■1 fff jt I i|f'! V Y I; BI If I! I*-MP 11 Het AH-jaar rond in festen en cijfers „Volksgezondheid nummer één" Uit de agenda van liet bedrijf Balansmaker G, Veldkamp 25 jaar bij AH Radiograpje 2 AH- FLITSEN h'uj/l\fjM Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 17e jaargang' - No. 10 Landelijke editie December 1960 Verantwoordelijk eindredakteur F. BRANDSMA, personeelschef filialen Redactie: J. Lieffering In- en externe betrekkingen J. de Jong Filialen Administratie J. J. M. v. d. Meer Personeelszaken H. van PettenVerkoop K. Romp Personeelszaken D. VastenhoudOpleiding J. C. Voskamp Filialenbureau Aan dit nummer werkten mee: L. J. A. S. Kloos D.C. S. Eusman AH-jaar Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliehé's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. De heer G. Heijn voor de TV-camera's „Bij de totstandkoming van Algemene Maatregelen van Bestuur die voortvloeien uit de Warenwet, wordt een advies uitgebracht door een commissie van industriëlen en wetenschapsmensen. De industrie kan zijn bezwaren naar voren brengen, maar de wetenschap heeft het beslissende woord, daar het belang van de volksgezondheid nummer 1 is." Volksgezondheid In Duitsland zijn de waren wet-bepalingen veel stringen ter dan bij ons. Toch meent de heer Heijn, dat 't beschermen de effect in ons land groter zal zijn dan bij on ze Oosterburen, juist omdat bij ons de industrie gekend wordt in de te nemen maatregelen en Dit zei de heer G. Heijn, lid van de Raad van Bestuur op 9 novem ber j.l. in het VPRO-TV-program- ma „Wat eten wij?". De heer Heijn werkte aan dit pro gramma mee in zijn kwaliteit van industrieel lid van de bovenge noemde adviescommissie, waar van het bestaan wordt voorge schreven door de Warenwet. Het programma handelde in het bij zonder over de chemische toevoe gingen aan de levensmiddelen. Na de veelbesproken Planta-affai- re is het een vaak gestelde vraag, of er wel voldoende controle is op de produkten van de moderne levensmiddelen-industrie. Behalve natuurprodukten worden voor al lerlei doeleinden (smaak, houd baarheid, kleur etc.) ook andere bestanddelen toegevoegd. Dit begint trouwens al vóórdat een produkt de fabriek bereikt. In land- en tuinbouw worden veel be strijdingsmiddelen en meststoffen gebruikt die zelfs giftig zijn. Tee-en onze kinderen zeggen wij: „Éérst de appel wassen" of „Je moet die apDel schillen" en denken dan aan het mogelijke vuil dat er aan kleeft. Maar denken wij ook aan de bestrijdingsmiddelen die deze aan de boom ontvangen heeft Risico's Dit onderwerp ontgaat natuurlijk ook de overheid niet en reeds tien tallen jaren geleden is daarom een Warenwet tot stand gekomen. Deze waakt er met allerlei voor schriften voor, dat de produkten niet schadelijk kunnen zijn voor de gezondheid en controleert de naleving door middel van Keu ringsdiensten van Waren. De deskundigen lieten er tijdens de uitzending geen twijfel over be staan dat de wet voldoende waar borgen biedt voor de volksgezond heid. Maar men verheelde even min, dat de chemische toevoegin gen zekere risico's met zich mee brengen, die soms ondanks ja renlange wetenschappelijke onder zoekingen tevoren niet vastgesteld kunnen worden. Men bepleit daar om een uiterste voorzichtigheid bij het gebruik van deze toevoegin gen. Hoe staat de industrie zelf hier tegenover Het antwoord hierop gaf de heer Heijn. in Duitsland niet. Men voelt daar door nog meer zijn verantwoorde lijkheid voor het grote goed dat „Volksgezondheid" heet. Dit overleg vooraf betekent intus sen niet dat er ooit een compromis moerelijk is tussen wetenschappe lijke opvattingen en industriële, dus zakelijke verlangens. De volksgezondheid is en blijft het enige doel, dat de Warenwet na streeft. Het is voor ons, die dagelijks met produkten van de levensmiddelen industrie te maken hebben, goed hiervan doordrongen te zijn. En wat de vrijwillige medewer king betreft, wij behoeven slechts te herinneren aan de maatregelen die ons bedrijf nam, toen enkele maanden geleden de verkoop van margarine niet alleen Planta, maar ook andere merken mo gelijke risico's met zich mee scheen te brengen. JANUARI 1 De heren A. Heijn Jzn., H. Gla- zenburg en P. Vethaak worden benoemd tot plaatsvervangen de leden van de Raad van Be stuur. De heer G. J. Heijn wordt op genomen in de directie van het kruideniersbedrijf. De heren C. Govers en P. G. Zwarts worden benoemd tot procuratiehouder met bizonde- re volmacht. 