Verschillende afdelingen voerden produktie op Bartelson bezoekt Mej. Laduc jubileerde Divisielei «lei* Nu per ni arts Hoofdkantoor werkte op hoogspanning Betaalbaarstelling van coupons Organisatie-afdeling verhuisde over booswichten 4 AH-FLITSEN Dank zij veler medewerking „Werktijdverkorting moet hand in hand gaan |N EEN VORIG NUMMER hebben wij onder het hoofd I „Werktijdverkorting moet hand in hand gaan met produkti- viteitsstijging" een artikel geplaatst, waarin wij al onze mede werkers aanmoedigden en verzochten hun bijdrage te leveren aan de verhoging van onze produktie. Voorbeelden Aan de hand van de volgende voorbeelden kunnen wij vast stellen, dat het inderdaad op de meeste afdelingen gelukt is het gestelde doel te bereiken. Hier- Zo willen wij dan in deze natte oktobermaand eerst maar met de vrolijke noot beginnen. Wij hebben twee heel gezellige dansavonden gehad en zij die niet geweest zijn, hebben wat gemist, maar er staat nóg een avond op 't programma. Bij de fam. A. Kok werd tot grote blijdschap van de ouders een zoon Mare Frans geboren. Bij de fam. Spaans is nu een zoon geboren tot vreugde van de ouders, en bij de fam. de Kort werd ook een zoon geboren. Wij feliciteren deze ou ders en hopen dat hun kinderen in de beste gezondheid mogen op groeien. Wij hebben ook nog een bruid in ons midden en wel mej. W. Dek ker (O.G.), die de grote stap gaat beginnen met bruidegom J. Oos- tingh (drukkerij). Er is nog een bruidegom in ons bedrijf en wel de heer J. Zwan (S.B. 3). Wij hopen dat de bruid en de bruide gom een goede keus hebben ge daan en wensen hen beiden veel geluk en gezondheid toe in het hu welijksleven. En nu wachten wij maar op de feesten die nog komen moeten en wensen U allen veel plezier. Voor de maand november staat alleen op ons programma de fam. J. H. Ton, die op 18 november bij leven en welzijn hun 40-jarig hu welijksfeest hopen te vieren. Zo loopt voor onze produktiebedrijven de lijst van feestgangers ten ein de. In de maand december staan er nog drie feestgangers te boek en de heer E. Martens sluit het jaar 1960 met zijn 25-jarig huwe lijksfeest op 31 december, dus ge makkelijk te onthouden. Op 8 oktober j.l. was de grote dag (waar al zolang naar uitgekeken was) dat de eerste paal werd ge slagen door onze President-Direk- teur op het bouwterrein van het nieuwe D.C. Wat onze ziekenlijst betreft ligt het aantal de laatste weken wel wat hoger, al mogen wij niet on tevreden zijn, want het weer heeft zich ook niet van de beste zijde laten zien. Mevrouw Capelleveen moest ook weer opgenomen wor den in het ziekenhuis. De heer Bets is ook nog steeds ziek; dit is wel een langdurige ziekte waar je geduld wel op de proef wordt gesteld. Ook de heer v. d. Ploeg (die nu een beneden woning heeft gekregen) is na ge ruime tijd van ziekte weer opge nomen in het ziekenhuis en wij wensen hem het beste. De heer v. Dam (B.B.) moest ook voor een paar dagen worden opgenomen in het ziekenhuis voor een neus-ope- ratie. De heer Leonards is na vele weken ziek te zijn geweest weer voor hele dagen aan het werk. Mej. T. Groothues Heitkamp is ook al enige weken wegens ziekte thuis; denk er om Truus, gauw beter worden hoor. Ook mej. C. Oostingh moest enige weken het bed houden wegens ischias, dus Cobi. gauw beter zijn voor je broer gaat trouwen. Mevr. Vis-v. Saanen is ook nog steeds thuis wegens ziekte. Wij wensen haar in het bi zonder een spoedig en algeheel herstel. De heer J. Lagrand, die ook al een paar weken thuis is, mag misschien weer gauw aan het werk gaan. De heer W. v. d. Bijl is ook al eni ge weken thuis met een zeer been De heer v. d. Bosch uit de O.D. moest wegens ziekte het werk sta ken. Mevr. Duijves gaat wel voor uit, al gaat het dan langzaam; maar laten wij hopen dat alles weer goed mag komen. De heren A. Kok (C.M.) en Bergh (C.M.) zijn ook thuis wegens ziekte. De heren v. d. Linden en G. Visser (C.M.) zijn weer aan het werk ge togen. aan Direktie en personeel voor attenties ondervonden bij: zijn ziekte, de heer W. C. Leonards; hun huwelijk, de heer en mevr. Zwan--de Roeck; de geboorte van hun zoon, de fam. Kok: haar ziekte, mevr. C. Tang. haar 12l/2-jarig jubileum, mej. B. J Laduc. Op woensdag 19 oktober j.l. was de telefooncentrale feestelijk ver sierd. Het was de dag waarop mej. B. J. LADUC haar 12'/2-jarig jubileum vierde. In 1948 was ze in dienst gekomen van de fa. Van Amerongen, dat, zoals bekend, in 1950 naar Albert Heijn is