Dank Drukte bij rotiss-o-mat Filiaal-flitsen Hoofdkantoor werkte op hoogspanning Betaalbaarstelling van coupons Haarlem verovert pluspluim zes Feesi in Enkhuizen 2 AH-FLI TSÉN Redactie: J. Lieffering J. de Jong J. .J. M. v. d. Meer H. van Pett en K. Romp 1). Vastenhoud J. C. Voskamp Aan dit nummer werkten mee: J. Hartog L. J. A. S. Kloos Mevr. G. Atsma-Prins In- en externe betrekkingen Filialen Administratie Personeelszaken Verkoop Personeelszaken Opleiding Filialcnbureau Illustraties D.C. Mej. de Wildt Cremeren In filiaal P. C. Hooftstraat Amsterdam vraagt een klant naar diamantvet. Het pakje wordt voor haar neergelegd en prompt vraagt ze: „Dit vet is toch dubbel Ge cremeerd hè?" Spekken Onlangs kwamen in Veenendaal 2 jongens van een jaar of twaalf in de winkel. De ene keek eens even rond en riep plotseling: „Zeg joh, kom hier een kijken, 6 grote speklappen voor 25 ct". Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl, Cliché Industrie, Zaandam. Rust Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 17e jaargang No. 8 Landelijke editie Oktober 1960 Verantwoordelijk eindredacteur: F. BRANDSMA, personeelschef filialen Vast vertrouwen in Albert Heijn had een jonge klant van ons in Haarlem. Toen hem na melijk de vraag gesteld werd: „Heeft jouw moeder ook verkeerde marga rine?" was het antivoord: „Neen hoor, mijn moeder gebruikt Zilver vloot van Albert Heijn". dacht mej. Koolmees van filiaal Gouda die met vakantie in Oosten rijk was. Groot was haar verba zing echter, toen bleek dat in het pension in het leuke dorpje Hopf- garten nog drie leden van de A.H. familie aanwezig waren, namelijk mevrouw Visser en haar beide dochters die alle drie bij ons be drijf werken. Het sorteren en controleren een preciese bezigheid. van de dagelijkse stroom obligatiecoupons brengen de heren W. van Dalen en Pinkster aan allen die hun ver blijf in het sanatorium door de vele blijken van belangstelling hebben vergemakkelijkt. HOEWEL DE BETAALBAARSTELLING van de obligatiecou pons per 1 juli voor U reeds verleden tijd is, willen wij U toch een indruk geven van het werk achter de schermen op het hoofdkantoor. Deze uitbetaling vindt altijd plaats op 1 juli aangezien om streeks deze tijd het jaarverslag uitkomt en daarin het percen tage wordt vastgelegd voor de verrekening van het winstaan deel. Etaleur M. Meijer herdacht op 24 september j.l. het feit dat hij 25 jaar geleden in onze dienst trad. Grote Houtstraat, Haarlem: groot feest HET WAS IN EEN WOORD een machtige avond schreef ons mej. C. Kalter. Op donderdag 8 september was het dan eindelijk zo ver. Wij vertrokken 's avonds om 19.00 uur vanaf de grote markt naar Amsterdam om eens heerlijk de bloemetjes buiten te gaan zet ten. Het humeur was uiteraard geweldig goed en het gezang was dan ook niet van de lucht. Snip en Snap Weldra waren wij op de plaats van bestemming in Carré aan gekomen. Wij hadden net alle maal een plaatsje gevonden o[ daar begon het orkest de be kende herkenningsmelodie te spelen van Snip en Snap. Kleurenpracht En vanaf dit moment hebben wij geen tijd meer gehad om te praten, maar kwamen wij ogen en oren te kort om alles in ons op te nemen. Zo'n schitterende kleurenpracht hadden we nog nooit gezien. Het was dan ook prettig om al die hoogrode en lachende gezichten van mijn collega's te zien. Onvermijdelijk kwam echter het slot van deze revue en moesten we weer huiswaarts. Mooi geal kleurtje Om half een arriveerden we in Haarlem, waar we verschillende consumpties monden gebruiken. Hier overhandigde de heer G. J. Heyn de Zilveren Pluim aan onze bedrijfsleider, de heer J. Joustra, in aanwezigheid van de heer F, Brandsma. De heer Joustra bleek niet voor een kleintje vervaard te zijn en zei in zijn dankwoord o.a. dat de Supermart Haar lem doorgaat naar dat mooie gele kleurtje: De Gouden Pluim 1960. Och chef, laat hem zijn gang mai Hij wil alleen maar pffft horen. r