Fotowedstrijd is begonnen Ponny en bok Veertig jaar in afwisselende funkties m Bridgeklub Judoklub I>e heer Klijzing „Prospecting;" jubileert !>renyen Nieuw personeel produktiebedrijven kantoor 2 AH-FU TSËN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 17e jaargang - No. 9 Oktober 1960 Verantwoordelijk eindredacteur J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Aan dit nummer werkten mee: De heren J. Ph. Bartelson, J. Breeschoten, A. v. d. Hazel, G. Hartsuiker, L. J. A. S. Kloos, J. Schoen. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Een slimme bok vond in een schillen- kar een prachtige halfvergane kool. ..Dat mag hem de buik niet rim pelen" dacht hij, maar ondanks zijn begeerte naar de hele kool bracht zijn sociaal gevoel hem ertoe de ponny mee te laten eten. Een staaltje van samen werking dus. Voorwaar, een edele, en een voor een bok) schrandere daad. AP 6 SEPTEMBER 1920 werd de naam van de heer F. Klij- zing in de personeelsregisters van de fa. W. van Ameron- gen ingeschreven. Veertig jaren later was de eigenaar van deze naam het middelpunt van een groots jubileum. Veertig jaren dienst in functies, die dermate afwisselend waren en zijn, deden ons voorkomen, dat de heer Klijzing met gemak een boek van 600 pagina's zou kunnen schrijven. Aandringen Hij zei echter tegen ons: Omdat jullie zo aandringen wil ik wel iets vertellen. Weet U, eigenlijk ben ik niet het type, datgraag in de belang stelling staat. Typisch Amsterdams Als 18-jarige „jongeman" trad ik in dienst by de firma W. van Ame- rongen. Een typisch Amsterdams filialenbedrijf, dat buiten de zes tig zaken in Amsterdam slechts nog enkele zaken in de omgeving van Haarlem bezat. Mijn taak was het bezoeken van filialen ter kontrole, opname van prijsveranderingen en het ophalen van de ontvangsten. Jarenlang is het o.m. mijn taak geweest om in het begin van elke week de kas ontvangsten van de filiaalchefs te innen. Meerdere wapens Zoals dat in kleinere bedrijven meestal het geval is moet je ei genlijk „meester op meerdere wa pens" zijn. Het bepalen van de re- klame-artikelen en de reklame- prijzen werd een onderdeel van mijn werk. Ook diende ik te zorgen, dat de firma over panden kon beschik ken in stadsdelen, waarin men nieuwe filialen wilde openen. Eigen „ondergrondse" Ik heb er hard doch erg prettig gewerkt. Er waren goede en ook minder goede tijden -gelukkig overtrof de eerste vele malen de tweede groep. Minder goed waren natuurlijk de oorlogsjaren. aan direktie en personeel voor be wezen attenties: De heer G. Visser (C.M.) na zijn ongeval. de heer en mevr. M. Koenen-Slij- kerman, bij hun huwelijk. De heer Leonards (Emb.) bij zijn ziekte. de heer en mevr. P. de Vries, bij hun 12/2-jarig huwelijksfeest, de heer en mevr. J. van Dam, bij hun 25-jarig huwelijksfeest, mej. A. van Weely (C.F.) bij haar 30-jarig zakenjubileum. de heer G. Schetselaar (V.A.) bij zijn 25-jarig zakenjubileum. de heer G. A. van Rooijen (P.Z.) bij zijn 40-jarig zakenjubileum. de heer en mevr. D. Sanches bij de geboorte van hun zoon. de heer en mevr. H. J. de Vries bij de geboorte van hun zoon. de heer en mevr. G. W. Veerman bij de geboorte van hun zoon. de heer en mevr. Breeuwer, bij hun 40-jarig huwelijksfeest. Een plechtig moment. Toen ben ik een paar jaar uit mijn normale werk gehaald en kreeg ik de leiding over een eigen „on dergrondse". Allerlei foexjes Scheepsladingen voedsel en tex tiel, die wij uit alle hoeken van Nederland vergaarden, wisten we door allerlei foefjes en met de niet geringe hulp van het stedelijke politieapparaat tegen vooroorlog se prijzen aan tehuizen, instellin gen en onze personeelsleden te leveren. Toen na de oorlog het filialen- bedrijf weer min of meer opbloei de, kwam de overgang naar Al- bert Heijn. Niet gejuicht Om eerlijk te zijn: gejuicht heb ben we niet. Als assistent van de heer Martin mocht ik als chef van de Hollerith in Zaandam bij de „nieuwe baas" gaan beginnen. Ik had het vaste voornemen ook bij Albert Heijn van mijn karrière te maken wat ervan te maken was. Mogelijk een voor mij gelukkige omstandigheid was, dat bij A.H. in die dagen eigenlijk niemand zich bezighield met het bemach tigen van winkel- en woonpanden. Stadsuitbreiding De heer D. A. ter Wee drukte op 'n dag een doos sigaretten en een doos sigaren in mijn handen en gaf me de opdracht: „Zorg dat we in Alkmaar een groter en beter pand krijgen!" Zo begon mijn funktie. Momenteel woi*dt Albert Heijn van elke stadsuitbreiding van-waarde op de hoogte gesteld. Zo is mijn funktie, die ik zelf in een erg prettige