De heer Martens was al in 1923 chel Au slaap gevallen tussen de kofüebalen aan de kop 6 AH-FLITSEN Zo dit is dan een overzicht van de zieken. Voor dat het oude jaar gaat schei den wil ik namens ons allemaal op de produktiebedrijven onze direk- tie hartelijk dank zeggen voor de bijdrage aan ons personeelfonds. VA/IE IN DEZE TIJD met pensioen gaat, heeft in de levens middelenbranche gedurende zijn arbeidsperiode veel zien veranderen. Dit geldt wel in het bijzonder voor een man als de heer Martens, jarenlang bedrijfsleider van het filiaal aan de Westzijde te Zaandam. Want als de heer Martens gaat pra ten over zijn bedrijfservaring, dan is hij niet snel uitgesproken. In zijn gesprek komt dan de ploeg de winkel kant en klaar af- I I j- levert, ver-vooroorlogse bediemngs- De lieer Martens en zijn collega's zaak naar voren, maar eveneens j deden dat in die tijd zelf, met in- 1,1 derhaast aangenomen personeel, de meest moderne superman; 1 tiet was dag en nacht wecken en de werktijd van S morgens het zal niemand verwonderen, dat 7 uur tot 's avonds 10 uur of Ztl^Tfn later en het huidige probleem j slaap viel. van de werktijdverkorting tot Maar de zaak ging op tijd open, c li- i-i evenals 3 jaar later het filiaal 4b uur per week; de jaarlijkse Heuvelstraat in Tilburg. De Bra- drie-dagen-vakantie van vroe- bantse harten van de heer en me vrouw Martens brachten hen er toe deze zaak te vragen. Later in 1937 kreeg de heer Martens de winkel in Zaandam (bij het kantoor) aangeboden en hij aanvaardde deze. Opmerkingen j li van collega's als: „Man wat ga je zaak woont en de fleurige n0u beginnen? Iedere dag de baas over de vloer!", konden hem niet van zijn stuk brengen. ger en die van 15 of 18 dagen van nu; het sjouwen var. balen uiker van 100 kg naar een klant die een kwartier van d> kleinverpakking van nu. Heel deze evolutie op sociaal en zakelijk terrein heeft de scheiden de bedrijfsleider meegemaakt. Hy heeft dat beslist niet voor moge lijk gehouden, toen hij in 1923 op 22-jarige leeftijd chef werd van fi liaal Roermond, dat toen nog ge opend moest worden. De winkel daar was nog leeg en vanuit Zaan dam kreeg hij de sleutel mee. Kontrast ,,Ga de winkel maar klaar ma ken en openen", was zijn opdracht. Een kontrast met tegenwoordig, nu een gespecialiseerde openings- Zaanse mentaliteit Nu in 1960 zegt hij van zijn Zaandamse periode: ,,Ik heb het altijd mijn gemakkelijkste zaak gevonden. Er moet evenals elders hard gewerkt worden, maar er vverden dan ook goede resultaten bereikt. De mentaliteit van de Zaankanters ligt mij wel". En over de bazen, die zo dicht bij waren: „Natuurlijk kreeg ik meer bezoek dan wie ook. Maar waarom zou je daar bang voor moeten zijn Ik heb altijd mijn best gedaan de zaak zo goed mogelijk te ver zorgen, maar in Roermond en Begin verschrikkelijk Over de ZB zegt de heer Martens: „In het begin was het ver schrikkelijk en ik dacht dat ik het niet zou vol houden. Vergeet U niet dat ik de 6e ZB kreeg, dus er was nog weinig ervaring. Ook moesten wij bijna alles zelf voorver pakken en de kaas- en vlees- warenafdeling was nog geheel op bediening afgestemd. Dat gaf steeds bijzonder veel zorg. Maar gelukkig raakten wij vrij snel ingespeeld en ik ben dan ook overtuigd ZB'er ge worden en gebleven". Lang op gehoopt En over de supermart: „Daar heb ik lang op gehoopt, maar het was in verband met de benodigde ruim te moeilijk te realiseren. Toen deze uiteindelijk kwam, was het voor mij te laat. Want al had ik me er veel van voorgesteld, ik kon me toch heel goed het direktie-stand- punt voorstellen, dat men mij en kele maanden voor mijn pensione ring niet meer met de leiding wil de belasten. Daarom neem ik nu afscheid als assistent-bedrijfsleider en 't moet me van het hart, het is geen ge makkelijk afscheid". Kollega Holkamp ving 63 zalmen in Canada Hier ben ik dan nog eens