Ook Nederlandse publiek heelt de bus niet gemist In Breda bespeelt Bep de Wildt het kasregister én haar accordeon Geweldig sukses vacuumkoffie Dank De goede naam van het bedrijf Prachtige foto's op redactiebureau Uitslag Fotowedstrijd AH-FLITSEN De foto, van de prijswinnaar de heer P. Baars getuigt van een origi nele opzet en het op zeer fraaie wijze gebruikmaken van contrasten. Deze zonsondergang in Den Helder werd beloond met een tweede prijs. IN ÉÉN van onze filialen te Breda, om precies te zijn in de Z.B. aan het Planciusplein 35, staat een muziekfenomeen achter de cassa. Het is mej. Bep M. A. de Wildt, die nu al 7 jaren van haar 22-jarig bestaantje, als eerste verkoopster, de toetsen van het kasregister bespeelt. Neen ze haalt geen muziek uit dit prozaïsche doch nuttige stuk winkelinventaris, maar ergens doet het haar aan muziek denken. heb ik weinig tijdDit laatste dan in antwoord op mijn vraag of Bep verloofd was. Ware kunstbroeder Dit houdt direct verband met Beps toekomst. Bep zelf vindt die toe komst nog een beetje duister. Ze wil eigenlijk graag doorgaan in de muziek maar als ik ver kering krijg of zo, dan zal het alle maal wel gauw afgelopen zijn. De meeste jongens nemen het eenvou dig niet als je zegt dat je moet studeren". Het is dus maar te hopen, dat Bep eens tegen een ware kunstbroeder anloopt, anders kon haar, zo pas be- onnen, prachtige muziekloopbaan 'el eens in het water vallen Volgend jaar hoopt Bep haar ac cordeon-diploma te behalen. Dat bestaat dan uit een praktisch en een theoretisch gedeelte. Normaal is, dat iemand daar vijf jaar voor studeert. Wanneer Bep examen doet heeft ze pas drie jaar les. der van dit filiaal, de heer F. Wezepoel en zo kwam ik bij Albert Heijn. Als liefhebberij Het accordeon spelen houd ik als liefhebberij. Om daar werkelijk iets in te bereiken moet je al heel jong beginnen. Het is natuurlijk wel aardig dat ik dat vorige con cours heb gewonnen, maar dat wil nog niet zeggen dat ik er mijn brood mee kan verdienen. Ik ge loof dat ik daarvoor eigenlijk al iets te oud ben De muziek brengt haar slechts vreug de en wat is er mooier in het leven... GERDY. ....één met haar accordeon. De toetsen lijken n.l. heel in de verte een beetje op die van haar accordeon en aangezien dat haar uitverkoren instrument is, slaat ze met plezier de getallen aan. Geen wonder. Zo houdt ze haar vingers soepel ennog wel in de baas zijn tijd. Maar zonder gekheid. Bep de Wildt is inderdaad een muzikaal wonder. Grote verbazing Ongeveer 2% jaar geleden zette ze haar slanke vingers voor de eerste maal en met een kleine aarzeling op de accordeon van haar vriendin Mia Clauxe. Tot haar grote verbazing kwam er nog muziek uit ook. Ze werd zo enthousiast, dat ze les ging ne men. En nu heeft ze al bewezen de beste accordeoniste van Noord- Brabant te zijn. Tijdens het op 19 juni in „Mo dern" te Breda gehouden ac cordeon-concours, trad ze als eerste uit het strijdperk. Dat wil zeggen, dat ze op 25 sep tember j.l. heeft meegedon- gen om het kampioenschap van Nederland. Eervolle plaats Deze strijd werd gestreden in de cantine van de „Gevato" (conser- venfabriek) te Driebergen. De uit slag van deze strijd is voor Bep wel een zeer fraai succes gewor den, want ze wist zowaar beslag te leggen op de in dit selecte ge zelschap eervolle 5e plaats. Bijna drie uur per dag „Hoe vaak studeer je nou?" was mijn begrijpelijke vraag. „Voor het concours natuurlijk nog meer dan anders", vertelde Bep. „Normaal is: tussen de middag zo'n drie kwartier en 's avonds nog twee uurtjes". „Wat heb je zoal op het concours gespeeld", vroeg ik. ..Dat was niet voor de poes, het „Preludium" van Bach en „Fantasie de Ballet" van Ga- bi Dime, mijn leraar". Bep volgt overigens niet alleen de lessen van de heer Dime. Ze speelt ook eens per week in het A-orkest van „Crescendo" te Breda en met haar vriendin Mia vormt ze een duo dat veel gevraagd is op feest- avondjes. „Eigenlijk ben ik de hele week druk bezet dus voor jongens Ook mandoline diploma „Nu moet ik wel bekennen, dat ik al muziek kon lezen, toen ik voor het eerst een accordeon aanraak te", zegt ze bescheiden, „ik had n.l. mijn mandoline-diploma al in mijn zak". ,Zijn ze by jullie thuis allemaal zo muzikaal?" vroeg ik. .Oh nee, helemaal niet. Mijn va der speelt wel een beetje saxofoon en clarinet en één van m'n zusjes (ze heeft er vier) speelde ook mandoline, maar ze doen er geen van tweeën erg veel aan. Thuis erg trots Natuurlijk zijn ze thuis erg trots op him oudste dochter. Geen wonder dat Bep, toen