Pinksterkamp Bartelson bezoekt Plezier in zonnige dagen WANNEER WIJ wat gaan schrijven over ons vierde kamp dan zal dit kunnen worden genoemd het „ZONNEKAMP". Wat was het prachtig, zonnig weer toen we vrijdag de 3e juni, 's morgens in de bus stapten, en wat is dat zonnetje blijven stralen. Een gezonde eetlust weed bewezen. Op 11 juni had weer het uitstapje plaats met onze gepensioneerden. Dit wordt een traditie, want dit is nu het derde jaar dat het plaats had. Wij mogen gerust vertellen, dit is elk jaar weer een groot suc ces. Ik kon zelf helaas niet mee door mijn werk, maar volgend jaar beter, hoop ik. Op de boot was een beste stemming, al was het weer nu niet zo prima, maar dat behoeft de stemming niet te verminderen. Er waren op die dag ook nog feestgangers aanwezig. De heer en mevr. de Boer (CM) waren op die dag in de bruids dagen, want 18 juni waren ze 40 jaar getrouwd. Er was gezorgd voor een bloemetje, en ook mej. E. v. d. Vliet was niet vergeten, die moest ook naar voren komen, er werd uit volle borst 't lang zal ze leven gezongen, want mej. Els was in de bruidsdagen. Nu bruidsparen onze beste wensen willen wij hier gaarne aan toevoegen namens het personeel. Wij blijven nog wat in deze feest stemming. Want Kees Oosthui zen (SB 3) is op 14 juni in de hu welijksboot gestapt, en wij wensen hun goede vaart en veel gezond heid toe. Ook de heren Schuiten en B. Kok hebben besloten na rijp overleg om de grote reis verder te maken met hun a.s. vrouwen. Als je dan zo eens om je heen kijkt en ziet dat men aan 't meu belen zitten is, of er wel een prima vering inzit, dan denk je allicht, daar gaan grote plannen gebeu ren. Bij de heer en mevr. Jansen (arb. studie) is een dochter geboren. Wij feliciteren deze ouders en hopen dat zij in de beste gezondheid mag opgroeien tot vreugde van haar ouders. Wij willen wel even vooruit zien, want op 4 juli hoopt de heer D. Kok (TD) zijn 25-jarig zakenju- bileum te vieren. Nu iets over onze zieken. Mej. D. Laduc (telefooncentrale) is enige weken wegens ziekte thuis ge weest, maar kortgeleden is zij weer op haar plaats terug gekeerd. Mej. M. Strijp is ook al vele we ken thuis wegens ziekte en is onlangs in het ziekenhuis opge nomen. De heer Bets is na in het ziekenhuis in Utrecht te zijn ge weest, nu weer thuis en maar weer zien hoe alles verloopt. De dames Weidema, Duyvis en Broek zijn ook al enige tijd wegens ziek te thuis. De heer Middelbeek is na weken in het Gem. ziekenhuis te zijn verpleegd weer in de Hey- ermanstraat teiuggekeerd en we hopen dat alles weer goed mag worden. De heer A. Knauff is weer zo ver hersteld (gebroken pols) dat hij weer werken mocht. De heer J. Mooij is ook al vele maanden thuis wegens ziekte; dit is een heel naar geval en wij ho pen op een gunstige regeling voor zijn gezin. De heer W. Krom (BB) is na de operatie aan zijn voeten weer voor hele dagen aan het wei'k en loopt veel beter. De heer v. d. Ploeg moet ook nog steeds wegens ziekte thuis blijven, en verblijft in een huisje in Bussum (Franse kamp). Zo willen wij dan al on ze zieken het allerbeste toewensen. Controle De leden van de Kascommissie, de heren D. Abbink en J. P. Pas- ma, hebben de jaarlijkse controle gehouden op de kas van het per- soneelfonds. De financiën waren prima in orde en de boekhouding ziet er keurig verzorgd uit, luidt hun conclusie. Het was dan ook heerlijk in de speeltuin van het Pannekoek- huis waar de jongens en meis jes na de flinke rit naar Lunte- ren hun hart ophaalden. Vanaf de speeltuin hebben we een wandeling van 45 min. dwars door de bossen gemaakt naar de .Poelakker", waarna de slaapplaatsen zo veel moge- j lijk naar ieders keus verdeeld werden: circa 4 uur n.m. had ieder zijn bestemming. De wind kwam uit de goede hoek en zonder brandgevaar werd die zelfde avond een kampvuur aan gelegd. Onder leiding van de heer Hali gingen de jongens hout sprokkelen en werd 't kampvuur opgebouwd. Dit feest werd met 'n zeer aktueel gebeuren verbonden, n.l. het af schieten van raketten naar de Maan. Voor deze gelegenheid was „Monus, de Maanman" (de heer Berghege) met zijn tolk, een ras echte Hollandse Amerikaan (de heer Overmeer) uitgenodigd. De Maanman was gekleed in een oude, versleten motorjekker, da meshoed en bruin masker, een stofzuigerslang die om zijn li chaam gedraaid was plus bezem steel met draadnagels. IJzerdraad diende om kontakt te hebben met de Maan. Dat de kinderen even stil waren om over de schrik heen te komen, maar later geschaterd hebben, vooral toen Monus zijn eigen Maantaal ging spreken is begrij pelijk, alleen „Maan-Maan Aarde- Aarde" was verstaanbaar. Bij zijn heengaan werd hij inplaats van Monus voor Mozes uitgescholden. Drie raketjes werden afgeschoten, met de bedoeling er de volgende dag speurtocht naar te gaan ma ken, om de z.g. neuskegels te zoe ken. Zaterdag had voor de jongens de zo bekend geworden voetbalcom petitie plaats, waarbij hevig is ge streden. Van de 4 ploegen die sa mengesteld waren uit circa 10 jon gens en één leider, werd de