I2g||gg| Beeld van bedrijvigheid en kracht Ideeënbus werd niet vergeten Harry Oomen voor ieenager-ielevisie over rumoerig bouwterrein van D.C. ïEtAH-FLITSEN 7 Een fraaie interieurfoto van filiaal 632, Santpoort, Hoofdstraat, dat enige weken geleden als Z.B. werd heropend. De zwarte rookwolken en de sissende witte stoompluimen, de dreunende korte slagen van het heiblok en de geschreeuwde aanwijzingen van de heibaas ~aan zijn mannen vormen een tekenend beeld van de bouw- aktiviteit. Als belangrijk „half fabrikaat" voor hun produktie I hebben de stellingen betonpa- Jlen nodig, waarvan de langste Q21.30 m zijn. Elke dag worden per schip ca. 60 X betonpalen aangevoerd, waarvoor aan de oostzijde van het terrein bij pelde insteekliaven een steiger is ge- wd met losinstallatie en spoor- .ails. Deze palen, die ruim 8.000 :Elkg per stuk wegen, worden tijde- ,1'ijlt opgeslagen onder de z.g. tra- Tersen (speciale hijsinstallatie) »arna ze door een diesellokomo- I uef op spoorwagentjes over één 'van de drie smalspoorlijnen naar difde stellingen worden gebracht. Nog roestige chaos Er zijn 5 lokomotieven voor dit vervoer, terwijl een jeep kleine bouwmaterialen door het terrein sleept en het zand- en grondver voer door zware vrachtauto's "ordt verricht, die over geïmpro viseerde wegen door het bouw- terrein aan- en afrijden. Er is een timmerwerkplaats, waar de bekistingen worden gemaakt, die voor het bouwwerk nodig zijn, de voorlieden, de uitzetters en de sjouwerlieden zijn druk in de weer; tegelijkertijd is een ploeg van 12 betonijzervlechters bezig met de bewapening van de beton- balken op maat te knippen en te buigen, waarna straks volgens te kening, uit de roestige chaos van betonijzer op kunstige en kundige wijze de ruggegraat van de beton- balken wordt samengevlochten. „Koppensnellen" Aan de zuidzijde vlak bij het wa ter, heeft men na het heien van de palen de koppen hiervan al stuk geslagen („koppensnellen") om het betonijzer van de palen in te kunnen voegen in de bewapening van de betonbalken. De koppen van de geheide palen aan de Zuidkant van het bouwterrein zijn al gesneld. Men brengt thans de bewapening aan van de betonbalken. betonmenginstallatie te bouwen voor ca. 80 kubieke meter beton per uur. Het droge cement in bulk, alsook zand en grint zullen per schip aangevoerd worden, met wa ter tot beton gemengd en met pompen via buizen naar de beton- stortplaatsen gebracht worden. Voor het geval de pompen on klaar raken, staan motorbe- tonkruiwagens in reserve. Als het beton gestort wordt, zal men met trilnaalden de beton- massa in de bekisting en tus- ten de bewapening zodanig in Fil. 611 Bed. Th. Vreeken 1-12 326 Mej. A. M. A. Muller 1-12 271 Mej. M. v. Resteren 1-12 552 Mej. C. M. H. Domijn 1-12 112 Bed. O. van Zuidland 1-12 166 Bed. J. J. J. Hopstaken 1-12 581 Mej. J. C. de Graauw 1-12 633 Mej. S. J. M. Barten 1-12 638 Bed. J. R. J. Verhoeven 1-12 638 Mej. A. Middelkoop 3-12 707 Mej. M. van der Toorn 4-12 603 Mej. P. van Benten 4-12 572 Bed. W. B. Brekelmans 8-12 581 Mej. M. L. Spuy 8-12 581 Mej. C. M. J. Ooms 8-12 511 Mej. E. van Doorn 8-12 703 Dhr. J. G. van de Berg 15-12 250 Mej. J. M. Rutten 15-12 122 Bed. L. A. M. van de Veld 18-12 523 Mej. E. M. van der Lee 27-12 701 Mevr. H. de Ronde- Ottevanger 29-12 Naast de nationale driekleur jj§ Ëf ging in filiaal Kerkrade de Ij A.H.