Benoemingen in onderhoudsdienst Taakverdeling op moderne leesi geschoeid Staf- en lijnorganisatie Nieuwe medewerker AH-FLITSEN 3 Het hoofdkantoor en de produktiebedrijven hebben meegedaan aan het Lichtfeest Zaanstreek" De heer J. C. Stroet (S.B.) maakte van de „Oostzijde" deze goede opname. |N AANSLUITING OP het verhaal over ons organisatieschema I dat U oo'< op deze pagina vindt, volgt hier een toelichting op de mededeling, die U inmiddels op onze publikatieborden zult hebben gelezen over enkele benoemingen in de onder houdsdienst. De leiding van deze dienst be rust bij de heer J. B. H. v. d. Heuvel, die deel uitmaakt van de staf van onze produktiebe drijven. De heer v. tl. Heuvel kan zijn veelzijdige taak natuurlijk onmo gelijk alleen doen en van 2 zy- den heeft hij derhalve hulp. Ener zijds van de heren J. J. Keune en J. H. L. Huster, die de heer v. d. Heuvel bijstaan in het administra tieve deel van zijn taak. Maar daarover een volgende keer. In dit nummer gaan wij nader in op de uitvoerende taak van de on derhoudsdienst, die uiteenvalt in de volgende delen: Pakmachines en weeqwerktuigen Elektrische installaties Produktiemachines Gebouwen Energie (stoom, koeling, water voorziening) P\E EERSTE HOOFDWEG in onze bedrijfsorganisatie is de verbindingslijn van de direktie naar zijn direkte medewer kers, want het spreekt wel vanzelf, dat er zowel over de plannen op langere en kortere termijn, als over de uitvoering hiervan dagelijks overleg (d.w.z. verkeer heen en terug) nodig is. Uit dit overleg vloeien opdrachten voort aan de bedrijfsleider, de heer P. C. Vink, die de direkte leiding over de produktieafde- lingen heeft. Vanaf de heer Vink gaan de in- strukties uit naar de hoofdchefs, van de hoofdchefs naar de chefs, die op hun beurt al dan niet via een voorman of voorjuffrouw het personeel in hun afdeling vertellen wat er gedaan moet worden. Wat is een lijnorganisatie? Deze wijze van het geven van op drachten, waarbij ieder duidelijk weet wie zijn opdrachtgever is, noemt men in moderne begrippen de lijnorganisatie. Elke arbeider weet wie zijn voorman is, elke voorman heeft één chef, elke chef één hoofdchef en elke hoofdchef één bedrijfsleider. Dit komt in dit schema tot uitdrukking waarbij is weergegeven op welk niveau de functies lig gen. Taak stafmedewerker Naast de functie van bedrijfslei der vindt u in de staf, d.w.z. direct onder de directie een aantal mede werkers, die op hun beurt ervoor moeten zorgen dat onze produk tiebedrijven goed en doelmatig kunnen werken. De medewerkers, waaruit de staf bestaat hebben tot taak de direc tie te adviseren bij de voorberei ding en uitvoering van plannen met betrekking tot de voortzet ting en de ontwikkeling van onze onderneming. Daarnaast moeten zij de bedrijfsleiding (d.w.z. de heer Vink en zijn hoofdchefs en chefs) hulp bieden waar dit no dig is. Zo hebben de heren J. J. Verwey en W. Hacser voornamelijk de taak om uit te zien naar nieuwe machines en produktiemogelijkheden, de heer G. Hartsuiker zoekt naar nieuwe artike len en recepten, de heer J. B. H. v. d. Heuvel tracht storingen te voorkomen en ev. op te lossende heer J. Ph. Ypma is o. m. belast met de werving van arbeidskrachten en het tegengaan van personeelsverloop. Elk der stafleden heeft voor het uitvoeren van zijn taak een aan tal medewerkers en u vindt op deze pagina het schema met de na men van diegenen, waarmede men in het bedrijf veelvuldig contact heeft, alsmede hun speciale, taak. Het spreekt wel vanzelf, dat in een schema niet alle namen ge noemd kunnen worden van onze 650 medewerkers maar wij hopen dat het u aan de hand van dit overzicht toch duidelijk is hoe de langzamerhand ingewikkelde or ganisatie in elkaar zit en werkt. Op 1 oktober a.s. treedt de heer Schotsman in dienst die op het organisatieschema onder het La boratorium vermeld staat voor de research. Overzicht „hoofdwegen" Samenvattend