De heer G. Heijn werd 65 jaar Mestor van het AH-be«lrijf Prettige feestdagen Zal verkoop grammofoonplaten een groot sukses worden? Beschouwing over 1960 - Verwachtingen voor 1961 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie o«nuu^uuU213 m Landelijk decembor 1960 17e Jaargang No. 10 - December 1960 De T.V.-commentator Bouke Poelstra interviewde de heer G. J. Heijn in de SuperMart te Zaandam. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Op 22 november j.l. is de heer G. Heijn, lid van de Raad van Bestuur, 65 jaar geworden. De heer Heijn heeft hiermede de leef tijd bereikt, waarop de meesten zich terugtrekken uit beroep of zaak en na een enerverende, van lichaam en geest veel eisende loopbaan gaan rusten. Ieder in ons bedrijf, die de heer Heijn kent, weet dat hij van zich zelf altijd méér geëist heeft dan van zijn medewerkers en dat hij nu, op 65-jarige leeftijd en na een leiderschap van ruim 40 jaar, nog beschikt over een benijdenswaar dig grote geestkracht en energie. De heer Heijn stelde het op prijs zelf iets in ons blad te schrijven. Het zal velen verheugen, uit dit persoonlijk woord te vernemen, dat „meneer Gerrit" ons nog niet gaat verlaten. Wel worden de za ken meer en meer overgedragen aan de jongere generatie, waar door de heer Heijn gelegenheid heeft af en toe eens tot rust te komen, o.a. door zijn geliefde jachtsport. Het zij hem van harte gegund. medewerkers Als je 65 jaar geworden bent. gaan onwillekeurig je gedachten uit naar vroeger, naar het heden en naar de toekomst. Dan denk je terug aan de tijd, dat je je loopbaan als kruidenier begon. Hoe je van je moeder clrie witte jassen kreeg en naar de beste chef, die destijds in ons bedrijf bekend was, werd gezon den, een kosthuis zocht en je verder in het vak moest bekwa men. Deze tijd is stellig de pret tigste tijd geweest in mijn gehele Hoe heel anders ligt de kaart vandaag op het gebied van op leiding en hoe heel anders ligt de kaart in de toekomst, want veel intensiever zal de opleiding tot bedrijfsleider zijn. Veel hebben wij met elkaar tij dens mijn loopbaan voor elkaar gebracht op de soliede grondslag die mijn vader gelegd had. Zeker is dit niet mijn persoonlijke werk I geweest, doch de kracht die uit- J gaat van het met elkaar strijden voor de zaak, om de beste kwa- I liteit te verkopen tegen onze be- kende lage prijzen. De steun, die wij altijd van onze medewerkers van jong tot oud hebben onder vonden bij het verlenen van ser vice aan de klant is het succes van A.H. En als ik nu in de toekomst zie, dan is mijn taak overgedragen aan een jonge, energieke direc tie, die ook datzelfde doel na streeft om A.H. de toonaan gevende zaak te laten blijven, waar ieder zich geheel geeft voor het bedrijf. Ik geloof dan. dat wij allen vol vertrouwen de toe komst tegemoet kunnen gaan en ik hoop, dat de prettige samen werking die zo goed als altijd heeft bestaan, bestendigd moge blijven. Ik trek mij niet helemaal terug uit de zaak, maar hel spijl mij altijd weer, dat ik geen kans zie vele van mijn oude vrienden in onze filialen en fabrieken af en toe eens de hand te kunnen druk ken. Niets zou mij liever zijn, maar mogelijk komt die tijd nog eens, want ik neem nog geen afscheid van de zaak, die ons allen zo na aan het hart ligt. G. HEIJN De geleidelijke invoering van de arbeidstijdverkorting is een van de meest in het oog lopendi veranderingen, die hel jaar I960 ons voorzover het ons dage lijks werk betreft heeft ge bracht. Het is prettig om m wat meer tijd te kunnen geven aan al die dingen, die ons privé- leven vullen. Meer vrije tijd betekent echter ook minder werktijd en dat is voor ons bedrijf de keerzijde van de medaille. Zéker in verband met ons steeds uitbreidend verkoop apparaat en de daarmee gepaard gaande omzetverhoging, is het noodzakelijk, dat de arbeids prestaties niet achteruit gaan, integendeel, zelfs toenemen, an ders komen we achterop. Mag ik daarom ook in het komende jaar weer rekenen op uw aller volle medewerking als het gaat om prestaties, die geleverd moe ten worden? In 1960 zijn we daar met ons allen in geslaagd en ik wil u daarvoor de dank van de directie overbrengen. In 1961 mogen we het zéker niet minder doen, willen we de stijgende lijn voortzetten. Voor het nieuwe jaar van start gaat, komen echter eerst de feest dagen. Onze kalender is dit jaar spaarzaam met extra-vrije dagen, maar daarom zullen Kerst en Nieuwjaar er niet minder fees telijk en gezellig om worden. Ik wens u allen in uw gezin een heel gelukkig Kerstfeest en een pret tige jaarwisseling. Publiciteit hielp veelbelovende start ENIGE JAREN TERUG reeds ontdekten topfunctionarissen van ons bedrijf dat in Amerika in de grote Z.B.