Nieuws van de ideeënbus Wat is een klant? Filiaal Oosterhout in België 6 AH-FLITSEN ütijs weilagutgeW' Een fraaie interieuropname van onze verbouwde zaak in Katwijk aan Zee. Op 4 oktober jl. brachten op uitnodiging van de Directie 21 obligatie- houdsters uit het gehele land een bezoek aan onze productiebedrijven. In de afgelopen periode kwamen weer veel ideeën binnen en wel zoveel dat de redactie van ,,A.H.-Flitsen" heeft moeten besluiten voortaan alleen de beloonde ideeën te publiceren. Alle inzenders wier idee niet voor een premie in aanmerking komt, ontvangen van de Ideeëncommissie voortaan persoonlijk antwoord. Reeds lang kampte de redactie met plaatsgebrek, waardoor steeds veel kopy moest blijven liggen. Meermalen zijn in de redactiever gaderingen dan ook stemmen op gegaan, die pleitten voor inkrim ping van de aan de ideeënbus toe gemeten ruimte in het blad, doch de redactie wilde hiertoe eerst dan overgaan, wanneer het blijven lig gen van kopy al te grote vormen zou aannemen. Dit ogenblik is thans aangebroken. U moet deze maatregel beslist niet zien als een plotseling opgetreden mindere waardering van de ideeën bus, want dit is niet het geval. „Ieder nieuw idee is de aandacht waard", schreven wij in het augus tusnummer en dit zal ook in de toekomst zo blijven, want de ideeënbus-commissie behandelt op dezelfde serieuze wijze als tot nu toe gebruikelijk, iedere inzending. Schroom dus niet een idee in te zenden D 98 Mevrouw van der Laan, echt genote van de bedrijfsleider van filiaal 588, Driebergen, stuurde het volgende idee in, dat met een premie van f 15.beloond werd. Het draaiboek van de nieuwe kof- fie-actie is bijzonder geschikt om in de winkel bij de koffie te hangen en om de twee dagen een blad om te slaan. De bladen, die er niet ge schikt voor zijn kunnen overgesla gen worden. Idee is goed en in verschillende zaken wordt dit inmiddels reeds toegepast. D 122 Het idee dat de heer P. Sa muel, bedrijfsleider van fi liaal 191 Hilversum, Vosmaerlaan. inzond, werd beloond met een pre mie van 15.- Een eenvoudig stempeltje laten ma ken met als tekst: „Thans ook ta baksartikelen", en dit stempelen in alle wijkboekjes. Alleen dus voor die filialen, die tabak verkopen. Dit idee is goed en wij zullen hier voor een stempeltje laten maken. D 84 Het idee van mejuffrouw A. van der Meij uit filiaal 521, Beverwijk, werd beloond met een premie van 10. De kaas- en vleeswaren uitreke- ningskaart in plastic uitvoeren. Zo als de kaart nu is, wordt ze gauto vuil en de hoeken scheuren snel in. Bij een uitvoering zoals inzendster dit voorstelt, worden de kosten amelijk hoog. Wij zullen nagaan >f wij er een plastic hoesje om ïeen kunnen laten maken. D 116 De heer W. de Graaf uit fi liaal 346, Amsterdam, Halve maansteeg, zond een idee in, dat met een premie van f 10.beloond werd. Het codenummer van de beschuit niet bovenaan, doch in het midden plaatsen. Wanneer nu een klant het bovenste gedeelte eraf scheurt, kan men bij eventuele klachten het lueeknummer niet meer terugvin den. Inzender heeft gelijk en het code nummer za.1 in het midden gezet worden. D121 Het idee wat de heer S. Spoelstra, bedrijfsleider van filiaal 574, Amsterdam, Lange Leid- sedwarsstraat inzond, is beloond met 10. De code in gaatjes in de cellofaan- zakjes zuidvruchten op de sealrand van het zakje maken. Nu kan er ongedierte en lucht in komen. Dit is reeds bekend. Er is daarom een machine aangeschaft, die de zakjes in de sealrand kan coderen. De lange levertijd voor machines is de oorzaak, dat we geruime tijd op de huidige manier moesten co deren, maar de eerstvolgende par tijen worden in de sealrand geco deerd. Het is niet juist dat er on gedierte in de zakjes zou kunnen komen, maar wel teveel water damp. NEEN, ZO ZORGVULDIG en voorzichtig als de verkoper op deze tekening zijn klanten behandeld is beslist niet nodig. Toch is het wel eens interessant om te weten wat men in andere landen