Beeld van bedrijvigheid en kracht over rumoerig bouwterrein van D.C. „Brush up your English'' Efficiëntere planning' Vader wisf hei ook niei Nieuwe bestuursleden Pensioenfonds Caïssa op bezoek Jeugdige overmoed Nieuw personeel produktiebedrijven kantoor GEHUWD AH-FLITSEN 5 Zwarte rookwolken en sissende witte stoompluimen RECHTS NAAST DE ingang, staat de direktiekeet van het archi- Trilnaalden tektenbureau met daarachter de aannemerskeet, verder ge- Naast de lossteiger van de beton- reedschap- en fietsenbergruimten en een groot schaftlokaal. Ge- palen is men bezig een centrale zien vanuit de ingang, vallen het eerst de 5 heistellingen op, betonmenginstallatie te bouwen ieder met 7 man bedieningspersoneel. Elke stelling heeft een aantal vakken af te werken, waarin het palenplan van het D.C. is verdeeld. De „stoomkarren" moeten regelmatig van voeding water en van brandstof (grote briketten) voorzien worden. De zwarte rookwolken en de sissende witte stoompluimen, de dreunende korte slagen van het heiblok en de geschreeuwde aanwijzingen van de heibaas aan zijn mannen vormen een tekenend beeld van de bouw- aktiviteit. Als belangrijk ,,half- fabrikaat" voor hun produktie hebben de stellingen betonpa- len nodig, waarvan de langste 21.30 m zijn. Elke dag worden per schip ca. 60 betonpaJen aangevoerd, waarvoor aan de oostzijde van het terrein bij de insteekhaven een steiger is ge bouwd met losinstallatie en spoor rails. Deze palen, die ruim 8.000 kg per stuk wegen, worden tijde lijk opgeslagen onder de z.g. tra versen (speciale hijsinstallatie) waarna ze door een diesellokomo- tief op spoorwagentjes over één van de drie smalspoorlijnen naar de stellingen worden gebracht. Nog roestige chaos Er zijn 5 lokomotieven voor dit vervoer, terwijl een jeep kleine bouwmaterialen door het terrein sleept en het zand- en grondver- voer door zware vrachtauto's wordt verricht, die over geïmpro viseerde wegen door het bouw terrein aan- en afrijden. Er is een timmerwerkplaats, waar de bekistingen worden gemaakt, die voor het bouwwerk nodig zijn, de voorlieden, de uitzetters en de sjouwerlieden zijn druk in de weer; tegelijkertijd is een ploeg van 12 betonijzervleehters bezig met de bewapening van de beton- balken op maat te knippen en te buigen, waarna straks volgens te kening, uit de roestige chaos van betonijzer op kunstige en kundige wijze de ruggegraat van de beton- balken wordt samengevlochten. „Koppensnellen" Aan de zuidzijde vlak bij het wa ter, heeft men na het heien van de palen de koppen hiervan al stuk geslagen („koppensnellen") om het betonijzer van de palen in te kunnen voegen in de bewapening van de betonbalken. Maatregelen voor: DE PLANNING - het volgens plan vaststellen van de aard en de hoeveelheid der produk tie - is thans systematischer ge organiseerd. De heren G. Hoorn, C. Govers, P. C. Vink, P. G. Zwarts en W. F. Nolte zijn namelijk met anderen belast met het opstellen van een jaar plan. Hierin wordt afdeling voor afdeling nagegaan, of de ma chines onderbezet, overbezet of juist bezet zijn. Overbezet? Wanneer de machine overbezet is, moet worden overwogen of door overwerk of ploegenwerk in het tekort aan produktie- kapaciteiten kan worden voor zien, of dat er nieuwe machines moeten worden aangeschaft. Indien blijkt, dat de produktiebe- drijven niet kunnen voldoen aan de behoefte van het verkoopappa raat, zal de inkoop ingeschakeld worden, voor een mogelijke aan koop bij derden. Reklame-aktie Dit overleg is bedoeld om tot een doelmatige werkwijze te komen. Indien afdelingen of machines on derbezet zijn, kunnen reklameak- ties worden voorbereid om tot een hogere verkoop en daarmee tot een hogere produktie te komen. Mijn zoon is sinds kort op de Ambachtsschool en vanzelfspre kend komt hij 's avonds met zijn huiswerk op de proppen. Wanneer de opgaven een beetje moeilijk zijn moet vader of moe der wel eens bijspringen. Toen hij onlangs weer met een probleem zat te worstelen, vroeg hij: Zeg paps, wat is nou eigen lijk een scheef parellelopipedum?" Maar ik moest hem het antwoord schuldig blijven. Zoonlief vond dit bepaald niet zo erg, want als enig commentaar zei hij: ,,'t Geeft niet, hoor paps, dat u het niet weet, ik wist het immers ook niet." Het grondwerk is daar in volle gang, om de gevelbalken op de juiste diepte te kunnen stellen. Slechts een smal