Boottocht voor gepensioneerden slaagde volledig Nieuw personeel fabrieken kantoor Dank voor boottocht Schietwedstrijden bewaking A.H. Uitslag van de Pinkster-puzzel Veiligheidscommissie vergaderde voor het eerst in nieuwe samenstelling Ondanks somber weer AH-FLITSEN Tijdens een fikse wind en donkere wolkenhemel vertrokken zaterdag 11 juni onder belangstelling van de heren A. Heijn Jzn., H. K. Engel, J. Ph. Ypma, G. A. v. Rooyen en L. J. A. S. Kloos, 72 gepensioneerden met een rondvaartboot uit Amsterdam vanaf de Prins Hendrikkade naar Breukelen. De verzorging berustte bij de dames E. v. d. Vliet, H. Scheepbouwer, R. v. Houts, G. Meyn en de heren D. Verdonk, W. Engberts, C. Pieters en J. M. Overmeer. Het tijdstip van vertrek was vast gesteld op circa 8 uur vanaf de F. H.-kade. Om 7.30 uur kwamen de eersten al aanwandelen om vooral niet te laat aanwezig te zijn. Bij het wachten op de vol gende deelnemers sprak ik de heer J. Glas (78), woonachtig in Wormer, die my vertelde dat hij met de bus gekomen was, maar het liever per fiets had gedaan; door 't regenachtige weer moest hij zyn trouwe tweewieler thuis laten staan. Door een kleine storing vertrok ken wij 8.30 uur, daar wij om deze tijd in Amsterdam bij de Re derij Meyer, Rokin, aan zouden komen, was deze zo sportief ge weest ons met een tweede boot tegemoet te varen met gepension- neerden uit Amsterdam en omge ving; midden op 't IJ vond het overstappen plaats, hierdoor be hoefden wij de stad niet in. Het water was daar nogal on stuimig, waardoor de boot flink in beweging kwam, waarop één van de verzorgers aan een gepen sioneerde vertelde dat er op het IJ behoorlijke golven stonden, deze reageerde met het antwoord dat de veren van de boot waarschijn lijk te slap waren. Onze eerste aanlegplaats was Café Hotel ,,'t Kalfje" aan de Amstel, en al was dit Kalfje van 1610, er werd een goede kop koffie met cake geserveerd. Van daaruit voeren wij het Mer- wedekanaal op naar Nieuwersluis, een tocht van ruim 2 uur. Dit ge- gedeelte weid begonnen met een bloemenhulde aan het echtpaar J. de Boer, 40 jaar getrouwd, en Els v. d. Vliet voor haar a.s. huwelijks feest. Met een ,,Lang zullen ze le ven" kwam de boot in een soort bruilofsstemming. Tussen de be drijven door heb ik een gesprek gehad met de heren M. Boon (fa briek) en J. Groen (kantoor). Elrinrut De heer M. Boon (76) vertelde mij dat hij zich weer in zijn element voelde op het water, maar dat dit niets met schipperen te maken heeft. Dat hij op Texel woonde en zelf eigenaar was van een zeil- vrachtboot (120 ton). Toen werd er pas iets van het schippersvak geeist, vooral met stormachtig weer op zee, om de wind op de juiste wijze in de zeilen te krij gen. Zijn zoon Geer, die hem op 14-jarige leeftijd ging helpen, heeft hij wel eens aan de mast vast moeten binden om te voorkomen dat hij over boord zou slaan. Op aandringen van zijn vrouw heeft hij op 40-jarige leeftijd alles verkocht en is schipper geworden bij AH. De laatste jaren voor zijn Wij heien welkom C. Mars K.B. H. Appelman Exp. F. Ekkeveld S.B. J. Mv. cl. Berg S.B. A. W. Romhout S.B. J. Broek K.B. G. Kroon S.B. J. Borten Emb. C. van Riessen-Kemper V.A M.O. de Fez Pombrol V.A. S. P. Hilte C.M. E. de Fez Pombrol V.A. J. J. G. de Beer Portier M. Bmiren-van Zutphen C.F. J. Schenk Bestellingen M. G. A. Fischer Bestellingen Kuiper Techn. Bur. B. de Jong Emb. pensioen heeft hij op de VA ge werkt. De heer M. Boon is ook bij de reddingsbrigade geweest, en heeft vele mensenlevens gered met groot gevaar voor zichzelf. Reizigers De heer J. Groen is in 1903 in dienst gekomen als winkelbedien de, toen had AH nog maar 10 fi lialen, vertelde hij. In 1906 werd hij winkelchef in Vlissingen, hij kreeg een weegschaal (evenaar) en een kaasmes mee, en moest zich verder maar redden. De fabriek was er nog niet, dus moesten zij zelf de meeste