De heer G. Heij n werd 65 jaar Kontaktkommissie had het getij mee in 1960 GEHUWD Gerda was uif de brand! Hestor van het AH-bedrljf Trettige feestdagen Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 17e Jaargang No. 12 - December 1960 Op 22 november j.l is de heer G. Heijn, lid van de Raad van Bestuur, 65 jaar geworden. De heer Heijn heeft hiermede de leef tijd bereikt, waarop de meesten zich terugtrekken uit beroep of zaak en na een enerverende, van lichaam en geest veel eisende loopbaan gaan rusten. Ieder in ons bedrijf, die de heer Heijn kent, weet dat hij van zich zelf altijd méér geëist heeft dan van zijn medewerkers en dat hij nu, op 65-jarige leeftijd en na een leiderschap van ruim 40 jaar, nog beschikt over een benijdenswaar dig grote geestkracht en energie. De heer Heijn stelde het op prijs zelf iets in ons blad te schrijven. Het zal velen verheugen, uit dit persoonlijk woord te vernemen, dat „meneer Gerrit" ons nog niet gaat verlaten. Wel worden de za ken meer en meer overgedragen aan de jongere generatie, waar door de heer Heijn gelegenheid heeft af en toe eens tot rust te komen, o.a. door zijn geliefde jachtsport. Het zij hem van harte gegund. De geleidelijke invoering van de arbeidstijdverkorting is een van de meest in het oog lopende veranderingen, die het jaar 1960 ons voorzover het ons dage lijks werk betreft heeft ge bracht. Het is prettig om nu wat meer tijd te kunnen geven aan al die dingen, die ons privè- leven vullen. Meer vrije tijd betekent echter ook minder werktijd en dat is voor ons bedrijf de keerzijde van de j medaille. Zéker in verband met ons steeds uitbreidend verkoop apparaat en de daarmee gepaard gaande omzetverhoging, is het noodzakelijk, dat de arbeids prestaties niet achteruit gaan. integendeel, zelfs toenemen, an ders komen we achterop. Mag ik daarom ook in het komende jaar weer rekenen op uw aller volle medewerking als het gaat om prestaties, die geleverd moe ten worden? In 1960 zijn we daar met ons allen in geslaagd en ik wil u daarvoor de dank van de directie overbrengen. In 1961 mogen we het zéker niet minder doen. willen we de stijgende lijn voortzetten. Voor het nieuwe jaar van start gaat, komen echter eerst de feest dagen. Onze kalender is dit jaar spaarzaam met extra-vrije dagen, maar daarom zullen Kerst en Nieuwjaar er niet minder fees telijk en gezellig om worden. Ik wens u allen in uw gezin een heel gelukkig Kerstfeest en een pret tige jaarwisseling. De heer J. Heijn speldt de heer J. Legerstee het Gouden Kruis i op de revers. (Zie verder pagina 3). A HEIJN ]zn. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Rest ons nog de heer Heijn onze gelukwensen aan te bieden, het geen wij zonder enige aarzeling doen namens alle A.H.-ers. De heer J. G. Vermeer tot che! benoemd De heer J. G. Vermeer wordt met in gang van 1 januari 1 961 chef in de onderhouds dienst, over het onder deel pakma- chines en weegwerktuigen. Hij volgt daarmede heer A. G. Mulder op, die ons bedrijf gaat verlaten om zich weer in het Zuiden van ons land te vesti gen. Toen de heer Vermeer bijna 7 jaar geleden bij ons bedrijf kwam, waar hij gelijk in de on derhoudsdienst werd geplaatst, kon hij bogen op een lange er varing van monteur van grafi sche machines. Zijn opleiding heeft de nieuwe chef, die Rotterdammer van geboorte is, gekregen op de L.T.S. als fijnbank werker. In de avonduren heeft hij zich daarna nog verder ontwikkeld door middel van kursussen. De heer Vermeer is 34 jaar, ge trouwd en heeft 2 kinderen. In memoriam Op zaterdag 10 december j.l. overleed na een langdurig ziek bed, op 28-jarige leeftijd, de heer F. VOS. Floris kwam in augustus 1953 in dienst van ons bedrijf en werkte tot aan het begin van zijn ziekte op de afdeling kal- kulatie. Zijn heengaan heeft bij zijn vele vrienden en kollega's op het hoofdkantoor en de pro- duktiebedrijven grote versla genheid teweeggebracht. Hij had een opgeruimd karak ter, dat voor zijn omgeving een grote steun betekende. Deze eigenschap, alsook zijn sportie ve instelling en zijn grote inte resse voor het verenigingsleven bezorgden hem veel vrienden. Dit kwam tot uiting in de zeer grote belangstelling bij de be grafenis. Moge het besef, dat Floris zo veel sympathie genoot, zijn echtgenote en familie tot steun zijn dit grote verlies te dragen. Hij ruste in vrede. De voorzitter zegt: Bij het beëindigen van de zittingsperiode van de huidige kontakt kommissie, komt het mij gewenst voor, d.m.v. een klein artikeltje het volgende onder de aandacht van het personeel te brengen. Moge lijk ook als richtlijn bij de komende ondernemingsraadverkiezingen. Tijdens de eerste zittingspe riode van de huidige kontakt kommissie (1958-1959) kwam duidelijk tot uiting, dat het verkeerd is, om de twee jaar een volledige nieuwe kommis sie te kiezen. Ons voorstel aan de Direktie die daaraan zijn goedkeuring hechtte om na een periode van twee jaar de helft te kiezen, zal bijdragen tot een betere werk wijze. Het is nu zo geweest, dat pas in de tweede periode van