Omzetstijging door intensief gebruik Luchtvaart en wiskunde dè hobby's 15.000 hartige hapjes per jaar in kantine H.K. Nieuwjaarsrede Ir. W. A. Eggers Bazar „Klubhuis Koldermarkt" Smaak Panel tests in verbeterde en vernieuwde ruimte 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 18e jaargang - No. 1 Januari 1961 Verantwoordelijk eindredakteurJ. Ph. IJPMA. personeelschef produktiebedrijven Redakteur: L. J. A. S. KLOOS (toestel 244) Aan dit nummer werkten mede: J. Ph. Bartelson, J. Boon. W. J. S. Bos, mej. C. Buntsma, J. S. Dekens, H. Eijben, W. van Maltha, M. van Overloop, J. Schijf en J. Zeeman. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Vervolg van pagina 1 De ontwikkeling van het wijnver- bruik maakt uitbreiding van de wijnkelder noodzakelijk. Plannen om in de zomer van 1962 een ge heel nieuwe bottelarij in gebruik te nemen zijn in voorbereiding. Ook voor een nieuwe kantoor ruimte voor de heer J. Hogendijk zal worden gezorgd. S.B.: Nuttige ideeën Na het vertrek van de heer W. Delforno is uit de medewerkers van de S.B. de heer D. Abbink tot chef van de S.B. IV benoemd. De kollega's op de afdeling heb ben zeer positief op diens be noeming gereageerd, hetgeen o.a. is gebleken uit een stroom van nuttige ideeën. De dragée-afdeling zal dit jaar niet meer produceren. De heer B. Vinke zal als meewer kend voorman onder de heer J. J. Keune de zorg krijgen over de hagelafdeling. Spre ker wenste de nieuwe voor- man veel sukses toe. De nieuwe weegschalen op de pak- kamer van de S.B. 3 voldoen aan de verwachtingen. Behalve een stijging van de produktie heeft de vernieuwing tot gevolg een bespa ring op arbeidskrachten en ver pakkingsmateriaal. C.F.: Meer repen De chocoladeafdelingen zullen zich hoofdzakelijk gaan toeleggen op de produktie van de repen, als ge volg van een grote omzetstijging. Het laboratorium heeft zich weer ingespannen om verdere verbete ringen toe te passen, waarbij het de kans benutte om middels de smaaktesten de smaak van het publiek te peilen. Op de Vermicelliafdeling komt een nieuwe droogtrommel. Stijgende kosten Wederom staan wrj in 1961 voor stijgende kosten. De heer Eggers besloot: „Niettemin zie ik met vertrouwen de toekomst tegemoet. Want een eensgezinde houding van ons alle maal zal het mogelijk maken te genover de stijgende kosten een grotere produktie te stellen, een grotere produktie die door een doelmatiger werkwijze en met het zelfde aantal mensen kan worden bereikt. Van harte hoop ik dat ik op uw aller medewerking kan rekenen en 22-12 dat ik u in mijn nieuwjaarsrede in ZONDER SCHOKKENDE gebeurtenissen is het jaar 1960 voor de kantine op het hoofdkantoor verlopen. De kantinekom missie, bestaande uit de heer D. Bruin, voorzitter, mevrouw G. Rompies-Amesz, sekretaresse en de heer H. Lionarons, admini strateur, werd versterkt met de heer H. Koerse, die, als perso neelschef, een taak kreeg terzake van het bedienend personeel. Het komt praktisch niet meer voor, dat de bezoekers hun bo terham van huis meenemen. De verkorting van de lunchtijd als gevolg van de arbeidstijdverkor ting heeft niet tot gevolg gehad dat de kantine in grotere mate werd bezocht. Omzet steeg De omzetten zijn naar de mening van de kantine-kommissie bevre digend. Het feit dat de stijgende lijn die het verbruik sinds de ope ning in 1959 heeft getoond zich handhaaft, mag een bewijs zijn dat men het gebodene waardeert. Gemiddeld maken 190 personen per dag van de kantine gebruik. Zij konsumeren per jaar 7000 bro den, 4000 pakjes boter, 15.000 liter Theodorus van Brederode, (fil. Boekh.) 1962 de goede resultaten zal kun- 23-12: Elisabeth Sipkema (K.B.) m vermelden". 