dijkje scheidt de voor de balken ge graven gleuf van het kanaal. Het uit graven van de kelder, aan de noord zijde van het terrein, om deze op de juiste diepte te krijgen en gelijk te maken voor de heistelling, is klaar en 't heien is in volle gang. Deze reusachtige put wordt bemalen, het grondwater wordt doorlopend weggepompt, om dat werken in de put anders onmoge lijk zou zijn. voor ca. 80 kubieke meter beton per uur. Het droge cement in bulk, alsook zand en grint zullen per schip aangevoerd worden, met wa ter tot beton gemengd en met pompen via buizen na^r de beton- stortplaatsen gebracht worden. Voor het geval de pompen on klaar raken, staan motorbe- tonkruiwagens in reserve. Als het beton gestort wordt, zal men met trilnaalden de beton- massa in de bekisting en tus- ten de bewapening zodanig in trilling brengen, dat de door de bekisting bepaalde vormen tot in alle hoeken gevuld wor den, luchtbellen verdwijnen en het betonijzer goed omsloten wordt. Spanning stijgt De heer Van Honschoten, hoofd opzichter van het architektenbu- reau De Weger en Van der Aa, is tevreden over de gang van zaken; men is nu nog binnen de grenzen van het tijdschema. De spanning stijgt echter, naar mate de winter nadert, want kan heien doorgaan tot ca. -3° C., be- tonstorten zal al bij 0° C. moeten worden stopgezet. Saar evenredige vertegenwoordiging Onlangs hebben de verzekerden bij het N.V. Pensioenfonds Albert Heijn drie kollega's voorgedragen voor benoeming tot lid van de raad van bestuur. Enerzijds was de heer H. Dil aan de beurt van aftreden. Anderzijds was het nodig het aantal leden van de raad van bestuur op te voeren met twee leden tot het statutair toegestane maximum van vijftien. Dit laatste in het kader van het streven naar een evenredige ver tegenwoordiging naar aantal per soneelsleden per bedrijf. De aan vulling moest geschieden uit de restaurantbedrijven en uit de melkbedrijven. De heer Dil was om gezondheids redenen niet meer beschikbaar. De volgende verzekerden zijn voor voordracht gekozen. Voor de vakature restaurantbedrijven: 1. M. P. J. van der Heijden 2. B. J. Jans Voor de vakature melkbedrijven: 1. H. Weima 2. W. F. van Oostveen Voor de vakature H. Dil: 1. J. van Dijk 2. C. Kramer Fietsgeldvergoeding De Kontaktkommissie heeft ver zocht om herzieningen van de fietsgeldvergoeding. De direktie eeft geen bezwaren tegen her ziening, doch gaat er van uit dat de vergoeding niet hoger mag zijn dan de werkelijke gemaakte kos ten. Indien men van een openbaar ver voermiddel gebruik maakt zijn deze gemakkelijk vast te stellen, doch voor een fietsgeldvergoeding zal de regeling gebaseerd zijn op het aantal gereden kilometers. Er zal nu in eerste instantie, aan de hand van een plattegrond, na gegaan worden hoeveel kilometers men per dag moet afleggen. Aan de hand van deze gegevens zal de direktie een voorstel, t.a.v. vergoedingen aan de Kontaktkom- missie voorleggen. Ook van de zijde van de Kontakt- kommissie is een voorstel gedaan, doch dit laatste zal nog even wor den aangehouden, om beide voor stellen naast elkaar te kunnen overwegen. De koppen van de geheide palen aan de Zuidkant van het bouwterrein zijn al gesneld. Men brengt thans de bewapening aan van de betonbalken. DINSDAGAVOND 22 novem- ber 1960 is een simultaan- wedstrijd gespeeld in het film zaaltje. Twee schakers uit ons bedrijf, de heren A. Slob en H. v. d. Stadt, hebben het opgeno men tegen 24 kollega's. Zij schaakten alternerend, d.w.z. maakten om de beurt de ronde langs de rij borden. Na onge veer 3 kwartier vielen de eerste koningen, en wel die van de Hoewel veel aktiviteit ontwikkeld heren C. Koelemay en D. van Dijk. Toen bleef het veld van denkers lange tijd intakt al na men de netelige situaties op de 64 velden toe gezien de span ning die zich op veler gezich ten aftekende. De beide simultaanspelers slaag den er in bijna alle stellingen grondig te ondermijnen. Verlies op één bord Hun suprematie bleek op het einde van de avond duidelijk, al waren er enkelen die tot 't uiterste weer stand boden en pas tegen 23.30 uur de vlag streken. Het resultaat van deze simultaan- wedstrijd was, dat de heren Slob en v. d. Stadt 23 partijen wonnen en slechts aan één tegenstander, de heer L. A. S. Kloos, het zoet der over winning gunden. Een woord van waardering aan de twee schakers, die zich zo be kwaam van