Nieuws over de ideeënbus Vergadering van direktie en kontaktkommissie op 22 september 1960 Oud-kampioenen weer aan de top Wietske 7 /2 jaar bij A.H. Uitreiking van S. K. B. - diploma's Wij heten welkom Nieuw personeel produktiebedrijven kantoor Start biljart- en kaartkompetitie 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 17e jaargang - No. 10 November 1960 Verantwoordelijk eindredacteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Aan dit nummer werkten mee: De heren J. Ph. Bartelson, J. S. de Boer, A. v. d. Hazel, J. Jansen, J. de Jong, L. J. A. S. Kloos, J. G. Krijt, G. A. van Rooijen, P. C. Vink. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Op de vergadering van de kontaktkommissie op 22 september j.l. geeft de heer Eggers eerst het woord aan de heer P. C. Vink, die als gast aanwezig is om het één en ander te vertellen over de resultaten van de aktie tot produktiviteitsverhoging. De heer Vink memoreert eerst de ontwikkeling van de relatie met de Cemsto. Aanvankelijk was men gestart met z.g. part timers, d.w.z. mensen die overdag elders werken. Dit kon niet doorgaan, zodat er weer door eigen mensen moest worden schoongemaakt. Na overleg met de arbeidsin- spektie is tenslotte de zaak zo Om A.H.-bridgetitel NA VIJF WEDSTRIJDAVON- DEN begint al weer een duide lijke aftekening van de kop groep zichtbaar te worden De 7*™eg%n °l heï sch°onmaketn I door de Cemsto zal worden voort- geregeld dat de S.B. en C F voorlopig schoongemaakt wor den door personeel van de Cemsto dat in volledige dienst is en plm. 9 uur per dag werkt, terwijl de andere afdelingen schoongemaakt worden door eigen personeel. Van de meerderheid van het per soneel kan dan ook gezegd wor den dat zij hun volle medewerking verlenen, ondanks het feit dat er enkelen zijn die hier niet aan mee doen. In aansluiting hierop wordt nog van gedachten gewisseld over de voor- en nadelen van het schoon maken door eigen personeel. Voor al het schoonmaken van machines zal voorlopig niet uitbesteed wor den. De personeelssituatie Vrydag 21 oktober j.l. was een feestdag voor Wietske Jagt van de linnenkamer. Zeven en een half jaar geleden meldde Wiets zich bij AH en kreeg een plaatsje op de beschuitafdeling. Na een jaar kreeg zij overplaatsing naar de huidige afdeling, want zij had een naaiopleiding op de huishoud school gehad. Ze wilde dus graag een plaatsje achter de naaimachines. Het werk bevalt haar best. Zij heeft verschillende hobby's. Breien en handwerken bijvoorbeeld. Ook I kollekteert ze vaak voor T.B.C.- verenigingen en voor de kanker- bestrijding. Maar ook maakt ze graag een buitenlands reisje in haar vakantie. Zoals naar Duits land, Oostenrijk en Italië. voorsprong van het kampioens paar van verleden jaar is reeds zodanig, dat er wel heel snel iets moet gebeuren om hen ook dit jaar van de titel af te houden. We wachten met spanning op het paar, dat dit gaat proberen! De stand is nu: 1. de heren Vos Sr. v. d. Hazel 63.28 2. de heer Drost mevrouw van Petten 54.85 r/, 3. de heren Richter van Petten 52.59 4. de fam. Sturm 52.52 5. de fam. v. d. Brink 49.16 6. de heer Kosters mevrouw Delfomo 48.59 7. de heren RisDuif 47.13 8. de heren Grooten Heek 46.72 9. de dames Drost Martèl 45,87 10. de heren Keune Wals 45.41 Over enkele maanden hoopt de direktie een inzicht te hebben in deze beide systemen en zal dan j De voorzitter van de C.C., de heer Verdonk, stelt vervolgens vragen over de