gaan met produktiviteitsstijging D. Abbink chef Office Nieuwe jubileumcadeaux Werktijdverkorting moet hand in hand IIIIIIIIIIIIMIII 'prAAic ^oider voor bejoeh 'ers Wat ons te doen staat Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 17e Jaargang No. 8 - September 1960 SAM002000076 Flitsen Fabr/Zaan september 1960 IDEEENBUS nR IS EN WORDT reeds veel gesproken over de maatregelen L-die in ons bedrijf genomen moeten worden om de werktijd- Mj0,,W0 ta3Lv/ J I' erkorting, die ten dele is ingegaan en per 1 januari verder l*'"UW6 IdaKVGrOCMnQ verkorting doorgevoerd zal worden, succesvol te doen verlopen Succesvol betekent dat alle me- I dewerkers van kantoor en pro- duktiebedrijven erin slagen in minder uren hetzelfde of meer resultaat te bereiken. Dit betekent niet dat er har der gewerkt moet worden, al is hard werken gezond, maar dat ons streven moet zijn BETER, VLOTTER en DOELMATIGER WERKEN. Natuurlijk is dit mogelijk, maai de vraag is: „Zijn we verstandig genoeg en voldoende bereid die extra produktiviteitsverhogirg er uit te halen?" In dit artikel willen wij nu trachten enkele concrete punten aan te geven, die ons kunnen helpen bij het opsporen van produktieviteits-reserves in het ver trouwen dat alle medewerkers aan de Wij hopen dat onze ideeënbus in de komende maanden dan ook vele sug- hand van deze gegevens zullen trachten gesties zal bevatten die direkt be- hun bijdrage te leveren tot het bereiken trekking hebben op de in dit artikel van het hiervoor omschreven doel. Als punt 1 noemen wij „Het voorkomen van verliestijden". Deze zijn te splitsen in verliezen door: >ervatte mogelijkheden tot produktie- verhoging. Natuurlijk zullen ook suggesties direct aan de chef zeer welkom zijn terwijl wij er evenzeer op r brouwen da. iedere mede- chineproduktie, grondstoffenwerker zijn volle aandacht en energie zal geven bij het uit werken van plannen en voor stellen. Want: Vele handen ma ken licht werk. storingen door gebrek aan verpakkingsmateriaal storingen door verkeerd ver pakkingsmateriaal storingen door machinedefek- ten; vertragingen door te laat be ginnen of te vroeg weggaan; vertragingen door ongemoti veerd (en gemotiveerd) ver zuim dat niet vooraf bekend was. Punt 2 omvat „Het beter be nutten van de werktijd" door a. werken vol gens de juiste werk methode; b. verminde ring van af- valpapier en grondstof fen; c. verbetering van werk methoden; d. verminde ring van uitval door constante kwaliteits beheersing met behulp van de SKB- methode. Punt 3 behelst „Bekwaamheid en bereidheid". Hierbij denken we aan: a. goede werkinstruktie; b. zo min mogelijk verplaatsen; c. tegengaan van personeelsver loop; d. verbetering van de bedrijfs- sfeer door meer overleg en voorlichting. Het spreekt vanzelf dat de hoog ste leiding in deze zaken voor moet gaan en er is dan ook op velerlei gebied een ontwikke- ling gaande die er niet om liegt. Wekelyks worden er in en bui ten werktijd allerlei voorbereidin gen getroffen om te komen tot produktieverhoging en kwaliteits verbetering. Daarnaast blijkt echter o.a. uit de inzendingen via de ideëenbus j dat er door alle medewerkers van hoog tot laag belangrijke bijdra gen kunnen worden geleverd. be- „Chef W. Delforno noemd tot bedrijfsleider in een ander bedrijf." Ir. W. A. Eggers feliciteerde de heer Delforno in de laatste C.C. vergadering met zijn be noeming maar zijn vertrek bezorgde onze bedrijfsleiding toch heel wat hoofdbrekens. Tenslotte is er uit eigen gelederen een opvolger gekomen n.l. ,1c heer Qp vorzoek van D. Abbink. Wjj wensen <le beer (]e Contactcom- Abbink, die zich gesteund weet i missie is beslo- I door z'n vroegere collega's som- ten de jubilaris- mi gen van hen waren zelfs ern stige concurrenten geluk met zyn benoeming. Op voordracht van de Raad van Bestuur zal de heer G. J. Heijn medio 1961 een speciale coördineren de taak krijgen op het ge bied van „marketing" voor het concern. De steeds groeiende eisen, die in verband met de assor- timents-verbreding gesteld worden aan de afdeling „in koop" van het kruideniers- bedrijf, hebben tot gevolg dat de gecombineerde af delingen „inkoop" en „ver koop" gescheiden zullen worden. Hierdoor vinden met ingang van heden een aantal