hun vermoeiende taak hebben gekweten en aan de heer J. Keijzer, die de avond heeft ge organiseerd, is zeker op z'n plaats. Hoe gezellig deze avond verlopen is mag blijken uit de afspraak het niet bij deze avond te laten, maar in het begin van het volgend jaar nogmaals een simultaanwedstrijd wordt, waarvan getracht is hier boven een overzicht te geven, zijn de afmetingen van het bouwter rein zo groot, dat men bij het over zien niet de indruk krijgt, dat er totaal ruim 100 mensen werken. Om onder deze omstandigheden toch een vlot kontakt tussen op zichter, uitvoerder, voorlieden en werklieden te verzekeren, heeft men dan ook een luidspreker-in stallatie op vele punten van het bouwterrein aangelegd, waarvan de centrale in de aannemerskeet is geplaatst. Inmiddels zijn de heren, die als nummer één op de voordracht stonden, benoemd tot leden van de raad van bestuur. Als zodanig zijn zij geïnstalleerd in de vergadering van deze raad, welke op 23 no vember j.l. werd gehouden. Ook geschreven tekst Een deel van de lessen wordt ondersteund door de daarbij behorende geschreven tekst die Leer een taal als vrijetijdsbesteding DE B.B.C. ZENDT iedere dag op een in Nederland goed te u ontvangen golflengte lessen in de Engelse taal uit. Deze les sen zijn afwisselend bestemd voor gevorderden - of voor „inter mediate Zij worden geheel in het Engels uitgezonden. Met elkaar vormen zij voor hen die al iets van de Engelse taal ken nen een prachtige gelegenheid om hun kennis bij te houden en uit te breiden. voorkomt in een door de B B.C. uitgegeven weekblaadje (ƒ2.75 per jaar). In heel de wereld zijn bovendien luisterclubs gevormd die de te be luisteren lessen vooraf bespreken. Ook in Nederland zijn zo tientallen luisterclubs. Ook Zaandam kent van die clubjes. „Intermediate" Eén hiervan heeft z'n voorbespreking op donderdagavonden. Deze is afge stemd op „intermediate". Wie hier wat meer van wil weten of zelf een luistergroep wil vormen, kan zich in verbinding stellen met de heer A. Pilger (hoofd van onze opleidings school. toestel 305). Voor hen, die nog niets van de En gelse taal kennen, zijn de uitzendin gen absoluut te moeilijk. Het bestuur van de personeelsver eniging wil, als hier voldoende be langstelling voor bestaat, wel zien ook voor beginners een niet- schoolse kursus te beleggen. Bijna iedere jongen is tegenwoor dig lid van één of andere sport club. Of het nu kortfbal, voetbal of athletiek is, dat geeft niet, maar gesport moet er worden. Het sporten brengt echter mee, dat hiervoor een keuring moet plaats vinden door een arts. Toen dan ook Klaas laatst ge keurd moest worden voor de voetbalsport en de dokter na een grondig onderzoek verklaarde: „Je bent kerngezond en je hebt een sterke body", was het ant woord van Klaas: „Dat zal wel, dokter, anders hadden ze me ook geen spil gezet in m'n elftal". Wij heten welkom E. Vet C.F. G. Ruizeveld-Kat C.F. B. H. Suidema V.A. D. Paans V.A. P. A. Kornet-van Zijl L.F. J. C. Boom K.B. J. de Bruijn K.B. T. T. Kleine-Mekkering K.B. G. van Lommeren C.F. A. J. Eshuis V.A. A. Leistra K.B. D. Blecker K.B. F. S. Klaassen-v. Ommeren K.B. H. M. de Vries-Lauw K.B. P. A. de Rover-v. d. Hof K.B. G. P. Piening V.A. C. A. Braas K.B. A. C. M. Hoogland K.B. J. A. Manguns-Bouma K.B. A. Walstra-Hiemstra K.B. C. Bijlsma Exp. F. Benjaminus-van Elburg K.B. J. Moes C.F. M. P. M. Lambinon V.A. F. D. M. Salomons K.B G. v. d. Horst-de Keijzer KB. P. J. Westcrhof-Duine K.B. A. Gort O.G. H. H. van Rein K.B. W. van Rein K.B. A. Kiss-Hoff C.F. R. Westerhof V.A. C. P. J. Krom K.B. T. O. Zwiebel K.B. C. de Groot C.F. f. L. E. Amstelveen C.F. A. M. L. Kager-Kessclaar C.F. J. L. Smulders-Nitschmann K.B. M. M. Gieben K.B. C. E. Krom K.B. P. A. Fraikin V.A. L. Zeevat C.M. H. A. van Wijland V.A. A. Dijkstra C.F. R. W. L. Cornelis O.D. A. Bakker Techn. Bureau J. H. Letsch Org.afd W. Neijzing Faktuurafd. M. Stroef Retourafd. A. M. Kaaijk Lichtkamer B. de Graaf Korrespondentieafd. P. Baars Filialenbureau K. Thomas Kostprijsafd. H. J. D. Groot Org.afd. J. Ph. Weekhout Kantine A. van Mourik (Bedrijfs Ekonomische Afd.) met mej. H. Goedvolk. A. J. Teeling (Prijsafde- ling) met mej. A. J. Bal- tus. W. de Wit met mej. D. Nijmeijer (Afd. Org.) Op het Sinterklaasfeest bracht Piet bedeesde kinderen aan het lachen.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 5