personeelssituatie, met name over het inschakelen van derden. De heer Eggers wijst op het tekort aan personeel en op de pogingen die gedaan worden hierin te voor zien. Over dit onderwerp is in de vorige vergadering met de C.C. al het één en ander gezegd. Ten aanzien van mannen hopen gezet. Produktiviteit Voor een volledige invoering van de 5-daagse werkweek is een pro- duktiviteitsstijging*van 6-7 noodzakelijk. M.a.w. in 45 uur moet evenveel geproduceerd wor den als vroeger in 48 uur. De heer Vink geeft in deze ver- wij door aantrekking van elders gadering een uitvoerig overzicht en toewijzing van woningen ver van de resultaten, bereikt in de j betering in ons personeelsbestand verschillende afdelingen. te bereiken. Wij verwijzen hiervoor naar een '^en aanzien van meisjes worden artikel op pagina vier van dit blad. °°k vele pogingen gedaan, maar Voor een belangrijk deel zijn de een belangrijk deel van onze ver resultaten afhankelijk van de in- pakkingswerkzaamheden moet itelling van het personeel en zo is uitbesteed worden. het verheugend, dat men b.v. op de S.B. na het wegvallen van de Cemsto, toch de gewenste produk- tie kon halen door grote samen werking en de inzet van alle aan wezigen. Produktiviteit is de hoeveelheid fam. Vos 45.22 j geproduceerde artikelen per man de heren van Unen 43.80 of per meisje per uur. P. Swenneker-Graver C.F. B. Sipkema K.B. B. Massier C.F. 1 IJ. B. A. Sierkstra K B. 1 C. W. van Leeuwen K.B. A. van Zaanen C.F. Emmerick K.B. W. H. Jenner-Vergne K.B. R. Hesling C.M. C. de Wildt S.B. W. Bieman C.F. H. P. Schotsman Lab. Hr. de Groot Adm. R. Jongsman-Lensen K.B. t H. van Zaanen S.B. H. Muller C.F. M. B. Kruijshaar C F. M. M. van Zanten C.F. M. R. Hofstaetter C.F. L. C. Kors K.B. K. Mantona-Rood K.B. C Bleeker L. Lanzius S.B. M. H. Marinus-v. d. Horst V.A. 1 E. Visser L.F. M. Visser V.A. G. T. Venema V.A. W. Koster-Donker V.A. P. J. M. de Winter Emb. H. M. van Ooijen kantine H. P. Kornet zegelafd. A. Oosterkamp verkoopafd. M. A. Duivis zegelafd. K^AANDAG 3 OKTOBER j.l. heeft wederom een di ploma-uitreiking plaatsgevon den, ditmaal aan de groep ma- chinedrijfsters en -drijvers. van had uiteengezet, volgde de meer, dat hy het op Geen gebreken Er worden uit de vergadering en kele voorstellen gedaan om men sen aan te trekken. De heer Eggers wijst er echter op dat allerlei mooie iokmiddelen on rust op de arbeidsmarkt en on tevredenheid in het bedrijf veroor zaken. Vanzelfsprekend is het de taak van het bedrijf haar sociale voor zieningen goed voor elkaar te heb ben. maar overdreven maatrege- 'en kunnen het bedrijf toch niet blijvend aan personeel helpen. Een blijvende verbetering in onze personeelsbezetting zal moeten ko men doordat het verloop daalt. Goede onderlinge verhoudingen zijn hiervoor voorwaarde en hier aan wordt alle mogelijke aandacht besteed. Tenslotte wordt nog besloten dat de bedrijfsleiding met de mensen van de z.g. losploeg zal spreken over het feit dat zij zich in hou ding en gedrag hebben aan te pas sen aan de regels die ook voor het overige personeel gelden. Jubilea Vele jubilea trekken grote be langstelling, hetgeen soms tot ge volg heeft, dat verschillende mede werkers die de jubilaris goed ken nen en nauw met hem samenwer ken op de receptie worden ver drongen door anderen die met hun neus vooraan willen staan. In principe zal bij een 25-jarig en 40-jarig dienstjubileum aanwezig zijn 1. de chef 2. de staf