23-12Alex Kuiper T.B. melk en 15.000 croquetten, ge haktballen en slaatjes. Roomboter wint Het verbruik van roomboter is sinds de Plant a-affaire fiks toegenomen, zozeer zelfs dat het natuurprodukt driemaal zoveel gevraagd wordt als z'n toch goedkopere zusje. Het assortiment van de meer luxe hapjes, zoals de frite-eieren en kro- quetten is dit jaar steeds uitgebreid met „pikanto's", een vleesprodukt. De ruimte laat niet toe dat de keuzemogelijkheden worden ver groot, afgezien nog van de vraag of er behoefte aan bestaat. Garderobe er bij De kantine heeft enkele maanden gastvrijheid verleend aan perso neelsleden van de Supermart Westzijde. Aangezien er hierdoor nog minder ruimte kwam en door dat er een lunchgelegenheid is ge schapen door afschutting van een deel van de garderobe, hoefde de inwoning slechts van tijdelijke aard te zijn. De bezetting van de keuken bestaat uit 8 dames. Mevrouw U. Janssens- Rietveld (beter bekend als Hanny) gaat ons bedrijf per 1 februari 1961 verlaten. Nieuwe cheffin Verschillende jaren heeft Hanny op het hoofdkantoor, eerst onder juffrouw Marcus en daarna in haar plaats, voor de koffie en de thee gezorgd. Mevr. J. Ph. Busser zal haar als hoofd van de keuken opvolgen. De nieuwe cheffin heeft de laatste tijd veel de afdelingen van verversingen voorzien en zal 1 februari haar taak beginnen. Evenals vorig jaar zijn bijzon dere dagen als Pasen, Pink steren, Kerstmis en Oudjaar met een lekkernij bedacht. Outillage Het jaar 1961 zal enkele verande ringen brengen in de outillage. Zo zal het punt ventilatie de aan dacht krijgen en zal een verlen ging van de aanrecht het werk vergemakkelijken. Het gereedkomen binnen korte tijd van de 5e verdieping, waarop een vergaderzaal is gedacht, zal de kantine ontlasten van haar ne- venfunktie van vergaderruimte. Anderzijds betekent de bouw van de bovenste verdieping het verlies van het dakterras, dat bij zonnige dagen vele bezoekers trok. De kantinekommissie die veel lof heeft voor de orde en netheid van de gasten, stelt zich voor in het nieuwe jaar weer alle zorg te be steden aan de inrichting, artikelen en de service. De heer Kliisie, zilveren jubilaris, houdl van snelheid Vijfdaagse werkweek A P 23 DECEMBER 1960 herdacht de heer J. Klitsie het feit dat hij 25 jaar in dienst van ons bedrijf was. De heer Klitsie, die in de onderhoudsdienst chef is over het onderdeel verpak kingsmachines en weegwerktuigen, werd op zijn jubileumdag door velen gehuldigd. Ir W. A. Eggers sprak als eerste woorden van waardering aan het adres van de jubilaris. Reeds als jongen van 15 jaar I tangstelling, zó zelfs, dat hij kur- kwam de heer Klitsie in dienst sussen ging volgen teneinde het KWdm ae neer ixnisie in aiensi H.B.S.-dipIoma te halen, want het van Albert Heijn. I oen had hij stond wel vast dat hij piloot moest al een Ambachtsschooldiploma worden, op zak. In die jaren gingen zijn De huidige stand van zaken met betrekking tot de vijfdaagse werk week is door de laatste publikatie algemeen bekend. De heer Eggers wees er met klem op, dat, willen wij de nodige produktiviteitsstij- ging verwerkelijken, het nodig is dat men precies op tijd begint en niet te vroeg eindigt; ook het kop je koffie mag geen aanleiding zijn tot oponthoud. Herindeling Zoals terloops al is aangestipt, zal er een herindeling van de produk- tiebedrijven plaats vinden. Enkele belangrijke delen van het plan zijn: Pand 28 is in de toekomst voor de V.A. bestemd. De S.B. 3 gaat naar pand 38. De uitbreiding van de K.B. geschiedt in Noordelijke rich ting. Tengevolge van de aan koop van nog enkele panden is thans alle terrein tot en met De Kroon van Albert Heijn N.V. In samenwerking met de admini stratie zullen de hoofdchefs en chefs meer worden ingeschakeld bij de besprekingen van afdelings resultaten. Ontwikkeling 1961 Zoals gemeld, is er tengevolge van de Euromarkt een toegespitste konkurrentie te verwachten. De produktie-afdelingen kunnen zich gesteund weten door de staf afdelingen die met hun specialis tische kennis met raad en daad zullen helpen. Het streven is echter om