wijzi gingen in de taakverdeling in het Albert Heijn-bedryf plaats. De Supermart-organisatie, die tot dusver onder leiding van de heer G. J. Heijn stond, zal samen met de verkoop-orga nisatie ondergebracht worden in een directoraat „verkoop", waarvan de heren G. J. Heijn en J. Legerstee de leiding zul len hebben, met dien verstande, dat de heer G. J. Heijn zich tot medio 1961 speciaal zal belasten met de leiding van de supermarts. De heer P. Ligtenstein zal aan het hoofd staan van het direc toraat „inkoop". De afdeling „verkoop-voorbe reiding", onder leiding van de heer C. Govers, behoudt zijn normale taak, met dien ver stande dat deze afdeling thans onder het directoraat verkoop produktiebedrijven zal ressorteren. In verband met de behoefte tot concentratie van alle werk zaamheden op het gebied van research en ontwikkeling is een nieuw directoraat in het I leven geroepen, dat „research en ontwikkeling" zal heten. Een aardig kijkje langs het Ontspanningsgebouw op een deel van het complex van onze produktiebedrijven. Het is een van de 11 foto's van de folder „Van wat u zag en hoorde". De afdeling Personeelszaken van de produktiebedrijven heeft een folder samengesteld van 3 bla den op kloek formaat die een kijkje in vogelvlucht geeft in verschillende afdelingen. Het is een veelkleurig geheel ge worden, waarin foto's de toon aan geven. En omdat deze bijna voor zichzelf spreken is volstaan met korte verklarende onderschriften. Frisse indruk Het doel van de folder, die een frisse indruk maakt, is hoofdzake lijk om voor groepen die onze heid van de produktiebedrijven, luidt bezoeken Van wat U zag en hoorde". en veelal uit huisvrouwen be staan als handleiding te die nen voor thuis. Wanneer de dames 's avonds thuis komen, zijn hun huisgenoten na tuurlijk nieuwsgierig wat ze in Zaandam allemaal gezien hebben. De folder kan dan dienst doen als een geheugensteun en gids om de tocht door onze produktiebedrij ven nog eens zittend en ver halend te maken. Het motto van het vouwblad, dat een goede indruk geeft van de veelzijdig- Ook de heer W. Engberts, die nu de leiding gekregen heeft over het grond- stoffenmagazijn van de SB kun nen wij in onze gelukwensen betrekken. De heer Abbink die de vakschool voor de suikerverwerkende in dustrie bezocht en reeds 14 jaren in onze dienst is, was reeds in het verleden een positieverbetering be loofd. Op deze wijze is een oude belofte ingelost, terwijl het prin cipe „promotie uit eigen kring" weer eens is toegepast. De kopij voor het volgende num mer moet op 12 september a.s. in het bezit van de redaktie zijn. sen die een 12'/2-jarig jubi leum vieren (de heren) en een 71/2-jarig jubi leum (de da mes) een keuze te laten maken uit verschillen de cadeaux. Tot dusverre ontvingen deze jubilarissen een couvert, be staande uit een zilveren lepel en vork. Voor taan hebben zij de keuze uit: fototoestel, zilveren lepel en vork, hor loge, zilveren asbak, Parker vulpen en pot lood. Wij hopen dat de a.s. jubilarissen met dit besluit ingenomen zijn. Dit directoraat staat onder leiding van de heer J. van Meer. In de organisatie van de pro- r\ 1 ductie-bedrijven en de admi- 1 augustus j.l. is in dienst nistratie zijn geen wijzigingen getreden de bedrijfsleider van aangebracht. het toekomstige Distributiecen trum, de heer J. G. Krijt, voor heen assistent-bedrijfsleider bij de Noord-Hollandsche Mar- garinefabriek te Zaandijk. De heer Krijt studeerde na zijn middelbare schoolopleiding werktuigbouwkunde aan de H,T,S. Hij deed gedurende en kele jaren fabriekspraktijk op bij Monroe, een Amerikaans bedrijf in Amsterdam Nadien verzorgde hij bij de N.- Hollandsche Margarinefabriek de technische inkoop en produktie- planning. De nieuwe be drijfsleider van het DC in wor ding is 34 jaar en getrouwd, heeft twee kin deren en woont in Koog a. d. Zaan. De heer Krijt bereidt zich thans voor op zijn komende taak die met de opening van het DC in januari 1962 begint. Hij neemt meer nog dan in de af gelopen maanden het geval was - - deel aan de besprekingen over de vraagstukken die de bouw, instal latie, werkmethoden e.d. van het nieuwe project met zich mee brengen.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 1