Vruchtbare vergadering tussen Direktie en kontaktkommissie „Volksgezondheid nummer één" «Witte Schaap» met een vlekje 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 17e jaargang - No. 11 December 1960 Verantwoordelijk eindredakteur J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Aan dit nummer werkten mee: J. Ph. Bartelson, W. J. S. Bos, M. J. H. Grooten, J. Hali Jr., K. Holkamp, L. J. A. S. Kloos, J. G. Krijt, W. van Maltha, d. Meer, H. van Petten, A. H. Pilger, G. A. van J. J Rooijen, J. Zeeman. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. De heer G. Heijn voor de TV-camera's ,,Bij de totstandkoming van Algemene Maatregelen van Bestuur die voortvloeien uit de Warenwet, wordt een advies uitgebracht door een commissie van industriëlen en wetenschapsmensen rv I I l I naar de middag, hetgeen men met De industrie kan zijn bezwaren naar voren brengen, maar de OP 5 NOVEMBER waren de direktie en de kontaktkommissie in vergadering bijeen. Nadat de heer Eggers de vergadering geopend had, heette hij in het bijzonder dominee Wethmar wel kom, die als gast aanwezig was. Hij verdiept zich in de mense lijke verhoudingen in de industrie en maakt in dit verband enkele bedrijfsbijeenkomsten mee. Na dit speciale welkomstwoord van de heer Eggers ging de vergadering over tot het bespreken van de vele hangende kwesties. Als eerste punt kwam de ver-1 strekking weer aan de orde. In 1 de vorige vergadering werd door de kontaktkommissie ge vraagd of het mogelijk is wat meer variatie in de verstrekking te brengen. Jubilea Ontspanningsgebouw Langzamerhand voltrekt zich de verbouwing van het Ontspan ningsgebouw. Men hoopt begin februari 1961 met de werk zaamheden klaar te zijn. Gewoonlijk werden de 7%- en de 12%-jarige jubilea 's morgens ge vierd. In verband met enkele di- rektievergaderingen werd de vie ring een paar maal verschoven wetenschap heeft het beslissende woord, daar het belang van de volksgezondheid nummer 1 is." Dit zei de heer G. Heijn, lid van I gen zekere risico's met zich mee- de Raad van Bestuur op 9 novem- brengen, die soms ondanks ja- ber j.l. in het VPRO-TV-program- renlange wetenschappelijke onder zoekingen tevoren niet vastgesteld kunnen worden. Men bepleit daar om een uiterste voorzichtigheid bij het gebruik van deze toevoegin gen. Hoe staat de industrie zelf hier tegenover? Het antwoord hierop gaf de heer Heijn. ma „Wat eten wij?". De heer Heijn werkte aan dit pro gramma mee in zijn kwaliteit van industrieel lid van de bovenge noemde adviescommissie, waar van het bestaan wordt voorge schreven door de Warenwet. Het programma handelde in het bij zonder over de chemische toevoe gingen aan de levensmiddelen. Na de veelbesproken Planta-affai- re is het een vaak gestelde vraag, of er wel voldoende controle is op de produkten van de moderne levensmiddelen-industrie. Behalve natuurprodukten worden voor al lerlei doeleinden (smaak, houd baarheid, kleur etc.) ook andere bestanddelen toegevoegd. Dit begint trouwens al vóórdat een produkt de fabriek bereikt. In land- en tuinbouw worden veel be strijdingsmiddelen en meststoffen gebruikt die zelfs giftig zijn. Teeen onze kinderen zeggen wij: „Éérst de appel wassen" of „Je moet die annel schillen" en denken Volksgezondheid In Duitsland zijn de warenwet-be palingen veel stringenter dan bij ons. Toch meent de heer Heijn, dat het beschermende effect in ons land groter zal zijn dan bij onze Oosterburen, juist omdat bij ons de industrie gekend wordt in de te nemen maatregelen en in Duits land niet. Men voelt daardoor nog meer zijn verantwoordelijkheid voor het grote goed dat „Volksge zondheid" heet. Dit overleg vooraf betekent intus sen niet dat er ooit een compromis mogelijk is tussen wetenschappe lijke opvattingen en industriële, dus zakelijke verlangens. De dan aan het mogelijke vuil dat er i aan kleeft. Maar denken wij ook ""^gezondheid is en blijft het - J - enip-e dr.pi dat de Warenwet na- aan de bestrijdingsmiddelen die deze aan de boom ontvangen Risico's Dit onderwerp ontgaat natuurlijk ook de overheid niet en reeds tien tallen jaren geleden is daarom een Warenwet tot stand gekomen. Deze waakt er met allerlei voor schriften voor, dat de produkten niet schadelijk kunnen zijn voor de gezondheid en controleert de naleving door middel van Keu ringsdiensten van Waren. De deskundigen lieten er tijdens de