overgegaan. Mej. Laduc verhuisde mee. Ze werkte op ver schillende afdelingen op het hoofd kantoor zoals de retourafdeling en de afdeling statistiek. Haar huidige funktie van telefo niste vervult ze al 6 jaar en zoals ze zelf zegt: „ik kom er elke dag graag voor uit Amsterdam". bij moet wel worden vastgesteld dat de beschikbare cijfers nog zeer voorlopig zijn en er beslist nog geen algemeen beeld te geven is. K.B. In de K.B. is het gelukt in 5 da gen dezelfde hoeveelheid Zaanse koeken te maken bij een 9-urige werkdag als vroeger in SYz dag. Bij zandringen zijn wij iets onder de verwachtingen gebleven. Bij spritsstukken daarentegen is het weer beter gelukt. Ook voor de diverse biscuitsoorten is het zo, dat wij in de meeste gevallen de 5-daagse werkweek benut hebben om de produktie van öMz dag te halen. Voor beschuit geldt even-1 eens dat het gestelde doel bereikt is. S.B. Wat de suikerwerken betreft is ook de office-afdeling er in ge slaagd de produkties van de mees te artikelen dusdanig op te voeren, dat in een 45-urige werkweek het zelfde kwantum wordt behaald als de 48-urige werkweek. Bij borstplaat en schuim zijn de cij fers wat gunstiger dan van an dere artikelen. Op de drupsafdeling is men er vooral in geslaagd om de produk tie van butterscotchinterieur be langrijk op te voeren. Ook de tof- feeproduktie wordt gehaald. Daar naast zijn er ook hier weer enkele artikelen die iets beneden de ver wachting blijven. C.F. De chocoladeafdeling heeft de re- penproduktie ook zodanig opge voerd, dat de nadelen van de in voering van de 5-daagse werk week slechts in geringe mate merkbaar zijn. Ook de produktie van kleingoed chocolade wordt zonder meer gehaald. L.F Op de limonadeafdeling is de pro duktie van advokaat door een betere werkwijze belangrijk opge voerd. Voor de V.A. geven de voorlopige cijfers aan dat ook hier de pro duktie zo gestegen is, dat wij in de 45-urige werkweek hetzelfde kwantum kunnen halen als in 48 uur. Ook hier variëren de resulta ten per artikel. Bij thee zijn de resultaten wat ho ger dan verwacht, wat betreft koffie liggen ze iets beneden de verwachtingen. Efficiënter Aan de band van deze voorbeelden zal het U duidelijk zijn, dal de algemene tendens zodanig is, dat van een geslaagde opvoering van de produktiviteit gesproken kan met produktiviteitsstijging" worden. Deze opvoering is be slist niet bereikt door barder wer ken, doch vooral door efficiënter werken en door het beter benut te 12 van de werktijd. Dit laatste is voor een belangrijk deel het gevolg van het feit, dat de schoonmaakwerkzaamheden grotendeels buiten de normale werktijd worden verricht. Dit brengt natuurlijk extra kosten met zich mee en om deze extra kosten weer op te vangen blijft een verdere opvoering van de pro duktiviteit noodzakelijk. Als nieuwe divisielei- DER Supermarts introdu ceren wij bij U de Heer Het sorteren en controleren is een preciese bezigheid. de dagelijkse stroom obligatiecoupons L. Oranje, die voorheen als ex port-manager werkzaam was bij de Fa. Th. Niemeijer. In de tijd dat hij reeds in onze dienst was, verleende hij o.m. mede werking aan de reorganisatie van één van onze Supermarts. Uitbreidingsplannen De heer Oranje heeft als Divisie leider Supermarts de dagelijkse leiding der Supermarts overgeno men van de heer Ti«. Daalhuijsen. In verband met de dynamische uit breidingsplannen is het noodzake lijk dat de heer Daalhuijsen zich uitsluitend met de planning en in richting van nieuw te openen Su permarts zal bezighouden. Bij het aanvaarden van deze mooie, doch zware taak wensen wij de heer Oranje van ganse' harte sukses. HOEWEL DE BETAALBAARSTELLING van de obligatiecou pons per 1 juli voor U reeds verleden tijd is, willen wij U toch een indruk geven van het werk achter de schermen op het hoofdkantoor. Deze uitbetaling vindt altijd plaats op 1 juli aangezien om streeks deze tijd het jaarverslag uitkomt en daarin het percen tage wordt vastgelegd voor de verrekening van het winstaan deel. Grote slag De zegelafdeling op het hoofdkan toor begint reeds in mei voorberei dingen te treffen om de grote slag op te vangen. Zo tracht men onder ander door middel van een rekentabel en an dere hulpmiddelen een organisatie op te bouwen die efficiënt werkt. In de eerste weken van juli immers worden er in de filialen honderddui zenden coupons door onze klanten ter verzilvering aangeboden. Dit jaar waren er b.v. maar liefst 72 ver schillende coupons