ze bewees aanleg te hebben, van haar ouders een prachtige nieuwe accordeon kreeg. Een Mantovani is het, met een mooi vol geluid. Of Bep haar werk, ais verkoop ster en cassière bij Albert Heijn, voor het accordeon spelen zal op geven Ze denkt zelf van niet. „Ik ben hier nu al zeven jaar. Nadat ik van de huishoudschool kwam heb ik eerst in een andere kruide nierszaak gestaan, maar m'n va der kende de vroegere bedrijfslei- Kolderfoto van de heer J. Wognum Een stroom van vakantiefoto's dwarrelde deze maand neer op het redaktiebureau en zoals al tijd was het moeilijk een keus te maken. Uit de vele goede en ook aardige foto's werden door loting 3 foto's aangewezen en wij vinden het aardig de prijs winnaars te kunnen publiceren. Vijftien gulden ontvangt de heer P. Baars, filiaal Schiebroek, voor de originele foto waarop hij zijn eigen schaduw fotografeerde. De heer D. Goudkuil filiaal van Speykstraat te Amsterdam krijgt tien gulden voor de prachtige foto zonsondergang te Den Helder en de heer J. Wognum, filiaal Gouda, |N ONS VORIG NUMMER (Albert Heijn heeft de bus niet 'gemist) schreven we over de introductie van Vacuum koffie: ,,De grootste koffieaktie na de oorlog". Wij meenden toen dat we dit heel sterk uitgedrukt hadden. Nu de eerste resulaten ech ter bekend zijn, komen we tot de konklusie dat we dit lang niet krachtig genoeg hebben geschreven. verklappen dat de eerste twee weken onze omzet bussen en pakken tezamen al ruim 50 boven de gemiddelde koffie- omzet lag, dan kunt U de pres tatie van Uw eigen filiaal daar aan zelf afmeten. Kolfie-sensatie! „De grootste koffie-SENSATIE van na de oorlog", v/as beter geweest. U heeft zelf kunnen konstateren dat de produktie de grootste moeite heeft gehad om de enorme verkoop bij te houden. Oo zichzelf reeds 'n bewijs, dat de toch reeds heel hoog g< stemde ver wachtingen nog nog ver zijn overtrof fen. Onze koffieconsulente, mevr. Hetterschijt in aktie tij dens een voorlichting in filaal Slotlaan, Zeist. Miljoen na twee weken Wanneer wij U bovendien vertellen dat in de gemeenten waar AH. is gevestigd na 2 weken verkoop reeds ruim een miljoen mensen kennis heeji gemaakt met onze vacuum-bussen. dan is het dunkt ons toch echt niet overdreven om te spreken van een overweldigend sukses. Dit prachtige resultaat is het ge- Het is moeilijk volg geweest van het grote en- hier cijfers te thousiasme waarmee U deze grote gaan noemen, koffieaktie heeft ontvangen en maar als wij U j aan het werk bent gegaan. Nog onder de indruk van de vele bewijzen van medeleven, welke ons ten deel vielen in verband met het verscheiden van onze echtgenoot en vader, willen wij allen, die van hun belangstelling blijk gaven, daarvoor hartelijk dank zeg gen. R. MIDDELKOOP VAN SPANKEREN. ziet zijn inzending met vijf gulden gewaardeerd voor zijn kolderfoto. Allen hartelijk gefeliciteerd! Eén van de aardigste omschrij vingen van het begrip public relations" troffen we kortgele den aan in een Amerikaans zui- velblad. Public relations, zo wordt gezegd, is: De manier, waarop de directeur van het bedrijf de kleine klanten te woord staat. De manier, waarop door de per soneelsleden een telefoongesprek wordt gevoerd. De manier, waarop een bezoeker van het bedrijf wordt gevraagd even te willen wachten, voordat hij kan worden ontvangen. De manier, waarop door het per soneel over de directeur wordt gepraat. De manier, waarop een klant op een achterstallige betaling attent wordt gemaakt. De persoonlijke verzorging en ui terlijke verschijning van de per soneelsleden, die immers zijn be trokken bij de verwerking, distri butie en verkoop van het meest perfecte voedsel van moeder Na tuur. Het „hcer-in-het-verkeer"-zijn van iedere chauffeur die in dienst is van het bedrijf. De manier, waarop een door het bedrijf gemaakte fout wordt recht gezet. De sfeer, waardoor het bedrijf als geheel wordt gekenmerkt. De manier, waarop een klacht van een klant wordt behandeld. De manier, waarop tegen de klan ten over de produkten en de ser vice van het bedrijf wordt ge sproken. De manier, waarop een brief wordt geschreven. De manier, waarop het bedrijf deel uitmaakt van de stads- of dorpsgemeenschap. De eerlijkheid en integriteit, die door de personeelsleden in de om gang met het publiek worden ge toond. De handelwijze van ieder lid van het personeel gedurende ieder uur dat hij niet slaapt. Bedrijfsleider J. E. Berkhoff van filiaal 535 Brunssum vierde op 23 septem ber j.l. zijn 25-jarig zakenjubileum.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 3