cZt3P Dames Doopsgez. Kerk dit jaar wéér bij A.H. Plankjeskontróle omlijst door „stink -bommetjes Bartelson bezoekt Achter de schermen van de telefooncentrale Winter fotowedstrijd Tafeltennissers blijven vechten Verantwoording Personeelsfonds 4 AH-FLITSEN Zo hebben wij dan allemaal onze eerste schreden weer gezet in het nieuwe jaar en elkander weer het allerbeste toegewenst. Wij hopen dat al deze wensen in vervulling mogen gaan en dat ons „Perso- neelsfonds" weer aan de vele aan vragen kan voldoen. Het bestuur geeft U hiernaast een overzicht over het wel en wee van ons fonds, dan kunt U zelf zien, wat voor een belangrijke bedra gen uit ons fonds worden betaald. Maar wij mogen ons gelukkig prijzen dat met medewei king van onze direktie al deze uitgaven konden worden gedaan. De heer Martens (chef Vervoer) was op 31 december 1960 25 jaar getrouwd. De chauffeurs en schip pers togen dan ook op 30 decem ber naar Amsterdam om dit feest nog wat meer luister bij te zetten. Nu, ik mag wel aannemen, dat deze avond geslaagd is. Nu over onze bruid en bruidegom waarover ik in de vorige Flitsen schreef, dat zijn mej. Rita Saegher en de heer J. Kwakkel. Dit bruids paar, beiden werkzaam in onze produktiebedrijven, heeft op 12 januari aan de ambtenaar be loofd dat zij elkander voor altijd trouw zullen blijven. Geef dan (al dus deze ambtenaar) elkaar de rechterhand en zo is dit paar dan man en vrouw. Namens ons allen gefeliciteerd met dit grote gebeu ren. Bij de fam. A. Kuijper werd een zoon, Alex, geboren en bij de fam. Sipkema in Workum, spoedig wo nende in Zaandam, werd een doch ter geboren, die de naam kreeg van Elisabeth. Wij willen deze ou ders dan ook feliciteren en hopen dat deze kinderen in de beste ge- zondheid mogen opgroeien tot gêmaaki: Tweeend^rtighönderd grote vreugde van hun ouders en 3 f czrv~\ de moeders wensen wij een spoe dig en algeheel herstel toe. Wat onze zieken betreft, dat is wel in aantal toegenomen. Mevr. Van Wijngaarden uit de keuken moet opgenomen worden in het ziekenhuis, want thuis wilde het niet erg vlotten. Wij zullen hopen dat ze weer spoedig beter mag zijn. Met de heer Bets is het nog steeds hetzelfde, dit wil ook maar niet; de doktoren doen hun uiterste best maar nog steeds is het juiste niet gevonden, waar Bets nu al zolang op zit te wachten. Mevr. Vis-van Saanen is na een rustkuur van vele weken nu weer thuis en naar wij hopen geheel hersteld. Mej. Truus Groothuesheitkamp is na haar laatste onderzoek in het ziekenhuis weer thuis gekomen en wij hopen, Truus, dat je weer gauw beter mag worden. Maar ja, rustig afwachten wat de dokter er van zegt. Men mag dit niet over haasten; wel willen wij allemaal je het allerbeste toewensen. Zo willen wij dan ook al onze zie ken en voor hun die het moeilijk hebben in dit nieuw begonnen jaar, veel gezondheid en kracht toewensen. MET DE Zij verdienden ruim f 3000.- voor hun kerk VRIJDAG 30 DECEMBER j.l. hebben 65 dames van de Doops gezinde Gemeente te Zaandam 3200,— in ontvangst ge nomen. Dit was de totale loonsom die zij de afgelopen weken hebben verdiend met inpakwerkzaamheden. Op een speciale bijeenkomst, waarbij ook de voorzitter van de kerkeraad, de heer Honig en dominee Luikinga aanwezig waren, heeft Ir. W. A. Eggers de spanning gebroken en de vorig jaar. De volijverige dames hebben hun avonduren bij Albert Heijn door gebracht om de financiële zorgen van hun kerk te verlichten. Pinksterkamp en D.C. Er werden vervolgens een tweetal films getoond over het AH-Pinkster kamp, die bijzonder bij de dames waarvan er velen zelf in het jeugdwerk gezeten hadden in de smaak vielen. En na een filmpje over de eerste werkzaamheden op het bouwter rein, waar het D.C. zal verrijzen, vertelde de toekomstige bedrijfs leider, de heer J. G. Krijt, het een en ander over dit interessante pro- jekt. Onderwijl