Collega's in nieuwe woonwijk Overieg C.C. en Directie over regeling nieuwe werktijden Uitreiking diploma's Zonnebloem De heer v. Bronswijk jubileerde AH 1 -G.K.W. 1 0-2 2 AH-FLITSEN V^bof-i klAM&R. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 17e jaargang No. 7 Juli I960 Verantwoordelijk eindredacteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Aan dit nummer werkten mee: J. Ph. Bartelson, J. Breeschoten, mej. C. Buntsma, A. v. d. Hazel. J. M. Jansen. L. J. A. S. Kloos, C. M. Koelemay. mej. G. Meijn, A. P. Prins, G. A. van Rooijen, J. Zeeman. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Over de gevolgen en regelingen met werkweek en de overgangsperiode die werden gehouden op 25 juni en gemaakt. 1e. De begin- en eindtijden, waarbij het volgende van bijzondere betekenis is: a. De aankomst- en ver trektijden van de trei nen geven weinig moei- Vervolg van pagina 1 en zon volop en dat is heel wat v/aard. Eén ding vinden we ver schrikkelijk, die rommel om de huizen. De ene dag graven ze een gat om er een paar buizen in te leggen en pas na weken komen de buizen en dan duurt het nog wel een paar weken voor de boel weer dicht gaat. Dergelijke dingen ge ven je de indruk dat men nooit klaar komt en het geeft zo'n rom melig idee als je door de ramen kijkt. De huur voor de woning was wel hoog, maar toch wel te dragen, alleen de bijkomende kosten zoals huur van geyser, glasverzekering, onderhoud plantsoen (die er nog niet is), waterleiding enz., enz., maken toch wel dat we erg moeten schipperen om rond te komen". Overigens waren de heer en mevr. Veldhuys toch wel tevreden. Wanneer we nog eens terug den ken aan de avond waarop we onze reportage maakten en een al gehele indruk mogen maken dan is het ons opgevallen dat het er in alle woningen keurig uitzag. Hier en daar zijn wat modernere meubels aangeschaft, doch ook in die gezinnen welke al zo'n jaar of twintig getrouwd zyn en dus de oudere meube len nog worden gebruikt, kon men van gezel ligheid spreken. De huizen zelf zijn dan ook door hun bouw met veel grote ramen ruim van opzet en een aanwinst voor de bevolking. Het is er goed wonen en als al les straks ge heel klaar is, de straten, de plantsoenen en alles wat nog verder moet gebeuren, is het een ideaal oord, waar zeer velen van onze collega's van profiteren, j Links boven de flats en daar naast de maisonnettes van de Vijfhoek. Aan het einde van het cursusjaar van de Zonnebloem zijn aan ver schillende van onze meisjes weer diploma's uitgereikt. Voordat de officiële diplomering plaats vond in de school, hebben enige van de jongste cursisten zelfs eerst nog een zwemdiploma behaald in het Sportfondsenbad te Zaandam. De le jaars cursisten werden ge diplomeerd op 1, 2 en 5 juli. De 2e jaars op maandag 13 juni. Voor deze bijeenkomsten werden ook verschillende dames en heren van de fabriek uitgenodigd. Zij werden op zeer prettige wijze dooi de cursisten ontvangen, die als gastvrouwen optraden. Na een gaLeqvj oaLeej kopje koffie en bij de jongsten, op 6 juli, zelfs na een volledige lunch, die ze voortreffelijk hadden klaar gemaakt, ging mejuffrouw W. Röpke over tot het uitreiken van de diploma's. Iedereen kreeg haar diploma, maar mej. Röpke liet ze niet gaan alvorens nog eens een hartelijk woord tot ieder persoon lijk gesproken te hebben. De ge slaagde meisjes kregen allen een kleurige corsage van latyrus op gespeld. Bij deze gelegenheden spraken ook nog enkele dames en heren van de school en van ons bedrijf. De volgende meisjes ontvingen een diploma: le jaarsTootje van der Bosch, Marga Brave, Tiny van Dijk, Thea de Gooijer, Rietje de Graaf, Netty Jongboom, Jopie Koning, Rietje Landheer, Jetske Leeuwensteijn, Trijntje Poelman, Corrie Riem, Alie van Zolingen. 2e jaars: Netty van Eerde, Jopie Stavinga. 3e jaars: Thea Otto. 14-jarigen: Annie Akkerman, Ber tha Gerritsen, Jopie de Graaf, Ger- da Halsema, Milly de Heij, Corrie Kelder, Tineke van Lunenburg, Hillie Netel, Fientje Pieterse. betrekking tot de 5-daagse werden in vergaderingen, 2 juli j.l., diverse afspraken lijkheden, zij het dan dat b. De eindtijd officieel op 17.06 uur gehandhaafd blijft maar er i.v.m. de werktrein naar Amster dam 's avonds om 17.00 uur voor het eindsein gefloten zal worden. c. Er zal om 7.36 uur be gonnen worden en tot 17.00 uur gewerkt, ter wijl er behalve voor de lunch, geen tussentijden respectievelijk pauzes gegeven zullen wor den. d. De lunchpauzes zullen gehouden worden van 11.36 uur tot 12.06 uur en van 12.18 uur tot 12.48 uur (later is dit veranderd en de tijden zijn thans definitief vast gesteld op: 11.48 uur tot 12.18 uur en van 12.30 uur tot 13.00 uur). e. 's Zaterdags wordt er om de week gewerkt van 7.36 uur tot 11.36 uur. 2c Voor de chauffeurs geldt een wei kweek van 54 uur, terwijl voor degene, die minder dan 47 uur werkt, voorlopig niets verandert. 