5 De heer M. Geven wordt belast met de leiding van fil. Wychen. 21 Filiaal Velp, Hoofdstr., wordt heropend als Z.B. 27 Amsterdam wordt weer een Z.B. rijker door de heropening- van fil. Joh. Verhulststraat. FEBRUARI 2 De heer H. W. Scheffer, B.L. filiaal 137, viert zijn 40-jarig za- kenjubileum en gaat van een welverdiend pensioen genieten. De heer A. de Vries wordt be noemd tot B.L. van fil. Lelie gracht te Amsterdam. 10 De heer W. G. v. d. Wijgert wordt B.L. van fil. Sassenheim. 16 Fil. Bosb. Toussaintstraat te Dordrecht viert het behalen van van de gouden Pluspluim 1959. De S.M. Middenweg te Amster dam wordt heropend met een nieuwe inventaris en gaat vers vlees verkopen. De centrale slagerij aan de Vinkenstraat te Amsterdam wordt in gebruik genomen. 24 Aan fil. Tegelen wordt de zil veren pluspluim le periode uit gereikt. 29 De heer J. H. Nas wordt be noemd tot B.L. van fil. Van Baerlestraat 162 te Amster dam. MAART 4 De heer G. P. Spee, B.L. van fil. 586, viert zijn 25-jarig za- kenjubileum. 10 Fil. Koningstraat te Den Haag wordt heropend als Z.B. 15 De S.M. aan de Burg. de Vlugt- laan te Amsterdam wordt her opend met een nieuwe inventa ris en gaat vers vlees verko pen. 17 Fil. Valkenbosplein te Den Haag is ook Z.B. geworden. 23 Fil. Oranjestraat te Schiedam krijgt de zilveren pluim 2e pe riode en een prettige dag. 24 Fil. Koog a/d Zaan wordt Z.B. 29 De heer L. L. Vermaire, B.L. fil. 609, is 40 jaar in onze dienst. APRIL 11 De heer L. Smits wordt belast met de leiding van fil. Alphen a/d Rijn. 26 De pluspluim 3e periode wordt uitgereikt aan fil. Nijmegen, Daalseweg. MEI 4 In Katwijk a/d Zee wordt ons fil. als Z.B. heropend. 7 De heer J. W. Verkroost, B.L. van fil. Havenstraat te Hilver sum, overlijdt na een ernstige ziekte. 11 Fil. Noordwijk a/d Zee wordt heropend als Z.B. Op 2 december j.l. herdacht de heer G. Veldkamp uit Doetinchem het feit, dat hij 25 jaar in dienst van ons bedrijf was. 17 B. L. J. Hodemaekers gaat naar fil. Kon. Emmaplein te Maas tricht. De heer W. J. Hermans gaat fil. Adm, de Ruyterweg be heren. 18 De heer J. G. T. Frencken wordt B.L. van fil. Tegelen. 19 S.M. Westzijde te Zaandam wordt geopend. De B.L. is de heer J. F. T. Spelt. 23 Fil. Oosterbeek komt de plus pluim 4e periode halen. JUNI 1 Fil. Vught wordt heropend als Z.B. 2 De heer J. Geytenbeek, B.L. van fil. 332, viert zijn 40-jarig zakenjubileum. 15 Zilveren pluspluim 5e periode wordt uitgereikt aan fil. Den Haag, Rijswijkseweg. 28 O.P.W. dag. Kampioen is de heer J. de Jong uit Wassenaar. 29 Fil. Den Briel gaat open als Z.B. JULI 1 De heer P. P. Schatorjé, B.L. van fil. 601, viert zijn 25-jarig zakenjubileum. 7 Fil. Putten gaat ook starten met het Z.B.-systeem. 21 De heer A. Tromp, B.L. van fil. 70, is 25 jaar bij A.H. In Woerden wordt ons fil. als Z.B. heropend. De heer H. W. Jansen wordt belast met de leiding van fil. Planciusplein te Breda. De heer C. J. van Hoof wordt B.L. van fil. Dongen. 26 B.L. F. J. C. Wezepoel gaat naar fil. Zwijndrecht. 27 Beste prestatie verkoopsters en verkopers in de O.P.W. vieren feest in Zaandam en Amster dam. De heer H. Wijma wordt B.L. van de nieuwe Z.B. te Heeren veen. De heer K. Sijtsma krijgt de leiding van fil. Schrans te Leeuwarden. 29 Fil. Bergen wordt heropend al: Z.B. De heer L. J. Peters, Depot houder van Eygelshoven viert zijn 25-jarig zakenjubileum. AUGUSTUS 5 De heer G. Sanderse, B.L. van fil. 122 is 25 jaar bij A.H. 11 B.L. A. Albers gaat naar fil. Beethovenlaan te Arnhem. 16 Uitreiking pluspluim 7e perio de aan fil. Middelburg. 26 B.L. J. A. Phaf gaat naar fil. Poortstraat te Utrecht. 