Sof ie op de planken Viswedstrijd De heer Van Rooijen 40 jaar in dienst Uitbreiding Wij lazen het in de krant laboratorium GEHUWD Zij pasten op elkaar Jubileum G. Schetselaar AH-FLI TSEN stellinj De heer G. Jonkers laat zijn vangst en krijgt van de heer A. v. d. Hazel zijn verdiende prijs. Strijd tussen het riet beslecht René Gérard Dikson San- ches (V.A.). stak 'm in zijn zak... en ging hem zelf maar even brengen. Minder uit een wantrouwen te gen de P.T.T. als wel uit een behoefte „om te weten waar ik aan toe was". Een heel verklaarbare doortas tendheid want in die na-oorlogse tijd lagen de baantjes niet voor het opscheppen. Hij mocht proef werken. Eerste twee jaar De eerste twee jaar van de veertig was hij kantoor bediende in het oude, nu tot kantoor verbouwde, Centraal Magazijn. Er waien toen ca. 80 filialen. Later kwam hij naast de heer Jan Heijn veel in de produktiebedrijven, waar zich, wonderlijk om te zeggen, ook een boterverpak- kenj bevond en nog enkele, thans zonderlinge, bezigheden werden verricht. In die tijd Lachend neemt de heer J. A. van Rooijen de felicitaties van zijn afde lingschef de heer Ph. IJpman in ontvangst ter gelegenheid van het feit dal hij 40 jaar aan Albert Heijn verbonden was. Mej. N. de Wit staat klaar om de jubilaris het geschenk aan de afdeling P.Z. te over handigen een reiswekker en zal daarna mevr. van Rooijen op de foto onzichtbaar bloemen geven. reiding van massavoeding voor on dervoede kinderen. „Een bijzonder prettige tijd", noemt de jubilaris deze periode, waarin hij in staat was veel oor logsellende te verhelpen. Met veel vindingrijkheid en fantasie slaag de hij er in met zijn kollega's per dag zo'n 600700 porties aan hon gerige kinderen uit te reiken. ,,'s Avonds even rondje" In de loop van de jaren is het een groot gemak gebleken dat de heer Van Rooijen vlak tegenover het bedrijf woont. De laatste jaren is het veel minder geworden door diverse maatregelen, maar vroe ger was het ,,'s avonds even een werd de eerste steen gelegd I rondje maken" een doodnormale voor het chokoladebedrijf. [zaak. T ER GELEGENHEID VAN HET 60-jarig bestaan van de Zaan- se Voetbal Vereniging Z.V.V., werd er voor de talrijke leden een reünie georganiseerd. Spoedig bleek dat onze reklamechef de heer H. Vaik (zonder dat hij vooraf ook maar enig vermoeden heeft gehad) het middelpunt van dit feest zou worden. een voorproefje? 's Morgens werd de jubilaris ont vangen door de Raad van Bestuur, waar de heer G. Heijn hem een en veloppe met inhoud overhandigde. Wethouder Tilkema deed de ver heugende mededeling dat Hare Majesteit de Koningin hem had be giftigd met de zilveren medaille van de Huisorde van Oranje Nas sau. Tijdens de receptie in het Ontspan ningsgebouw voerden vele sprekers het woord. Ir. W. A. Eggers stelde de talrijke werkzaamheden van de heer van Rooijen in het licht en reik te hem een enveloppe met inhoud over, samen met het diploma voor Nijverheid en Handel. Verder spraken: DedamesG.Meijn (personeelsver.) Th. Stappers (linnenkamer), de heren J. Ph. IJpma (personeels zaken), J. Ph. Bartelson (portier- corveedienstW. Kley (personeel- ontspanningsgebouwH. van Pet ten kantinecommissieJ. J. Ver- weij en H. Eijben (brandweer), J. Popping (ontspanningsvereniging) en J. W. Hekkert (reisclub). In een snelgroeiend bedrijf groeien de diverse afdelingen in de regel mee. Ook is dit het geval met ons laboratorium, waar zo langzamer hand de laatste vierkante meter bijgekomen is, die er in de huidige situatie nog bij te krijgen was. De plaats waar vroeger de oude portiersloge was, plus een klein stukje tot de Oostzijdekant is nu bij het laboratorium gekomen. Wij hebben hier een nieuwe werk tafel kunnen plaatsen, zodat wij hier binnen afzienbare tijd onze nieuwe research-assistent kunnen ontvangen. Het ruimteprobleem is niet opge lost, maar wij zijn blij, dat wy ons weer iets ruimer kunnen bewegen. 24-8: mej. G. Bak (afd. rk.