en nauwe samenwerking met de direkteur filialen, de heer Legerstee, heb mogen creëren. Steeds op je hoede „Prospecting" heet deze werk kring. Bestaande filialen moeten worden uitgebreid met naastgele gen percelen. Panden voor nieuwe winkels moeten beschikbaar zijn. Overleg met Gemeentebesturen is o.m. het gevolg in voornoemde omstandigheden evenals veelvul dige kontakten met de chefs der afdelingen „Stadsuitbreiding". Koopkontrakten huurovereen komsten en steeds op je hoede zijn en voorkomen dat je waar ook in het land kansen mist. „Taktisch optreden" moet dan je grootste troef zijn. Daarbij prefereer ik steeds het per soonlijk kontakt boven het schriftelijke. Onderscheiding 40 jaren dienstverband met Van Amerongen en Albert Heijn heb ik nu bereikt. De directie heeft mij en mijn echtgenote een onvergete lijke dag bezorgd. Behalve het gouden kruis van ver diensten werd aan mij verleend de ere medaille verbonden aan de Huisorde van Oranje Nassau, in zilver. De felici taties van velen waren overweldigend. Graag wil ik allen dan ook hartelijk dank zeggen. Nooit stilgestaan Stilstaan bij een „mijlpaal" is echter nooit mijn gewoonte. Mijn zoon maak ik reeds twee jaar in de geheimen van mijn funktie ver trouwd, zodat hij over een aantal jaren mij geheel zal kunnen ver vangen en mijn werk gaat voort zetten. Ik zie mezelf als ieder ander funk- tionaris in het bedrijf van de jong ste bediende tot de direkteur. We dra gen allen ons steentje bij tot het wel slagen van onze onderneming en daarmee tevens van onszelf". De heer F. Klijzing en zijn echtgenote, geflankeerd door hun zoon en schoon dochter. poseren met enkele leden van de direktie en de raad van bestuur door wie ze zojuist zijn gehuldigd. Het zijn v.l.n.r. de heren J. Legerstee. D. A. ter Wee, G. Heijn, A. Heijn Jzn. en van Meer. Aan het vorige Flitsen-artikel over de fotowedstrijd hoeft eigen lijk niet veel te worden toegevoegd. Laten we volstaan met de belangrijkste punten nog even aan te tippen. De jaarlijkse fotowedstrijd loopt C Wij heien welkom dit jaar van nuari. september tot ja- Iedereen van hoofdkantoor en pro duktiebedrijven kan deelnemen. De voorwaarden luiden: 1. De rubrieken waarvoor U kunt inzenden zijn: kinderfoto's landschapsfoto's algemene foto's. 2. Voor iedere groep mogen per deelnemer ten hoogste 2 foto's worden ingestuurd. 3. De foto's niet van naam voor zien, maar de naam vermel den op de envelop, waarin U instuurt. 4. De foto's niet op papier plak ken. 5. De foto's insturen aan de af deling Personeelszaken Pro duktiebedrijven (281). 6. De inzendtei'mijn sluit op 31 december 1960. PRIJZEN: Voor iedere groep zijn 3 prijzen beschikbaar. Een eerste prijs van 25.een tweede prijs van 15.en een derde prijs van 10.Totaal 150.te besteden aan foto-artikelen. HET SEIZOEN 1960-'61 is weer begonnen. Na een paar trainings-wedstrijden zijn we op 19 sept. weer met de kompetitie gestart en we zijn be nieuwd, of de verhoudingen zich nog gewijzigd hebben. Mooi spel Mochten er nog dames en heren zijn, die zich aangetrokken voelen tot dit mooie spel, dan kunnen ze zich te allen tijde aanmelden. Maar niet met te veel te gelijk, hoor, anders is het niet bij te hou- dwen. De matten liggen dinsdagavond weer klaar. De judoklub houdt in het Ontspanningsgebouw de trai ningsavonden voor het seizoen 1960-1961. Hebt U interesse? Kom dan eens kijken! E. I]ff Linnenkamer W. G. Kalkwerf-Vermeulen C.F. H. Schotsman-Busselaar C.F. S. T. Koopal S.B. E. J. van Bemmel K.B. A. Schade C.F. J. H. Amstelveen S.B. L. Hallie S.B. W. Seelt W.K. E. A. Rietveldt-Hagenzieker C.F. H. Rot C.F. T. van Beelen Bedr. Bur. C. A. Ros-Struik K.B. A. Mulder C.F. P. van der Bos C.F. C. E. de Meijer V.A. D. W. v. Olst-Wind K.B. J. G. Prins Bedr. Bur. O.W.Klamer Telef. Centr. W. B. Boon C.F. M. W. G. Vonk V.A. W. Groentjes-van Veen C.F. L. Brinkert V.A. H. P. Landheer V.A. C. W. Tuijt J. Pieterse K. van Slooten J. Abcouwer H. E. Gerad Bakker Maurer A. H. Oostenbroek-van Drie P. J. J. Schogt-Geel G. Hekkema-v. d. Broek WBerkenkamp lS. L. Kroet P. J. Schogt A. Verheul N. Clardy V.A. S.B. K.B. T.A. S.B. K.B. K.B. S.B. S.B. C.F. V.A. V.A. C.F. T.A. mej. E. Groot Holl. afd. E. Sanders Verkoop E. Hoogmoed Fil. Bur. Th. Zoetelief Loonafd. L. Brakenhoff Grooth. N. Bötticher Bedr. Ec. W. Kroonenburg Zegelafd. D. H. Dijkstra Fact.afd. K. Husslage Fil. adm. Bus Planning j, Th. K. Horst Grooth. H. Schouten Reel. afd. L. Tromp Bedr. Ec. E. Kok Holl. afd. D. Ofman Holl. afd. A. D. Bakker Corr. afd.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 2