ant De ideeënbus gaat het volgende jaar een nieuwe fase in Gramofoonplaten in filialen t In memoriam Zaterdagregeling voor december ZESTIC KRUIDENIERSZAKEN GAAN PLATEN VERKOPEN Ml. iCt t Heil, of'!'' brenSt ;ï"P'aie„ Radiograpje 4 Al tachtig woningen in Vijfhoek betrokken SAH002000075 Fhtsen Fabr/Zaan december 1960 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 17e Jaargang No. 11 - December 1960 Reglementswijzigingen betekenen diverse nieuwtjes OP DE EERSTE JANUARI 1961 gaat de ideeënbus bij de pro- duktiebedrijven een nieuwe fase in. Dan wordt er een nieuw ideeënbus-reglement van kracht dat door de afdeling perso neelszaken is ontworpen en door de kontaktkommissie bestu deerd en goedgekeurd. Tevens heeft de onderhoudsdienst zijn best gedaan op een nieuw model bus, die, geel van kleur, op 6 verschillende punten in de gebouwen komt te hangen. Aan de zijkant is een vakje, waarin de nieuwe ideeënformu- lieren steken. De rode bus bij de medische dienst komt dus wat dit betreft buiten spel te staan. Het is interes sant het regle ment, dat zeven artikelen kent, hier in vogel vlucht te be spreken en aan te stippen waar de verschilpun- ten zitten met de vroegere gang van zaken. ARTIKEL 1 geeft een begrenzing aan van het be grip „idee", dat maar liefst in 9 on derdelen uiteenvalt. Mes snijdt naar twee kanten ARTIKEL 2 vermeldt het doel van de ideeën bus en zegt verder dat het mes van een goed idee naar twee kan ten snijdt: naar het bedrijf en naar de inzender. Tot ons leedwezen bereikte ons op 1 november j.l. het bericht, dat op bijna 65-jarige leeftijd was overleden de heer H. v. d. PLOEG. De thans overledene was reeds lange tijd aan het ziekbed ge bonden. Gedurende 13 jaar heeft de heer v. d. Ploeg op de V.A. als korveeër gewerkt. Hij was voor ons allen een goede kollega die steeds met veel toewijding zijn werk zaamheden verrichtte. Wij wensen mevrouw v. d. Ploeg en haar kinderen sterkte toe om dit smartelijke verlies te dragen. Dat hij ruste in vrede. AP VERZOEK VAN DE kon- takt- en kantoorkommissie is de zaterdagregeling voor de cember als volgt vastgesteld: 3 december werken (normaal) 10 werken (i.p.v. 31 december) 17 werken (normaal) 24 VRIJ (normaal) 31 VRIJ (i.p.v. 10 december) ARTIKEL 3. Op een kleine groep van personen na kan iedereen in de produktie- bedrijven ideeën insturen en wel op de standaardformulieren, die bij de gele ideeënbussen voorradig zijn. Als men moeite heeft met het uitwerken en/of tekenen kan men altijd assistentie vragen via de se- kretaris van de ideeënbus. Geheimhouding ARTIKEL 4 regelt de geheimhouding. In te genstelling met vroeger schrijven de inzenders nu wél hun naam op het inzendformulier. Behalve de sekretaris komt ech ter niemand te weten hoe de naam van de inzender luidt. ARTIKEL 5 bepaalt dat de behandeling, beoor deling en beloning geschiedt door de beoordelingscommissie, die vier leden telt, terzijde gestaan door een z.g. adviesgroep. Dit betekent een bestendiging van de oude toe stand. „Nazorg" De taak van de beoordelingskom missie omvat 7 punten, waarvan we noemen: het ledigen van de bussen eens per week en de kon- trole op de invoering van geaccep teerde en beloonde ideeën. Dit laatste is een bijzonder belang rijk punt dat voorheen niet met evenveel woorden was geregeld. Hierdoor wordt de beoordelings kommissie belast met de verant woordelijkheid voor de „nazorg". De kommissie komt eenmaal per maand bijeen ter bespreking van de binnengekomen ideeën. De kommissie moet de inzendingen zo snel mogelijk behandelen. De inzender wordt ervan op de hoogte gebracht als een beslissing niet binnen de 6 weken kan worden genomen. Beloningssysteem ARTIKEL 6 geeft een uiteenzetting van het beloningssysteem. Er zijn 3 beloningen te onder scheiden. a. Gewone premie Deze bedraagt 10 van de netto- jaarbesparing als deze tenminste te berekenen is. Kan de besparing niet worden vastgesteld, dan wordt het idee op een vijftal ver diensten bekeken aan de hand van een puntensysteem. Het totaal aantal punten, dat een idee scoort bepaalt de hoogte van de beloning, die als minimum 7.50 en als maximum 60.be draagt. b. Aanmoedigingspremie Deze bedraagt 5.en wordt uit gekeerd aan de inzender, die wel een goede gedachtengang heeft gehad, maar wiens idee om b.v. technische redenen niet uitvoer baar is. c. Extra beloning Eens per 3 maanden wordt het hoogst beloonde idee een extra be loning toegekend, met dien ver stande dat het op één na hoogst beloonde idee van een kwartaal nog drie keer meedingt naar de volgende drie extra kwartaalbe loningen. De extra-beloning beloopt het dub bele van de oorspronkelijke belo ning. Deze regeling is veel bevredigender dan de oude methode, toen een extra beloning van 300,werd uitgekeerd voor het hoogst beloonde idee. Het gebeurde, dat in een komkommer- periode b.v. een idee t.w.v. f 20.