leder nieuw idee is de aandacht waard AH groet West-Berlsjn ,41 Muziekkorps verwarmde Berlijnse harten Studieplannen AH-FLITSEN 7 Op 29 juni j.l. gingen Den Brie/ de deuren van de nieuwe Z.B. aldaar open. Met een paar aardige Berlijnse meisjes is het goed poseren. WEST-BERLIJN, ZONDAG 3 JULI 1960; slagregens striemen het glimmende asphalt van de zeer oude wereldstad. De „Kapelle" van in groen gestoken A.H. muzikanten schijnen het koude water dat allengs hun kleren tot op de huid doorweekt niet te voelen. De duizenden toeschouwers die met hun para- pluies het hemelwater afweren, krijgen de indruk dat de fier spelende muzikanten aan deze abnormale weersomstandigheden gewoon zijn. te maken. Geen moeite èn geen kosten waren te veel. Maar de meeste indruk op allen heeft wel gemaakt de overstelpende harte lijkheid waarmede „Berlijn" Zaan dam 4 dag'en lang heeft omringd. Hartelijkheid, gastvrijheid en hof felijkheid zijn de drie deugden waar onze pleegouders en al degenen waarmee we contact hadden, zich gesierd weten. De etalage van het westen is de gevolgen van de oorlog geheel te boven; de stad is weer opgebouwd. Anders is het gesteld met de Oost kant, waar de vei-woestingen, gro tendeels nog onberoerd, dit stads deel een mistroostige aanblik ge ven. Een beschrijving van het program ma zou een herhaling zijn van het geen de kranten hierover al uit voerig hebben geschreven. Het korps passeert op z'n mars door Berlijn het raadhuis van Neukölln. De slotsom van de ervaringen van alle AH-ers is: een ongelooflijk mooie trip en een beste beurt van het Korps. De aantrekkingskracht van de met gloed gebrachte muziek is onmiskenbaar. Met de Neder landse driekleur voorop en hun eigen vaandel in hun rijen, marcheren de 70 onvermoei- baren door de millioenenstad. Het is duidelijk, dit is hun dag. Hiervoor hebben ze in Zaandam gerepeteerd, om de Berlijners hun muzikale kunnen te tonen. Dezen tonen zich een dankbaar publiek. Al worden de eerst meterdikke rijen wat gedund door de van geen ophouden wetende regen, de be langstelling van de West-Berlijners blijft groot. De gezamenlijke optocht van de jumelagedeelnemers met AH's mu ziekkorps aan het hoofd, veri'egen- ae totaal. Maar wat bleven de W.- Berlijners enthousiast. Applaudiserend en zwaaiend toon den zij hun grote sympathie voor de deelnemers aan het grote ver broederingsfeest èn de pittig ge blazen marsmuziek. Zij trotseerden op de balkons het neerkomende water en zagen wij niet een vrouw met 'n dubbelbeds- laken zwaaien? Voordat de internationale stoet zich 's morgens om 11 uur had opgesteld gaf AH's koi-ps op een midden in de stad liggend gras veld Bex'lijn is rijk aan groen een show weg die klonk als een klok. Onder luide bijval van naar schat ting minstens 4.000 samenge stroomde Berlijners trok de drum band gedurende een half uur speel se figuren op de grasmat. Na een voorspoedige reis 700 kilometer kwam ons gezelschap 's avonds om ca. 19 uur aan. Ir. W. A. Eggers had de reizigers op de Burcht in Zaandam vaarwel ge zegd. Het was in het holst van de nacht! Half drie. Na een uitnemend diner in een restaurant langs de autobahn bij Hannover, arriveerden de 3 bus sen bij de zónegx-ens. Veel moei lijkheden werden de bezitters van de splinternieuwe passen niet in de weg gelegd, maar de trage con trole veroorzaakte toch een opont houd van anderhalf uui\ Gewaardeerde gastvrijheid In de stad Berlijn stonden de Duit se pleegouders him Hollandse gas ten al op te wachten. Het meren deel van de muzikanten en hun echtgenoten was bij particulieren ondergebracht en wat hebben deze mensen al niet gedaan om het hun „hollandische Gaste" naar de zin Ideeënbus geeft kans op extra'tje, want DE IDEEËNBUS, die ongeveer zeven jaar geleden in ons bedrijf werd ingesteld, geniet nog steeds een goede belangstelling. Het geeft voldoening dit te kunnen vaststellen, want daarmee is het bewijs geleverd dat deze bus belangrijk is. In de loop der jaren zijn dan ook verschillende inzendingen met een premie beloond en daarna in de praktijk toegepast. In hel september-nummer van de wij adviseren steeds een bepaald AH-Flitsen van 1957 werd bij d^e kop^ te nemen en verzoek van de redactie een uit- 33 3.JUMHACE |»snjN.Hiu*OuN j eenzetting gegeven van wat als een idee kan worden beschouwd en wat beslist niet als zodanig kan worden aangemerkt. Vele nieuwe medewerkers zijn nadien in onze grote A.H.