Collega's in nieuwe woonwijk Leiding wijnkelder Vlaggen en verlichting Ouderbezoek aan onze fabrieken Vijfhoek hiedt overvloed aan onderdak Goeck busdiensten Idee voor tweede keer beloond Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam HE HEER B. GRUYS van de S B. heeft de extra-beloning van V de ideeënbus gewonnen. In een speciale bijeenkomst heeft Ir. W. A. Eggers hem de 300.— overhandigd in het bijzijn van de winnaars van de vorige keer, de heren B. W. van Kooten en B. Kuyt van de K.B. Geduldig staat de bus 's avonds om 5 uur de reizigers naar Lands meer, Tuindorp Oost zaan en Amsterdam-N. op te wachten- |"\E AFGELOPEN MAANDEN KON men herhaaldelijk in de fabriek of op kantoor over de Vijfhoek horen praten. Inge wijden wisten dat het hier ging over een huizencomplex dat men bezig was te bouwen tussen de P. J. Troelstralaan en de Noorder IJ- en Zeedijk, het Zuidelijkste gedeelte van Zaandam. Niet Zaandammers echter za gen in de Vijfhoek een aandui ding voor vijfhoekige woningen. Toen echter de eerste van deze honderden woningen betrok ken werden en zich hier A.H.- werkers gingen vestigen, bleek alras dat Vijfhoek een tover woord was voor prachtige flats en ruime maisonnette wonin gen. Nu deze riante woningen voor een groot deel zijn be woond vonden wij het wel in teressant om U in de Flitsen een reportage te brengen over de bevindingen van enkele A.H.- ers die daar nu wonen. Vragen als: Hoe bevalt het U, hoe woonde U eerst, zijn er dingen waaraan U niet kunt wennen, enz. enz. werden aan enkele bewoners gesteld en de resul taten van deze enquête laten we hier volgen. Ideaal Een prachtig uitzicht, leuke boven- en benedenburen, nee, we zouden niet meer terug willen". Bij de fam. Schipper troffen we al leen mevrouw thuis. Pa was aan 't sporten op een groot stuk op gespoten terrein, een ideale speel plaats voor groot en klein. „Wij zijn ook best tevreden met de wo ning, alleen de huur is voor ons wel een grote last. M'n man," aldus mevr. Schipper, „zou nog wel graag een tuintje gehad hebben voor groente enz. maar daar zijn we nog mee bezig. We hebben ook moeilijkheden gehad met de bene denburen, door de kinderen. Nou ja, het is dan ook een druk stel, die tweeling, maar met geven en ne men kom je een eind". „Wij wonen hier al of vier", zei de far ,,'t Werd anders w als je zo'n jaar bent geweest verlang je wel Licht en zon „We zouden voor geen geld meer terug gaan naar de Eendracht- straat waren de woorden van me vrouw Van Briemen. Nee hoor, hier is alles keurig netjes, fijne slaapkamers, licht en zon overal. We moeten nog wel erg wennen aan de regels van het huis. Vroe ger konden we raak rommelen, maar nu moeten we rekening hou den met de buren, maar ja, vóór wat hoort wat". ;r 'n maand I De fam' Ve,<lhuys woonde eex-st Van Unen aan noorclelijk gedeelte van r?Wij vonden het eerst el hoog tijd want of 13 Zaandam. LilH VtOlll inwonend I een stap, maar dit is allan; weer vergeten, heerlijke ruime elgè'n "homë: We hebbeVhet kamels °°k de kinderen. Licht hier fantastisch, ideaal gewoon. Vervolg op pag. 2, eerste kolom. Met ingang van 18 juli j.I. is aan de afdeling, waarover de heer J. Hogendijk hoofdehef is, namelijk de V.A. en de L.F., ook de wijn kelder toegevoegd. De heer F. Konings houdt normaal j de dagelijkse leiding, doch zal niet meer rechtstreeks onder de heer P. C. Vink ressorteren. j =j De controleur van de bussen is zo goed niet of hij moet met een paar meisjes op de plaat. jË Grotere of méér bussen ,,Met ingang van 18 juli zult u de afstand tussen huis en uw werk niet meer afleggen per lijndienst Enhabo, doch zult u 's morgens en 's middags ver voerd worden in een speciale Albert Heijn-bus", lazen onze personeelsleden uit Amsterdam- Noord, Tuindorp Oostzaan en Landsmeer in een speciaal aan hen gerichte mededeling. Inmiddels is het betreffende perso neel al weer gewend aan deze nieu we voorziening, die door allen zeer gewaardeerd wordt. Momenteel vervoeren twee auto bussen het personeel naar en van bovengenoemde plaatsen. Het is echter niet onwaarschijnlijk dat zeer binnenkort grotere of meer autobussen hiervoor dienst zullen doen. Binnenkort zal voor elke bus een busgeleider worden aange steld, die ver antwoordelijk zal zijn voor het goede verloop van het ver- We lieer Urujs kreeg i* SOO.