tekent graag en geeft de kinderen van haar bedrijfsleider judo-les. Dansminnend Annie Bouwmeester (18) werkt sinds twee maanden bij ons be drijf. Vroeger was zij op een ate lier, maar zij zegt, dat het wel Hef momentwaarop cle heer J. Leger stee de heer G. v. d. Eng felciteert, alvorens de Gouden Pluim te over handigen. De heer J. Legerstee, directeur verkoop, stak direkt van wal. Hij nam de aanwezigen eerst in gedachten nog even mee terug naar de bedrijfsleidersbijeen komst van dinsdag 17 januari j.l. De heer v. d. En.g werd daar door de heer Valk op het po dium geroepen. Stomverbaasd ging hij het trapje op naar bo ven en hoorde, dat hij met zijn ploeg de Gouden Pluim 1960 gewonnen had. Krachtproef De heer Legerstee vond het een prachtige prestatie en beschouwde dit als een krachtproef voor be drijfsleider en teamgenoten. Daarop reikte de heer Legerstee de fraaie Gouden Pluim uit aan de heer G. v. d. Eng, doch niet voordat de heer Legerstee had gezegd, dat hij nu voor de O.P.W., die nu wel zeer aantrekkelijk is geworden, op filiaal Randwijcklaan rekent. Luide stem. Vervolgens werd de geldprijs, totaal 500,uitgereikt, waarbij ieder een deel ontving overeenkomstig de diensttijd in dit filiaal. De heer v. d. Eng dankte de heer Legerstee voor de waarderende woorden en voor de ontvangen prijzen. Hij memoreerde met welk enthou siasme er door het personeel ge vochten is. „Op het team evenals op de klan ten heeft mijn wat luide stem ken nelijk gewerkt", aldus de bedrijfs leider. (Wat die luide stem betreft, wij hoor den mompelen, dat men op de Karse- laan de heer v. d. Eng zijn artikelen kan horen verkopen.) Naar Amsterdam. Na dit officiële gedeelte gingen de opgewekte winnaars naar Am sterdam, alwaar in „Formosa" een diner werd aangeboden. De dag werd besloten met een be zoek aan de „Kleine Comedie" waar o.a. Johan Boskamp en Tilly Bouwmeester optraden in het blij spel „Troeleke". Rest ons nog het team in „flood light" te zetten. lijkt of zij nooit iets anders ge daan heeft. Zij speelt graag toneel en is lid van een vereniging in Ter Aar. Ook danst zij graag en gaat altijd naar een personeelsavond, waarna ze door een kollega wordt thuisgebracht. Sportief Riet de Graaff (18) heeft vroeger in een bakkerswinkel gewerkt en is sinds een half jaar bij Albert Heijn. Zij beoefent de turnsport, danst en schaatst graag. Dit jaar heeft zij tussen 1 en 2 uur ge schaatst, toen er ijs was. Toekomst Piet Serno (16) werkt sinds 5 maanden in dit filiaal. Grijpt alle kansen om het plusartikel te ver kopen. In hoofdzaak werkt hij nog in het magazijn. Na de MULO kwam hij in de zaak. Zijn toe komst wil hij bij A.H. opbouwen. De trotse ploeg poseerde alvorens van het voortreffelijke diner te gaan genieten met glunderende gezichten voor de fotograaf. Twee maanden ZB-ervaring Gerda Bergshoeff (24) is verloofd Piet Wijnstoot (24) kwam in sep- en woont in Rijnsaterswoude aan i tember in de Randwijcklaan, maar het Braassemermeer. Zij heeft I werkt al ruim 6% jaar in ons be twee maanden aan de Pluim mee- I drijf. Heeft ook ZB-ervaring en ewerkt. werkt nu hard aan zijn toekomst. De Gouden Pluim I960. Het fel omstreden kleinood, dat filiaal Amstelveen in de wacht sleepte. TELEFOONGESPREKKEN ZONDER naamsvermelding komen I nog al eens voor. Degene die de telefoon opneemt moet dan maar gissen met wie hij of zij spreekt en komt daar vaak pas veel later achter. Dit kost tijd en moeite en is bovendien bijzon der vervelend. Het is daarom belangrijk, dat allen, die de tele foon bedienen, ook in dit opzicht er aan meewerken het tele foonverkeer zo vlot en zo zakelijk mogelijk te laten verlopen. Voorbeelden van deze „lastige voorkomt wachttijd en over gevallen" in telefoongesprek ken zijn o.a.: Het zgn. „Hallo", waaruit wel heel weinig blijkt. Of een zin als: U spreekt met X, met wie spreek ik? Een veel voorkomende fout is ook: „Hal lo, mag ik meneer Y even"? De telefoon is een kostbare in stallatie die uiteindelijk tot doel heeft het werk vlotter en soepeler te doen