Voorjaarsexamen Brood en Banket Loonsverhoging ruime kompensatie voor kleine studiekosten Siudie-mogelijkheden slaan voor iedereen open Geslaagden Vakdiploma Al vijf Pluspluimen voor team filiaal Oosterbeek! WGEHUWD Diverse mutaties in de leiding van verkooporganisatie Jeugdige overmoed ah-flitsen 5 I N ONS OKTOBERNUMMER hebben wij onder het hoofd „Studiemogelijkheden voor iedereen" een opsomming gege ven van de diverse diploma's, welke noodzakelijk zijn voor de toekomst. Voorts zegden wij toe over de duur van de studie, de kosten e.d. in één der komende „flitsen" U iets meer te vertellen. Wij hebben in dit kerstorgaan nog wat ruimte gevonden om onze belofte gestand te doen en zo volgen hier dus de betref fende gegevens: Vakdiploma's Met de kursus van de N.I.V.A., Huize Nijendal, Hoofdstraat 78 te Driebergen, hebben wij prettige ervaringen. Omstreeks begin mei en okto ber vangen de cursussen aan. Na 10 maanden wordt het schriftelijk examen afgenomen, een maand daarna het mondeling. De toezending van de lessen vindt regelmatig plaats; daarnaast is er één maal per week een mondelinge les, duur 2 uren, in verschillende plaatsen van ons land. Kosten der kursus f 100.(f 105. bij betaling in maandelijkse termijnen). Het bezit van dit diploma geeft vol gens de C.A.O. recht op een weke lijkse uitkering ad f 3.bruto boven het loon. Handelskennis Ook wel Middenstandsdiploma ge noemd (overigens ten onrechte). Deze kursus wordt plaatselijk ge geven. Aanvangende omstreeks oktober, worden de examens in de maand mei (schriftelijk) en juli (mondeling) gehouden. IN NOVEMBER slaagden de navolgende personen voor hun Vakdiploma: Fil. W. Spanninga 229 P. A. Kayim 67 C. Visser 614 J. Hopstaken 166 G. J. J. Raaymakers 167 F. Visser 590 L. van der Veld 122 De kosten worden plaatselijk bepaald en zijn vaak afhankelijk van het aan tal deelnemers aan de kursus. Ook dit diploma-bezit brengt f 3. bruto per week met zich mede. Zijn èn vak- èn handelskennisdi ploma door U behaald, dan ont vangt U voor beide diploma's 7,bruto per week boven Uw loon. Tabaksdiploma Kursus van de N.I.V.A. te Drie bergen (zie verder Vakdiploma). Twee maal per jaar examen (mei- juni en december-januari). Kos ten der kursus 75,Bij dit be drag komen nog enige kosten, ver bonden aan excursies. Duur der studie minstens 6 maan den. Volgens de nieuwe C.A.O. wordt aan een bediende (verkoopster), die in het bezit is van dit diploma en van wiens diploma door de werkgever gebruik wordt gemaakt, ook f 3. bruto per week boven het loon toe gekend. Aardappelen, groente en fruit De Stichting Vakonderwijs van de Detailhandel in aard., groente en fruit, Prins Mauritsplein la te den Haag, geeft deze kursus uit. Medio november begint de studie, welke eindigt in oktober. Kosten ca. f 100.—. De examens worden tijdig bekend ge maakt. Lakschiideren Wordt door ons bedrijf uitgegeven. Kosten 3,50, welke na het be halen van het diploma door het bedrijf worden terugbetaald. Elke dag drie kwartier oefenen. Duur van de kursus DAN pl.m. 4 maanden. Eenmaal per week werk inzenden naar de Opleidingsschool te Zaan dam, via Uw bedrijfsleider. U ontvangst Uw werk gecorri geerd terug. Inschrijving bij Uw bedrijfsleider. Brood en banket Kursus eveneens uitgegeven door onze Opleidingsschool. Totaal 16 lessen, welke uitvoerige lesstof brengen. Kursus blijft het eigendom van het bedrijf. Alleen examengeld f 10,voor uw rekening. Studietijd 36 maanden. Examen maart 1961. Kursussen kunnen worden aan gevraagd via Uw bedrijfsleider. Met deze gegevens hopen wij U een bijdrage te hebben gegeven voor Uw studie-zin. Werk aan Uw eigen toekomst en aan die van ons bedrijf door se rieus op deze studie-mogelijkhe den in te gaan. Veel sukses! Hel team van filiaal Oosterbeek I ontvangst te nemen. In totaal is dit o.l.v. de heer J. van Welbergen kwam nu voor de heer Van Welbergen de op 9 november j.l. naar Zaandam om j 5e Pluim, die hij met zijn team in de de 2e zilveren Pluim van dit jaar in j wacht heeft gesleept. 