Eerste paal begin oktober in de grond mi ui i lijin m miii Akiiviieiien op bouwterrein Distributie Centrum In memoriam Luchtig winteramusement Dansavond in het O.G. met New Orleans Syneopaters Premies uit de ideeënbus SAH002000077 Flitson Fabr/Zaan oklobor 1960 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 17e Jaargang No. 9 - oktober 1960 Tot ons groot leedwezen moes ten wij op 14 september j.l. be richten. dat de heer M. B. Mid delkoop de vorige avond plotse ling op 58-jarige leeftijd was overleden. De heer Middelkoop heeft gedu rende 26jaar zijn beste krachten aan ons be drijf gege ven. aanvan kelijk als rayonleider, later als lei der van het distrikt Oost. Tijdens zijn vakantie die hij met zijn echtgenote in Ommen door bracht, is hij 's avonds, toen hij ging rusten, rustig ontslapen. De heer Middelkoop was een kruidenier in hart en nieren. Hij was een bijzonder recht schapen en evenwichtig mens, waardoor hij voor de be drijfsleiders, rayonleiders en andere funktionarissen, die on der hem gewerkt hebben, niet alleen een humane en kundige chef, maar ook een vertrou wensman is geweest. Op 17 september j.l. is zijn stof felijk overschot in Bilthoven be graven. Velen hebben hem de laatste eer bewezen: leden van de Raad van Bestuur, de ge hele direktie, stafleden, dis trikts- en rayonleiders, aktieve en gepensioneerde bedrijfslei ders van filialen en collega's van het hoofdkantoor. Op verzoek van de familie werd aan het graf alleen door een zoon gesproken. Wij gedenken in de heer Mid delkoop een bijzonder gewaar deerde medewerker, wiens ver scheiden bij ons allen een grote leegte achterlaat. Wij wensen mevrouw Middel koop en haar kinderen sterkte toe om dit smartelijke verlies te dragen. DE DIREKTIE. ER KOMT TEKENING IN de plannen voor het Distributie centrum. De eerste fase van de voorbereidingen is afgeslo ten en het lang verwachte moment van het begin van de werk zaamheden nadert met rasse schreden. Imposant projekt Op 9 september j.l. werd de uitvoering van de onderbouw van het imposante projekt op gedragen aan de N.V. Aanne- mings Mij v.h. H. en P. Voor molen te Rotterdam. Dit betekent dat kortgeleden de eerste aktiviteiten op het bouw terrein aan de Achtersluispolder zijn begonnen met het opzetten van de omheining en bouwketen. De eerste paal zal waarschynlijk op 8 oktober a.s. de grond in wor den gedreven. In drie gedeelten De totale bouw is gesplitst in drie gedeelten, t.w. de onderbouw, de geprefabriceerde bovenbouw en de afbouw van het geheel, waarvan de eerste twee gedeelten al in een opdracht zijn omgezet. De onderbouw namelijk, waai-on- der wordt verstaan de grond- en heiwerkzaamheden en de funde ring wordt, zoals gezegd, door de firma Voormolen verzorgd. De ge prefabriceerde bovenbouw is ge gund aan de N.V. Beton- en Span- betonfabriek ,,De Liesbosch". Oakkonstruktie Het gaat hier om de dakkonstruk- tie die niet op het bouwterrein wordt gemaakt maar in de eigen werkplaatsen van de aannemings maatschappij. Dit werk begint op 1 november en duurt ongeveer tot de onderbouw klaar is in begin juni 1961. Oplevering Het hele werk moet volgens het door de architekten De Weger en Van der Aa ontworpen bestek en tijdschema op 31 december 1961 worden opgeleverd. JScKtum- P.T. kondigt aan HET WINTERPROGRAMMA VAN DE personeelsvereniging heeft de koker van het bestuur verlaten, riet wordt mei het jaar moeilijker een gevarieerd en aantrekkelijk programma sa men te stellen daar in de achter ons liggende seizoenen op het gebied van fantasie en vindingrijkheid al heel wat is gepresteerd. Het Centraal Station in Rotterdam. Het Rotterdams bedrijf: N.V. Aannemingsmaatschappij v/h H. en P. Voormolen gaat de fundering van ons Distributiecentrum in de Achtersluispolder bouwen. De bouwonderneming, die dit jaar zijn 60-jarig bestaan viert zij het zonder festiviteiten is een specialist in utiliteitsbouw, d.w.z. in het uitvoeren van bouwopdrachten van fabrieken, kan toren en waterwerken. Verscheidene imposante bouwwerken in Rotterdam de bouwstad bij uitnemendheid heeft Voormo len o.a. gestalte gegeven. Zo leverde het in maart 1957 het Centraal Station op en 2 maanden later in het zelfde jaar kwam de veelbesproken Bijenkorf aan de Coolsingel uit de stellingen. van schepen van ca. 100.000 ton, in opdracht van De Rotterdamsche Droogdok Maatschappij N. V. Niettemin is men er weer in ge slaagd een bijzonder aardig programma te presenteren. Het is dan ook met een zekere vol doening het thans te kunnen bekend maken. 