3e. De kantoren in de Oostzijde zullen werken van 8.00 tot 12.30 en van 13.15 tot 17 uur. 4e. Alleen in de expeditieafdeling, het Centraal Magazijn en het ver voer zullen in de maand juli nog op alle zaterdagen gewerkt moeten worden door het gehele personeel. 5e. Na juli zal er in deze afdelin gen elke zaterdag op halve kracht worden gewerkt in een rouleer systeem. 6e. Voor werken op de vrije zater dagmorgen zal 125 worden be taald. 7e. Alle uurlonen zullen worden herberekend op een zodanige wijze, dat het weekloon gelijk blijft. 8e. Het loon zal ondanks de wisse ling der werktijden (respectievelijk 45 en 49 uur) per week gelijk blij ven. Om de week wordt dus be taald: 45 uur 2 uur aanvulling 47 uur; 49 uur 2 uur inhou ding 47 uur. 9e. De aanpassing van de C.A.O. zal met de organisatie van werkge vers en werknemers besproken moeten worden, waarbij erop ge wezen wordt dat 10. Indien bijzondere gebeurtenis sen, zoals huwelijk, gezinsuitbrei ding en overlijden plaats vinden op een vrije zaterdagmorgen, wordt geen extra vrije dag gegeven. 11e. Tegen het opnemen van snip perdagen op zaterdagmorgen be staat geen bezwaar. 12e. De regeling van vakantierech ten in 1961 komt eind 1960 opnieuw aan de orde. In principe zal in 1961 de normale vakantie van 2% week dus 12% dag bedragen. 13e. De taakstelling zal aan de ge wijzigde werktijdregeling worden aangepast. 14e. Voor ons personeel uit Am- Ir. W. A. Eggers feliciteert de meisjes, die hun Zonnebloem diploma behaald hebben, in de I hal van het Ontspanningsgebouw. sterdam, benoorden het IJ worden eigen busdiensten ingelegd. 15e. Met een voorstel uit de C.C. om te werken op 10 en 17 decem ber en zodoende 24 en 31 december vrij te zijn, gaat de heer Eggers accoord. De heer Eggers doet een beroep op het personeel om er aan mee te werken dat de productie per week door extra inspanning gelyk blijft. Hoewel dit niet eenvoudig zal zijn, meent de directie toch dat er veel bereikt kan worden als zowel de leiding als het personeel haar schouders zet onder deze gemeen schappelijke taak. De C.C. verzekert de heer Eggers, dat de bereidheid om dit doel te bereiken, in grote mate aanwezig is. In het kader van verdere produktie- verhoging deelt de heer Eggers mede, dat hel schoonmaakbedrijf Cemsto geleidelijk zal worden inge schakeld om schoonmaakwerkzaam- heden van produktiepersoneel over te nemen. Een regeling voor het douchen van mannen en jongens, die in meel of ander stof werken, zal nader wor den uitgewerkt, waarbij de vraag, of er genoeg douchecellen beschik baar zijn, tevens behandeld zal worden. Vertrek De heer Eggers deelt mede, dat de heer Delforno in een ander bedrijf een promotie kan maken, die bij ons op korte tei'mijn niet mogelijk is. De heer Eggers betreurt het als goede krachten ons verlaten, maar wil niet nalaten de heer Delforno met zijn benoeming geluk te wen sen. De heer H. van Bronswijk heeft op 5 juli zyn 12 -jarig jubileum her dacht. Wij hebben gevraagd van welke afdelingen hij onze N.V. had bezien. Nu. begonnen is hy op de archief postkamer, daarna bestel lingen, - onder broken wegens het vervullen van de militaire dienstplicht - filialenbureau en tegenwoor dig kunt u hem vinden op de afd. inkoop administratie. Een jeugdige jubilaris zoals u al merkt uit het bovenstaande. Op de dag van zijn jubileum werd hij ontvangen en toegesproken dooi de heer A. Heijn Jzn., waarbij ook zijn chef, de heer R. Kuyt en de personeelchef aanwezig waren. Bent u nieuwsgierig wat de heer v. Bronswijk in zijn vrije tijd doet? Nu, hij studeert: want o, die pa piertjes zijn zo belangrijk voor de toekomst. Verder houdt hij van to neel, een goed boek en mooie ope raplaten. AH 1 is er niet in geslaagd het zeer kleine theoretische kansje op de titel te handhaven, want ook de tweede ontmoeting tegen GKW (inmiddels ongeslagen kampioen) eindigde in een nederlaag. AH, dat aantrad met drie invallers, waar door de voorhoede in kracht in boette, wist het niet tot zo'n uit stekend spelletje te brengen als eertijds in Krommenie. De aanvallers van GKW waren ge vaarlijker, speelden vooral sneller en daardoor verrassender. Maar de AH-achterhoede was ook ditmaal in uitstekende conditie en vooral invaller doelman L. Jansen deed voortreffelijk werk. Het eerste doelpunt kwam van links toen onze achterhoede even weifelde met ingrijpen. Het even loslaten van de gevaarlijke mid- voor Dijkman bi-acht het tweede doelpunt, toen hij na een goede schijnbeweging een gaatje zag en de verraste AH-doelman de bal reeds achter zich had liggen, voor hij reageerde. Al met al een prettige wedstryd, waarin GKW een verdiende zege behaalde. Om een indruk te geven van de indeling van een maisonnette geven wij een plattegrond van beneden en bovenverdieping. De kopie voor het augustus-num- mer moet op 15 augustus in het bezit van de redaktie zijn.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 2