nu precies onder een klant verstaat. van vlees en bloed met dezelfde voelens en ideeën als U en met de zelfde critiek vooroordelen. Een klantis iemand, die haar wensen aan U ken baar maakt. Het is Uw taak om deze zowel in haar als in Uw eigen belang zo zorgvuldig mogelijk te beharti gen. Dit is een klant in Uw winkel. Het is belangrijk om hier eens bij stil te staan, want zij is de basis, waarvan „het zijn of het niel Als in Nederland zSn" van iedere zaak afhangt. Tot zover de mening van onze In de „Progressive Grocer collega's, aan de overkant van een Amerikaans vaktijdschrift, het grote water. de redactie zijn mening Aan Uom uit te maken of U óver dit onderwerp weer. En het hiermee eens kunt zijn. hoewel de Amerikaanse opvat tingen op velerlei gebied afwij ken van de Nederlandse von den wij dit artikel ook voor 100% op ons bedrijf van toe passing. Een klantis de belangrijkste persoon in Uw win kel. Een klantis niet afhankelijk van U, maar inte gendeel U bent af hankelijk van haar. Een klantmoet U niet zien als een lastige on derbreking van Uw werk, want U werkt juist voor haar. Een klantis geen buiten staander van Uw zaak, maar ze is er als het ware een deel van. Een klantis geen koud stuk statistiek, ze is een menselijk wezen Voor het ontspanningsgebouw werd op 6 september j.ï. deze foto van de Zaandaggang('st)ers gemaakt. Charmante genoegens In 'I Vlaamse IoimI r VENALS ANDERE FILIALEN „wipten" wij eens over de L grens om de wekelijks gespaarde centjes om te zetten in plezier, veel leut en bier. Zonder deze drank is België niet denkbaar, zodat dit dan ook onze bestemming was. Leuk „Waardeloos" Na om 6 uur vertrokken te zijn, voerde de bus ons langs diverse leuke Vlaamse plaatsjes, als Waardeloos, Polygoon etc. Via 'n sluimerend Antwerpen, be reikten wij Leuven waar de De vlaggen hingen uit, toen ons filiaal te Noordwijk als zelfbedie- werd heropend. prachtige kerk bezichtigd werd. Doordat er juist een dienst bezig was werd de reis spoedig vervolgd want er stond nog een hele boel op 't programma. Allereerst was dat de pic-nïc welke we in de buurt van Namen Melden. Aïlercharmantst Wat Namen voor 't toerisme in België betekent merkten we pas toen we in een file terecht kwa men, waar we meer dan een half uur in zaten. Deze tijd werd ech ter aïlercharmantst gevuld door verkoopster Ad je Roovers, die zichzelf begeleidend op de gitaar diverse „hits" ten beste gaf. Na Namen al rijdend „bezichtigd" te hebben, keerden we terug naar Dinant, waar we gelegenheid kre gen om de citadel te bezichtigen, Nadat we allen met 'n kabelbaan tje van de omgeving hadden ge noten, werd koers gezet naar Brussel. Brusselse „manneke" Ook nu weer mejuffrouw Roovers voor de microfoon, nu echter bij gestaan door de heer H. Oomen, In Brussel hebben we allemaal de prachtige markt bezichtigd en dat het Brusselse „manneke" niet ver geten werd behoeft geen betoog, Ondertussen was 't al 9.30 uur ge worden wat 't sein betekende voor het diner te Antwerpen „a la Coupe Glacee" op de Keizerlei, Toen stapten we weer in voor het laatste, maar ook het meest plezierige deel van ons program ma: de „Blauwe Donau!" Deze naam is de laatste tijd een begrip voor vele Zuid-Nedei'lan- ders in 't ganse Vlaamse land. Exotische plaats Dat bewees de stemming dan ooit welke reeds in 't Café hing, toen we binnenkwamen. Als ik U nu vertel, dat we omstreeks 3 uur in dc morgen deze exotische plaats verlieten zegt dat genoeg geloof ik. Van de rest van de reis hoef ik U niet veel meer te vertellen. Want toen sliepen we bijna alle maal al. Maar genoten dat we hebben Alle lof voor onze bedrijfsleider en z'n vrouw, welke deze magnifieke reis voor elkaar hebben gebokst. Enkele maanden geleden werd filiaal Koningsstraat te Den Haag als zelf bediening heropend. Dit was het resultaat na de verbouwing van filiaal Valkenbosplein, eveneens te Den Haag.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 6