-zaken en Super- marts enorm veel platen werden verkocht tegen bijzonder lage prijzen. Het starten van de verkoop in Nederland werd echter sterk belemmerd door de hoge kartelprijzen van de grote gram mofoonplatenmaatschappijen. Ons bedrijf wist ook deze moei lijkheid te overwinnen en startte op 26 november met de verkoop van drie verschillende platen. Veelbelovend enorm groot, dat na één week Een weliswaar bescheiden maar verkoop reeds werd besloten toch veelbelovende start in 20 het aantal platenverkopende fi- filialen, want het succes was zo lialen tot 90 uit te breidenl In december kwam er een speciale Kerst- plaat bij en in het begin van 't volgend jaar zal de sortering vergroot wor den met een zestal nieuwe platen. A. HEIJN Jzn. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Rest ons nog de heer Heijn onze gelukwensen aan te bieden, het geen wij zonder enige aarzeling doen namens alle A.H.-ers. Om steeds „up to date" te blij ven zullen twee van de „oude re" platen dan weer uit de verkoop geno men worden. Wanneer we begin december 1960 over het afgelopen jaar de balans gaan opmaken, dan springen enkele punten tegelijkertijd in onze gedachten. Dit betekent voor ons, dat dit dan ook de gebeurtenissen waren, die het resultaat de groei de acti viteit bepaalden voor het jaar 1960. Wij denken dan in willekeurige volgorde aan: Vacuum-koffie; Grammofoonplaten; 23 geopende Z.B. filialen en 2 Supermarts; de bedrijfsleidersbijeenkomsten ter bespreking van de Grond slagen van ons Personeelsbeleid; het begin van broodverkoop; de pittige advertenties met onze lage prijzen; de eerste paal voor ons nieuwe Distributie Centrum; weer verhoogde omzetten over de gehele linie; millioenen cadeaupunten, enz. enz. Er zijn veel méér hoogtepunten Moeilijkheden zijn er vele geweest, ,i I l i j I zowel in de filialen, de produktie- geweest, doch het is niet de be- bedrijven als op het Hoofdkantoor, doeling van deze beschouwing Maar is dit alles niet normaal? om volledig te zijn. Wij willen j E,n is het eigenlijk ook niet altijd 3 ,J al zo geweest 5, 10, 20 en meer er alleen maar volgaarne de na- jaren geleden? druk op leggen dat 1960 voor Kijki dit is nu het wonderlljke ln ons Kruideniersbedrijf een jaar ons bedrijf. Er werken ca. 4000 is geweest waar wij met voldoe- mannen, vrouwen, jongens en l I I meisjes, deels verspreid over 190 ning en dankbaarheid op kun- plaatsen in Nederland. Deze 4000 nen terugzien. vallen uiteen in groepen, die wer- Het is niet aan één man of één ken onder leiding van een chef, bepaald onderdeel van ons bedrijf hetzij in filiaal, kantoor, produc- te danken dat de resultaten gun- tiebedrijf of in de buitendienst. En stig waren. Het is ook niet zo, dat j de kracht van ons bedrijf is, dat we de wind in de zeilen hebben in deze groepen een eenheid van gehad. Integendeel, de konkurren- streven is, die we heel kort kun- tie was dit jaar scherper dan ooit. nen samenvatten als volgt, en dit geldt vooral onze verkopers en verkoopsters in de filialen: Het beste werk te leveren een prima service te geven om méér-omzet te maken. En moeten we met een dergelijke prima mentaliteit in ons bedrijf dan opzien tegen 1961, waarin het wel weer moeilijk zal zijn, waarin we nóg meer konkurrentie kunnen verwachten? Neen, wanneer een ieder zich volledig inzet, in het be lang van de zaak Albert Heijn, dan zullen we met elkaar zeker weer een goed jaar maken. Het zal heus weer niet gemakke lijk zijn. De problemen liggen in het ene filiaal soms anders dan in het andere. De verkorte werkweek heeft individuele moeilijkheden. De een heeft wat meer konkur rentie dan de ander. Maar zeker is, dat wij vanuit Zaandam er weer voor zullen zorgen, dat er voldoende hoogtepunten in 1961 zullen komen om de Nederlandse huisvrouwen in onze winkels te brengen. En voor dit doel speciaal menen wij op Uw medewerking en inspanning te mogen rekenen, ze ker tot voldoening van Uw eigen werk. J. LEGERSTEE, Directeur Filialen. In dit nummer: Pagina 3: Jubileum heer Leger- stee. Pagina 5: Mutaties verkoopleiding. Pagina 6: Kerstverhaal voor de jeugd en Probleem van de maand. Pagina 8: Kerstverhaal VJ Langzaamaan wordt de sortering dus opgebouwd tot een aantrekke- lijke serie. In die sortering zullen wij straks platen vinden met po pulaire Nederlandse liedjes, met bekende filmmuziek, met z.g. teen ager suksessen en populair-klas- sieke muziek. U merkt het wel, voor elck wat wils. In het eerstvolgende AllerHande- nummer zult U interessante arti kelen vinden die U o.a. iets zullen vertellen over Pieter Goemans, de direkteur van de N.V. R&R en over de zanger Louis Dusée. Zoals u weet hebben pers, radio, televisie en publiek veel aandacht aan deze start besteed en het zou wel eens kunnen gebeuren, dat het sein bij de grote maatschappijen een klein beetje op rood is gaan staan en dat zijmaar goed, dat wach ten wij dan wel af. Publiciteit

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 1