Muziekkorps maakte beste beurt bij internationaal debuut Kassier Gout beheert het goud! %9.Vö® WfpGÈHUWL VW AH 2 - Pielkenrood 3-1 Jubilerende chef Bedrijfs-contröle Gevonden Jubileumcadeau AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 17e jaargang No. 6 Jul' I960 Verantwoordelijk eindredacteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Aan dit nummer werkten mee: De heren J. Ph. Bartelson, J. Berghege, J. Breeschoten. A. v. d. Hazel, L. J. A. S. Kloos, C. Koelemaij, W. van Maltha, M. van Overloop, J. M. v. Overmeer, G. A. van Rooijen. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. ZENUWACHTIG ZIJN WE HELEMAAL NIET, alleen een beetje trots," vertrouwde ons de heer E. Vinke toe, de voor zitter van de Albert Heijn Harmonie, enkele minuten voordat de mannen in hun donkergroene uniformen hun internationale tele visiedebuut zouden maken. „Hoe het komt, dat we op dit jeugdfeeest M-dag-U, dat door de Eurovisie wordt uitgezonden mo gen optreden? Enkele jaren gele- den hebben we deelgenomen aan een groot stadionspel in Amster dam. Carel Briels, die dat toen or ganiseerde trekt ook nu op deze M-dag-U aan de touwtjes. Van daar de uitnodiging om hier in de Bernhardhal van het Utrechtse jaarbeurscomplex onze medewer king te verlenen aan de M-dag-U. De Eurovisieuitzending van dat jeugdfeest, waai-voor twintigdui zend M-brigadiers met enige hon derden autobussen uit alle delen van het land naar Utrecht waren gekomen, betekende voor de Al- bert Heijn Harmonie een interna tionaal debuut. Dat bovendien H.K.H. Prinses Beatrix en Z.K.H. Prins Albert van België dit feest bijwoonden, stimuleerden de man nen nog meer om hun beste been tje voor te zetten. Ze maakten dan ook een voortref felijke indruk, toen ze aan het hoofd van enige honderden jeug dige leden van Utrechtse sport verenigingen de grote, feestelijk versierde Bernhardhal binnen marcheerden, waar ze een ware ovatie kregen van de duizenden M-brigadiers. Het fraaie vaandel met het opschrift .Albert Heyn Harmonie ontbrak bij die triomfale intocht. ..Vanwege de reclame voor de televisie" vertel de voorzitter Vinke. Later op de dag was het vaandel er wel bij. toen de harmonie de Brabangonne, het Belgische volkslied, voor Prins Al- bert speelde. „Vijf en dertig jaar bestaan we al", hoorden we uit de mond van de vijftigjarige heer Vinke, die vanaf de oprichting lid van deze harmonie is geweest. Na de 2e wereldoorlog werd hij voorzitter. „We hebben nu tachtig leden, van wie de oudste 73 en de jongste ze ventien jaar", vertelt hij verder. ..Gelukkig hebben we weinig ver loop en blijft de bezetting vrijwel constant. Iedereen is dan ook erg enthouêiast. Iedere vrijdagavond wordt er geoefend in het A.H.-ont- spanningsgebouw. Eén maal per jaar Met melk meer mans" bewezen onze televisiesterren. M „We hebben nu 80 leden, van wie de oudste 73 en de jongste 17 jaar." gers van de Zaanlandse Gemeen schap reizen de leden van de har monie eind juni naar Berlijn om daar gedurende zes dagen enkele uitvoeringen te geven. „Het wordt onze eerste bui tenlandse reis", zegt de heer Vinke, „en over twee jaar gaan we naar Groot-Brittan- nië". Albert Heijn richtte de harmonie destijds zelf op. Op het ogenblik is de Albert VOETBAL Het zag er in het begin echter niet naar u:t. Pielkenrood startte met een serie snelle aanvallen, die on ze achterhoede handen vol werk gaf. Na enige goede schoten van al onze voorhoedespelers kregen we eindelijk loon naar werken. Uit een goed aangegeven bal wist Bunschoten met een beheerst schot de score fraai te openen. Bij één der weinig P. aanvallen volgde een keiharde voorzet van rechts die onhoudbaar voor