ziet u dus de lijnorganisatie en de lijn- en staforganisatie, het totaal dus en u kunt dit beschouwen als een overzicht van de hoofd wegen in het wegenplan waarvan wij in het begin van dit artikel spraken. Daarnaast bestaan er vele ver bindingswegen tussen de produk- tiechefs en de stafdiensten, waar bij vooral de onderhoudsdienst een belangrijke rol speelt, daar er in deze dienst alleen al 50 mensen Toen de heer Albert Heijn in 1887 de grondslag legde voor ons hui dige concern, had hij zich vooraf duidelijk een doel gesteld en zich tevens beraden over de middelen, die hij nodig had om dit doel te bereiken en de weg waarlangs zijn doel bereikt moest worden. Deze keer willen wij het in het bijzonder hebben over de weg waarlangs in de produktiebedrijven getracht wordt de taak te vervullen, die speciaal voor dit deel van ons kruideniersbedrijf is weggelegd. U kunt dit organisatieschema in zekere zin vergelijken met een we genkaart, waarbij U ervan moet uitgaan dat bij de aanleg van we gen vooraf nauwkeurig wordt overwogen waar hoofdwegen, ver bindingswegen en zijwegen nodig zijn om goede verbindingen tot stand te brengen. zijn, die voortdurend op de pro- duktieafdelingen hun taak moeten verrichten. J. J. Klitsie. A. G. Kc Speciale funktie In een volgend artikel hopen wij hier op nog terug te komen. Voorlopig willen wij volstaan met twee opmer kingen. die U bij het bekijken en be studeren van dit schema nodig hebt. Ten eerste: de heer A. A. Koop man heeft enerzijds de leiding van het bedrijfsbureau, een stafdienst van de heer P. C. Vink en daar naast is hij als hoofdchef belast met de leiding van de niet-produ- cerende afdelingen. D. Ten tweede: de heer J. G. Krijt zal in de toekomst in het distri butiecentrum belast worden met Deze verbindingswegen vindt u in óe leiding van deze niet-produce- dit schema niet weergegeven, rende afdelingen (de magazijnen maar een goede organisatie ver- j dus); hij behoort echter als toe- eist dat er duidelijke en bekende I komstig bedrijfsleider van het DC afspraken bestaan over deze we- I tot de direkte medewerkers van gen. Momenteel wordt er door de Ir- W. A. Eggers. leiding hard gewerkt om deze af- spraken te maken en vast te leg- Welke lunktie gen. Voor elk van deze groepen kenden i D. Verdonk. A. G. Mulder, j v wij reeds een chef, een voorman, een eerste monteur of hoe u ze maar wilde noemen. Aan de verwar- ring over deze titelatuur is met ingang van 15 augutsus een J einde gekomen V door de benoe- ming van resp. de heren A. G. jjT Mulder, /MI Korzelius, D. Verdonk en A.N. A. N. Tuinman. Tuinman, welke laatste reeds een dergelijke functie vervulde, tot chef van hun onderdeel. Door dit besluit zijn deze heren opgeklommen tot een gelijk ni veau met de chefs van het pro- duktiebedrijf. De redaktie wenst I hen met deze benoeming van harte geluk. Op 1 augustus j.l. is in onze dienst getreden drs E. Keuskamp. De nieuwe medewerker zal worden ingeschakeld bij de op leiding, speciaal voor de leiding gevende functionarissen van het verkoopapparaat. De heer Keuskamp, die in 1919 werd geboren, studeerde van 1950 tot 1956 psychologie aan de Rijks universiteit van Leiden. Daarvoor had hij 4 jaar als militair in het voormalige Nederlands Indië door gebracht. Laatstelijk was hij verbonden aan de Rijks- psychologische Dienst, waar het zijn taak was ad viezen te ver strekken t.a.v. het personeels beleid en de op leiding en vor mingvan politie ambtenaren. Op dit schema staan de leidinggevende mensen uit de produktie-afdelingen en de magazijnen aangegeven. Hier is tevens op af te lezen hoe de gezagsverhoudingen liggen. In de stafdiensten bevinden zich verschillende mensen, die door hun werk een veelvuldig contact hebben met de produktie-afdelingen en de magazijnen. Om deze reden staan zij hier met naam en functie vermeld.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 3