werden de verversingen niet vergeten. Dit jaar wéér De dames die zich voor hun kerk ook het vorig jaar hadden inge spannen, zagen zich zelf tot hun venassing aan het werk op een daarna getoonde film. Met de belofte dat ze het volgende 28-12 seizoen weer van de partij zouden i zijn, keerden onze gasten voldaan' 12- 1 te 22.00 uur huiswaarts. ET DE CENTRALE!! DEZE woorden worden dagelijks vele I malen door onze telefonistes gesproken en het is een van zelfsprekendheid gev/orden deze woorden te beluisteren. Wat wil dat simpel woordje .centrale" nu eigenlijk zeggen? Velen van ons hebben geen idee wat er in zo'n centrale omgaat. Laten we daarom eens een bezoekje brengen en zien hoe en waarom het gebeurt. In de eerste plaats wordt er voor gezorgd dat van 's morgens acht, tot 's avonds half zes iedereen die, om welke reden dan ook, kontakt kan opnemen met de door hem verlangde personen of afdelingen. Om zo snel mogelijk verbinding te krijgen is er de beschikking over 14 lijnen waarvan 10 voor de inkomende en 4 voor de uit gaande gesprekken. Totaal komen per dag plm. 800 gesprekken bin- INTEIZN nen, lokaal, d.w.z. gesprekken uit de naaste omgeving; interlocaal, gesprekken gevoerd uit het ge hele land, en internationale ge sprekken welke uit de gehele we reld komen. Ook telegrammen worden via de telefonistes doorgegeven, waarna telefooncentrale een^hartader is" van deze ze weer doorzenden naar ver Mej. E. Prins (organisatie afd.) met W. Guliën. J. Kwakkel (O.D.) en mej- R. de Saegher (Exp.adm.) De uitslag van de winter-fotowed- strijd zal in het volgend nummer van de A.H.-Flitsen worden ge publiceerd. 3-2: T. Slinger (C.M.) 25-jarig zakenjubileum. Gehandicapt door balletje andere tafel MA EEN KORTE RUST i.v.m. de feestdagen, gaat de tafeltennis- kompetitie weer beginnen. Op 9 januari zijn onze eerste wedstrijden weer gestart. We hopen dat we in de 2e helft van de kompetitie meer geluk zullen hebben. Wat we hadden ge dacht in de eerste helft is helaas niet uitgekomen. Onze laatste wedstrijd tegen leider bij het tellen steeds riep: A.S.S.V. op het Amstelstation "S,op"' wanneer het balIe«e weor bij ons terecht kwam. heben wij op het nippertje moe- Helaas ,s het ons dus nlet gelukt> ten verliezen Onze tegenstan- j maar we zullen tonen dat we de ders wonnen met 6 4, zodat moed nog lang niet opgegeven zij nu aan de kop staan met 2 bebben- m(a„ o_ De tweede helft staat voor de deur punten voorsprong op ons Ze en de gehele vereniging zal trach- eren earn. ten ZQ gUnstjg mogelijk uit de Het nadeel van deze wedstrijd was stryd naar voren te treden, de te kleine ruimte. Er werd ge- pjet ie team speelt a.s. zaterdag speeld in een wachtkamer op het tegen Treffers uit Wormer. Dit station. Op die avond vonden er js hun gevaarlijkste tegenstander. twee wedstrijden plaats en juist daarvan hebben wy heel veel hin der ondervonden. Mochten ze winnen, dan staat on ze ploeg weer gelijk. Laten we hopen dat het een mooie, sportieve Het spel moest steeds onderbro- strijd zal worden, ken worden, doordat het balletje Verder wensen wij alle leden en van de andere tafel bij ons terecht clubgenoten veel geluk en voor kwam. Hierdoor werden vele goe- spoed in het nieuwe jaar en heel de slagen van onze ploeg vaak te veel geluk en sportieve strijd in niet gedaan doordat de wedstrijd- de komende maanden. Mej. Meijn gehuldigd op kienavond WOENSDAG 21 DECEMBER 1960 werd weer de jaarlijkse kienavond gehouden. De opkomst was deze keer bijzonder groot, ca. 450 man, zodat het mogelijk is, dat bij een dergelijke opkomst in 't komende jaar 2 avonden zal worden gekiend. De heer Pilger opende de avond, met de mededeling dat er 5 ron den gespeeld zouden worden, met in elke ronde 20 prijzen. Tevens werd de aanwezigen verzocht, niet met de plankjes op tafel te slaan. De heer Pilger trok het eerste