produktiebedrijven 4. kollega's met 25 dienstjaren of meer 5. enkele kollega's van de afde ling 6. enkele chefs. Bij het jubileum van een chef zal de gehele afdeling aanwezig zijn, doch blijven voor het overige de regels als hierboven. Rondvraag Ten slotte wil de heer Eggers graag de rondvraag behandelen. Hierbij komt een' persoonlijke kwestie op tafel en een telefoon probleem in de portiersloge. Beide kwesties zullen in overleg met de heren van Rooijen en IJpma wor den bekeken. Een andere personeelsvertegen- woordiger heeft klachten gehoord over de wekelijkse verstrekking, hetgeen de heer Eggers aanleiding geeft de C.C.-leden toe te zeggen, dat zij een overzicht over de laat ste weken zullen ontvangen. Ook de vakantieverstrekking is deze zomer tegengevallen. Klaas, zoon van de heer C. Govers verkoopafd. 1 Ellen, dochter van Mr. W. K. J. v. Schei-penseel (H.K.) Arthur Randolph Spaans, zoon van de heer S. Spaans, Exp. 1 Theo de Kort, zoon van de heer R. de Kort C.F. 1 Mare Frans Kok, zoon van de heer A. Kok, C.M. 1 Cornells, zoon van de heer C. Way (loonadm.) De dames Ans van Berge (l.) en Hilda Krikken bekijken hun diploma. artikel zelf, noch aan de verpak king. Hij hoopte dat deze samenwerking zich nog verder zal uitbreiden. Een gezamenlijke lunch besloot deze geslaagde uitreiking. j; de heren Doets, Groen, Krijt, Kwakkel, Bijsterbosch De ideeënbuskommissie kan tevreden zijn over de aktiviteiten van ons personeel in de afgelopen maand. De regelmatige vergaderingen maken uiteraard het aantal inzen dingen per keer kleiner, doch het feit dat er deze keer 7 van de 12 inzendingen beloond konden worden, terwijl er 2 goede ideeën nog in behandeling zijn, geven reden tot optimisme. Weliswaar zijn het allemaal geen grootse ideeën doch hier toe lenen onze produktiebe drijven met haar dikwijls kleine eenheden zich ook veelal niet. BEGIN OKTOBER IS ER weer een begin gemaakt met de biljart- en kaartkompetities. Wij kunnen tot half november nog nieuwe leden plaatsen, die dan nog aan de kompetities kunnen deelnemen. Indien U interesse heeft, meldt U zich dan spoedig bij het bestuur van de vereniging, te weten de heren G. A. van Rooijen (P.Z. H. Bakker (SB.1, R Broek (S. of J. Popping (K.B.). Wij houden onze verenigingsavon den op donderdag in het O.G. van 7.00—10.30 uur. Kom eens ter kennismaking op een klubavond, wij zijn er van overtuigd, dat U lid zult willen worden. Het was de heer C. Hartland, een goede bekende van de ideeënbus, die met 35.naar huis ging voor een idee betreffende het effi ciënt stapelen van poederbakken op de S.B. De heer H. v. d. Burgt, eveneens van de S.B., kreeg 25.- - voor een idee dat eveneens ruimte en werk bespaarde. De heer J. Mulder van de L F. ont ving voor een idee in de wijnkel der 20.—. Een beloning van 10.ging naar de heer P. Schaap voor het steriliseren van wijntanks in de wijnkelder. Eveneens ging een beloning van f 10.- naar twee K.B.'ers, t.w. de heer J. Popping, voor een tijdsbe sparing bij de taai-produktie en naar de heer J. van Dyk voor een verbetering aan de bandoven. Ook de heer J. Boon van de kaasafde ling, die behalve een verbetering jook een vergemakkelijking van het werk bedacht, kreeg 10.I voor zijn idee. Wij hopen ook de volgende maand weer vele ideeën te kunnen beoor- delen en te belonen en verwachten, dat de aangehouden ideeën een I redelijke beloning zullen krijgen.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 2