om te schrij- ven hoe ik mij hier eer- fW f r maak. Nu, wij - zijn een keer t v of wat aan het vissen ge- fof weest en heb- ben aardig wat gevangen ook, maar geen forellen hoorzoals er in de Flitsen stond, maar zalm. Ook het personeel namens onze zieken voor de versterkende mid delen die zij van U allen mochten ontvangen. Dan wil ik dank bren gen aan Ir. W. A. Eggers en de afdeling personeelszaken, voor de goede samenwerking die ik steeds mocht ondervinden ten aanzien van ons fonds. Ik hoop dat ook 1961 weer zo mag zijn. Een gezellig onderonsje tijdens de lunch in het O.G. En wel 63 mooie, niet overgroot, maar toch ongeveer 2Yi a 3 pond zwaar en die zijn erg lekker. Maar nu is 14 dagen geleden de jachttijd geopend. Een vriend van de jongens heeft al twee mooie herten geschoten, bokken met een prachtig gewei; nu daar hebben de jongens ook hun deel van ge had en wij eten nu haast alle dagen bout. Overdag als de jon gens aan het werk zijn, ben ik bezig in de tuin. Een beetje wie den en plukken en aardappelen rooien, dus ik verveel mij hier geen moment. Ook ga ik wel eens met een van de vrienden mee met I de auto naar Kamploop, een hele mooie stad. Ook ben ik mee ge weest naar een grote fruitboom gaard. Nu, daar keek ik mijn ogen uit. Zoiets had ik nog nooit ge zien. van alles groeide daar: ap pelen, peren, perziken, abrikozen en verschillende notenbomen, ha zelnoot, walnoot enz., teveel om op te noemen. Een fantastisch mooi gezicht. Ziezo, nu weten jullie weer wat I van mij, dus tot de volgende keer. i Allemaal de hartelijke groeten en tot ziens in Holland. Fam. A. HOLKAMP. Merritt (B.C.) Box 42, Canada. Wij zullen eerst maar weer be ginnen met de feestkalender. Mej. W. Jagt van de linnenkamer heeft haar 7y2-jarig zakenjubileum ge vierd en wij geloven wel dat het een mooie dag is geweest voor Wietske. Op de receptie van me vrouw De Wit waren vele kolle ga's aanwezig om hun felicitatie aan te bieden; wij hopen dan ook dat het een onvergetelijke dag is geweest. Het 40-jarig huwelijks feest bij de familie Ton is prettig gevierd temidden van de huisge noten en vrienden. Ook de Onder houdsdienst wilde niet achter blij ven en stuurde een mooie fruit mand en voor de bruidegom een doos sigaren. Op 23 december hoopt de heer Brueys zijn 25-jarig zakenjubileum te vieren en wij ho pen dat hij nog vele jaren met vreugde zijn arbeid zal mogen doen. Ook de heer Klitsie viert op dezelfde datum (23 december) zijn 25-jarig zakenjubileum en wij wensen ook Klitsie nog vele goede en gezonde jaren toe. Er komen straks ook nog een bruid en bruidegom in ons bedrijf, zij hebben al een huis ook, tot grote vreugde van de bruid; de bruidegom heeft grote plannen om zijn bruid straks zo groots moge lijk te ontvangen in hun woning. Op 31 december vieren de heer en mevrouw Martens hun 25-jarig huwelijksfeest, dus ook een groot gebeuren en wij hopen dan ook dat dit bruidspaar nog vele jaren temidden van hun kinderen ge spaard mag blijven in de beste ge zondheid. Het aantal zieken is de laatste weken wel wat toegenomen, wat ook wel toe te schrijven is aan het slechte weer. De heer M. Hartog is ook al weer enkele weken thuis, en de heer Bets is steeds vol goe de moed om aan het werk te gaan, maar steeds tevergeefs. Wij hopen dat deze wens van Bets gauw in vervulling zal gaan. Na enige weken in het ziekenhuis te zijn geweest is mejuffrouw T. Groot- huesheitkamp weer thuisgeko men, wij hopen voor Truus dat ze weer wat opgeknapt is en haar gezondheid weer spoedig terug mag keren. Terwijl ik zat te schrijven kwam er nog een ge- boortebericht binnen; ik dacht al, het is een rustige maand wat de geboortes betreft. Bij de familie P. IJskes (chauffeur) werd woens dag 23 november een dochter ge boren die de naam Marieke heeft gekregen. Wij willen deze ouders dan ook feliciteren met deze doch ter en hopen