President-direkteur sloeg eerste paal voor nieuw Distributie Centrum HURIGRIRM1 ijlpsisil in «Ie geschiedenis van het kruideniersbedrijf' A.s. chef-ontvangst D.C.,de heerJ.Groot terug in Zaandam zaa^ van W GEHUWD 17e Jaargang No. 10 - november 1960 SAH002000078 Flilsen Fabr/Zaan novamber 1960 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam De heer A. Heijn had kennelijk plezier in zijn nieuwe vak als hei- er. Het sceptische gezicht van de naast hem zittende, „echte" heier doet echter vermoeden, dat hij de heiende president-directeur maar wat graag een handje helpt, ter bevordering van de goede gang van zaken. VOORZIEN VAN OLIEJAS EN HELM heeft de president-direkteur, de heer A. Heijn Jzn., op zaterdag 8 oktober j.l. de eerste paal geslagen van het Distributie Centrum in de Achtersluispolder in Zaandam, In totaal zullen 1800 palen van elk 22 meter de grond in worden gedreven voor dat met de eigenlijke bovenbouw zal worden begonnen. Verwacht wordt dat de gehele z.g. onderbouw 8 maanden in beslag zal nemen. Het D.C. krijgt een oppervlakte van 34.000 m" met een kelderruimte van 3.500 m2. Coentunnel De heer A. Heijn liet de geschiedenis van de voorbereidingen de revue passeren. „Bij het kiezen van de ligging van het pro ject is gespekuleerd op een spoedig begin van de bouw van de Coen tunnel. Onze verwachtingen zijn juist gebleken." ..De noodzaak van een D.C. drong vonden zich o.m. gemeente- zich hoe langer hoe meer op"zo I vervolgde hij. De snel toenemende omzet bracht een steeds grotere pro- duktie op gang en een van de voor naamste knelpunten bleek de distri- I butie te zijn. Ook de verwachte uit- breiding van het artikel-assortiment („met ingebouwd dienstmeisje"deed ons besluiten deze grote stap te zet- I Per boot Ruim 60 genodigden waren 's morgens met 'n rondvaart boot van het hoofdkantoor over de Zaan naar het indu strieterrein Achtersluispolder vertrokken. Aan boord be- lijke autoriteiten, de Raad van Bestuur en de direktie. Hoewel het er aanvankelijk naar uitzag dat mist als spel breker op zou treden, was het toch de zon. die voor een fleu rige entourage zorgde, toen de heer A. Heijn met het heien van de eerste paal het sein gaf tot een grote bouw- aktiviteit die tot 1 januari 1962 zal duren. Dit is de da tum waarop het D.C. zijn ver zorgende taak zal beginnen. Sprekers DE HEER J. GROOT, de toe komstige chef van de ont vangstafdeling van het Distri butie Centrum, is op 3 oktober j.l. in onze dienst getreden. Na handelsdag- h en avond- school door- 'i lopen te heb- ben kwam hij op 18-jarige leeftijd in dienst bij de Tvader, de fir ma Groot Co., Graanhan del te Zaandam, in het Oost- zijderveld. Hij verzorgde hei beursbezoek en onderhield de kontakten met de klanten. In 1951 is de fabriek verwoest door brand en verplaatste men de maalderij naar de Veerdijk te Wormer. Tot 3 oktober had de heer Groot de leiding over het maalbedrijf. Terug in Zaandam Wethouder J. Tilkema van Zaan dam zei dat het gemeentebestuur de bouw van het Centrum had toe gejuicht. Zaandam - zo merkte hij op is een stad van grote zaken, die in Nederland en in de wereld mogen worden gezien. Aannemer Voormolen zorgde voor een grappige attentie, toen hij de heer A. Heijn een loonzakje overhandigde voor de verrichte heiwerkzaamheden. De heer G. HEIJN, lid van de Raad van Bestuur, wenste „de jonge directie geluk met de durf die het heeft getoond een dergelijk Centrum te bouwen". Mr. M. W. Otten, direkteur van het Industrieschap, gaf een korte toelichting op de betekenis van de Coentunnel voor het nieuwe bouw werk. Om de zeer korte afstand tunnelD.C. te demonstreren voer de boot naar de ongerepte plek in het Noordzeekanaal waar de on derwater-verbinding tot stand zal komen. De heer J. G. Krijt, bedrijfs leider van het D.C. i.o., ver zekerde dat de toekomstige chefs van de diverse D.C.-af delingen, die zich nu al op hun komende taak voorberei den, alles zullen doen om hun nerzijds het funktioneren van het D.C. tot een groot sukses te maken. Modernste materiaal Het D.C. zal worden uitgerust met het meest moderne trans- De ruim 60 genodigden tijdens de tocht over de Zaan naar de Achtersluispolder. 4-10 mej. G. Apeldoorn (lichtka- mer) met de heer N. Daal huizen. 13-10 de heer J. Zwan, S.B., met mej. J. de Roeck. 15-10 de heer B. Looijer met mej. H. Stienstra, B.B. 27-10 de heer J. Oostingh (druk kerij) met mej. W. Dekker. (O.G.) De toekomstige chef-ontvangst die zich op zijn nieuwe taak voorbe reidt door zich in te werken op de diverse magazgnen van Albert Heijn, verheugt zich in zijn terug keer in de Zaandamse kennissen kring. Korfbal is zijn geliefkoosde sport, vroeger jarenlang in Z.K.C., nu lig- gen zijn aktiviteiten bij „Sport Ver eent" te Wormerveer. De heer Groot is er een beetje trots op, dat de eerste paal onder zijn toekomstige afdeling geslagen is en wij wensen hem daar veel sukses. port- en opslagmateriaal. In het nieuwe kaaspakhuis een afzonderlijk onderdeel in het gehele complex zal het personeel de beschikking krij gen over een rijdende lift, zo dat zij gemakkelijk bij de hoog opgetaste kazen kunnen ko men, die op kaasplanken ko men te liggen met een totale lengte van 47 km. De kaas moet n.l. regelmatig gekeerd, gekontroleerd en verzorgd worden. Het kaaspakhuis krijgt geen ramen; een air-conditioning systeem zorgt 's winters en 's zomers voor een constante temperatuur en vochtigheids graad. Een en ander is nood zakelijk om de kaas na het rijpen een zo hoog mogelijke kwaliteit te doen verkrijgen. Op een speciale verdieping komen kantoren, was- en kleedlokalen en een kantine met daktuin voor het ca. 125 man tellende personeel. Voor verdere uitbreiding van het distributiecentrum is nog plm. 18.000 m- terrein be schikbaar. Verwacht wordt, dat met de bouw ruim 1 jaar geh#oeid zal zijn. Een uitvoerige foto reportage over ons nieuwe Distributie Centrum vindt U op pagina 3 Hoofdassistent laboratorium Op 3 oktober j.l. is de heer P. Schotsman in dienst getreden. Hij bekleedt op het Laboratorium de funktie van hoofdassistent en is belast met de research. Na zijn middel bare scholoplei ding haalde de heer Schots man het analis- ;en-diploma en 't was de Keu ringsdienst van Waren te Alk maar die hem opleidde in de levensmiddelen chemie, het vak waarvoor hij zich bijzonder in teresseerde. Op het Instituut voor grafische techniek te Amsterdam hield de nieuwe funktionaris zich bezig met het testen van verpakkings materialen die, bestemd voor uit eenlopende doeleinden, aan ver schillende kwaliteitseisen moesten voldoen.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 1