Veel premies in de ideeënbus De heer G. Hoorn chef de bureau Chefs van DC-afdelingen vergaderden Wijziging tariefpremie voor damespersoneel Mode show Exkursies van A.H.'s gepensioneerden De heer Kraaij direkteur pensioenfonds AH-FLITSEN De heer IHHB59H Sondij be houdt de lei- üfl ding over de -5 gehele vorme- 39 rij, doch zal in I het bijzonder zijn aandacht gaan wijden aan de choco- ladespuitinstallatie die geheel in de lijn van de ontwikkeling bij zonder sterk belast zal worden. Hij wordt op de afdeling ter zij de gestaan door mej. A. van Weely, die met een toezicht houdende taak over de afde ling verpak kingsmachines (repenmachi- nes, hagelin- Met ingang van 10 okto- ber j.l. is de heer G. Hoorn benoemd tot chef de bureau. Hij volgt daarmee de heer C. Kraaij op, die zich geheel aan het pen sioenfonds gaat wijden. Zoals bekend is, heeft de heer Hoorn op 1 januari 1960 de lei ding op zich genomen van de planning. Deze tak van dienst, die hij nu uit hoofde van zijn nieuwe funk- tie automatisch onder zich heeft, zal zijn bijzondere aandacht blij ven houden. Zeker in het begin. Daarnaast hield hij zich bezig met de bestudering van uitlopende pro blemen, die de bouw, inrichting en administratie van het D.C. aan kleven. pakmachines en cellofaneerma- chine) zal worden belast. Haar plaats op de glaceerafdeling en de pakkamer wordt ingenomen door de heer A. Stens. De heer Stens is bij Albert Heijn geen on bekende. Bedrijfservaring Na ettelijke ja- 1958 ons bedrijf verlaten, omdat wens te kennen gegeven weer naar Zaandam en naar Albert Heijn terug te keren. Toen tengevolge van de produktie- opvoering een reorganisatie nood zakelijk bleek, is er met de leiding van de C.F. gesproken over de meest gewenste oplossing. De indiensttreding, per 28-11 j.l., van de heer Stens, die over een ruime bedrijfservaring beschikt, is daarbij algemeen toegejuicht. 17-10: André, zoon van v. d. Vel den (Bedrijfs Ekonomische afdeling). 21-10: Robert Eric, zoon van G. Vermeeren (afd. rekening courant 19-11: Anna, dochter van H. Al- gera (afd. Groothandel). Nadat een gewijzigde tekening van het Technische Dienstgebouw aan de heren is voorgelegd, komen de vragen en opmerkingen los. „Waar moet ik nu twee vracht auto's tegelijk laten wassen?" vraagt de heer E. Martens, chef vervoer. Zo worden van het D.C. en de D.C.- afdelingen de plannen besproken en zo zullen, naarmate de bouw vordert, de vele stukjes van de legkaart voor wat betreft de inrichting van de af delingen, de werkwijze, de taken en de instrukties, in overleg aan elkaar gepast worden. V.l.n.r. ziet u de heren: J. Maas, chef magazijn M. van Vliet, chef kaasafdeling S. Meijn, voorman uitzetruimte J. Krijt, voorman Divers-Vrio maga zijn J. Ph. Ypma, personeelschef, die ook voor deze groep verantwoordelijk is voor het opleidingsprogramma P. J. Goudriaan, administrateur D.C. J. G. Krijt, B.L.-D.C. en voorzitter van deze vergaderingen. A. A. Koopman (op de rug gezien), chef bedrijfsbureau en huidig chef van de heren die straks naar het D.C. gaan. E. Martens, chef vervoer, in gesprek over zijn vrachtauto's. Chef S. Vos van de emballage afdeling is links op de foto net niet zichtbaar, evenals de heer W. Hae- ser, chef organisatieafdeling, terwijl chef J. Groot afwezig is i.v.m. zijn in werk-programma DE IDEEËN OVER DE maand oktober waren dit keer bijzonder verheugend, zowel voor de inzenders als voor de kommissie die ze behandelde, resp. beloonde. Het blijkt dat in alle geledin gen van ons personeel vee! belangstelling bestaat voor de ideeën bus en dat deze „lekker loopt". Het beste idee is deze maand van de heer K. Groen van de K.B. die met een idee om de elevatorplaat van de B.W. 5 te verwarmen, 80,— verdiende. De heren J, M. Overmeer en Zo was er een idee over het blik- C~ RU^r^^r^-, lkenwassen en het nabehandelen v7. Dloemsma volgden hem op f ,1.1.. van fondant dat berekend werd op de voet met een aantal ideeen 70.beloning, terwijl ook de die betrekking hebben op S B \erplaatsing van een fondantketel IV. Deze heren hebben enkele een beloning van 70.oogstte, denkbeelden gehad en deze in nauwe samenwerking uitge- Totaal 327,50 werkt. Zij boekten daarmede i Voor een idee over het reinigen sukses in de vorm van een op- van de bakjes borstplaat kon voering van de produktie en 'JV gekend worden en voor li Ii I een ,dee over bliksteunen was een een vergemakkelijking van het waardering van 20.