Hoe komen de Flitsen tot stand? Uw brievenbus eindstation in tie lange weg van de Ulitsen 775.000 bezoekers per jaar Het kleinste AH-fïliaal is wereldbekend Copie Madurodam: 4 AH-FLITSEN Wat ik hierop heb te zeggenIk zou zo zeggen, dat de zaken goed gaan. worden de vellen aan een nauw keurig; onderzoek onderworpen. Zijn alle drukfouten er uit, nee daar zit er nog een! Nog snel even die letter erbij zetten. Alles ge reed? Draaien maar! De Flitsen op de persen. r ÉNMAAL PER MAAND vindt U de „A.H.-Flitsen" in Uw brie- venbus en 's avonds, wanneer U ook maar even tijd heeft, leest U ons blad door. Sommige artikelen leest U en U bekijkt eens even de foto's. Weet U wat er allemaal gedaan is voordat de Flitsen op Uw leestafel ligt? Daarom is het misschien interes sant eens te zien hoe ons blad „geboren" wordt. Wij hebben getracht dit geboorteproces in een aantal foto's vast te leggen. Uiteraard moesten wij ons tot de hoofdzaken bepalen. Een kijkje achter de schermen dus. Daar gaat-ie. Hyper modern De AH-Flitsen wordt gedrukt op een Heidelberg Cylinderpers, een hyper moderne apparatuur die on ze drukkerij pas onlangs aange schaft heeft. Met een snelheid van 50 vellen per minuut komt het blad uit de pers rollen, tot het vereiste aantal van phn. 3500 exemplaren is bereikt. Het is een prachtig ge zicht om deze ingenieuze pers te zien werken. Het blanke papier vei'dwijnt boven in het apparaat, men ziet het verschillende gangen doorlopen tot het een seconde latei- bedrukt uit de pers rolt. Dit laat ste toont de foto. In vogelvlucht De laatste hand aan het blad wordt op de binderij gelegd, waar de krant, gevouwen wordt en de door uw be- Zo vestigde Delfzijl de aandacht op AH's 4-smaken koffie. drijfsleider ingevulde adresband er om geplakt wordt. De volgende mor gen glijdt de Flitsen door uw brieven bus. Wat zegt u? Wist u niet, dat er zoveel bij kwam kijkenEh, par don wij hebben hier slechts in vogelvlucht de belangrijkste punten verteld! Er is op het hoofdkantoor een tele foontje binnengekomen, dat verkoop ster Els uit een van onze filialen een knappe sportprestatie geleverd heeft. Eigenlijk moest zij eens in het zonnetje gezet worden. Eén van onze redactieleden gaat dan gewapend met fototoestel en blocnote naar het fi liaal waar Els werkt. Daar zitten ze gezellig te babbe len, Els en onze redacteur. „Zeg Els hoe is dat nu gegaan met die overwinning van jou? Doe je al lang aan sport Hoeveel medailles bezit je nu al? En ehben je al verloofd?" Ziehier enkele van de vragen die de redakteur op haar afvuurt. Els is eigenlijk wel een beetje trots dat zij geïnterviewd wordt en zij doet dus haar best de vragen zo goed mogelijk te beantwoorden. Alles wat zij zegt wordt op de bloknote van de redakteur genoteerd. „Zo Els, bedankt voor het leuke verhaal dat je ons verteld hebt, we zullen er een mooi stuk van maken. Tot ziens!" Aan de steen wordt het loden zetsel opgemaakt. Draaien maar! Nu pas komen wij aan het eigen lijke drukken. Steeds worden twee pagina's tegelijkertijd gedrukt. Eerst even proberen. Nog eenmaal AP DE OMSLAG van een onlangs verschenen nummer van het grote Amerikaanse weekblad „This Week", een blad dat over de hele wereld verschijnt, zagen wij tot onze grote verwondering een foto van een heus, Hollands AH- filiaal; het filiaaltje van Maduro- dam. Drukke winkelstraat Het is wat triest voor de andere A.H.- winkels, maar tóch ligt dit kleinste filiaaltje in een winkelstraatje waar het zó druk is, dat menige grote mensen-zaak er jaloers op zal zijn. Per jaar komen ongeveer 775.000 bezoekers in dit miniatuurstadje in Den Haag. Onze kleinste vestiging (wat aar dig, dat nu eens niet de aandacht valt op iets groots) is schuin te genover het Madurodamse Rem- brandtplein gelegen. Het is een echt romantisch oud-hollands huis je, dat zó aan de Amsterdamse Keizersgracht zou kunnen staan. Wanneer je lang naar dit minia tuurhuisje hebt gekeken, dan kan je je gaan afvragen, waarom al die reusachtig grote mensen toch om je heen lopen en zo enorm veel lawaai maken. Het bijzondere van Madurodam lijkt dan even niet de ieuke miniatuurtjes van alle soor ten bouwsels, maar juist de grote reuzen die er langs lopen. je ieder moment verwacht een woe dend piepstemmetje te horen van één van de lilliput-inwonertjes, die je onzacht niet alleen op z'n tenen, maar zelfs op z'n hoofd trapt. Het is dan te hopen, dat het de be drijfsleider van het A.H.-filiaaltje niet is geweest Uw brievenbus eindstation. voor het volgende nummer moet vóór 1 september in het bezit van de redactie zijn. Op 7 juli werd in Putten deze fraaie Z.B. geopend. Op z'n liooiVl Trouwens, in heel Madurodam kan je een dergelijk gevoel krijgen. Want Madurodam ziet er zó echt uit, dat A New Ductless Of Windsor Pattern Series Een laatste keurende blik. Een Flitsen-redacteur interviewt Els. Interview Opmaak-redakteur Nadat de redakteur het verslag uitgewerkt heeft, volgen er een serie technische handelingen. Het artikel wordt bij de drukker gezet en komt met andere artikelen sa men bij de opmaak-redacteur. Deze bepaalt de plaats die het artikel in ons blad krijgt. Zo doet hij dat met alle kopie die binnengekomen is. Op de foto ziet U de zetter bezig een pagina in elkaar te zetten, na dat hij de instrukties van de redak- tie ontvangen heeft. Heeft U zich wel eens gerealiseerd dat dit alles in spiegelschrift staat?

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 4