President-direkteur sloeg eerste paal voor nieuw Distributie Centrum '.mxhmmmi Mijlpaal in «le geschiedenis van liet kruidenïcrsUedrijI' ■iiiHgnni ln Divisieleider Super in arts De heer A. Heijn had kennelijk plezier in zijn nieuwe vak als hei- er. Het sceptische gezicht van de naast hem zittende, „echte" heier doet echter vermoeden, dat hij de heiende president-directeur maar wat graag een handje helpt, ter bevordering van de goede gang van zaken. SAH002000211 Flitsen Landelijk oktober 1960 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie VOORZIEN VAN OLIEJAS EN HELM heeft de president-directeur, de heer A. Heijn Jzru, op zaterdag 8 oktober jJL de eerste paal geslagen van het Distributie Centrum in de Achtersluispolder in Zaandam, In totaal zullen 1800 palen van elk 22 meter de grond in worden gedreven voor dat met de eigenlijke bovenbouw zal worden begonnen. Verwacht wordt dat de gehele z.g. onderbouw 8 maanden in beslag zal nemen. Het D.C. krijgt een oppervlakte van 34.000 m2 met een kelderruimte van 3.000 m2. Coentunnel De heer A. Heijn liet de geschiedenis van de voorbereidingen de revue passeren. „Bij het kiezen van de ligging van het pro ject is gespekuleerd op een spoedig begin van de bouw van de Coen tunnel. Onze verwachtingen zijn juist gebleken." „De noodzaak van een D.C. drong zich hoe langer hoe meer op", zo vervolgde hij. De snel toenemende omzet bracht een steeds grotere pro ductie op gang en een van de voor naamste knelpunten bleek de distri butie te zijn. Ook de verwachte uit breiding van het artikel-assortiment („met ingebouwd dienstmeisje"deed ons besluiten deze grote stap te zet ten. Per boot Ruim 60 genodigden waren 's morgens met 'n rondvaart boot van het hoofdkantoor over de Zaan naar het indu strieterrein Achtersluispolder vertrokken. Aan boord be vonden zich o.m. gemeente lijke autoriteiten, de Raad van Bestuur en de direlctie. Hoewel het er aanvankelijk naar uitzag dat mist als spel- memoriam Wanneer wij in dit orgaan en kele woorden schrijven ter na gedachtenis aan de Heer M. B. Middelkoop, dan is dit niet het gevolg van een gebruik, maar alleen omdat daartoe onzerzijds een ernstige behoefte bestaat. Gedurende het 26-jarig dienst verband heeft de heer Middel koop blijk gegeven van een vakbekwaamheid, welke zich niet alleen richtte tot de ver koop, doch ook tot het artikel zelf, waardoor hij zich stem pelde tot de echte kruidenier. Daarnaast was hij voor dege nen, die met hem, uit hoofde van welke funktie ook, in aan raking kwamen, een humane en rechtschapen figuur. Door zijn kundigheid en on kreukbaarheid was hij voor ve len een vertrouwensman, met wie in het persoonlijk en in het zakelijk vlak oprecht van ge dachten kon worden gewisseld. Bij superieuren, collega's, me dewerkers en medewerksters heeft zijn verscheiden een diepe indruk gemaakt. De herinnering aan zijn per soon dwingt ons hem in onze gedachten tot voorbeeld te hou den zowel met betrekking tot onze houding tot het bedrijf, als tot die ten opzichte van onze mede-mens. breker op zou treden, was het toch de zon, die voor een fleu rige entourage zorgde, toen de heer A. Heijn met het heien van de eerste paal het sein gaf tot een grote bouw- aktiviteit die tot 1 januari 1962 zal duren. Dit is de da tum waarop het D.C. zijn ver zorgende taak zal beginnen. Sprekers Wethouder Tilkema van Zaandam zei dat het gemeentebestuur de bouw van het Centrum had toe gejuicht. Zaandam zo merkte hij op is een stad van grote zaken, die in Nederland en in de wereld mogen worden gezien. Aannemer Voormolen zorgde voor een grappige attentie, toen hij de heer A. Heijn een loonzakje overhandigde voor de verrichte heiwerkzaamheden. De heer G. HEIJN, lid van de Raad van Bestuur, wenste „de jonge directie geluk met de durf die het heeft getoond een dergelijk Centrum te bouwen". Mr. M. W. Otten, directeur van het Industrieschan gaf een korte toe lichting op de betekenis van de Coentunnel voor het nieuwe bouw werk. Om de zeer korte afstand tunnelD.C. te demonstreren voer de boot naar de ongerepte plek in het Noordzeekanaal waar de on derwater-verbinding tot stand zal komen. De heer J. G. Krijt, bedrijfs leider van het D.C. i.o., ver zekerde dat de toekomstige chefs van de diverse D.C.-af- delingen, die z;ch nu al op hun komende taak voorberei den. alles zullen doen om hun nerzijds het funktioneren van het D.C. tot een groot sukses te maken. Modernste materiaal Het D.C. zal worden uitgerust met het meest moderne trans- port- en opslagmateriaal. Zo zullen kleine, draadloos be stuurde elektronische goede rentreinen door de „straten" van de magazijnen rijden om de duizenden goederen naar de plaats van bestemming te bren gen of om ze er te halen. In het nieuwe kaaspakhuis een afzonderlijk onderdeel in het gehele complex zal het personeel de beschikking krij gen over een rijdende lift, zo dat zij gemakkelijk bij de hoog opgetaste kazen kunnen ko men, die op kaasplanken ko men te liggen met een totale lengte van 47 km. De kaas moet n.l. regelmatig gekeerd, gekontroleerd en verzorgd worden. Het kaaspakhuis krijgt geen ramen; een air-conditioning systeem zorgt 's winters en 's zomers voor een constante temperatuur en vochtigheids graad. Een en ander is nood zakelijk om de kaas na het rijpen een zo hoog mogelijke kwaliteit te doen verkrijgen. Op een speciale verdieping komen kantoren, was- en kleedlokalen en een kantine met daktuin voor het ca. 125 man tellende personeel. Voor verdere uitbreiding van het distributiecentrum is nog plm. 18.000 m2 terrein be schikbaar. Verwacht wordt, dat met de bouw ruim 1 jaar gemoeid zal zijn. i de heistelling met alle belangstellenden op die 8ste oktober, de grote dag voor het nieuwe D.C. Als nieuwe divisielei- DER Supermarts introdu ceren wij bij U de Heer L. Oranje, die voorheen als ex port-manager werkzaam was bij de Fa. Th. Niemeijer. In de tijd dat hij reeds in onze dienst was, verleende hij o.m. mede werking aan de reorganisatie van één onze Supermarts. Uitbreidingsplannen De heer Oranje heeft als Divisie leider Supermarts de dagelijkse leiding der Supermarts overgeno men van de heer Ti.. Daalhuijsen. In verband met de dynamische uit breidingsplannen is het noodzake lijk dat de heer Daalhuijsen zich uitsluitend met de planning en in richting van nieuw te openen Su permarts zal bezighouden. Bij het aanvaarden van deze mooie, doch zware taak wensen wij de heer Oranje van ganser harte sukses.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 1