— op zijn werk. plaats. Het wassen en drogen van rubber- vormen leverde f 15,op, terwijl tenslotte nog f 5.waarderingspre mie werd toegekend voor een voor stel om de af blaasapparatuur te ver anderen, hetgeen niet uitvoerbaar bleek. Alleen op de S.B. kon dus in totaal voor ideeën een premie gegeven worden van 230.hetgeen toch wel bijzonder hoog genoemd mag worden, temeer daar er nog ver schillende ideeën in" deze afdeling op uitwerking wachtep. Tenslotte waren er nog twee ideeën van resp. f 10,en 7,50 voor d<- smeerders en voor de deegmakers waardoor de totale beloning deze maand kivam te staan op f 327,50. Een voorstel over verpakking dat werd ingediend in de maand okto ber moet nog op behandeling wachten. Mej. D. Nijmeijer (l.) is op 16 november j.l. getrouwd. Bij haar afscheid van de afdelingen Organisatie, Arbeidsstudie en S.K.B. werd deze groepsfoto als herinnering gemaakt. De dames Evelien IJff en Willy Ebell (staande v.l. n.r.) toonden on langs twee mo dellen jasschor- ten. Alle meisjes vulden op een papiertje in wat ze van de schor ten vonden. De verkregen gege vens worden in het uiteindelijke model verwerkt. Over enige tijd doet de nieuwe bedrijfskleding zijn intrede. 23-12 P. de Brueys (B.A.), 25- jarig zakenjubileum 23-12 J. Klitsie (O.D.), 25- jarig zakenjubileum. 31-12 E. F. Martens (Vervoer), 25-jarig huwelijksfeest. In een van de vorige vergaderin gen van de Kontaktkommissie is gesproken over een bezoek van onze gepensioneerden aan de pro- duktiebedrijven. De bedrijfsleiding vindt het een goede suggestie die ook bij de oude garde in de smaak zal vallen. Het is echter beter de data van de bezoeken te kiezen in een wat gunstiger jaargetijde om het plezier in de exkursies door goede weersomstandigheden te verhogen. Eindloon gelijk MET INGANG VAN 1 januari 1961 wordt de maximum tarief-premie van de dames ge wijzigd en gebracht van 30 op 20 Deze verandering heeft natuur lijk geen invloed op het eind loon, omdat het basisuurloon voor meisjes en vrouwen naar evenredigheid zal worden ver hoogd. Door deze zuiver administra tieve maatregel wordt voor de dames dezelfde regeling van kracht als voor de heren. Produktieopvoering maakte reorganisatie nodig Met beter weer MET INGANG VAN 1 januari 1961 zal er een wijziging komen I I in de organisatie van een deel van de C.F., t.w. de vormerij, glaceerafdeling en pakkamer, en de afdeling verpakkingsmachi nes. Als een logisch uitvloeisel van de vermeerdering van de produktie en daarmee gepaard gaande toename van het perso neel, zal er een uitbreiding van de dagelijkse leiding plaats hebben. Veel nieuws op til Er zijn op administratief gebied grote veranderingen op til. Er zijn thans onderzoekingen gaande die een aanpassing van de admini stratieve hulpmiddelen aan de ko mende ontwikkeling JD.C.! beogen. Dit houdt een modernise ring in van het administratieve apparaat dat in verschillende fa sen zal verlopen. De heer Hoorn liet zich waarde rend uit over de medewerking die hij van de chefs en het personeel had ondervonden tijdens zijn in- werk-periode en zei er verheugd over te zijn, dat er zo'n goede geest heerst. HE HEER C. KRAAIJ is benoemd tot direkteur van de N.V. U Pensioenfonds Albert Heijn, een titel die in dit verband voor heen niet bestond. De nieuwe direkteur, die al sinds 1946 deel uitmaakt van het dagelijks bestuur, heeft zijn funktie van chef van de administratie neergelegd om zich geheel aan de belan gen van het pensioenfonds te kunnen wijden. De heer Kraaij maakt thans deel uit van de concernstaf. Deze verandering van de werk-1 zaamheden van de heer Kraaij is een direkt gevolg van de groei van het pensioenfonds. Geweldige groei De uitbreiding van het pensioen fonds heeft gelyke tred gehouden met de groei van het bedrijf. Was er in 1950 nog sprake van een vermogen van ruim 3 miljoen gul den, nu tien jaar later is dit be drag de 20 miljoen al aardig ge naderd. Zolang het fonds klein was kon het bestuur de zaken nog wel naast de normale dagelijkse arbeid behartigen. Maar het valt te be grijpen dat het allengs uitdijende fonds meer dan incidentele aan dacht ging vragen. De grote bedragen die de laatste jaren in het pensioenfonds zijn ge stort hebben tot gevolg gehad, dat op het terrein van de beleggingen veel extra aandacht nodig was. Oplossing De oplossing is thans gevonden doordat de heer Kraaij de taak is opgelegd zich volledig aan het pensioenfonds te wijden. Aan de taak van het dagelijks bestuur, waarvan de nieuwe direkteur dus deel uitmaakt, is in feite niets ver anderd. De samenstelling is verder niet gewijzigd. Mr. Dr. P. E. J. Bomli is voorzit ter, de heer C. Kraaij administra teur met de titel van direkteur. De heer G. J. Hermanides is se- kretaris.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 3