onze eminente keeper, via de dij van Wim de Graaf, hard in de linker hoek vloog. Jammer voor Wim, die een beste wedstrijd speelde. Na slechts enkele minuten zag van r Dongen zijn harde werken beloond en wist ons weer aan een voor sprong te helpen (21). Ons renpaard (Stolp), maakte aan alle onzekerheid een einde en scoorde 31. Alle spelers een pluim voor hun harde werken. jaarlijks een begroting in dient en de nodige middelen van AH ontvangt. De leden betalen zelf een kwartje contributie per week, maar dat is meer voor de geschenkenpot voor jubilea, ziekte en andex-e gevallen. Dirigent is de heer C. Kat, be roepsmusicus van het Radio Fil harmonisch Orkest. De heer Vinke, die geen Zaan dammer van geboorte is, maar Overijssels bloed in de aderen heeft, speelt klarinet. Deze chef- suikerwei'ker vindt het een heer lijke ontspanning en uit alles blijkt zijn enthousiasme en liefde hebben we dan de uitvoering voor Ook is de harmonie een geregelde het A.H.-personeel en verder treden gast op concoursen, waar rneer- we vaak bij verschillende gelegenhe- malen een eerste prijs werd weg- den. ook voor liefdadige doeleinden, gesleept. Alleen dit jaar zal ze er voor deze harmonie, waarvan ook op niet bij zijn. Als vertegenwoordi- zijn schoonzoon lid is geworden. 1 „Geen cent kas ver schil", UZULT ONGETWIJFELD wel eens verzucht hebben: „Wie zal dat betalen!" Stelt U deze vraag echter aan ons, dan wijzen wij U de weg naar de heer C. Gout, 59 jaar, kassier van ons hoofdkantoor. Nu wordt in vele boeken en voor mij niet zo'n grote yerande- r.i I i ring met zich mee; ik bleef uitslui- films een kassier vaak voorge- kagsier wel echter met de steld als een zwaar gewapend verantwooi'ding over meer con- iemand, die zenuwachtig stapels tanten en meer geldzaken. Uiter- bankbilietten telt, opschrikt bij aard omdat Albert Heijn een veel elk vreemd geluid en elke be- ,^rotei befr^.is" r I i I Al pratende hielp de heer Uout zijn zoeker eerst vol argwaan aan-1 mej van Ruiten mc, kijkt. het vullen van loonzakjes. Wekelijks „Welkom", zei onze heer Gout en ontvangen 600 personen in de fa- we wisten meteen dat we nu te- brieken hun loon. Eens per vier te genover een échte kassier stonden ^en moeten dan nog eens 400 loon- een heel andere dan uit al die zakjes worden klaargemaakt. films. „Ik ben reeds dei'tig jaar kassier", vertelde de heer Gout desge- vraagd. „Als zestienjarige knaap trad ik in dienst bij de firma Van Amerongen. Jarenlang was ik daar chef van de boekhouding en Alleen dit onderdeel van de taak van de heer Gout is x'eeds een hele verantwoording. Daarnaast gaat nog elke betaling aan leve ranciers en anderen als girobiljet of in contanten door de handen van mej. van Ruiten en de heer V cl 11 111CJ. v Cl 11 „U1LCU Cl* VI*. tevens kassier. De overgang van Qout En daJ1 al dle andere de firma naar Albert Heijn bracht ge]dzake0i v,Kmde valuta, aller- de aan directie en personeel bewezen attenties. De heer en mevr. de Boer, bij hun 40-jarig huwelijk, De heer Bracco Gartner, bij zijn 12]/2-jarig zaken jubileum. De heer A. Ramaker voor de at tentie zijn vrouw bewezen. De heer S. Venema, tijdens zijn ziekte, ook namens zijn vrouw. De heer Middelbeek, tijdens zijn ziekte, ook namens z'n vrouw. De heer H. Boom. bij het over lijden van zijn moeder. De heer en mevr. H. Jansen, bij de geboorte van hun dochter. De heer en mevr C. Oosthuizen, bij hun huwelijk. De heer en mevr. de Boer bij hun 40-jarig hu welijksfecst. De heer C. Vethaak tijdens zijn ziekte. hande „cheques" enz. Per week gaat een ontstellend groot bedrag via de afdeling „kas" over op een andere eige naar. „We hebben in 1960 nog niet één cent