artikelen bestellen bij de reizigers. Hij is 5 jaar in Vlissingen en 29 jaar in IJmuiden winkelchef geweest, maar in het begin van de 2e Wereldoorlog heb ben de Duitsers het filiaal daar gesloopt om uitzicht op de zee te hebben. Omdat het niet de moeite was mij op 58-jarige leeftijd een ander filiaal te geven, heeft me neer Gerrit gezorgd dat ik op het kantoor kwam, aldus de heer J. Groen. I)uuies slimmer Halverwege Amsterdam-Nieuwer- sluis zijn we met „Mastklimmen" begonnen, het bekende vraag- en antwoordspel van de NCRV. Er werden 5 dames en 5 heren ge vraagd, die per groep 10 vragen kregen te beantwoorden. De vra gen voor de dames hadden hoofd zakelijk betrekking op de win kels en die van de heren op de fabriek. De einduitslag was voor de dames 8 punten, de heren 7 punten, waarbij ik eerlijk moet zeggen dat de dames veel beter op de hoogte waren. Als prijs kre gen de dames een tablet chocolade. Omdat de heren niet helemaal eer lijk geweest waren, mochten zij wel een prijsje in ontvangst ne men, mits zij een liedje zouden zingen. De één ging zingen en de ander vertelde maar een leuke mop. Na het oordeel van de hele boot gevraagd te hebben, kregen zij ieder een doosje sigaren. Bij dit intermezzo zijn de lachsalvo's niet van de lucht geweest. Giraffevlees In Nieuwersluis dachten wij te schutten om op de Vecht te ko men, maar aangezien de sluizen te smal en de boot te breed was, moest de kapitein weer met zyn boot de Merwede op naar Breu kelen varen. Voor we in Hotel ,,Het Staten Wapen" gingen dine ren, vertelde de heer C. Pieters, dat daar alles te verkrijgen was, wat men maar wenste. Hij had zelf al eens om giraffevlees met rog gebrood gevraagd en toen hij ons de vraag stelde water niet was, zei iedereen giraffevlees, maar 't was roggebrood volgens hem. Er was een dame die aan haar man vroeg of dat nou werkelijk waar was, waarop haar achterbuurman het antwoord gaf: „Natuurlijk, ik vraag aanstonds of ze nog kik kerbilletjes hebben". Een woord van hulde komt onze kapitein toe, die ervoor gezorgd heeft dat tijdens het diner de boot bij Maarsen aan de andere kant van Breukelen kwam, om zodoen de te kunnen genieten van dc mooie Vecht, waardoor hij zichzelf tevreden stelde met een lunchpak ket, dit om te voorkomen dat we niet te laat in Zaandam aan zou den komen. Na het diner hebben wij genoten ■an de kronkelende Vecht, met aan weerszijden kastelen, bossen en prachtige wandelpaden, al werkte het weer niet mee, we hebben er voldoende van kunnen genieten. Goeile thuisreis In het plaatsje Overmeer a/d Vecht gebruikten wij als laatste aanlegplaats nog een kopje thee in „Café Rutgers", een gezellige zaak met een platenkast, waar de jongsten van de verzorgers(sters) grif gebruik van maakten om hun lievelingsplaatje uit te zoeken. Een leuke verrassing was het, toen mej. E. v. d. Vliet en H. Scheepbou wer bij Amsterdam een liedje gin gen zingen, dat zij tijdens de tocht zelf hadden opgesteld. De heer Verdonk bedankte de di- rektie en allen die er aan meege werkt hadden de reis zo prachtig te doen slagen, waarna de kapi tein een pakketje met wat AH ar tikelen in ontvangst mocht ne men. Hij hoopte dat de heer Bar- telson, die wij natuurlijk gemist hebben, het volgend jaar weer mee zou kunnen. Omstreeks 8.15 uur kwamen wy in Zaandam aan, waar verschillende op de P. H.