Muziekkorps verwarmde Berlijnse harten AH groet West-Berlijn AH 2 - L.S.V. 2 1-4 Holkamp vist in Canada op forellen AH1 -D.P.V. 5-1 Judotraining AH2-Chromos 1-2 Nieuw personeel fabrieken kantoor y ft GEHUWD Van West- naar \A/EST-BERLIJN, ZONDAG 3 JULI 1960; slagregens striemen het glimmende asphalt van de stokoude wereldstad. De „Kapelle" van in groen gestoken A.H. muzikanten schijnen het koude water dat allengs hun kleren tot op de huid doorweekt niet te voelen. De duizenden toeschouwers die met hun para- pluies het hemelwater afweren, krijgen de indruk dat de fier spelende muzikanten aan deze abnormale weersomstandigheden gewoon zijn. IJUMIUGf ■mHIM '3.JUMÉUGP lattuËdUM l De lantaarnpalen langs de Berlijnse straten waren met deze borden uit gerust. Het miste zijn uitwerking niet. De belangstelling was enorm. Het bestuur van Harmonie Albert Heijn bood het bestuur van Groot- Berlijn in het kader van de jumelage een mand met 70 verschillende eigen artikelen aan. Het geschenk was bedoeld als groet van de Zaanse industrie. V.I.n.r. senator Exner (gastheer in het parlementsgebouw). penning meester R. Boom. secretaris M. Bar- rctte. voorzitter E. Vinke en burge meester G. J. D. Franken. Het was het besluit van een grote receptie, die het stadsbestuur van Berlijn de jumelage-gangers uit Bel gië. Frankrijk, West-Duitsland en Nederland aanbood. De aantrekkingskracht van de met gloed gebrachte muziek is onmiskenbaar. Met de Neder landse driekleur voorop en hun eigen vaandel in hun rijen, marcheren de 70 onvermoei- baren door de millioenenstad. Het is duidelijk, dit is hün dag. Hiervoor hebben ze in Zaandam gerepeteerd, om de Berlijners hun muzikale kunnen te tonen. Dezen tonen zich een dankbaar publiek. Al worden de eerst meterdikke rijen wat gedund door de van geen ophouden wetende regen, de be langstelling van de West-Berlijners blijft groot. De gezamenlijke optocht van de jumelagedeelnemers met AH's mu ziekkorps aan het hoofd, verregen de totaal. Maar wat bleven de W.- Berlijners enthousiast. Applaudisereiul en zwaaiend toon den zij hun grote sympathie voor de deelnemers aan het grote ver broederingsfeest èn de pittig ge blazen marsmuziek. Zy trotseerden op de balkons het neerkomende water en zagen wij niet een vrouw met 'n dubbelbeds- laken zwaaien? Vooi-dat de internationale stoet zich 's morgens om 11 uur had opgesteld gaf AH's korps op een midden in de stad liggend gras veld Berlijn is rijk aan groen een show weg die klonk als een klok. Onder luide bijval van naar schat ting minstens 4.000 samenge stroomde Berlijners trok de drum band gedurende een half uur speel se figuren op de grasmat. DE REIS Na een voorspoedige reis 700 kilometer - kwam ons gezelschap 's avonds om ca. 19 uur aan. Ir. W. A. Eggers had de reizigers op de Burcht in Zaandam vaarwel ge zegd. Het was in het holst van de nacht! Half drie. Na een uitnemend diner in een restaurant langs de autobahn bij Hannover, arriveerden de 3 bus sen bij de zönegrens. Veel moei lijkheden werden de bezitters van de splinternieuwe passen niet in de weg gelegd, maar de trage con trole veroorzaakte toch een opont houd van anderhalf uur. In de stad Berlijn stonden de Duit se pleegouders hun Hollandse gas ten al op te wachten. Het meren deel van de muzikanten en hun echtgenoten was bij particulieren ondergebracht en wat hebben deze mensen al niet gedaan om het hun „hollandische Gasten" naar de zin te maken. Geen moeite èn geen kosten waren te veel. Maar de meeste indruk op allen heeft wel gemaakt de overstelpende harte lijkheid waarmede „Berlijn" Zaan- Tijdens het spelen van de volks liederen. Het korps passeert op z'n mars door Berlijn het raadhuis van Neukölln. L dam 4 dagen lang heeft omringd. Hartelijkheid, gastvrijheid en hof felijkheid zijn de drie deugden waar onze pleegouders en al degenen waarmee we contact hadden, zich gesierd weten. De etalage van het westen is de gevolgen van de oorlog geheel te boven; de stad is weer opgebouwd. Anders is het gesteld met de Oost kant, waar de verwoestingen, gro tendeels nog onberoerd, dit stads deel een mistroostige aanblik ge ven. Een beschrijving van het program ma zou een herhaling zijn van het geen de Zaanse kranten hierover al uitvoerig hebben geschreven. De slotsom van de ervaringen van alle AH-ers is: een ongelooflijk mooie trip en een beste beurt van het korps. De eerste helft van de wedstrijd wogen de partijen goed tegen el kaar op. Aan beide kanten ont stonden scoringskansen die echter onbenut bleven. Vlak voor de thee brak de L.S.V.