-vlag in top op de dag ëe H dat dit filiaal als zelfbediening werd heropend. H Zwarte rookwolken en sissende witte stoompluimen trilling brengen, dat de door de bekisting bepaalde vormen tot in alle hoeken gevuld wor den, luchtbellen verdwijnen en het betonijzer goed omsloten wordt. Spanning stijgt De heer Van Honschoten, hoofd opzichter van het architektenbu- reau De Weger en Van der Aa, is tevreden over de gang van zaken; men is nu nog binnen de grenzen van het tijdschema. De spanning stijgt echter, naar mate de winter nadert, want kan heien doorgaan tot ca. -3° C., be- tonstorten zal al bij 0° C. moeten worden stopgezet. Hoewel veel aktiviteit ontwikkeld wordt, waarvan getracht is hier boven een overzicht te geven, zijn de afmetingen van het bouwter rein zo groot, dat men bij het over zien niet de indruk krijgt, dat er totaal ruim 100 mensen werken. Om onder deze. omstandigheden toch een vlot kontakt tussen op zichter, uitvoerder, voorlieden en werklieden te verzekeren, heeft men dan ook een luidspreker-in stallatie op vele punten van het bouwterrein aangelegd, waarvan de centrale in de aannemerskeet is geplaatst. Sommige ideeën direki toegepast IN DE AFGELOPEN periode werden de volgende ideeën be loond. De heer P. PARRE, bedrijfsleider van het filiaal 186, Schoonhoven, zond een idee in, dat met een premie van 20,— beloond werd. Het 4-smaken pak koffie in overdoos van 6 pak leveren, aangezien de pakken anders te oud kunnen worden. Zoals U wel bemerkt zult hebben, is dit reeds gebeurd. (D 135) Mejuffrouw J. Veldstra uit filiaal 542, Sneek, kwam op het volgende idee en dit werd beloond met een aanmoedigings premie van ƒ10, De Boerenkaas ook met een Rijksstraatweg inzond kwam voor ,.1 n i een beloning van 10,in aan- kaasetiketje van boerenkaas merking. voorzien, als attendering voor £>e coupons van y2 waarde zoals onze echte en goede Boeren kaas (D 133). b.v. lichtblauw nr. 1 van het stem pel 6/6 voorzien, want 1 op de 200 coupons die ongestempeld zijn, Idee is goed, doch wij zullen hier is namelijk een halve waardecou- echter nog niet toe overgaan, aan- pon. Er kan hier dus gemakkelijk gezien wij er niet zeker van zijn, dat de etiketjes alleen voor het doel waarvoor ze bestemd zijn, ge bruikt zullen worden. Het idee blijft echter genoteerd. Coupons stempelen Het idee dat bedrijfsleider C. S. Floris van filiaal 238, Haarlem, Duizend gulden voor Bredase AH-bedieude TEN DEZER DAGEN ontmoetten wij in Breda bediende Harry Oomen, de TELEVISIESTER van Breda. Harry was degene die „zomaar" inschreef als medewerker aan de uitzending van de Muziekkampioen van de Vlaamse televisie. „Je moet ook meedoen joh," zeiden zijn huisgenoten, en zo stond Harry na enige weken voor de (proef)camera. Hij raadde 13 van de 15 gespeelde liedjes goed en werd uitgekozen voor de uitzending op 30-10-'60. Een zware dag, want na de repetitie die van 's ochtends 9.30 tot 's avonds 7.30 uur duurde was Harry om 8.30 uur op het beeldscherm te zien. Zenuwachtig „Ik was wel wat zenuwachtig", vertelde Harry ons, „maar ik vond het reuze leuk." Dat hij het er goed afbracht bleek wel uit het feit dat hij maar liefst 960,— won. „Toen ik 's avonds laat thuis kwam, leken de mensen in de buurt wel gek", zei hij, „de hele straat was nog op en het regende felicitaties. Wij kijken hier in Breda namelijk veel naar de Vlaamse T.V. en daarom