29-10-'60 Cabaret met o.a.: Rob van Reijn Tiny en Tom van Maaren Trio Ria Verda De Limbers die liedjes, schetsen, panto mime, akkordeonspel en akro- batiek op de planken brengen, j 26-ll-'60: Toneelvereniging Albert i Heijn met: „Het witte schaap van de fa milie". 13-12-'60: Jaarvergadering. 21-12-'60: Kienavond. 14- 1-'61: „Bel Canto", opera en operette-concert. 28- 1-'61Optreden van AH's mu- ziekkorps. 11- 2-'61: Dansavond. Voor februari en maart zijn nog I 2 avonden in voorbereiding. Foto rechts: Bij New Orleans-jazz blijf je niet stilzitten. Foto onder: Ook de vertegenwoordi gers van de direktie deelden volop in de feestvreugde. 8- 4-'61: Cabaret „Eurovisita"'. De geplaatste foto spreekt in dit opzicht zijn eigen duidelijke taal. Per jaar ligt er bij Voormolen een familie N.V. een order portefeuille van rond de twintig miljoen. Op het ogenblik hebben ze de bouw van een scheepshel ling onder handen voor de bouw Wy hebben zin in het D.C., wordt van Voormolen-zijde gezegd. Men vertelt verder, dat de opleverings datum in kort verschiet ligt en dat er bij wijze van spreken geen uur te verliezen is. Temeer daar een flinke vorst een paar gra den onder nul mag nog de planning kan verstoren. De bou wers zeggen: het is een kwestie van goede organisatie en goed ma teriaal. Omdat de toestand op de arbeidsmarkt gespannen is, zal het gebruik van mankracht zo veel mogelijk worden beperkt. De kwetsbaarheid wordt hierdoor kleiner. Het ligt in de bedoeling de mechanisatie zeer ver door te voeren, zoals ook bij voorgaande werken is gebeurd. Het algemene streven is ook gebruik te maken van bijna uitsluitend eigen vervoer om stagnatie te vermijden. Het aannemingsbedrijf Voormolen heeft op de Westersingel in de Maasstad een staf van 60 man ad ministratief/technisch personeel. Op de diverse bouwterreinen wer ken ca. 600 mensen, waarvan er een 500 de vaste kern vormen. De werkzaamheden in de Achter sluispolder zijn reeds begonnen. De stilte is verbroken. Zaterdag 24 september j.l. had een jazzband-bal plaats in het Ontspanningsgebouw in Zaandam. De muziek werd verzorgd jdoor de New Orleans Syneopaters o.l.v. Jan Burgers uit Am sterdam. Deze avond die werd aangeboden door de bedrijfsleiding en verzorgd door de personeelsvereniging is een sulcses geworden. De Amerikaanse ne- germuziek viel bij de ca. 150 jongeren van produktiebedrijven. kantoor en Zaandamse filialen goed in de smaak en de 7 Syneopaters kregen na ieder gespeeld nummer en het waren er nogal wat een warm applaus. Tussen de bedrijven door won Ma rijke met een klein verschil een wedstrijd van Willy Ebell. Zij wist het vlugst een paar voorwerpen uit de zaal bij elkaar te brengen, zoals een stropdas met spikkels, een pin- kelhoutje enz. en bemachtigde daarmee een prijsje. Voor haar fel le tegenstand kreeg Willy een tioostprijs. Band komt terug 7e 11 uur kwam er een einde aan deze gezellige dansavond, waarop j ook verversingen werden aangeboden, met de belofte van Jan Burger* de week erna, 1 oktober, terug te ko men om voor de overige belangstel lenden een tweede dansavond te ver- I zorgen. Verbetering deegspuitmachine De vergadering van de Ideeënkommissie had deze keer weer een aantal inzendingen te beoordelen. Helaas moesten verschillende ideeën nog even worden aange houden, zodat er minder uitspraken gedaan konden worden dan de kommissie zelf wel gewenst zou hebben. Aanmoedigingspremies Toch bleken er nog wel een aantal gelukkigen die óf voor een beloning óf voor een aan moedigingspremie in aanmer king kwamen. Zo behoorde de heer B. Ivuijt weer tot de partij met een idee betreffende het spuiten van karabiesjes. Ook de heer J. J. Bras had een verzoek ten aanzien van de poederafdeling, waarop de kommissie kon ingaan. Bezwaren Helaas waren er aan beide ideeën nog wel wat bezwaren verbonden zodat er met de aanmoedigings premie volstaan moest worden. De heer P. Schipper die al vele ideeën in de limonadeafdeling op zijn naam heeft staan, had een voorstel ingediend betreffende het spoelen van vuile glazen. Aanvankelijk liet zich dit gunstig aanzien, doch naderhand bleek aan de uitvoering van dit idee wat be zwaren te kleven zodat er met een beloning van 15.volstaan moest worden. Op de S.B. IV werd aan de heep" B. Gruys een beloning toegekend van 20.naar aanleiding van een idee over afzuiging bij de poe- derdroogmachine. Deegspuitmachine Het beste idee was deze keer van de heer B. W. VAN KOOT EN die een verbetering aanbracht bij de deeg spuitmachine wat hem f 30.op leverde. Wy hopen dat voor de nog aange houden ideeën eveneens redelijke beloningen uit de bus zullen ko men en laten het hier voor deze keer maar weer by.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 1