-middenvoor door en het was raak (01). Na de rust hadden onze elf de zon laag in de ogen. Een handicap, vooral voor ons verdedigingsblok, dat moest toezien dat de snelle L.S.V.-rechtsbinnen onrust bleef stoken. Niet zonder succes, want de goals kwamen spoedig. Onze voor- vvaartsen daarentegen kregen niet al te veel kansen, al konden ze een maal het net vlak langs de paal vinden. Aan Kosters mogen we een pluim pje vanwege z'n goede spel niet onthouden zonder anderen te kort te doen. Vanwege de vacanties zijn de trai- ningsavonden van de judovereni ging stop gezet tot begin septem ber. Dit geldt zowel voor de senior als voor de junior-leden. Chromos, waarvan we de laatste wedstrijd met 91 hadden verlo ren, verscheen in ongeveer dezelf de opstelling. Na ruim een kwartier spelen keken we tegen een 10 achterstand aan. Spoedig hierna glipte de midvoor door onze verdediging heen en het was 20. Het was Vermeeren die bij een vlotte aanval over rechts met een diagonaal schot de achterstand tot 21 reduceerde. Spoedig daarop was het rusten. Na de thee weer een spannende strijd met Cromos een tikkeltje ste,ker. We boden echter verbeten tegenstand, waarbij Bunschoten voor de tegenpartij een onoverko melijk struikelblok bleek. Chromos was weer een zeer pret tige tegenstander. I Met een paar aardige Berlijnse meisjes is het goed poseren. Hier ben ik dan met myn eerste brief. De reis begon met pech. Wij konden zondagavond 18 juli wegens een defect aan het vliegtuig niet vertrekken; dit werd maandagavond 11 uur van Schiphol met een Vliegtuig van de Canadian Pacific genaamd „Britannia". Het weer was goed en de vliegtocht schitterend mooi en echt gezellig, je merkt niet eens, dat je in een vliegtuig zit. Het is net of je ge zellig bij moeder aan tafel zit in een fauteuil. Onze eerste landing was op Groenland 's morgens 6 uur lioll. tijd, dus toen hadden we 7 uur gevlogen. Om 6.30 uur vlogen wij naar Edmonto waar wij dineerden. Het eten was goed. Van Groenland naar Edmonto was ook 7 uur vliegen. Daarna nog 2 uur vliegen van Edmonto naar Vancouver. Onze kinderen waren met de auto op het vliegveld om ons af te halen. Na 8 uur rijden waren wij in Merritt. De kinderen hadden het huis versierd. Ik weet niet hoe lang ik weg blijf. De be doeling was een half jaar, maar onze kinderen willen, dat wij een jaar blijven. Vervelen zal ik mij niet, want ik kan hier volop vissen (zalm - forellen). Verder alle AH- ers de hartelijke groeten van de fam. N. Holkamp. Merrit (B.C.) Box 42, Canada Wij heien welkom B. J. de Jong Emb. J. C. de Groot S.B. J. P. v. d. Tuuk-Wolters S.B. B. Hes CF. G. B. A. Köhlberg S.B. H. van Eijck K.B. E. Rol Secretaresse G. G. C. Kleyn Kantine C. A. Siderius Fact.-afd. C. F. de Jong Fact.-afd. C. C. Alberts Ink.-adm. K. Schep Ass. ink. kaas A. Z. van Wieringen P.Z.-fil. Enkele drastische wijzigingen in het elftal Drost linksback, v. d. Bijl rechtsbuiten, Voskamp links buiten waren een volledig suc ces. De ruststand van 21 was al lesbehalve hoopgevend. Want na de rust zouden we de wind tegen hebben. Toch hebben we kansen genoeg gehad! Een pracht-schot van v. d. Bijl raakte de onderkant van de lat, maar sprong weer te rug. v. d. Stelt benutte 2 goede kansen en zowaar scoorde de Duij- vis-mannen nog eenmaal tegen. Na de rust, waarin was afgespro ken het individuele spel te laten va ren, kwamen onze tegenstanders er niet meer aan te pas. Door Vos kamp met een onverwachte tref fer, Bunschoten en v. d. Stelt, kwam de stand met regelmaat op 51. Het moet gezegd, dat v. d. Bijl op de vleugel er een groot aan deel in had. Hupkens als spil had de vijandelijke voorhoede volledig in zijn zak. 24-6: de heer G. Paay (BA) en mej. R. Boots. 20-7: de heer A. P. van Onzen en mej. H. J. Bonsee (SB). Geslaagd voor middenstandsexamen De dames T. A. van Dyk en J. M. L. de Vries, die beiden op het filia- lenbureau werken, hebben laatst met goed gevolg examen gedaan 30-6: voor het middenstandsdiploma. Tjitske van Dijk slaagde op 19 juli j.l. en Joke de Vries volgde dit 10-7: goede voorbeeld op 21 juli j.l. Reeds eerder slaagden voor dit examen de heren C. Oosthuizen 18-7: (S.B.), J. van Dijk (K.B.) en P. van Galen (O.D.). Ferdinand, zoon van A. Smout (Loonafd.) en Th. v. Halderen. Wilma, dochter van G. M. Huster (OD) en J. H. L. Oudendijk. Monique, dochter van A. Jong (Mag. I) en C. H. Sche- pemaker. Op 1 juni j.l. za gen 12 collega's van het hoofd kantoor de fa briek voor het eerst van binnen. In een hoekje van de tuin van het O.G. werd even een foto ge maakt. Stromende regen geen beletsel voor feestvreugde

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 3