van de gewone obligaties en 13 van de verzamel- obligaties. U zult begrijpen dat de betref fende afdeling al deze coupons on mogelijk met de normale bezet ting kan verwerken. Normaliter worden er dan ook tij delijk een achttal jongelui aange trokken van de middelbare scho len. Ondanks D.C. ioch nog ruimteprobleem? HET IS GOED EN prettig werken op een afdeling, waar je je aandacht rustig bij je opdracht kunt houden, dat hebben sinds enkele dagen de personeelsleden van de organisatie-afde ling ondervonden. Van de twee winkelpanden grenzend aan de portiersloge zijn namelijk enkele kantoor-ruimten gemaakt. Enkele weken heeft daar de Onderhoudsdienst zijn aktivi- teiten ontplooit en timmerlie den, metselaars en schilders hebben het hunne er toe bijge dragen cm van de beschikbare ruimte te maken, wat er van te maken viel. De winkeldeuren aan de straat kant zijn gesloten en de ingang van dit pand is thans aan de ach terzijde. via de weg tussen de Blik wasserij en de Opleidingsschool te bereiken. Op de begane grond zijn 3 kamers, 2 ervan dienen om de maquettes op te stellen (één voor het D.C. en één voor de bedrijfskomplexenDe derde kamer is voor de heer van Rooijen van de afd. Personeelszaken. Op de eerste verdieping vindt u de kamers van de heer Haeser. de Or ganisatie-afdeling, en de afdeling Arbeidsstudie. Op de tweede ver dieping is de afdeling S.K.B. en een archief ondergebracht Dubbel blij Xa jarenlang klein behuisd te zijn geweest, is het een dubbele vreug de om wat meer mogelijkheden te hebben om de werkzaamheden te verrichten. Verschillenden van U zullen de ge deelten van de maquettes van het D.C en de produktiebedrijven wel zijn opgevallen, toen deze op het toneel van het Ontspannings Ge bouw stonden. Zij zijn thans ook in dit pand opgesteld. De maquette van het D.C. biedt de mogelijkheid nu reeds met elkaar na te gaan hoe de werkzaamhe den in het D.C. dienen te geschie den. Uit hun jasje. Van de produktiebedrijven is ook een maquette gemaakt om te be studeren, hoe de vrij komende ruimten, na de ingebruikneming van het D.Chet best benut kun nen worden en hoe de uitbreiding het best kan geschieden. Dat dit thans meer dan ooit noodzakelijk :s, kunnen velen dagelijks konsta teren. want zo geleidelijk aan groeien vele afdelingen uit hun jasje. Opheffing ruimtegebrek Hoewel het D.C., dat in begin 1962 in gebruik zal worden genomen, een groot deel van het ruimtegebrek zal ophef fen, gaan wij alle mogelijkhe den na om te waarborgen dat in de komende jaren onze pro duktiebedrijven voldoende ka- paciteit hebben en aan de vraag kunnen voldoen. In het nieuwe pand wachten dus nog belangrijke taken. Uitgebreide controle De zegelafdeling controleert de volgende punten: 1. Eindbedrag couponstaat met het bedrag op de kaslijst. 2. Fouten op de couponstaat, o.a.: a. Foutief uitbetaalde coupons. b. Omrckeningsfouten. c. Rekenfouten. d. Optelfouten. Eventuele verschillen worden uiteraard boekhoudkundig ver werkt. Vervolgens worden alle coupons per soort gesorteerd en op een overzichtskaart geno teerd. Vermoeienissen Het totaal van deze kaart moet dan overeenstemmen met het to taal van alle uitbetaalde coupons op de kaslijst rekening houdend met de geconstateerde verschillen. Hierna worden alle coupons ongeldig gemaakt en doorgezonden naar de filialenboekhouding. waar de cou pons op nummervolgorde worden ge sorteerd. Na deze lange weg te hebben afge legd worden de coupons enkele ja ren in stalen kasten opgeborgen, waar ze van alle doorstane vermoeienissen kunnen uitrusten. A.H.-toneel brengt: Blijspel AP ZATERDAG 26 NOVEM- BER presenteert de toneel vereniging: „Het Witte Schaap van de familie", een booswich ten-blijspel in 3 bedrijven door L. du Garde, Peach en Jan Hay, vertaald door Alfred Pleiter. Veelbelovend De handeling verplaatst ons in een milieu van bijzonder „be schaafde" beroepsmisdadigers, inbrekers, zakkenrollers en valse munters. Met trots zien zij op hun euvele daden terug en zijn geschokt als één van hun meestbelovende fa milieleden fatsoenlijk wil worden. Een liefdesgeschiedenis en aller lei andere aardige verwikkelingen, een verstrooide dominee en een niets vermoedende huisvriend-po litieman, alles werkt mee om aan dit heerlijke probleemloze, gezel lige stuk een vaart en stemming te geven die U zeker een gezellige avond zullen bezorgen. De regie is wederom in handen van Tony Foletta.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 4