Albert Heijn heeft de bus niet gemist Vier nieuwe loten aan de AH-stam Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 17e Jaargang No. 7 - September 1960 miiiiifiiiiiijji SAH002000210 Landelijk september 1960 "t! I\ r Wfc uv I NTEGENDEEL, ALBERT HEIJN is de enige die de bus wel II gehaald heeft. Gehaald namelijk uit Amerika en Zweden, waar de vacuumkoffie zo'n enorm sukses bleek dat wij de kans om als eerste in Nederland de bussen te introduceren, met beide handen hebben aangegrepen. Dat de tijd in de luchtledige bus blijft stilstaan, zodat de koffie altijd een half uur gele den gebrand blijft, dat de kof fie bovendien nog precisie ge malen is, daar heeft U zich allemaal zelf van kunnen over tuigen. Het heeft ook geen zin U een oneindig lang verhaal te vertellen over de ingewikkel de en tijdrovende voorberei dingen. Veel rekenwerk U heeft al lang begrepen dat er heel wat interne bespreking en, rekenwerk en onderhan delingen aan te pas gekomen zijn, dat Verkoop, Inkoop, Re- klame, Technische Dienst en Fabrieksleiding beslist niet stil hebben gezeten en voor tal van problemen zijn geplaatst, die stuk voor stuk opgelost moesten worden, alvorens U met de eerste bussen kon wor den bevoorraad. Grootste-koffieaktie na de oorlog Maar nu het eenmaal zover is, wil de redaktie van Flitsen de gelegen heid toch niet voorbij laten gaan om enkele stafmensen (die bij de voorbereiding dus nauw betrokken zijn geweest) en enkele medewer kers uit de filialen, enkele dagen voor de start hun indrukken en me ningen te vragen over deze groot ste koffie-aktie na de oorlog. Allereerst hebben wij onze direk- teur Verkoop en Inkoop, de heer P. Ligtenstein, naar zijn mening gevraagd. Hier komt zij: Geen beletsels meer De nieuwe vacuumkoffie in blik, die wij thans in de handel brengen, be tekent de verwezenlijking van een idee, dat wij reeds jaren hebben. Niet dat wij vacuumkoffie hebben uitge vonden. In Amerika en Ziveden is al enige jaren een groot deel van de koffie, die de huisvrouw koopt, op deze wijze verpakt, doch in Neder land was het grote prijsverschil tus sen vacuum in blik verpakte koffie en de traditionele in papier verpakte koffiebonen tot nu toe een beletsel om op vacuumkoffie in blik over te gaan. Daarom zijn wij bijzonder ver heugd, dat wij nu in samen werking met de blikfabriek „Drenthina" tot de ontwikke ling zijn gekomen van deze ideale koffieverpakking, ter wijl het prijsverschil met het traditionele pak slechts 10 ct. bedraagt. Extra pluspunt Het is zo belangrijk, dat Albert Heijn-koffïe die de beste en de voordeligste is en bovendien in de vier melanges voor alle vier de in Nederland bestaande smaak- groepen wordt gebracht, nu op z'n best bij onze klanten komt. Want in het vacuumblik blijft de kwali teit van de koffie onveranderd vanaf het moment van branden tot het moment van gebruik, ter wijl het feit, dat zij precisie ge malen is, een extra pluspunt is. Publiciteit ondersteunt Ik twijfel er geen moment aan, of ons gehele verkoopapparaat zal met groot enthousiasme de kansen uitbuiten, met ondersteuning van de grote publiciteit die wij aan dit nieuwe artikel geven, om tot een geweldige vergroting van ons kof- fie-debiet te komen. De verwachtingen, die wij in Zaan dam hiervan hebben zijn groot en ik moet zeggen, dat deze tijdens de voorbereiding van deze aktie steeds groter zijn geworden. Het is nu aan onze bedrijfsleiders, ver kopers en verkoopsters om deze te verwezenlijken. Onze verkoopleider, de heer C. Go- vers vatte zijn mening aldus sa men: Koffie na aan het hart Vacuumkoffie zal een sukses worden, omdat de Neder landse huis vrouw modern denkt en een warm voor standster is van nieuwe produkten, die haar taak ver lichten. Bovendien ligt koffie haar na aan het hart en zal zij iedere kans aangrijpen om een lekkerder kop koffie te kunnen serveren. De heer H. Valk die met zijn naas te medewerker, de heer A. B. Fie- nig en assistent G. v. Olst bergen werk heeft moeten verzetten, ver klaarde in een kort interviewtje: „Jullie hebben een bijzonder aardige kop boven het ar tikel staan „Albert Heijn heeft de bus niet gemist". Dynamisch karakter Wat al zo vaak in de geschiede nis van ons bedrijf is voorgekomen, ook nu weer was AH met het in troduceren van koffie in vacuum- bussen no. 1. Dit feit toont nogmaals het dyna mische karakter van ons bedrijf en bewijst dat ook onder de te genwoordige leiding het devies: ,AH aan de spits", opnieuw op zo'n prachtige wijze wordt onder streept.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 1