uitzending geen twijfel over be staan dat de wet voldoende waar borgen biedt voor de volksgezond heid. Maar men verheelde even min, dat de chemische toevoegin- aan direktie en personeel voor attenties ondervonden bij: haar Jl/^-jarig zakenjubileum. mej. W. Jagt (Linnenkamer): zijn 12}/2~jarig zakenjubileum. de heer P. Spil (vervoer): zijn 12},2-jarig zakenjubileum, de heer D. Vroons; hun 40-jarig huwelijk, de heer en mevr. de Klonia: hun 40-jarig huwelijk, de heer en mevr. Ton: zijn ziekte, de heer F. Rosiëlle (C.M.); hun huwelijk, de heer en mevr. de Wit-Nijmeijer; hun huwelijk, de heer en mevr. Oostingh-Dekkcr; hun huwelijk, de heer en mevr. A. Teeling: haar ziekte, mej. A. Marijnissen (S.K.B.): zijn ziekte, de heer S. Meijn (ex peditie): zijn ziekte, de heer W. G. v. d. Bijl (Mag. 1): zijn ziekte, de heer M. van Noort (K.B.J: de geboorte van hun dochter, de tam. IJskes. enige doel, streeft. Het is voor ons, die dagelijks met produkten van de levensmiddelen industrie te maken hebben, goed hiervan doordrongen te zijn. En wat de vrijwillige medewer king betreft, wij behoeven slechts te herinneren aan de maatregelen die ons bedrijf nam, toen enkele maanden geleden de verkoop van margarine niet alleen Planta, maar ook andere merken -mo gelijke risico's met zich mee scheen te brengen. toejuicht. De heer Eggers zegt toe er naar tc zullen streven dat de jubilea 's morgens tegen koffietijd gehou den zullen worden. Eventueel zal in zijn plaats de heer P. C. Vink de direktie ver tegenwoordigen. Overigens acht de heer Eggers het ongedwongen samenzijn met de jubi laris ook wel bijzonder plezierig en hij zal dus trachten zelf zoveel moge lijk aan de viering van een jubileum deel te nemen. Ideeënbus-reglement Het koncept-reglement is in de onder linge vergadering van de Kontakt kommissie behandeld en goedgekeurd. Over de extra beloning is in het reglement echter niet gesproken, daar deze aanvankelijk een tijdelijk karak ter had. Men zou echter graag een toevoeging aan het reglement zien, waarin deze extra beloning wordt vastgesteld. Als uitgangspunt geldt hierbij, dat per 3 maanden een extra beloning zal worden uitgereikt. Ideeën, die gedurende deze periode van 3 maanden worden ingediend en hoog beloond worden maar niet de extra premie krijgen, kunnen echter in de daarop volgende drie kwar talen nog voor een extra beloning in aanmerking komen. Hierna nam de vergadering kennis van een groot aantal mededelin gen die hier volgen: De steeds stijgende omzet in wijnen en de verwerking van andere wijn soorten hebben er toe geleid, dat m de limonadefabriek een steriele vul- ruimte is gebouwd. Hier zal de wijn het komende jaar worden getapt. Ruimtegebrek Vele grondstoffen en verpakkings materialen zijn thans elders opge- Als in januari 1962 het Distributie Centrum in gebruik wordt genomen zal de vrijkomen de ruimte nodig zijn om deze goe deren op te slaan. Door de verdere omzetstijging zal in 1961 het ruimtegebrek 't sterkst merkbaar zijn. Dit zal vooral in de V.A. het geval zijn, omdat in de zomer van 1961 een nieuwe bloem- inpakmachine met een grote ka- paciteit geplaatst moet worden. Nu reeds moeten plannen gemaakt worden voor de verdere uitbrei ding van de produktiebedrijven, die nodig zal zijn door de verwach te omzetstijging. Blikkenwasserij De blikkenwasmachine is per half december verkocht omdat het aan tal blikken door een andere ver pakking van de koekprodukten heel sterk is teruggelopen. Alleen voor de S.B. en C.F. zijn nog en kele duizenden blikken in gebruik. De droogtunnel, behorende bij de blikkenwasserij, wordt verplaatst naar de huidige schilderswerk plaats, zodat het wassen van de resterende blikken kan geschieden onder leiding en toezicht van de heer Dop. De schilderswerkplaats wordt ver plaatst en ingericht boven de tim merwerkplaats. Aanschaffingen Voor het vervoer zal een nieuwe Kromhout worden gekocht, terwijl ook een auto voor het transport van produktiebedrijven naar het D.C. moet worden aangeschaft. Op deze wagen zullen 2 rijen pallets naast elkaar vervoerd moeten kunnen worden. In de C.F. komt een nieuwe hagel- pers. In verband met de stijgende produktie zal in de vormerij een maal in de drie weken met een ge rekte ploeg moeten worden ge werkt. Op de S.B. III zijn weegschalen in gebruik genomen bij de trans-wrap- machine. waardoor enkele meisjes vrij kwamen. De