- kade op onze aankomst stonden te wachten. Zeer tevreden gingen de gepen sioneerden huiswaarts, met de hoop een volgend jaar weer een dergelijke tocht te kunnen mee maken. In hotel Het Statenwapen" het smakelijk eten." 18 juni had onze brandweer het i De bootreis welke ons door een der mooiste streken van ons land heeft gebracht is wederom een succes geweest. Hoewel het weer niet erg gunstig was te noemen (af en toe een re genbui) heeft het toch de gezel lige sfeer welke aan boord heerste niet kunnen beinvloeden. Er is weer veel genoten en zo zijn wij allen weer tevreden en voldaan huiswaarts gekeerd. Mij werd als een der oudste, verzocht om de directie, welke ons deze reis moge lijk heeft gemaakt namens allen die de reis hebben meegemaakt onze hartelijke dank te zeggen. Ook wil ik niet nalaten aan allen die hebben meegewerkt om deze reis tot stand te brengen en de dames en heren die de reis heb ben geleid en alles hebben ge daan om het zo vlot en gezellig mogelijk te doen verlopen, daar voor hartelijk dank te zeggen. J. Groen De bewakingsploeg hield vrijdag 3 juni j.l. haar onderlinge schietwedstrijden om uit te maken wie zich dit jaar in het bezit mocht stellen van de wisselbeker beschikbaar gesteld door de heer A. Groot. De opkomst was jammer genoeg niet zo groot; of het nu komt, om dat het vlak voor de Pinkster was, dat weten we natuurlijk niet, want er waren mooie prijzen te winnen, of de gedachte heerste, we maken toch geen kans, dat was niet waar, want er werd ook op de geluk- scliijf geschoten. Ook daar waren prijzen voor de hoogste plus een poedelprijs. Voor het kampioenschap moesten er 2 x 5 schoten gelost worden op wedstrijdschijven en het gemid delde telde. Het maximum aantal te behalen punten bedroeg 110. Na een spannende strijd kwam de heer H. v. Urk Jr. in het bezit van de wisselbeker met een totaal van 100 punten. De uitslag was: H. van Urk Jr. J. Hogendijk J. Boon D. Abbink J. v. d. Heuvel 100 pnt. 96 pnt. 95 pnt. 95 pnt. 92 pnt. De puzzel die in het Pinkster nummer van onze krant was op genomen heeft enkele van ons aan het oplossen gezet. De troostge vende spreuk die de oplossing vormde, heeft de moedigen die de moeite namen in te zenden, doen beseffen dat leuzen soms honing zoete waarheid bevatten. 5 van hen wonnen na loting ieder een prijs van 7,50. De gelukkigen zijn: mevrouw Doesburg-Zalmstra (CF) de heer Sturm (CF) de heer Bakker (Kaas) de heer Puttelaar (CF) de heer Kijmbcrg (TD) Een zetfout heeft het oplossen nog extra verzwaard. Er stond i.p.v. „bron", het woord „baron" gedrukt. Maar bij de beoordeling is hiermede rekening gehouden. De winnaars krijgen ten spoedig ste bericht wanneer zij hun prijs in bezit krijgen. Vrijdag 10 juni j.l. vond de eerste bespreking van de veiligheids commissie in haar nieuwe vorm plaats. De heer v. d. Heuvel heeft als voorzitter de leiding over het werk van deze commissie en de heer van Rooijen staat als rechterhand aan zijn zijde als secretaris. Zuster Boom-Wagenaar heeft uit vaarvolle werkzaamheden en bo- hoofde van haar functie zitting in vendien zal zij een luisterpost zijn deze commissie, waarbij zij bijzon- der waardevolle bijdragen kan le- v00r opmerkingen ten aanz.en van veren. de veiligheid in onze onderneming. De personeelsvertegenwoordigers De totdusverre gehouden inspek- hebben uit hun midden de heer tietochten over de afdeling zullen Kuijt aangewezen, zodat ook het dan ook vervallen, contact met de Ondernemingsraad i in de verrassingstocht. is gelegd. In de komende maanden zal deze commissie ongetwijfeld van zich laten horen, omdat zij het als één van haar meest essentiële ta ken zal be schouwen de mensen in ons bedrijf te sti muleren tot veilig werken. Met nadruk moet namelijk gesteld missie niet aansprakelijk is voor het veilig werken. De verantwoor delijkheid voor het veilig werken berust bij iedere werknemer zelf en bij de directe leiding van de afdeling. De veiligheidscommissie zal dus aan de ene kant algemene propa ganda maken; verder zal zij spe- Wij hopen dat deze Veiligheids- ciale aandacht besteden aan ge- commissie op een wanne belang stelling en steun van alle mede werkers van hoog tot laag zal kunnen rekenen en zal bijdragen tot het welzijn van degenen die op de fabriek van Albert Heijn werkzaam zijn. Correspondentie-adres: de heer v. Rooyen.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 3