wijzen ze me nog dage lijks na op straat: „Dat is 'm" wordt er dan gefluisterd. Pop in etalage „Ik heb ook een lappen pop ge wonnen, mag ik daarmee op de foto?" „Die pop heb ik enige dagen in de etalage van ons filiaal gezet, wat een groot sultses tengevolge had, want de toeloop van klanten (waaronder vele nieuwe) was groot". I Proficiat Harry een fout gemaakt worden, door deze ook voor vol uit te betalen (D145). Ook bij controle op Zaandam moe ten alle ongestempelde coupons er op nagezien worden of er mis schien één tussen zit. Het idee van de inzender is goed. Wij verwachten echter niet dat er nog coupons met een stempeling zoals inzender omschrijft in om loop gebracht zullen worden. Mochten echter toch nog dergelij ke coupons komen, dan zullen wij ZEKER van deze tip gebruik ma ken. Kaslijstblok De heer P. Menkveld, bedrijfslei der van filiaal 344, Amsterdam, Schippersgracht, kwam op 't vol gende idee, dat beloond werd met een aanmoedigingspremie van 5,—. Het omslagblad van het kaslijst blok zo bevestigen, dat het net zo omslaat als de bladen (D 147). Het blijft langer in goede staat, om dat men niet zoveel ruimte nodig heeft als het open ligt, dan wanneer het naar boven omgeslagen moet wor den. Voorheen waren de kaslijsten zo uitgevoerd. Wij wilden echter, dat de bedrijfsleiders direct de instruc ties konden lezen die aan de bin nenzijde vermeld staan. Wij heb ben dus met opzet het schutblad naar boven laten omslaan en de kaslijsten naar links. Gezien het feit dat er toch wel bezwaren kle ven aan het naar boven omslaan, zullen wij bij de nieuwe druk het oude systeem weer invoeren. Mooiere plakjes Het idee dat mejuffrouw C. v. d. Jagt uit filiaal 705, Rotterdam, Slinge, inzond, kwam in aanmer king voor een premie van 10, De zure zult op een andere manier snijden. Dit gaat nu veel gemak kelijker en vlugger. Het wordt mooier, aangezien het nu vierkan te plakjes worden en dit gaat nog in een sealvel. De zure zult mid dendoor snijden en dan de onder kant tegen het mes aanleggen. De zelfde methode dus als met het kokosbrood (D 139). Dit is een goed idee, men krijgt dan inderdaad mooiere plakken. Wij zullen de leveranciers verzoe ken de broodjes zure zult iets gro ter te maken. dn ECHTS NAAST DE ingang, staat de direktiekeet van het archi ve! K tektenbureau met daarachter de aannemerskeet, verder ge- -eedschap- en fietsenbergruimten en een groot schaftlokaal. Ge- srsizjen vanuit de ingang, vallen het eerst de 5 heistellingen op, ziiieder met 7 man bedieningspersoneel. Elke stelling heeft een aantal vakken af te werken, waarin het palenplan van het D.C. is verdeeld. De „stoomkarren" moeten regelmatig van voeding water en van brandstof (grote briketten) voorzien worden. Het grondwerk is daar in volle gang, om de gevelbalken op de juiste diepte te kunnen stellen. Slechts een smal dijkje scheidt de voor de balken ge graven gleuf van het kanaal. Het uit graven van de kelder, aan de noord zijde van hel terrein, om deze op de juiste diepte te krijgen en gelijk te maken voor de heistelling, is klaar en 't heien is in volle gang. Deze reusachtige jaI put wordt bemalen, het grondwater wordt doorlopend weggepompt, om dat werken in de put anders onmoge lijk zou zijn. Trilnaalden Naast de lossteiger van de beton palen is men bezig een centrale

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 7