-cou rant) en de heer N. Kat. 7-9: de heer E. Pais (Bouwafd.) en mej. W. Langver. Even tijd voor de fotograaf. der hen ook, onder grote hila- riteit, zijn bekende kreatie „Boffie" in vol ornaat. Louis Davids De heer Valk, ere-lid van Z.V.V. werd namelijk, met medewerking van de bekende Vara-reporter Henk van Stip- riaan, in het zonnetje gezet boor middelen een Soorf ..Dit is Uw leven programma. werd nog eens ten gehore ge bracht. Hilariteit en Boffie Uit de reakties uit de zaai bleek overduidelijk dat Boffie na al die Tal van dames en heren, die jaren nog beslist geen vergeten in het leven van de heer Valk figuur is geworden, een rol gespeeld hebben, ver- Kortom, het werd én voor de heer schenen op het podium en on-1 Valk én voor Boffie een grote dag. DE STRIJD tussen het riet is weer gestreden en de winnaars in de diverse klassen zijn: Karper. M. van Overloop, Organisa- tie-afd. Brasem. G. Jonkers, Gepensioneerd. Voorn. J. Sondij, C.F. De prijzen zijn uitgereikt, en we wachten nu maar weer rustig het volgende seizoen af. Er is dit jaar intensief gevist om de prijzen, en voor het volgend jaar wachten we gaarne eventuele suggesties van de deelnemers af. Het gebeurde onlangs ergens in Middelburg op een kerkelijke feestdag. Het gehele gezin stond klaar om ter kerke te gaan, met uitzonde- ring van „het hoofd", dat thuis op het vijf jarig zoontje zou passen. Zoonlief had echter een andere mening, nl.: „Ik kan nu opletten. dat Pappie niet achter de toon- I bank komt!" Maakte bijna alle hoogtijdagen mee EEN VAN DE WEINIGE mensen van ons die kunnen zeggen ,,ik heb bijna alle bedrijfshoogtijdagen beleefd" is de heer G. A. van Rooijen. Op 15 september j.l. was het zijn beurt om een grote dag te vieren. Hij zag terug op een staat van dienst van 40 jaar. Tóch geen bakker Zuiver gesteld was de heer van Rooijen nooit van plan geweest bij ons bedrijf te komen werken. De ambitie van de 17-jarige jonge man ging uit naar het bakkersvak een familietraditie. Maar zijn gezondheid liet toen niet toe dat hij dat lichamelijk zware beroep trouw bleef. Een advertentie van de firma Heijn voor een kantoorbedien de zou zijn toekomst bepalen. Hij schreef een sollicitatiebrief, Veelomvattende taak In het betrekkelijk nog kleine be drijf had de heer van Rooijen een hele reeks van taken. Hij had de zorg voor de inkoop, van de verpakkingen, maar daarnaast even zo vrolijk voor het personeel. Met het groeien van de onderne ming, was het de laatstgenoemde taak die het zwaarst op de schou ders van de jubilaris ging wegen. Massavoeding voor ondervoede kinderen De oorlog legde de produktic prac- tisch lam. Een deel van de appara tuur kwam ten dienste van de be- Beheerder van het O.G. Het in 1937 gebouwde ontspan ningsgebouw heeft alleen hem als beheerder gekend. Toen in 1950 de ondernemingsraad werd in gesteld kwam, geheel in overeen stemming met de letter en de geest van de wet, het O.G. onder een sub-kommissie van de Raad. Dit betekende een verlichting van zyn taak. Hij roemt de prettige samenwerking tussen de perso- neelsvertegenwoordigers en hem. „Een punt van belang", zegt hij zelf. In de dubbele cijfers De jubilaris blijft in de dubbele cij fers. 23 jaar voorzitter van de Ont spanningsvereniging. Het is dat hij het er met zichzelf nog niet over eens is of hij zich op de a.s. bestuurs verkiezing herkiesbaar zal stellen; anders zouden we geneigd zijn te zeggen: Is dit 40-jarige feest maar 12 Sept. 1960 was het 25 jaar ge leden, dat de heer Schetselaar zijn loopbaan aanving en bij Keg in dienst trad. Hij moest daar diverse werkzaam heden verrichten, o.a. als inpakker bij de thee-machine en koffie en thee verpakken. Toen in 1939 de mobilisatie be gon, werd Gijs machine-drijver en koffie-brander. Dit was klaarblij kelijk goed naar z'n zin, want nu nog is Gijs machine-drijver. Enige jaren geleden ging Keg over in ons concern en daarom viert Gijs dit jubileum bij ons. Dat hij een graag gezien collega is, bleek wel uit de grote belang- ij de viering. de heer Hogendijk, ver telde wel een slecht spreker te zijn, maar had klaarblijkelijk toch wel woorden genoeg om Gijs' goe de hoedanigheden te memoreren. De heer v. d. Laan bood namens het Personeels- fonds en colle ga's een enve loppe met in houd aan, ter wijl mej. Nel Vree dit na mens het vrou welijk V.A.-ge- deelte deed. fs!i3k.v%M eflH Ook zi1n oud ;VEWQ4ll chef bij Keg, de heer v. d. Steen, wilde niet ach terblijven. kwam met herinnerin gen van vroeger en felicitaties van nu, en bood daarbij een kop en schotel aan. Het zou te ver voeren om alle sprekers hier te gaan aanhalen, maar wij hebben onze eigen me ning, n.l. dat Gijs een rustige en prettige persoon is, hier vele ma len horen bevestigen. Gijs, van ons, en je collega's, nog vele jaren.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 3