resultaten met deze weegschalen zijn momenteel bijzonder goed. Öp de V.A. is de automatische vacuumkoffie-installatie geïnstalleerd en ook deze draait volgens de ver achtingen. Onderzoek mej. IiOeb Mej. Loeb van de Zaanse Stichting voor Bedrijfspsycho logie en Personeelsbeleid is ingeschakeld voor een onder zoek naar de binding van het vrouwelijk personeel met ons bedrijf. Na haar introduktie bij de lei ding is zij momenteel in ge sprek met de meisjes. Voor haar onderzoek, dat een een malig karakter heeft, zal zij rapport uitbrengen aan onze bedrijfsleiding. Bijeenkomst chauffeurs Onder regie van Tony Foletta zette zaterdag 26 november j.l. de A.H.- Toneelvereniging „Het witte schaap van de Familie" op de planken van het O.G. De 400 aanwezigen hebben kunnen kennismaken met een familie, die louter uit lieden bestaat welke het met dé" eerlijkheid niet zo nauw nemen. Het is altijd weer een kompliment Dat het de ene keer wel eens beter waard om een aantal enthousiaste lukt dan de andere is vanzelfspre- amateurs aan het werk te zien. die kend en kleine foutjes worden hen - j.l. vrijdag heeft de direktie een in hun urijc lijd de moed opbrenuen dan ook SraaS vargeven, immers bijeenkomst gehad met het gehele om noor anderen een toneelstuk in h,et ls van h« ^"er- personeel van de afdeling Vervoer, ste water. waarbij deze groep is voorgelicht re nemen. Het schaap mag dan wel over de ontwikkeling die gaande is Vele uren. thuis zowel als op het eens een donker plekje hebben ge- in verband met de verhuizing naar toneel, moet er worden gerepe- had, toch heeft de toneelgroep ons I het D.C. teerd en gespeeld om uiteindelijk ook deze avond weer best ver- Er bleek grote belangstelling te tot één uitvoering te komen. maakt. I bestaan en er werden verschillen de positieve suggesties gedaan. 1 maal per 2 maanden zal deze groep opnieuw bijeenkomen o.l.v. de heer Vink, waarbij ook de heer Krijt als hun toekomstige bedrijfs leider aanwezig zal zijn. Intussen zal de heer Martens de gegevens die van belang zijn voor een goede oplossing van laad- en losproblemen verzamelen aan de hand van de door de chauffeur ge maakte opmerkingen. De bouw van het D.C. verloopt naar wens. Door enkele verande ringen heeft men zelfs de moge lijkheden geschapen één maand vóór te komen op het bouwsche ma, zodat een grotere veiligheid is verkregen voor eventueel vorst verlet. Huwelijkscadeau Met ingang van 1 januari j.l. is aan de mannen die in onze pro duktiebedrijven werkzaam zijn en in het huwelijk traden, een huwe lijkscadeau aangeboden. In het verleden werden alleen aan de meisjes cadeaux gegeven in de vorm van een servies, lepeltjes of een cadeau naar keuze. Zonnebloemkursussen Van ons vrouwelijk personeel ne men ongeveer 42 meisjes deel aan de Zonnebloemkursussen, terwijl ook bijna alle jongens tot 18 jaar, die in ons bedrijf werkzaam zijn, aan het vormingswerk voor jon gens deelnemen. Naast deze vormingskursussen zijn er momenteel 2 mannen, die deelnemen aan de kursus bedieningsvakman, ter wijl 4 anderen de bazenkursus vol gen. Deze beide kursussen worden verzorgd door de Zaanse Stichting voor Bedrijfspsychologie en Perso neelsbeleid. S.K.B. Een laatste vraag uit de Kontakt kommissie betreft de deelname aan de kursus Statistische Kwali- teits Beheersing. Er zijn enkele nieuwe aanvragen gekomen terwijl een zestal perso nen die de kursus wel volgen, doch het diploma nog niet konden krij gen, ook aan een kursus Statisti sche Kwaliteitsbeheersing zullen deelnemen. Deze groep zal voorlopig de laat ste zijn die de S.K.B.-kursus volgt. Gesprek hoofdchefs In het kader van de interne oplei ding is gestart met een gesprek met de hoofdchefs over de organi satie van het leidinggeven. Dit gesprek zal voortgezet worden met alle leidinggevende funktiona- rissen in de produktiesektor en de stafdiensten. Uit deze gesprekken, die zullen eindigen met taakstellingen, zul len verdere opleidingsbehoeften en opleidingsmogelijkheden resulte ren. Bij de rondvraag brengt de heer Verdonk de heer Eggers dank voor de uitvoerige informatie over het bedrijfsgebeuren. Na deze bespreking nodigt de heer Eggers allen uit voor een bezich tiging van de maquettes van de produktiebedrijven en het Distri butie Centrum, die opgesteld staan in de kamers onder de afdeling Organisatie.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 2