— een extra beloning toeviel van het 15- voudige bedrag terwijl later een idee van f 100.- uit de bus kwam. dat zelfs op de extra beloning geen enkele kans maakte omdat er zeer toevallig een Op/C 'D./j.y "'ziek r vu■frif- '<On U MAANDAG 28 NOVEMBER I960 3 Stic J»»s»r>s no 10960 VEERTIEN PAGINA'S het vak Er zit muziek in het kruideniersvak. In een twintig zaken heeft ons bedrijf de proef genomen met de verkoop van gramofoon platen van het lichte genre. Dit initiatief heeft yeel stof doen op waaien, vooral daar de prijzen gemiddeld 40 procent lager lig gen dan de elders verkrijgbare gramofoonplaten. Het ligt in de bedoeling het aantal zaken waar de zwarte schijven liggen uit gestald nog met ca. 60 te vermeerderen. De gramofoonplaten zijn niet „Wiegelied voor Marjolein", „Die vervaardigd door een van de zomerdag" en „Marigot"; tevens bestaande maatschappijen maar!is een ^rstplaat uitgebracht. Aan publiciteit heeft het deze op- door een nieuwe maatschappij merkelij-ke stap niet ontbroken. De die onder leiding staat van de landelijke pers besteedde er veel tekstdichter en komponist Pieter aandacht aan. In de Supermart in Goemans. Zaandam tenslotte werd maandag De eerste platen 45 toeren 28 november een t.v.-opname ge- zijn getiteld: maakt die 's avonds in het jour- „Aan de Amsterdamse grachten", naai werd uitgezonden. Gehoord op dinsdag 8 november 1960 om ca. 21.30 uur in een uit zending van de AVRO: Vraag: „Wie was de beste Neder landse toneelspeler vóór 1940?" Antwoord: „Verkade." Karei Prior: „Dan had u ook Albert Heijn kunnen zeggen, want die was het ook niet!" idee met f 125,beloning was, dat de extra beloning in de wacht sleep te. Dit werd algemeen als een onbil lijkheid gevoeld. „Nieuwe stijl" ARTIKEL 7 sluit de rij. Het stelt o.m. vast, dat i k,aar op de afdeling personeels- de inzender bericht krijgt als zijn zaken. idee niet uitvoerbaar is, terwijl bo vendien de reden wordt vermeld. De laatste alinea merkt tenslotte op, dat alle inzendingen eigendom worden van de N.V. Voor iedere belangstellende en we nemen aan dat het er velen zijn ligt een exemplaar van het ideeënbusreglement „nieuwe stijl" Propvol met kinderen was het O.G. op zaterdag 3 december j.l. Sinterklaas bracht een bezoek aan de spruiten van onze personeelsleden. De Goedheiligman was gul met cadeautjes. De aanwezigheid van twee zwarte Pieten verhoogde de spanning. Proef met brood Op maandag 5 december j.l. is ons bedrijf begonnen met de verkoop van brood. In filialen in Amster dam, 't Gooi, Haarlem, de Zaan streek, Badhoevedorp wordt kren- tebrood verkocht. In de Supermart Middenweg Amsterdam-O. is ver pakt witbrood van bakkery Gebr. Hoeve N.V. verkrijgbaar. Bovendien wordt dan nog in honderd zaken over de rest van Nederland verspreid krentebrood verkocht dat van elders wordt be trokken. Alleen die zaken komen voor verkoop in aanmerking, waarvan de bedrijfsleider in het bezit is van het diploma Brood en Banket. Ruijterveer Over de bestemming van het Ruij terveer zijn onderhandelingen gaande tussen de direktie en de Gemeente Zaandam. Het is op dit ogenblik niet moge lijk details mee te delen daar deze nog niet vaststaan. Wel zal er in elk geval voor worden gezorgd dat het personeel bij de begin- en eind tijden kan overvaren. (Mededeling in de verg. van de Kontaktkommissie op 5-ll-'60). I NDERTIJD ZIJN er 100 nieu- I we woningen in Zaandam- Zuid in de Vijfhoek ter beschik king van ons bedrijf gesteld. Door de afdelingen personeels zaken van hoofdkantoor en pro- duktiebedrijven werd een lijst van woningzoekenden opge steld. Aan al deze verzoeken kon worden voldaan. Tot op heden zijn er ca. 80 woningen toege wezen. Dc laatste hiervan zullen deze maand worden betrokken. De nog overblijvende ca. 20 wo ningen zullen worden gebruikt om nieuw personeel te huisvesten. (Mededeling in de verg. van de Kontaktkommissie d.d. 5-ll-'60).

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 1