één jaar er een vollediger afstemming van de leden op elkaar is ontstaan. Dit werd nog gestimuleerd door een goede ver standhouding met de directie en de voorlichting aan ons gegeven. Mede door deze voorlichting krijgt men de indruk „erbij" te horen en erkend te worden, iets wat in het verleden niet altijd het geval was. Het valt niet te ontkennen, dat wij, zeer zeker in het afgelopen jaar, het „getij" mee hebben ge had. De koffie- en thee-verstrek kingen, de vrije zaterdag eenmaal per veertien dagen, zijn zaken die een jaar of twee geleden nog tot de onmogelijkheden behoorden. Dat zij nu werkelijkheid zijn ge worden, is goeddeels tot stand ge komen door de reeds eerder door mij genoemde erkenning. Nog veel wensen, zowel bij Direktie als bij personeel, zijn nog niet tot uit voering kunnen komen en het is hierop, dat ik de komende nieuwe leden van de kontaktkommissie wil wijzen. Begrijpt echter, dat alleen in wel doordacht overleg verwezenlijkt kan worden, wat nu nog vrome wensen zijn. Als slot wil ik van deze gelegen heid gebruik maken om een ieder, die bij onze grote A.H.-familie behoort, een prettig Kerstfeest en een zeer spoedig 1961 toe te wen sen. D. VERDONK, voorzitter Kontaktkommissie. Diverse mutaties in de leiding van de verkooporganisatie Met ingang van 1 januari 1961 wordt de leiding van onze ver koop-organisatie gewyzigd. Tot op heden hadden de leiding van het direktoraat verkoop de heer J. Legerstee voor de Z.B.'s en B.Z.'s en de heer G. J. Heyn voor de supermarts. Met ingang van 1 januari a.s. wordt de heer G. J. Heijn direk- teur marketing voor het gehele concern en neemt de heer J. Le gerstee, als direkteur-verkoop, de supermarts eveneens onder zyn leiding. Daarnaast wordt nog een wijzi ging in de organisatie aange bracht. De afdeling sales promotion onder leiding van de heer C. Govers, be hoorde totnogtoe by het direkto raat van de heer P. Ligtenstein. Met ingang van 1 januari a.s. gaat deze afdeling over naar het direk toraat verkoop o.l.v. de heer Le gerstee. 8-12: de heer H. J. Smit met mej. D. Ofman (Hollerith) 8-12: de heer Ch. Plug met mej. M. Kerkmeer (Ponska mer) 4-12: de heer A. Verhoeven (uit voerder B.A.) met mej. A. Fibbe. Gerda Lemmeren van de C.F. deed op vrijdag 2 december j.l. een vreselijke ontdekking: ze was haar loon kwijt! De hele afdeling werd onderste boven gekeerd, maar zonder re sultaat. ledereen had natuurlijk medelijden met Gerda. die juist 's avonds wou gaan winkelen voor Sinter klaas. Goede raad was duur, maar de hulp nabij. Want de heer J. Bras zette prompt een aktie op touw en ging met de pet rond. Niemand van de C.F. bleef achter en de pechvogel, die bijna over stuur was geraakt, was uit de brand. Over een goede sfeer gesproken! Laat nu 's avonds bij het schoon maken van de kleedkamer het loonzakje gevonden worden. Het gehele bedrag zat er in en een dolgelukkige Gerda Lemmeren kon 's morgens haar helpers hun bij dragen teruggeven. Maar uit dit voorval blijkt, dat men op elkaar kan bouwen op de C.F. medewerkers Als je 65 jaar geworden bent. gaan onwillekeurig je gedachten uit naar vroeger, naar het heden en naar de toekomst. Dan denk je terug aan de lijd. dat je je loopbaan als kruidenier begon. Hoe je van je moeder drie witte jassen kreeg en naar de beste chef, die destijds in ons bedrijf bekend was, werd gezon- j den. een kosthuis zocht en je verder in het vak moest bekwa men. Deze tijd is stellig de pret tigste tijd geweest in mijn gehele carrière. Hoe heel anders ligt de kaart vandaag op het gebied van op leiding en hoe heel anders ligt de kaart in de toekomst, want veel intensiever zal de opleiding tot bedrijfsleider zijn. Veel hebben wij met elkaar tij dens mijn loopbaan voor elkaar gebracht op de soliede grondslag die mijn vader gelegd had. Zeker j is dit niet mijn persoonlijke werk geweest, doch de kracht die uit- gaat van het met elkaar strijden I voor de zaak. om de beste kwa liteit te verkopen tegen onze be kende lage prijzen. De steun, die wij altijd van onze medewerkers van jong tot oud hebben onder vonden bij het verlenen van ser vice aan de klant is het succes van A.H. En als ik nu in de toekomst zie. dan is mijn taak overgedragen aan een jonge, energieke direc tie, die ook datzelfde doel na streeft om A.H. de toonaan gevende zaak te laten blijven, waar ieder zich geheel geeft voor het bedrijf. Ik geloof dan. dat wij allen vol vertrouwen de toe komst tegemoet kunnen gaan en ik hoop. dat de prettige samen werking die zo goed als altijd heeft bestaan, bestendigd moge blijven. Ik trek mij niet helemaal terug uit de zaak, maar het spijt mij altijd weer. dat ik geen kans zie vele van mijn oude vrienden in filialen en produktiebedrijven af en toe eens de hand te kunnen druk ken. Niets zou mij liever zijn. maar mogelijk komt die tijd nog eens, want ik neem nog geen afscheid van de zaak, die ons allen zo na aan het hart ligt. G. HEIJN lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll)

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 1