11-11: P. Lange, Ass. chef fil. 702 en A. Franken, fil. 550. 15-11: H. J. Wisgerhof en Elisa beth H. v. IJzendoorn, ambulante, rayon 14. 23-11: Willem Gooyer en Geertje Buwalda. 30-11: Dick Been en Nel de Smits fil. 526. 1-12: Wilhelmina Zoutewell en Thomas Aart Palm, fil. 546. 14-12: Hendrik van der Meer en Antje v. d. Hoop, fil. 509. 29-12: P. Hof kens en Dini Broek hoven, A.C. H Het fraaie interieur van onze EE H zelfbedieningszaak in Oegst- Ël geest, die op 9 november j.l. ee werd heropend. EE Chr. Kurvink K. J. G. Hottentot H. E. Lossie J. v. d. Aarssen J. Klaasse W. Dam W. C. den Braven F. Steketee A. van de Kruisweg P. Verhees B. van Eden G. Zondervan H. Marinus B. J. Zeedijk L. C. Castelyn J. Merkelbach K. Ostlender Mej. A. Bor J. Parlevliet K. Knol G. Bos J. Höppener J. de Ridder Omstreeks 1 maart 1961 is er weer gelegenheid tot het afleggen van het examen ter verkrijging van het diploma Brood- en Ban ketverkoop. Het zal U bekend zijn, dat onze Opleidingsschool een schriftelijke kursus heeft samengesteld, die bij de vorige examens zijn deugdelijk heid heeft bewezen. Aan de kursus kan ieder perso neelslid gratis deelnemen, als hij in het bezit is van het midden stands- en kruideniersvakdiploma. De examenkosten 10,zijn voor eigen rekening. Wie nu di- rekt inschrijft en gaat studeren, kan nog aan het examen deelne men. De kursus en gegevens betreffen de het examen kunt U tot 1 ja nuari 1961 aanvragen bij de Af deling Personeelszaken - Filialen. Met ingang van 1 januari 1961 wordt de leiding van onze ver koop-organisatie gewijzigd. Marja, d. van P. A. A. Vervaart-Schoonen, Tijd. B.L. fil. 226. Ruud, z. van W. Hermans- v. d. Vliet, B.L. fil. 71. Laurens, z. van de heer en mevr. Gils-Luykx, B.L. fil. 566. Karin, d. van G. Bos-Klo- zen, fil. 272. Robert, z. van F. Mein- ders-Kwakkel, B.L. fil. 295 Hans, z. van A. Albers- Jansen, B.L. fil. 250. Monique, d. van W. C. den Braven-v. Veen, fil. 6. Yvonne, d. van B. v. Roon- van Beek, B.L. fil. 293. Geertruida Grietina, d. van A. Sterenborg-Siepel, B.L. fil. 276. Jan Hendrik, z. van J. Raap-Kamstra, B.L. fil. 244. Tot op heden hadden de leiding van het direktoraat verkoop de heer J. Legerstee voor de Z.B.'s en B.Z.'s en de heer G. J. Heyn voor de supermarts. Met ingang van 1 januari a.s. wordt de heer G. J. Heijn direk- teur marketing voor het gehele concern en neemt de heer J. Le gerstee, als direkteur-verkoop, de supermarts eveneens onder zijn leiding. Daarnaast wordt nog een wijzi ging in de organisatie aange bracht. De afdeling sales promotion onder leiding van de heer C. Govers, be hoorde totnogtoe bij het direkto raat van de heer P. Ligtenstein. Met ingang van 1 januari a.s. gaat deze afdeling over naar het direk toraat verkoop o.l.v. de heer Le gerstee. Bijna iedere jongen is tegenwoor dig lid van één of andere sport club. Of het nu korfbal, voetbal of athletiek is, dat geeft niet, maar gesport moet er worden. Het sporten brengt echter mee, dat hiervoor een keuring moet plaats vinden door een arts. Toen dan ook Klaas laatst ge keurd moest worden voor de voetbalsport en de dokter na een grondig onderzoek verklaarde: „Je bent kerngezond en je hebt een sterke body", was het ant woord van Klaas: „Dat zal wel. dokter, anders hadden ze me ook geen spil gezet in m'n elftal". Foto boven: Een tiental H.B.S.-jongelui brachten een oriënterings- bezoek aan de produktiebedrijven te Zaandam. Foto onder: Op 15 november j.l. bezocht een grote groep nieuwe medewerkers Zaandam

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 5