kasversehil gehad", vertelde de heer Gout en bewees daarmee de uiterste accuratesse waarmee hijzelf en zijn assistente gewend zyn te werken. De heer Gout woont op de Geu- zenkade in Amsterdam en heeft zowel vanuit de voor- als achter zijde van zijn woning een prach tig uitzicht. Hij houdt erg veel van muziek en speelt ook zelf piano. Chopin is een van zijn ge liefde componisten. De heer Gout verzamelt ook postzegels, „maar Albert Heijn I De Zaan I 1-2 Voor de tweede maal in deze com petitie heeft ons le elftal het te gen de Zaan I moeten afleggen. De stand met de rust was 01 door een bal in eigen doel van Koopman. Na de thee waren de Heijn Harmonie een volkomen ^H-ers voortdurend in de meer- zelfstandige vereniging, die dei-heid, maar het was de Zaan die de te ver voor z'n doel staande Kloos vei'schalkte (02). Een pi'achtige goal van van der Stelt die een vrije trap buiten het straf schopgebied ineens inkogelde wex'd door de scheidsrechter afgekeurd omdatde bal indirect had moeten worden genomen. Een raadselachtige beslissing. Onze schutter nam echter toch revan che door even later de bal keihard boven de keeper in te schieten. Maar de nedexiaag bleef een feit. Op 1 juni j.l. was de heer J. Bracco Gartner 12^ jaar aan ons bedrijf verbonden. Zijn op- eiding was oorspronkelijk ge richt op de M.O.-akte lichame lijke oefeningen. Na het behalen van de lagere akte hiervan, was het duide lijk, dat dit toentertijd wei nig vooruit zichten bood. Hij zwaaide om en koos schei kunde. Na af loop van zijn studie-tijd kreeg hij een funktie bij de Keuringsdienst van Waren, eex-st in district Rottei'dam, latex- in Den Bosch. Hiei'op volgde 1^2 jaar in een fa briek van chemische producten en daarna de indiensttreding bij AH, waar hij op het ogenblik op het laboratorium werkt en de funk tie van chef van de bedrijfscon- trole heeft. Hobby's? Ja, zwemmen (polo) en nu we wat ouder worden bridge. Nog vele jaren, heer Bi'acco. De heer C. Gout en zijn assistente. Mej. P. van Ruyten en zwemmen, woont in Castricum en knikte „ja" toen onlangs een knappe hofmeester een „privé kassière" zocht. In 1957 vierde de heer Gout zijn veertig jarig jubileum. In 1967 hoopt hij zijn dan vijftig jarig dienstverband te beëindigen. „Een gouden" heer Gout zal dan onge twijfeld gehuldigd worden voor al zijn bemoeienissen met het „goud". 14-6-'60de heer C. Oosthuizen Qp het pinksterkamp is gevonden (SB) met mej. de Vries. een terra-achtig gekleurd vestje 7-7-'60: de heer B. G. Holtslag met wjtte r0set. Te bevragen op (bestellingen) met mej. de personeelsafdeling. 25-7-'60: C. Optendx-ees. de heer J. W. Noort- man (rayonleider) met mej. E. A. van der Vliet. ik beperk me tot Nedexiand en zijn 28-5-'60: Simone Jansen, dochter overzeese gebiedsdelen!" Om de kennismaking met de afdc- ling Kas volledig te maken vermei- j 10-6-'60 den we nog dat mej. van Ruiten bijna twee jaar bij A.H. werkt, waarvan 16-6-'60 1 het laatste jaar in deze afdeling. Ze I doet mee aan sporten als volleybal Op verzoek van de Contactcom missie heeft de Direktie besloten de jubilarissen in geval van een 12 Vs jarig jubileum een keuze te laten doen uit enkele cadeaux. Tot dusverre ontving elke jubila- I i is een lepel en een vork, doch van H. Jansen en B. voortaan zullen zij kunnen kiezen, Mook (arb. studie). behalve deze lepel en vork: een Egbert, z.v. E. Jonker fototoestel, een horloge, zilveren (inkoop) en C. Sikkes. asbak, Parker vulpen/potlood. Anna Frederika Ru- Dit geldt tevens voor de dames, ckert, dochter van de die hun 7%-jax*ig zakenjubileum heer en mevr. Ruckexl. bij ons vieren.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 2