verlopen. Als u wordt opgebeld, neem dan de telefoon op en noem uw naam of filiaal. Wachttijd Is het gesprek voor een ander op de afdeling bestemd, en is die niet op de afdeling aanwezig, vraag dan of er teruggebeld kan worden I met opgaaf van telefoonnummer. belasting van het apparaat. Als U zelf iemand opbelt, zorg er dan eerst voor dat U het juiste nummer draait. Er is niets ver velender, dan dat de opgeroepene verkeerd is aangesloten en het is onbeleefd om zonder een enkel woord de telefoon op de haak te leggen. Wacht met spreken totdat de op- geroepene zijn naam heeft ge noemd, meldt U daarna met Uw eigen naam en begin dan pas met het gesprek. De wintersport-vakantie neemt snel in populariteit toe en het I Zouden zij het al betreurd hebben verwonderde ons dan ook niet te vernemen, dat ook collega's clat ZÜ de ski's voor anderen heb- van ons de trein naar Oostenrijk of Zwitserland nemen Maar het zal toch weinigen van hen overkomen, dat ze met ex- „Rot" in 't vak De heer G. v. d. Eng (41), een „rot" in het vak, vertelde ons, dat de heren Brandsma en Keuskamp in het begin van hun loopbaan bij hem hadden gewerkt. Beide heren klaagden, nadat zij de Zaanzen- ding hadden binnen gehaald, over erge rugpijn. Groot nieuws Mevrouw v. d. Eng verklapte ons, dat haar man na de vergadering van 17 januari nerveus thuis kwam. Na enig aarzelen vertelde hij me het nieuws: „We hebben de Gouden Pluim gewonnen". Dit keizerin Soraya in één kabellift omhoog gaan en dat toeval trof wel de dames Thea Dekker en Jos de Goede, beiden uit filiaal Bus- sum, Havenstraat. Verschillende keren reeds waren Thea en Jos samen met vakantie naar Oostenrijk en Zwitserland gereisd, steeds in de zomer. Het beviel hun uitstekend in de ber gen, maar steeds weer hoorden zij „Het is nu wel mooi, maar dit is nog niets bij de winter vergele ken". Zo kwamen zij nu dan in de sneeuw terecht en het is hun uit stekend bevallen. Geskied hebben ze niet, wel veel gewandeld. Om in de zon te komen moesten zij met de kabellift naar boven („Die lift heeft ons meer gekost dan het logies!") en daar troffen zij op een dag ex-keizerin Soraya van Perzië. Zelf hadden zij haar niet direkt herkend, maar anderen we zen er op. Verder hebben zij bijzonder geno ten van de Hahnenkamm-ski-wed- strijden, die in Kitzbühel zijn ge houden. (Uw verslaggever heeft ben laten staan, de 20 personen met gebroken benen in de trein naar huis waren voor onze dames het bewijs, dat zij juist gekozen hadden. „Ik had toch al gezegd, dat ik bank roet was. Kunnen jullie nog een mannetje gebruiken?" Schouderklopje Een schouderklop voor onze va cuum koffie. Filiaal 201 Heem stede ontving een brief uit Helsin ki van een oud-klant met o.a. de volgende tekst: „Ik gaf een kof fieochtend voor 16 dames en ze hebben genoten van de geurende er ook van genoten, thuis bij het j Maar daar mag U natuurlijk an- I smaak van de Albert Heijn koffie. TV-toestel!) ders over denken! De koffie die 3e kier koopt, haalt I het niet bij die van Albert Herjn." In de Oostenrijkse sneeuw poseren Thea Dekker en Jos de Goede tijdens de vakantie in Kirchberg (Tirol). Helaas kon de foto niet in de originele (kleuren) versie gereproduceerd worden. Jong geleerd is. oud gewend. Een meisje- van 4 jaar moest in Amsterdam voor haar moe der boodschappen doen bij de melk boer. Op het briefje stond o.a. ook een pak Brinta bij Albert Heijn. Op de vraag van de melkboer of hij dat pak Brinta er maar bij zou doen, ant woordde de kleine meid: „Neen hoor, want bij Albert Heijn krijg ik zegels". Laat maar zo! Man en vrouw stapten een van onze filialen binnen, waar zich het volgende gesprek ontwikkelde: Verkoopster: „Dag mevrouw, mijnheer. Mevrouw, waarmee kan ik U van dienst zijn?" Mevrouw: „Een pak koffie groen". Verkoper die binnen komt lopen hoort dit en vraagt aan mijnheer: „Mijnheer, kan ik U van dienst zijn?" Mevrouw: „Neen, mijnheer hoort bij mij. Dat is al twintig jaar het geval en we laten het maar zo".

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 3