nummer, waarmee het spel ge opend werd. De heer v. d. Ha zel noteerde de getrokken num mers op het op het podium staande bord, zodat iedereen de nummers goed kon zien. De eerste ronde duurde vrij lang, zodat, toen het eenmaal tot kien kwam, zelfs velen tegelijkertijd kien hadden. Hierdoor kregen vooral mejuffrouw Van Vliet en de heer Slob, die de plankjes kon- troleerden, het bijzonder druk. Stinkbommetjes Tijdens de plankjeskontrole bij Natuurlijk werd er ook flink met de plankjes op tafel geslagen om de gezelligheid te verhogen, zodat het voor de heer Pilger soms onmoge lijk was zich verstaanbaar te maken. Al met al was het een gezellige avond, waarbij een honderd men sen ook nog iets mee naar huis konden nemen. Mej. Meijn gehuldigd Aan het eind van de avond werd namens de direktie door de heer P. C. Vink een afscheidswoord ge richt tot mejuffrouw Meijn, die 10 jaar lang haar beste krachten ge geven heeft aan de Personeelsver eniging als sekretaresse. Aan het eind van de toespraak werd aan mejuffrouw Meijn een cadeautje, een poederdoos, over handigd. Dit als blijk van waarde- kien, ontstond er in de zaal een I ring voor haar opbouwende werk. gezellige stemming, temeer daar I-Iet was voor iedereen weer een ettelijke ballonnetjes door de zaal gezellige avond, en we hopen dat geslagen werden, al of niet van het het komende jaar weer even stinkbommetjes voorzien. goed wordt. schillende maatschappijen zoals de Rijkstelefoon, Western Union. Commercial Cable en Holland Ra dio. De oproep-installatie in het kan toor zowel als in de produktiebe drijven wordt vanuit de centrale geregeld, terwijl een gewoon ge sprek van afdeling naar afdeling een intern gesprek dus, volauto matisch wordt geregeld vanuit een ruimte waar honderden vernuftige instrumenten dagelijks een sym fonie ten gehore brengen door het automatisch in- en uitschakelen. Wanneer u dan nog bedenkt, dat er zon 3000 relaties zijn, die weieens (of meer) met A.H. in kontakt wen sen te komen, begrijpt u wel, dat de het bedrijf welke niet gemist kan i den. Vissers illusie Onze postloper de heer Fischer is een minnaar van de hengelsport. Vroeg uit de veren en dan maar turen naar het zwijgende water. Zo ook op een winderige vakan tiemorgen aan de groene water kant in Egmond aan Zee. De gladdakkers beten maar traag en dat hield de vangst op een scha mel peil. Onze visser bleef z'n simmetje koesteren, onverdroten het haakje voedend met lokaas. Tot het gebeurde. Het gevoel in de pols dat dadelijk optrekt naar het hart en daar een snelle klopping veroorzaakt. Met het vreugderood op de kaken sloeg de heer Fischer de hengel op en zijn ogen zochten gretig het spar telende, glimmende, zilveren vis- selijf. Een visicen van geschubde weelde. Maar zie! I en abrupt einde aan een schijnbaar tot werkelijkheid geworden droomfantasie. De rau we werkelijkheid van een wikkel, een toffeewikkel, een AH-toffee- wikkel, hing daar voor hem. nie tig en levenloos tussen hemel en aarde. HOEWEL DE NAKONTRO- LE over 1960 nog niet heeft plaats gevonden en er derhalve nog kleine korrekties mogelijk zijn, willen wij toch niet nalaten onze leden bij de jaarwisseling een beeld te geven van de akti- viteiten van ons fonds voor de produktiebedrijven over 1960. Het duidelijkst komt dit tot uiting in het overzicht van de uitgaven over dit jaar, die we hier globaal laten volgen: ziekenbezoeken 2.420, jubileumgeschenken 945, huwelijkscadeaux 1.680, geboorteattenties 520, gezinsverzorging 2.050, diversen 2.385, (uitje gepensioneer den, aardappelen etc.) 10.000,— U ziet wel, er is weer veel gedaan met het geld, dat door U en onze direktie is bijeengebracht. Uw bestuur hoopt in 1961 haar werk op dezelfde wijze te kunnen voortzetten voor hen, die vreugde of zorgen beleven. HET BESTUUR.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 4