Gezamenlijke avond van Venlo, Blerick en Tegelen SM's Amsterdam hielden gezellige bijeenkomst Schiebroek sprak over het Die mensen heb je ook „AH kienspel" Kieuspel enorm gezellig' 2 AH-FLITSEN De dames uit de filialen Venlo, Blecick en Tegelen lieten zich de diverse hapjes goed smaken. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 18e jaargang No. 2 Landelijke editie Februari 1961 Verantwoordelijk eindredakteur F. BRANDSMA, personeelschef filialen Redactie: J. Lieffering In- en externe betrekkingen J. de Jong Filialen Administratie J. J. M. v. d. Meer Personeelszaken H. van PettenVerkoop K. Romp Personeelszaken D. VastenhoudOpleiding J. C. Voskamp Filialenbureau Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. JJET JAAR 1961 is nog geen veertien dagen oud of de le personeelsavond werd reeds aan gekondigd. Woensdag 18 januari zouden wij die avond houden. Om kwart voor acht zouden wij elkaar op een hoek opwachten. Precies op lijd kwam Uw verslaggever uit 'n bus lollen. En 'n lol dat we had den, verschrikkelijk, want met de leuze „Hoe meer zielen hoe meer vreugd" stond Charlie op z'n dooie eentje op die hoek te wachten. A ANGEZIEN ONZE bedrijfsleider het hele team niet tegelijk aan een stoel kon helpen (wij werken in Venlo met 18 man personeel) zijn wij 's avonds na het werk naar een zaal van Café „de Beurs" getogen, waar tevens uitgenodigd waren de bedrijfs leiders met hun team uit Blerick en Tegelen. Hij spoorde ons aan onze uiterste best te doen zowel in BZ als in ZB om zodoende enkele prijzen in de wacht te slepen. Daarna gaf hij het woord aan de bedrijfsleider van Blerick, de heer LENSSEN, die aan de hand van het draaiboek en met de assistentie van de heer FRENCKEN, bedrijfsleider te Tegelen, ons met veel vuur en enthousiasme vertelde over de groot ste stunt, die Albert Heijn ooit heeft opgezet, nl. het A.H.-KIENSPEL. Voelbare spanning Terwijl er koffie met gebak werd geserveerd, kienden wij gezamen lijk en de spanning werd duidelijk voelbaar vooral toen er iemand KIEN riep. Dit bleek echter een vergissing te zijn. Alles werd ons zó duidelijk uitgelegd, dat een rondvraag niet nodig bleek te zijn. Het werd toen de hoogste tijd voor de teams uit Blerick en Tegelen om de bus te halen. Als deze kienalttie een even groot sukses wordt als onze personeel- avond, dan is het sukses ervan verzekerd. J. P. M. SEELEN, fil. 601, Venlo. Enfin, even later kwamen er nog twee dames bij. Ook zij behoor den tot A.H.'s personeelsleden. Vijf minuten hebben wij op die hoek staan te verkleumen, toen besloten wij maar naar onze bedrijfsleider de heerVerbrugge te gaan, om hem te vertellen dat de rest vanavond bezet was. Juist wilden wij hel trappenhuis bin nengaan, toen er 'n soort wervelwind naar beneden kwam, waarin ik onze jongste bediende Bas herkende. Hij wilde ons juist komen halen, 't Hele stel zat reeds boven te wachten. Enthousiast Even later zaten wij op de ons aangeboden stoelen. Mevrouw Verbrugge zorgde voor een kopje koffie. Zodra we dit tussen neus en kin hadden gedeponeerd, stak de heer Verbrugge van wal. ,,'n Amerikaans kienspel, voor het eerst op het Europese vasteland gebracht door A.H., na grote suk- sessen te hebben beleefd in de U.S.A., Canada en Engeland. Persoonlijk vind ik deze aktie toch weer echt iets voor A.H. Het enthousiasme, waarmee de heer Verbrugge sprak, inspireerde ons onze schouders onder deze aktie te zetten. Het kienen