gaan: hij maakt ze niet helemaal open. Frankje, zoon van J. G. Wagenvoort-Gouweleeuw (Eindhoven 48) Hendrikus G. B. M., zoon van H. J. ten Brineke- Westhoff (Lochem 591) Nicola C. M., dochter van N. Mulders-Clercx (Am bulant) Jolande, dochter van P. Thewissen- Stassen (Ass. chef Valkenburg 211) José, dochter van A. J. Klinkenberg-V eerman (Laren 557) Piet, zoon van G. Smit-van der Voort (bedrijfsleider IJsselstein 562) Buitenlanders peuzelen kip in de auto I N EEN TIENTAL A.H. FILIALEN staan de rotiss-o-mat appa- raten, waar kippen in gegrild worden. Deze kip komt warm geroosterd bij de klant thuis, dank zij de speciale warmte-bewa- rende verpakking. Alle vleessappen blijven behouden en de kip is kant en klaar om geserveerd te worden. Van de heer J. R. Jelluma uit filiaal Grote Houtstraat, Haar lem ontvingen wij hierover on derstaand artikeltje: Hier was mej. Kalter het helemaal mee eens, want ze schreef tot slot: Ik houd het altijd maar bij deze drie kleine woordjes „Eendracht maakt macht". De heer G. Heijn speldt zilveren jubilaris, de heer S. Jorritsma, het gouden kruis van verdienste op de revers. Pootje-vrijen „Daar gaan ze weer, met z'n 35-en tegelijk in de rotiss-o- mat. Het is een mooi gezicht en je zou er zo wel aan willen beginnen als je die heerlijke malse kippen glimmend in hun vet, rond ziet draaien. Kippenjuffrouw Dat ze in trek zijn bij de klanten blijkt wel uit hei feit dat de „kippen juffrouw" er tegen de feestdagen een mannetje bij moet hebben, om alle kippen op te spitten. Dit moet vooral nauwkeurig gebeuren, want anders zouden ze, al zijn ze dood, toch nog pootje gaan vrijen met alle gevolgen van dien. Grote slag De zegelafdeling op het hoofdkan toor begint reeds in mei voorberei dingen te treffen om de grote slag op te vangen. Zo tracht men onder ander door middel van een rekentabel en an dere hulpmiddelen een organisatie op te bouwen die efficiënt werkt. In de eerste weken van juli immers worden er in de filialen honderddui zenden coupons door onze klanten ter verzilvering aangeboden. Dit jaar waren er b.v. maar liefst 72 ver schillende coupons van de gewone obligaties en 13 van de ver zamel- obligaties U zult begrijpen dat de betref fende afdeling al deze coupons on mogelijk met de normale bezet ting kan verwerken. Normaliter worden er dan ook tij delijk een achttal jongelui aange trokken van de middelbare scho len. Uitgebreide controle In principe is de werkwijze op hei hoofdkantoor met uitzondering natuurlijk van de uitbetaling ge lijk te stellen met het werk var Uw bedrijfsleider. De zegelafde ling controleert n.l. de volgende punten 1. Eindbedrag couponstaat met he\ bedrag op de kaslijst. 2. Fouten op de couponstaat, o.a.: a. Foutief uitbetaalde coupons. b. Omrekeningsfouten. c. Rekenfouten. d. Optelfouten. Eventuele verschillen wordei uiteraard boekhoudkundig ver werkt. Vervolgens worden alk coupons per soort gesorteerd er op een overzichtskaart geno teerd. Vermoeienisser Het totaal van deze kaart moe dan overeenstemmen met het to taal van alle uitbetaalde coupon: op de kaslijst rekening houdenc met de geconstateerde verschillen Hierna worden alle coupons ongeldii gemaakt en doorgezonden naar d' filialenboekhouding, waar de cou pons op nummervolgorde worden ge sorteerd. Na deze lange weg te hebben afge legd worden de coupons enkele ja ren in stalen kasten opgeborgen, waa ze van alle doorstane vermoeienisse. kunnen uitrusten. In verband met het jubileum van de heer S. Jorritsma op 9 sep tember j.l. organiseerde het per soneel een geslaagde feestavond. De verrassingen voor de jubila ris waren niet van de lucht. Zo werd door 4 verkoopsters bijveen complete revue opgevoerd over het leven van de jubilaris. De no dige gegevens hiervoor werden verstrekt door collega's van de heer Jorritsma. Dat het gezellig is geweest behoeft geen betoog.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 2