zoveel mogelijk door de lijnfunktionaris- sen te laten doen. gedachten al uit naar alles wat met techniek te maken had; speciaal snelheid speelde voor hem een grote rol. Auto- en motorraces waren een kolfje naar zijn hand en ook vlieg tuigen hadden zijn grootste be- Ondanks de vermaningen van zijn ouders om toch vooral het idee „Piloot" te laten varen, was de jonge Klitsie niet van z'n stuk te brengen, want de vliegerij had hem in zijn ban gevangen. De Stichting Klubhuiswerk ,,DE BRUG" de Zaandammers welbekend organiseert op 2, 3 en 4 februari 1961 in de bene denzaal van de Paaskerk een Bazar, ten bate van het Jeugdwerk. Deze Bazar Klubhuis Koldermarkt genoemd kent vele ver makelijkheden, maar de bijzondere attraktie is wel de „Vrolijke Keuken". In deze keuken gaat het fris van beroep doen op de hulpvaardig de lever en menkan er een potje heid van de A,bert Heijners. breken. Dit laatste in de meest let- Hoewel zij geenszins de indruk Grote kans De grote kans in zijn leven kwam toen hij in militaire dienst moest en gezien zijn grondige voorberei dingen werd hij goedgekeurd en voor de luchtmacht geschikt be vonden. Inmiddels had zich in de wereld een spanning ontwikkeld, waardoor ook in Nederland de mobilisatie werd afgekondigd en daarmee werden alle plannen van de heer Klitsie getor pedeerd: hij werd géén piloot en heden ten dage beschouwt hij dit nog als de grootste strop in z'n leven, hoe goed hij het nu ook naar z'n zin heeft Het kostte z'n broek. Verknocht als hij echter bleef aan de snelheid, wierp hij zich weer op de motorsport en toen hij dan ook weer eens met alle gaskleppen open over de weg raasde, gebeur de het onvermijdelijke: de motor slipte en de heer Klitsie ging on deruit. Toen hij weer goed en wel besefte wat er gebeurd was, stond hij aan de kant van de wegin z'n onderbroek, zijn bovenbroek was n.l. finaal verscheurd. Wiskunde Naast de snelheid heeft de heer Klitsie een hobby welke zeer sterk afwijkt, n.l. de Wiskunde; vele uren heeft hij al gepiekerd over ingewikkelde problemen, doch hij weet ze tot een goed einde te bren gen. rlNDELIJK IS HET dan zo ver! Het kantoor voor de Smaak Panel is grondig veran derd. Nieuwe kasten zijn ge maakt en een keurige gootsteen heeft er eveneens een plaatsje gevonden. Alles is behangen en heeft een verfje gekregen. Drie fraaie hokjes gescheiden door manshoge schotten stellen de mensen in staat in volle aan dacht te proeven. Een Norit Filter zorgt dat men zuiver water te drinken krijgt bij het keuren van de verschillende artikelen. Ook aan de ventilatie is het één en ander gedaan. Smaak voorop De oude verlichting is vervangen door T.L. Deze kan desgewenst zo ingeschakeld worden, dat de hok jes slechts schemerig verlicht wor den. Ook dit is van belang, daar het in wezen over de smaak van het artikel gaat. De heer Bos kan nu de mensen laten testen in een meer aange paste sfeer. Helaas was er in het laboratorium zelf geen ruimte meer ter beschikking om aan de afd. Smaak Panel plaats te bieden. Door de welwillende medewerking van de heer Verwey is deze nood oplossing gevonden. Door de heren van de onderhouds dienst is de verandering van deze ruimte keurig uitgevoerd. tcrlijke zin van het woord. Het geval wil, dat de organisato ren van nette huize zijn, zodat zij op stel en sprong begrijpelijker wijs niet over het nodige vaatwerk beschikken om de bezoekers in staat te stellen zich in het gooi en smijtwerk uit te leven. willen vestigen dat naar hun me ning het in deze gezinnen nogal slordig toegaat, hopen zij toch dat er hier en daar wel enig aarde werk staat, dat de eigenaar gaar ne voor dit doel wil afstaan. Mej. N. de Wit (281) zal gaarne de voor de vuilnisman bestemde ge broken kopjes, bordjes, lekke thee- I Het is om deze reden dat zij een potten enz. in ontvangst nemen.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 2