bij ons ging prima. Maar ik hoorde, dat de wijn voor mij te sterk was. Nou ja! Na nog wat vragen te hebben ge steld en over het geheel onderling van gedachten te hebben gewis seld, kwam het einde van deze rustige en gezellige avond. Wij be dankten de heer Verbrugge en zijn echtgenote voor de door hun ge nomen moeite en stapten weer huiswaarts. C. J. G. SCHEFFEL. Gouds personeel: 'k Wou dat ik hem te pakken kreeg, de vent die het eerst de 5-daagse werkweek propageerdeIk zou hem geen standbeeld willen geven, maar stenigen zou ik hem wel. Men sen, wat een sofen ik ezel, die aanvankelijk nog enthousiast was ook. Wat had ik mij er allemaal niet van voorgesteld Vrienden, ik weet nu beter, ik heb m'n eerste vrije zaterdag achter de rug. Het begon al 's morgens om kwart voor zeven. Ik had expres de wekker op die tijd gezet om de sensatie te beleven nou eens een keer lekker maling te kunnen hebben aan dat misselijke, hatelijke geratel van dat loederja ja, toen ik me met een triomfantelijke grijns op mijn andere zij draaide, zei m'n vrouw slaperig maar fijntjes: „De kachel is gister avond per ongeluk uitgegaan zou je hem niet gaan aanmaken, lieverd, het is straks zo koud voor de kinde ren." Nu weet ik uit ervaring, dat proteste ren misschien wel flink, maar vol komen nutteloos is, dus zat ik vijf minuten later in de vrieskou in as en sintels te grutten en haalde mijn vin ger open aan een spijker, die in een brandhoutje was blijven steken. Een half uur later bracht ik m'n vrouw wèl thee op bed, maar het woordje „alsjeblieft" kon ik niet over de lippen krijgen, zodat zij slaperig, maar weer fijntjes vroeg of het mis schien niet gegrind was en waar het lepeltje bleef. Tijdens het ontbijt bracht m'n afgun stige oudste zoon het gesprek op de twee fietsen, die met lekke banden stonden en zo zat ik dan na de afwas om 10 uur met stijve vingers in een ijskoude schuur aan vastgeroeste ven tielmoertjes te peuteren. Nu is een band maken voor u mis schien een peuleschilletjemaar met mijn kapaciteiten zat ik vlak voor de warme maaltijd nog in de schuur met een leeg koffiekopje, een omgevallen bak water en een stuk of 5 mislukte, omgekrulde plakkertjes naast mij. Ik zal u maar niet vertellen hoe ik tegen alle regels in, het laatste stukje buitenband op de velg geprutst heb. maar nadat mijn kantoorhandjes ver bonden waren, kwam er nog geen eind aan de beproeving, want toen ik na het eten in de luie stoel kroop, kwam mijn jongste er mij aan her inneren, dat ik hem in een stom ogen blik had beloofd de eendjes te gaan voeren in het park. Ik wilde het nog met een reep chocolade afkopen, maar mijn vrouw maakte (alweer fijntjes) een opmerking, die mij als een mes door de ziel gleed. Ditmaal ageerde ik echter zo fel, dat zij er werkelijk even van schrok. En fin een kwartier later in het park was ik er nog trots op. Om een lang verhaal toch kort te maken, de eendjes konden mijn bak ker waarschijnlijk niet waarderen en mijn zoon dreinde kouwelijk, dat ie naar huis wou. Toen ik om vier uur een kapotte stekker van de schemerlamp repa reerde (bij de tweede maal. al O.K., 't kostte slechts één stop), dacht ik met voldoening aan het veelbeloven de televisieprogramma van die avond. Dat zou in ieder geval toch nog een goed besluit worden van die eerste vrije sof-zaterdag. 1: Jaqueline, d. van J. P. W. Cleyne-Werts. 12-1: Sjoerd, z. van J. S. Didden- Dekker, A.C. 13-1: Yvonne, d. van G. v. Doorn- Jansen, fil. 543. 