29 De heer A. J. D. Konings wordt belast met de leiding van fil. Nieuwendam. SEPTEMBER 1 De heer Th. Daalhuysen wordt belast met werkzaamheden op het gebied van ontwikkeling en research. De heer L. Oranje volgt de heer Daalhuysen op als Divi sieleider S.M. De heer G. A. de Groote Jr. wordt B.L. van fil. Joh. de Wittlaan te Arnhem. 5 Start van de verkoop van Va cuum koffie. Fil. Bilthoven gaat groente verkopen. 6 De heer F. Klijzing (afd. Pros pecting) viert zijn 40-jarig za kenjubileum. 8 De S.M. Grote Houtstraat te Haarlem viert het behalen van de Pluspluim 6e periode. 9 De heer S. Jorritsma, B.L. van fil. 38, kwam 25 jaar geleden bij A.H. 12 De heer E. Elling krijgt de lei ding van fil. Coevorden. 13 De heer M. B. Middelkoop, dis trictsleider, overleden. 15 Fil. Utrecht, Damstraat, wordt als Z.B. heropend. 19 Fil. Amersfooi't, Langestraat, gaat groente verkopen. De heer J. Bakker, B.L. van fil. Utrecht, Poortstraat, ver laat onze dienst wegens het be reiken van de pensioengerech tigde leeftijd. 21 Fil. Deventer, Hoge Hondstr., wordt heropend als Z.B. 22 Fil. Schiedam start met de ver koop van groente. 23 De heer J. E. Berkhoff, B.L. van fil. 535, viert zijn 25-jarig zakenjubileum. 24 Etaleur M. Meyer is 25 jaar bij A.H. 27 De pluspluim 8e periode wordt uitgereikt aan fil. Katwijk. 29 De heer H. Nijborg wordt be noemd tot B.L. van fil, Nieuw- stad te Leeuwarden. OKTOBER 8 De eerste paal voor de bouw van 't Distributiecentrum gaat de grond in. 12 De heer B. Heystek wordt be last met de leiding van fil. Ja- vastraat te Den Haag. 13 De heer R. Groen wordt B.L. van onze vestiging te Drach ten. De heer P. A. A. Vervaart wordt B.L. van fil. Witte de Withstraat te Den Haag. 18 B.L. J. v. d. Berg gaat naar fil. Axel. 19 De S.M. aan de Joh. Huizinga- laan te Amsterdam wordt ge opend. De B.L. is de heer A. J. Brok- mann. De heer W. E. Bosch wordt B.L. van fil. Haarlemmerstraat te Amsterdam. Fil. Kerkrade wordt heropend als Z.B. De zilveren pluspluim 9e pe riode wordt uitgereikt aan fil. Middelburg. 20 Fil. Arnhem, Drieslag, start ook met het Z.B.-systeem. 29 De heer A. Martens te Zaan dam neemt na een jarenlang dienstverband als B.L. afscheic in verband met het bereiker van de pensioengerechtigde leeftijd. NOVEMBER 1 B.L. M. G. Horsman gaat naai fil. Parkweg te Voorburg. 2 Fil Santpoort, Hoofdstraat wordt heropend als Z.B. De heer I. de Kraker wordt be> noemd als B.L. van fil. Slie drecht. 9 Fil. Oosterbeek heeft de plus pluim 10e periode verdiend er viert de overwinning. In Oegstgeest wordt ons fil. als Z.B. heropend. 15 De heer J. M. Beukers word belast met de leiding van fil Lisse. 17 Onze nieuwe vestiging te Lei den, Bevrijdingsplein, wordt ir gebruik genomen. De heer J. Metten is B.L. 24 De heer L. de Jonge krijgt d( leiding van fil. Keizer Karei weg te Amstelveen. 26 De eerste grammofoonplaa wordt verkocht. De pluspluim lie period' wordt uitgereikt aan de S.M Grote Houtstraat te Haarlem. 28 Divisie Amsterdam opgericht In deze maand slaagden 22' personeelsleden voor het exa men Brood en Banket, 32 voo het examen Vakdiploma Krui deniersbedrijf en 8 voor he laksehrijf-examen. DECEMBER 2 De heer G. S. W. Veldkamj balansmaker, is 25 jaar in onz dienst. 7 Start van de verkoop va: Brood en Banket. 9 De heer C. Keizer, B.L. van fi 37, kwam 25 jaar geleden b: A.H. 14 De heer J. van Nieuwenhuijze: wordt bedrijfsleider van filiae Heemstede, Bronsteeweg en d heer R. H. Goldenbeld van fi liaal Lochem. 15 De heer E. T. Groot wordt B.I van onze nieuwe vestiging t Leidschendam. 16 De heer J. Legerstee, directeu filialen, viert zijn 25-jarig za kenjubileum. De heer W. A. de Vries, B.I van fil. 501, is 25 jaar bij A.E Gehoord op dinsdag 8 november 1960 om ca. 21.30 uur in een uit zending van de AVRO: Vraag: „Wie was de beste Neder landse toneelspeler vóór 1940?" Antwoord: „Verkade." Karei Prior: „Dan had u ook Albert Heijn kunnen zeggen, want die was het ook niet!"

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 2