- Excursies zijn populair In de maand augustus zult U de Zaankant van onze fabrieken opgeluisterd zien door vlaggen en verlichting. Een en ander staat in verband met een actie van de V.V.V. ..Zaan streek", die gedurende de gehele maand augustus avondvaarten over de Zaan heeft georganiseerd, en alle aan de Zaan gelegen bedrijven en particulieren heeft verzocht de Zaan- zijde een feestelijk aanzien te geven. Er vaart één boot per avond van de V.V.V.; maar ook Rederij Koog uit Amsterdam organiseert dergelijke Zaantochten vanuit Amsterdam. De rondvaartboot van de V.V.V. vertrekt en komt aan bij de Beatrix- brug. De kosten zijn f 1.50 per persoon en u kunt zich voor deelname wenden tot Bureau V.V.V.. Gedempte Gracht 79, Zaandam. Veel genoegen. aanmoedigen dat men met ideeën komt die de produktiemethoden en werkomstandigheden ten goede BEZOEKEN AAN DE fabrieken zijn populair. Dit bleek wel toen enige tijd geleden de ouders van ons jongere personeel, dat in de fabrieken werkt, de ge legenheid kregen in groepen het inwendige van de fabrieken te bekijken en een praatje te maken met de chef van de af deling van hun zoon of dochter. £ntlioiisiast komen. Wy allen moeten er de schouders onder zetten". De heer Gruys is een goede bekende van de ideeënbus. Hij won in totaal al voor over de 1000 gulden aan prijzen! De twee andere heren, van Kooten en Kuyt, hebben de vorige keer met een gezamenlijk idee over samen werking gesproken! een extra prijs van f 300.gewonnen. De overige toegekende beloningen zijn: f 1 0,- beloning voor een idee van de heer J. Vrolijk; f 10,- beloning voor een idee van de heer D. Sanches; f 1 0,- beloning voor een idee van een nog onbekende in zender f5,- beloning voor een idee van mej. R. Draaijer. De belangstelling was groot en na afloop toonde men zich steeds enthousiast, zó zelfs, dat de ouders of familieleden het nog wel eens een keertje wil den overdoen. In het midden van de maand augustus gaan we deze bezoe ken van de ouders weer orga niseren. Er zijn sinds de vorige keer weer verschillende nieu we gezichten in de fabriek ge komen, zodat ook de ouders van deze medewerkers (sters) worden uitgenodigd een mid dag de gast van Albert Heijn te zijn. Omdat het aantal van onze perso neelsleden nogal groot is, worden de bezoeken over de komende we ken gespreid. Wij willen ook niet te veel ouders tegelijk uitnodigen, om hen zoveel mogelyk van hun middag te laten genieten. De excursies zullen du ren des middags van 1417 uur. De heer B. Gruys laat trots zijn extra beloning zien aan v.l.n.r. de heren B. Kuyt, W. Delf or no, J. W. Hekkert en B. IV. van Kooten. Links en rechts bieden de maison nettes in de Vijfhoek prachtige vergezichten. Aan ruimte geen gebrek. ..Bij helder weer kun je Oostzaan, Purmerland en zelfs Purmerend zien liggen", vertelde een van de bewoonsters. Verder waren aanwezig hun resp. chefs de heren J. W. Hekkert en W. Delforno (de heer A. Castelein was verhinderd), namens de con tactcommissie de heer D. Verdonk en tenslotte de ideeënbus-commis sie bestaande uit de heren P. C. Vink, G. A. van Rooijen en W. Engberts (de heer J. Ph. IJpma was met vacantie). „We kunnen gelukkig zeggen, dat er met de ideeënbus de afgelopen jaren behoorlijke resultaten zijn behaald," zei de heer Eggers. „De ideeën liggen in een klein hoekje en zo eenvoudig als de veranderin gen vaak zijn, zo groot dikwyls de resultaten". Spreker wees er nog eens met na druk op, dat het uitwerken van een idee veelal een zaak van goede sa menwerking is tussen de mensen op de afdeling en de chef. Deze laatste zal het op prys stellen en

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 1