ploeg van Overmeer kampioen. Daar de spanning soms zo hoog op liep. alsof er internationale wed strijden gespeeld werden, heeft de scheidsrechter (de heer Klooshier in wel de zwaarste taak gehad: ieder nadeel was natuurlijk de schuld van 't fluitje, maar aangezien er geen protest is aangetekend, nemen we aan dat het eerlijk gegaan is. De meisjes gingen spelen in het bos. Maar de speurtocht naar de neuskegel werd 's middags met veel enthousiasme door allen on dernomen, het was een prachtige tocht, en een hele opgave om het projectiel te vinden. Na het eten hebben we kunnen genieten van een film, waarin het leven van een insecten-familie werd vertoond en tot slot zagen wij de film van het vorige kamp. Zondagmorgen heeft een gedeelte gekerkt, terwijl de anderen in het bos speelden. In gepaste vrolijkheid hebben we daarna 's middags de zo bekende Kinderkennis gehouden. Deze werd officieel geopend door de winnaars van vorig jaar, te weten: Gonny Havik en Louis Schenk. Er was veel te beleven. Na veel tellen kwa men er ook nu weer 2 winnaars, en wel Elsje Hartsuiker en Jan de Vries, die daarvoor medailles ont vingen uit handen van de heer Ypma. Zondagavond zijn de kinderen tg- dig naar bed gegaan want voor de maandag stond er weer een druk ke dag te wachten. Maandagmorgen. Allen zwemmen! Wat een feest, want daar was het heerlijk warm weer voor, en ze hebben daar ook volop van geno ten. 's Middags stond er een sport festijn op het programma en dit verliep ook sportief. Hardlopen met hindernissen, waarbij later nog een spel volgde met verkleden en lopen met een bal of lepel, ter- |wijl de jongsten konden zakken- lopen. Aan het einde van deze middag werden van elke groep drie winnaars uitgeroepen terwijl zij daarbij hun prijs uit konden zoeken. Het was opmerkelijk dat na dit laatste spel buiten, het la ter begon te regenen, een flinke onweersbui brak los die ook 's avonds nog nadrupte. Dit was voor ons echter geen bezwaar want de voorberei dingen voor de bonte avond was reeds in volle gang. Deze avond bracht van alles want er was veel variatie, terwijl het hoogtepunt wel was de uit reiking van de Oorkonde met foto van de Kampioensploeg van de voetbalcompetitie. Het was weer laat toen allen vol daan de slaapzalen weer op zochten. Dinsdagmorgen was het de pak- morgen en dit kamp was weer zo goed als ten einde. Wanneer wij dit alles nog eens samenvatten, dan mogen wij gerust zeggen dat ook dit kamp in alle opzichten zo wel voor de kinderen als voor de leiding erg prettig is geweest; laten we dus maar weer zeggen: TOT ZIENS. Goeilc leiding De leiding van het zo geslaagde kinderkamp berustte bij gerouti neerde krachten. Alleen de heer B. W. van Kooten beleefde zijn eerste Pinksterkamp. Het team bestond uit de dames Berghege, Overmeer, Ypma, Nan ny en Hetty Berghege, Gina van Ruiten, Nel de Wit en de heren Berghege, Hali, Kloos, van Koo ten, Overmeer en Ypma. Attentie Bij de thuiskomst stonden veel moeders en vaders hun spruiten op te wachten. Namens de ouders werd de leiding bedankt door de heer T. Kuijt, die zijn woorden vergezeld liet gaan van een boe kenbom Deze attentie werd bijzon der gewaardeerd! De kampioensploeg van de heer Overmeer. en toen kwam Monus, de Wat je allemaal moest doen om een prijs te winnen. Hengelen in het zonnekamp. Hoy boei au knou" zei de maanman. „Tot volgend jaar" vertaalde de tolk. Tafeltennissers willen promoveren 'Wanneer we terugblikken op het afgelopen seizoen, dan kunnen we niet zeggen dat we tevreden zijn. Integendeel, we zijn zelfs erg te leurgesteld. We waren verheugd over het feit dat we nu eindelijk een team in de le klas hadden en zie daar, na één seizoen spelen is dit team weer terug gevallen in de 2e klasse. Erg jammer voor deze spelers, maar zij hadden een te sterke poule tegen zich. Niet beter verging het het derde team. Dit verliet in het afgelopen seizoen ook de 3e klas; zij gaan volgend jaar in de 4e klas opnieuw begin nen. In de le klas werd de heer A. Ha- gendijk kampioen van de Zaan streek; dit is hij al verscheidene malen geweest. Hij bewees hier door weer dat hij wel één van de topspelers van de Zaanstreek is. In de 2e klas heren werd de heer H. Bleus tweede. Deze prestatie was ook heel bijzonder daar de heer Bleus eigenlijk geklasseerd staat als speler in de 4e klas. Ook dit is een prachtige prestatie. Al met al waren de Zaanse kampioen schappen toch wel een succes voor AH. Er wordt nu al weer hard ge werkt aan het volgende competi tieprogramma en wij verwachten daar heel veel van; we hebben nu een paar goede teams opgesteld, we willen n.l. het volgend jaar weer promoveren. Dus het le team weer in de le klas en het 2e team weer in de 3e klas. We hopen dat het ons zal gelukken. Verder wil ik langs deze weg alle leden van de tafeltennisvereniging een pret tige vakantie toewensen en de hoop uitspreken dat iedereen ge bruind en gesterkt straks weer achter de tafel verschijnt om een goede prestatie te leveren.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 4