-familie opgenomen en het zal hen zeer zeker interesseren hoe de .ideeënbus" gezien moet worden en wat eigenlijk een ..idee" 1 Als voorbeeld noemen wij de ver- i koper die nadenkt over de mos'e- is. In de opvattingen daaromtrent eft lijkheden tot meer verkoop of tot zijn geen wijzigingen gekomen en j het geven van een betere service, wij kunnen dan ook de september- j of de man in het magazijn die over- Flitsen van 1957 nagenoeg op de weegt hoe hij de goederen beter kan opstellen of de emballage beter kan verzoi'gen. dit, zoals wij reeds schreven, kri tisch te beschouwen en er over na te denken. Men komt dan eerder tot een resultaat dat daarna in een voorstel kan worden vervat. Op eigen terrein liggen de mogelijkhe den daarvoor dichter bij de hand dan wanneer men over andermans werk zijn gedachten laat gaan. Hoe kan het. heter? i 'oet volgen. Oorspronkelijk Een idee moet, willen wij er iets mee kunnen doen, oorspi'onkelijk zijn, dat wil zeggen een eigen ken merk dragen. Er moet dus iets nieuws naar voren komen. Een idee kan echter ook aangeven op welke wijze iets beter kan worden gedaan dan het tot nu toe gebeurt, waardoor men een nieuwe toepas sing' van een reeds bekende werk wijze verkrijgt. Misschien moet men in zo'n geval eerder van een „nuttige wenk" of een „voorstel", dan van een idee spreken, doch als zodanig kunnen deze tips zeer ze ker waardevol zijn. Verbetering en besparing zijn twee begrippen die nauw met een idee verbonden zijn. Geen beperking LI behoeft zich daarbij beslist niet te beperken tot uw eigen werkzaam heden, al ligt het voor de hand. dat deze het eerst voor een critische be schouwing in aanmerking zullen ko men. Het is echter zeer goed denk baar. dat b.v. een lid van ons win kelpersoneel een idee indient, dat een verbetering aangeeft voor werkzaam heden die op het terrein liggen van onze fabriek, ons transport, ons kan toor of onze administratie. De ideeëncommissie stelt zich nooit op een standpunt van ,,waar bemoeit hij zich mee", het gaat immers om het belang van het gehele bedrijf! Ongeschikte ideeën Ideeën waar de commissie niets aan heeft zijn bijvoorbeeld de volgende: ideeën die alleen inhouden, dat iets verbeterd moet worden, zon der aan te geven hoe dit moet gebeuren; ideeën waarbij het element „nieuw" ontbreekt en dus be trekking hebben op dingen, die reeds worden toegepast; ideeën die het karakter hebben van kritiek, zonder positieve aanwijzingen; ideeën die betrekking hebben op het normale beleid van een be drijfsleider of het personeel: ideeën die reeds eerder zijn in gediend en beantwoord (in deze gevallen verwijst de commissie naar het nummer van de A.H.- flitsen waarin de beantwoording is opgenomen Misverstand Met deze uiteenzetting hebben wij nog eens willen aantonen wat wel j De lantaarnpalen langs de Ber lijnse straten waren met deze borden uitgerust. Het miste zijn uitwerking niet. De belangstelling en wat niet als een idee kan worden beschouwd. Er heerst op dit terrein nogal wat misverstand. U kunt er beslist van overtuigd zijn dat elk ingezonden idee de volle aandacht van de commissie, heeft en terdege op de waarde voor ons bedryf wordt onderzocht. Schroom dus niet, indien U meent een idee te hebben, dit in te zen. den De ideeëncommissie. Hoewel wij beslist niet pessimistisch willen zijn, menen wij met gepast rea lisme te mogen vaststellen dat de zomer praktisch voor- bij is. Dit houdt dus tevens in, dat de maanden die het meest geschikt zijn voor studie, weer voor de deur staan. In verband hiermede zullen wij U in het eerst volgende nummer van de Flitsen' onder de rubriek ,,Pé-Zetjes" een nadere toe lichting geven op de studie mogelijkheden voor ons per soneel. OOK VOOR HEN, die reeds hun vak- en handels kennisdiploma hebben be haald. Xiet met lege handen Het bestuur van Harmonie Albert Heijn bood het bestuur van Groot- Berlijn in het kader van de jumelage een mand met 70 verschillende eigen artikelen aan. Het geschenk was bedoeld als groet van de Zaanse industrie. V.l.n.r. senator Exner gastheer in het parlementsgebouw)penning meester R. Boom, secretaris M. Bar- rette, voorzitter E. Vinke en burge meester G. J. D. Franken. Het was het besluit van een grote receptie, die het stadsbestuur van Berlijn de jumelage-gangers uit Bel gië. Frankrijk, West-Duitsland en Nederland aanbood. I Tijdens het spelen van de volks liederen. Begrenzing Vanzelfsprekend geldt bij een idee altijd dat het uitvoerbaar moet zijn en op ons bedrijf betrekking moet hebben. Men kan natuurlijk in het wilde weg naar ideeën gaan zoeken, doch Stromende regen geen beletsel voor feestvreugde

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 7