dat zij in de beste gezondheid mag opgroeien tot vreugde van haar ouders en me vrouw spoedige beterschap toege wenst. Nu gaan we onze ziekenlijst weer vervolgen. Mejuffrouw C. Oos- tingh die enkele weken het bed moest houden, is weer aan de ar beid getogen. Ook de heer Speets is na de operatie weer aan het werk. De heer J. Boon (kaasafd.) moest opgenomen worden voor een knie-operatie, dus Jan, namens ons allen een spoedig herstel toe gewenst en weer gauw beter wor den. De heer J. Schoolenaar (KB) moest ook een paar weken het bed houden maar is nu weer aan de slag. De heer F. Rosiëlle (CM) is ook al enkele weken thuis i.v.m. een gebroken knieschijf. Hij zit in het gips, maar wij zullen hopen dat alles een gunstig verloop zal hebben. Mejuffrouw A. Marijnis- sen (SKB) is nu ook weer aan het werk na het herstel van haar zwe rende kaak. Ja Ans. even eerder naar de tandarts hoor. Mevrouw Van Wijngaarden is ook al drie weken thuis (onze welbekende kookster). Zij moet rusten, dus mevrouw, het allerbeste toege wenst en doe Uw best om gauw beter te zijn. De heer W. Veerman (KB) is na de neus-operatie weer druk aan de banketletters gegaan. Die kunnen niet wachten, Wallie! Begin november zijn de tafeltenniskompetities weer begonnen. De teams waren grondig „in de revisie" geweest, zodat wij met nieuwe hoop en moed de toekomst tegemoet zagen. In totaal heeft onze ver eniging dit jaar 5 teams in de kompetitie, 2 dames teams en 3 heren teams. Onze vurigste wens is natuurlijk om onze ver loren positie van verleden jaar weer te heroveren. Ongeslagen Het le team was tot 21 november nog ongeslagen. Op 21 november moest het le team tegen Treffers uit Wormer- veer spelen en dat beloofde een spannende strijd te worden, daar beide teams de koplopers waren. Helaas moest op deze maandag avond A.H. I zijn eerste nederlaag incasseren. Het team werd op prachtige wijze door Treffers ver slagen en iedereen die aanwezig was (veel brandweerlieden) heb ben genoten van een spannende strijd. In de tweede helft van de kompe titie zal A.H. I moeten tonen wat het waard is en misschien lukt dat dan wel. Het tweede team staat nu nog ongeslagen aan de kop en dat zal zo wel blijven tot 15 de cember. Op deze datum zal A.H. II de strijd aan moeten binden met de tweede koploper uit deze groep n.l. A.S.S.V. Deze wedstrijd wordt ge speeld op het 2e perron van het Amstelstation, om 8 uur. Allen ho pen we natuurlijk dat A.H. deze strijd zal winnen en dan zal A.H. II het volgende jaar weer in de 3e klas zijn teruggekeerd. De overige teams doen ook hun uiterste best en staan zeker ook niet onverdienstelijk. Al met al kunnen we zeggen, dat we in de tweede helft van de kompetitie heel veel spanning zullen verwach ten. Wij wensen alle teams dan ook van harte sterkte en heel veel sukses. Voordeoverweg Onlangs stond ik met m'n fiets voor een spoorwegovergang te wachten. Naast mij stond een oudere dame met achterop haar fiets een meisje van een jaar of vier. De overweg bleef lang gesloten en het kleine meisje werd wat onrustig en begon in haar fiets- bakje te schommelen. Oma schrok even van die onge wone handeling en had moeite haar fiets overeind te houden, en zei tegen haar kleinkind: ,,Pas op, Nelly, anders valt oma hoor", waarop de kleine argeloos vroeg: ..Heb ik dan twee stukken oma's?" Tilburg beslist niet minder dan in Zaandam. Zou je er trouwens ooit in slagen om je twintig jaar lang uit te sloven voor het oog van de baas?" „Bij de tijd" Een andere reden waarom Zaan dam hem na aan het hart ligt: hij kreeg daar volop de kans „bij de tijd" te blijven. Dat bracht ook drie verbouwingen met zich mee. Eerst tijdens de oorlog de volledige vernieuwing van de BZ-inventaris, vervolgens in 1953 de verbouwing tot ZB en tenslotte in '59-'60 de uitbreiding tot Supermart.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 6