16-1: Kitty, d. van G. v. d. Meer- v. d. Burg, fil. 501. 17-1: Nicolaas, z. van N. van de Berg-Roodenburg, fil. 701. 17-1: Roene, z. van H. F. ten Kate-Kool, fil. 501. 18-1: Margretha, d. van J. A. Dekkers, fil. 127. 26-1: Laurens, z. van G. Tuyn- man-Boers, fil. 243. Onder het genot van een kopje koffie hield onze bedrijfsleider, de heer Schatorjé, een inlei ding, waarin natuurlijk ook de komende O.P.W. ter sprake kwam. Aan mevrouw v. d. Pol uit de S.M. Amsterdam, Burg. de Vlugtlaan, viel de eer te beurt om uit handen van de heren v. d. Berg en Alberts een fruitmand te mogen ontvangen. ET A.H. KIENSPEL IS thans in Amsterdam alom bekend, doch toen de Amsterdamse bedrijfsleiders van de Supermarts voor de taak stonden een personeelsavond te houden, bleek dit geen sinecure te zijn. De oplossing was echter snel bedacht. Zoals het een goed team betaamt, werd een avond voor al het SM-perso- neel van Amsterdam gezamenlijk gehouden. Op donderdagavond 26 januari j.l. werd de grote zaal van Hotel „Slotania" dan ook bezet door meer dan honderd personeels leden met hongerige magen. Een voortreffelijk diner en een paar glazen wijn brachten allen in de stemming. Hoewel het geld hiervoor uit de papierpotten van de filialen kwam, konden wij aan het eten geen eartonsmaak be speuren. Kienshiier. Daarna volgde een korte inleiding van de Divisieleider, de heer L. Oranje, en vervolgens lichtten de drie bedrijfsleiders, de heren P. G. <1. v. d. Berg, A. J. Brokmann en C. G. Alberts, ieder een stukje van de grote kiensluier op. vele malen daarna: „Het was een geslaagde avond en een waardige introduktie van 't AH-kienspel in onze Amsterdamse Supermarts" 's Avonds half negen bij de T.V. Dochter: ,,Ha, ha, ha, pa, zag u dat? Moeder: „Sssssst!je vader slaapt (en alweer fijntjes) hij droomt van de 60-urige werkweek!" Waardige introduktie De spanning zat er weldra in en de „Ooooh's" en „Aaah's" waren niet van de lucht. Tot ons genoegen hoorden wij nog waar Mevrouw Ver woerd op een uitstekende manier voor gezorgd bad. Daarna vonden wij dal de be drijfsleider maar gauw moest star ten met hel grote nieuws Het A.H. kienspel: „Ontzettend gezellig" Nadat de bedrijfsleider ons het grote „kienspel" had uitgelegd, mochten wij zelf ook een keer spelen. Wat een ontzettend gezellig spel is dat. Nadat vier leden van ons personeel de prijzen in de wacht hadden gesleept was het hele per soneel ervan overtuigd dat dit na tuurlijk een groot sukses gaat worden. Daarna hoorden wij weer de be kende woorden O.P.W.hetgeen voor de meeste leden van ons team natuurlijk geen nieuws meer was. Ook met de O.P.W. zullen wij in Gouda weer een behoorlijk woord je mee gaan spreken. Toen het zakelijke besproken was gingen de stoelen aan de kant en de beentjes van de vloer, afgewis seld met een koele dronk, sketsjes en spelletjes. Het was al tegen 12 uur toen wij uiteen gingen met het goede voor nemen deze 2 acties prima te la ten slagen. A. WOGNUM. OP DONDERDAG 19 JA NUARI werd ons hele per soneel uitgenodigd door onze bedrijfsleider, de heer Ver woerd, voor een bespreking in verband met een nieuwe actie, wat zou die actie betekenen? Daarom was ook het hele per soneel donderdagavond op het appèl aanwezig. Om 6 uur begonnen we met hei- versterken van de inwendige mens, Hef moet daar in Gouda beslist gezellig zijn geweest

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 2